Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Viccca

Wysokość alimentów

Polecane posty

ooo ja na pewno będę walczyć, nie wiem czy wy też tak macie ale odkąd urodziłam dziecko to jestem gotowa za nie zabić, a temu ... Panu na pewnie nie odpuszczę ... bo zachował sie jak nie odpowiedzialny dzieciak, dodam że jestem jeszcze w trakcie studiów, na razie mam dziekankę, od przyszłego roku akademickiego będę musiała zatrudniać jeszcze nianię 4 x mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak pisałam wcześniej były mojej znajomej płaci jej 400zł alimentów i płaci na jeszcze inne dziecko 350 zł a jest bezrobotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka trójeczki.,.
,,zmojego punktu widzenia.. Matko trojeczki - polskie prawo nie daje możliwości aby zajęte było więcej niż 50% wynagrodzenia. Wiem bo pracuje w zajęciach komorniczych i mam doczynienia z alimenciarzami i z przepisami jestem na bieżąco. Nikt nie zabierze ojcu 80% bo nie utrzymałby sie on. To tak samo jakby powiedzieć: zarabia pani 2000 to prosze 80% przeznaczyć na dziecko. I z czego oplaci mieszkanie, zje itd? Niestety prawo jest niesprawiedliwe." I tu cię mam. Polskie prawo to zajęcie 60% wynagrodzenia jeśli chodzi o alimenty. Praca po znajomości, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmojego punktu widzenia..
Idę bo matka trojeczki jakieś herezje zaczyna opowiadać. Autorki 3 mam kciuki i to normalne, ze dla dziecka zrobilabys wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka trójeczki.,.
,,zmojego punktu widzenia.. Jak bezrobotny moze płacić na dziecko 500 zł skoro nie zarabia????? O szlak.." Przecież ty pracujesz w Kancelarii to powinnaś wiedzieć czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmojego punktu widzenia..
Doedukuj sie bo chyba jedyne co w życiu robisz to rozród i dlatego nasz 3 dzieci.. Masakra. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do z mojego punktu widzenia...no nie uwierze ,ze facet zarabia 4,500 tysiaca ,a sad mu przyznal 400 zl alimentow na dziecko....bujdy piszesz, podszywasz sie pod czyjes nicki, i zmieniasz zdanie co piec minut....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka trójeczki.,.
zmojego punktu widzenia.. Idziesz, bo ci głupio. Piszesz głupoty, a potem nie wiesz jak z tego wybrnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka trójeczki.,.
zmojego punktu widzenia.. A co cię moje dzieci bolą? Jak zechcę to sobie kolejną 3 dorobię. Nie Twój problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matka trojeczki dokaldnie tak, ona pisze bzdury i ju z sie w tym sama pogubila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmojego punktu widzenia..
Idę bo w odróżnieniu od niektórych jutro wstaje do pracy. Generalnie facet przedstawił rachunki za swoje utrzymanie, wynajem, leki które przyjmuje, rachunki na mamusie w hospicjum i tak sie uzbierało ze jest biedny a ja zarabiam za dużo. Nie znacie realiów bo nie byliście e takiej sytuacji wiec moze się nie wypowiadajcie. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do z mojego punktu widzenia..a czemu masakra, co ci przeszkadza jej 3 dzieci, stac ja , wiec ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do z mojego punktu widzenia, prawo alimentacyjne najpierw dziala w kierunku dzieci , a dopiero potem w kierunku rodzicow, wiec nawet chora matka w hospicjum , nie jest brana w sadzie pod uwage , ustalania wysokosci alimentow...ha ha wielkie g...wno sie znasz..i zmyslasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjgcjvchbv
Aniolek, ty za 500 e zyjesz w 3 na skraju ubustwa i prosze nie pierdol mi, ze jest inaczej. Moj maz placi alimenty300 e i to jest najnizsza,stawka a wy w 3 za 500 e ? Jak zo robisz? Ja na swoje dziecko wydaje 400-500 e mies. Mieszkanie 500 z groszami, 200 oplaty...a gdzie cala reszta? Zakupy sobotnio- niedz wychodza u nas 80-100 e ,wczoraj bylismy na obiedzie w rest. 35e ... 500 sorry ale co wy jecie, wiewspomne o dziecku :(????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feferfwerfwaf
alimentow sad musi przyznac 60% od pensji. poza tym bezrobotny rowniez placi alimenty:] i niewazne, ze nie pracuje bo placic musi:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honey26
Witam . Rozeszłam się z mężem gdy dziecko miało rok i 4 miesiące po 3 miesiącach złożyłam pozew o alimenty gdyż ten płacił dobrowolnie tylko 100 zł . Wysokość alimentów o które się starałam to 600 zł sąd na drugiej rozprawie w 2008 roku przyznał mi 430 zł. Od tego czasu nie wnosiłam o podwyższenie alimentów , mimo tego ze opłaty za przedszkole sama pokrywałam plus wycieczki i co tam tylko. Teraz móje dziecko jest w zerówce i mimo publicznej szkoły też są ołaty jedzenie dodatkowe lekcje , kazdy rodzic wie co mam na mysli i mimo wszystko mój już ex mąż dalej nie widzi tego ze mógłby zapłacić za cokolwiek np.za obiady bo stwierdza ze 100 zł za miesiac to za dużo i moze mi dorzucić połowę . Bez kitu . czy wogóle mogę składać o odwyższenie alimentów dokumenty? osobiście pracuje w prywatnej firmie z dochodem 2600 brutto on za granicą bez udokumentowanych dochodów ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jiajijaiajiajiajiaj
hmm....powiem tak...ja mam na 6 latkę 350zl....w czwartek mam rozprawe...zobaczymy jak to sie zakonczy...ojciec dziecka chce obnizyc do 100zl!!!!ja wnioslam pozew wzajemy o podwyższenia do 600zl...ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krasnoludki są ok
Możesz składać co pół roku o ile zaszły jakieś zmiany. U ciebie zaszły, bo dziecko poszło do szkoły,a co za tym idzie wzrosły wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim skromnym zdaniem...tak uw
ojciec dziecka cie zostawil..no coz zycie..ale dlaczego opuscil dziecko? dlaczego sie nim nie interesuje? przykre to jest..sama mam 4 miesiecznego synka z mezczyzna ktory jest po rozwodzie i ma 8 letnie dziecko, ale dzwoni, spotyka sie z nim zabiera na wakacje i placi 800zl alimentow (niestety jego matka nie wydaje tych pieniedzy na dzieciaka-oswiadczyla mu zazadala tyle by zrobic na zlosc i ze 500 jej wystarcza)ale nie wazne, uwazam ze skoro ojciec dziecka sie nie interesuje powinnas bez skrupolow zadac 1000zl tak by sad zszedl na te 700zl, pieniadze i tak nigdy dziecku nie wynagrodza braku ojca..chociazby mialo wszystkie zabawki i slodycze swiata..patrzac na mojego synka jak sie smieje do taty, jak piszczy z radosci gdy go caluje po brzuszku czy kapie..bezcenne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1234
Viccca WALCZ O NAJWYŻSZE MOŻLIWE ALIMENTY! NIE CZYTAJ CO PISZA TUTAJ TE BEZMÓZGIE OSOBNIKI ! PIENIĄDZE CI SIE NALEŻĄ! I CIESZ SIE WOLNOŚCIĄ! JA TEŻ JESTEM W CIAŻY W 8 TYG I BEDE SAMA,NIE POTRZEBUJE PASOŻYTA KTÓRY ŻEROWAŁ NA MNIE TYLKO PRAWDZIWEGO FACETA KTÓRY BEDZIE MNIE WSPIERAŁ DLATEGO WYBRAŁAM SAMOTNE WYCHOWYWANIE DZIECKA!TEZ BĘDĘ STARAĆ SIE O ALIMENTY BO CZEMU NIE? :)) BUZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguszka 89
ja mam taką sytuacje że ojciec mojego synka zostawił nas jak byłam w 5 miesiącu ciąży. Pracuje w Szwecji ma własną działalnośc w kilka dni potrafi zarobic do 10tyś zł. zastanawiam się czy sąd przyzna mi na syna 1000zł aktualnie nie pracuje pomaga mi rodzina a do żłobka chciała bym dac małego najwcześniej 1,5 roku. ma ktoś podobną sytacje ? mam zamiar niedługo pójśc do sądu małego urodziłam 17 stycznia. a on nie chce na niego płacic, powiedział że może co najwyżej 600zł płacic i nnigdy nie chce go na oczy widziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty wyżejjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
600zł na niemowlę jest ok . Jak dziecko będzie większe to dostaniesz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga21,
czytam i nie moge uwierzyc jakie te kobiety potrafia byc jedzy ......nie rozumiem tekstow ze autorka dala sobie zrobic dziecko zeby miec alimenty.......dla mnie jest normalne ze ojciec ,powinien dawac tyle alimentow aby jego dziecko zylo na podobnym poziomie jak on sam -jesli zarabia 2000 to mysle ze te 600 zl moze dac ,matka dolozy drugie tyle i dzieciak jakos zyje .......Jak ojciec zarabia 1400 zl to rozumiem ze jest mu ciezko dac 700 zl ,ale powinien sie postarac gdzies cos dorobic itp....Jak facet zostawia matke z dzieckiem to i tak jest w lepszej sytuacji bo idzie do pracy i nie musi sie martwic co zrobic na ten czas z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
Vicca rozumiem Cię w 100%. Mam 10 letniego synka, wychowuje go całkowicie sama, ojciec spotyka sie z nim co 2 miesiące po 2-3 godziny. Płaci mi 300zł. Nie bierze go na wakacje, ferie, nie płaci mi poza tą kwotę. Zarabia niezłe ok 4000tyś.-7Tyś ale oczywiście na czarno. Jesteśmy po 1 rozprawie -chciałam 80% kosztów utrzymania synka-sędzina spytała jakim prawem-była wielce oburzona i kazała mi sie z nim dogadać tzn obniżyć swoje żądania. Wkurza mnie to niesamowicie, matki mają wszystko na głowie a "tatusiowie"od siedmiu boleści myślą ze wpłacą żałosne pieniądze na konto i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdghhhgf
to po co robicie sobie dzieci z nieodpowiedzialnymi facetami ktorzy odchodza a swoje dzieci mają w dupie? jakos mi was nie szkoda! na ojca dziecka wybiera sie porzadnego mezczyzne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej się dogadać między wami, reszta w rękach sądu. Znam przypadek, że sędzia na noworodka 150 zł alimentów zasądził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r6esj
gfykse6k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osoba
Za niektóre kobiety jest mi wstyd !!! Kobiety nie rozumiecie że jak na siłę będziecie zmuszać do płacenia alimentów na dziecko to wam to gówno da ,najlepiej po dobroci a jak nie chce swojemu dziecku pomagać to nie ojciec to hu..po co kogoś zmuszać ,lepiej mieć dziecko dla siebie nie oglądać osoby która dziecka nie akceptuje. Ile mężczyzn może pomóc w wychowaniu dziecka po co komplikować sytuacje dziecka i swoją, dla kasy od kogoś kto to robi z łaską. Dla mnie alimenty w Polsce powinny być do 18 roku życia dziecka,ze względu na jego dobro ,żeby rodzice dziecka pokazali później kto jest prawdziwym rodzicem i więcej go nie dręczyli gadaniem o swoich głupotach,dobry rodzic pomoże więcej bez przymusu!!!! Pozdrawiam kobiety biedne :) na umyśle i oby więcej dzieci nie miały !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×