Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rewelka87

Tabletki Bonadea

Polecane posty

Gość gość
Biorę te tabletki od niecałych 3 miesięcy, czyli jakieś 4,5 opakowań, nie pamiętam dokładnie, przez całe pierwsze opakowanie miałam okres, skończył się wraz z przyjęciem pierwszej tabletki z drugiego, męczą mnie co chwile grzybice pochwy, cera uspokaja się na jakiś czas ale jak już kończę opakowanie to mnie na nowo wysypuję i dostaję plamienie na tydzień przed końcem każdego opakowania, ogólnie czuję się nie najgorzej, biorę tabletki osłonowe garściami, żeby tylko nie mieć skutków ubocznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odkupie, kontakt - pauliska_91@orange.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odkupie, kontakt - pauliska_91@orange.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! :) bior teraz drugie opakowanie tabletek bonadea. Mam takie pytanie ktore mnie dreczy czy po 1 opakowaniu w 7 dniowej przerwie (gdy wystepuje krwawienie z odstawieni) tez je stem bezpieczna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavinia2013
tak jesteś bezpieczna po warunkiem, że bierzezsz je regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy jeśli różnica w braniu to 3-4godziny to są tak samo skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu1234
hej dziewczyny :) Biorę tabletki 10 dzień. Jak na razie wszystko okej. Tylko na samym początku miałam 1 dzień w którym miałam straszne mdłości- wieczorem :( ale już się to nie powtórzyło. Piersi mam troszkę napuchnięte. Hmm i krwawienie takie minimalne ale jest. ;/ Ale poczekam co będzie dalej na razie jest oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, biorę te tabletki już ponad pół roku. Pierwsze opakowanie: plamienia. Pierwsze dwa miesiące spadek libido. W obecnej chwili wyższe niż przed braniem tabletek :) Trądzik się zmniejszył jednak nie znikł. Najgorszy problem to straszne zatrzymywanie się wody i mimo wszelkich starań nie mogę schudnąć. A przy obecnej wadze 85 kg czuję się strasznie źle. Brak migren, brak mdłości. Ogólnie polecam. Jednak ze względu na wagę zastanawiam się nad dwu miesięczną przerwą, by sprawdzić czy bez tabletek łatwiej będzie mi schudnąć i woda będzie szybciej ze mnie "schodzić". Zastawiam się również czy po całkowitym odstawieniu będę miała problem z zajściem w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienkaaa2804
Hej. Biorę tabletki od maja i zawsze było wszystko w porządku. Przez ostatnie klika dni, godziny przyjmowanych tabletek różniły się od siebie... Dzisiaj dostałam miesiączkę, a ostatnią miałam 2 tygodnie temu... I teraz pojawia się pytanie, czy to różnorodność godzin przyjmowanych tabletek, czy może być inna przyczyna? Pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danonek1234
biorę Bonadea już 4 miesiące... nigdy nie miałam problemów z cerą, a odkąd je przyjmuje takie się pojawiły! Mam takie dziwne krostki podskórne. Ogólnie jestem zaskoczona, że lekarz mi je przepisał. Zapewne będzie miał z tego jakieś profity :/. Odkąd je przyjmuje czuję się ociężała,jestem nerwowa, a piersi bolą mnie cały czas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danonek1234
a jeśli chodzi Kasieńkooo o te krwawienia, to myślę, że przyczyną mogą być różne godziny przyjmowania tabletek.... przyjmując je w różnych godzinach (nagminnie) nie jest utrzymany stały poziom hormonów. Miałabym też wątpliwości co do utrzymania właściwości antykoncepcyjnych przy takim stosowaniu... musisz bardziej pilnować regularności przyjmowania. Ale to tylko moje skromne zdania, najlepiej byłoby zapytać ginekologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienkaaa2804
Danonek1234 - dziękuję za odpowiedź :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena__K
Dopiero zaczynam brać te tabletki (i są to pierwsze moje tabletki antykoncepcyjne w życiu), widzę, że zależy od osoby - niektóre kobiety są bardzo zadowolone, inne narzekają na skutki uboczne. Mam nadzieję, że u mnie będzie ok i podniesie mi libido - chociaż sam fakt, że zabezpieczam się przed zajściem w ciążę powoduje, że seks będzie przyjemniejszy. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu1234
Zaczynam brać drugie opakowanie mam nadzieję że plamienia ustąpią, pytałam ginekologa i powiedział że to normalne, bo te tabletki zawierają małą ilość hormonów Ale jeżeli będzie to trwać powyżej 3 miesięcy to muszę zmienić tabletki. Ale czuję się po nich dobrze i jestem z nich zadowolona, Cera znacznie mi się poprawiła ( od zawsze miałam jakieś problemy z nią) a teraz super :) Seks mega bo w końcu nie muszę się przejmować :) tylko to plamienie jest troszkę niekomfortowe :( ale poczekam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu1234
A jeżeli chodzi o libido to w połowie opakowania miałam straszny spadek i zaczęło mnie to martwić bo nigdy nie miałam z tym problemu byłam tym zszokowana. Ale na szczęście wróciło wszystko do normy :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam takie pytania biore tabletki bonadea od dwoch miesiecy teraz zaczelam brac trzecie opakowanie, ogolnie czuje sie dobrze okres mam zawsze po skonczeniu opakowania konczy sie przed braniem kolejnego. Biore tabletki regularnie czyli zawzze 8dnia po skonczonym opakowaniu co do godziny lekarz mi powiedzial, ze godzina nie ma znaczenia. Dzisiaj uprawialam seks z moim facetem bez zabezpieczenia i doszedl we mnie. Czy mam sie tym obawiac? Skoro sie zabezpieczam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiew
Niejedna wspominała, że kupuje opakowanie za ok 35 zł. Straszliwie drogo!! Mój ginek polecił aptekę na koszykowej (tuz przy przychodni). Tam płacę za opakowanie 19,90 :) Co do działania- to dopiero po 3cim opakowaniu widzę efekty. Najpierw (1y miesiąc) pojawiło się nasilenie krostek ale to ponoć normalne a już na aktualnym etapie jest prawie idealnie. Mdłości brak, waga w miejscu aczkolwiek w połowie opakowanie piersi zaczynają zatrzymywać wodę i boleć. Poczekam jeszcze kilka kolejnych opakowań i jak piersiowy problem się nie zmieni pójdę do ginka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
katiew : czy chodzi Ci o aptekę Maxfarm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1977Aneta
Hej Biorę tabletki Bonadea od 2 tygodni, lekarz przepisał mi je z powodu torbieli ja jajnikach, ostatnio wylądowałam w szpitalu bo własnie wielki torbiel pękł i rozlał się w brzuchu. Na razie nic niepokojącego nie zauważyłam :-) w przeszłości brałam Diane35 i później Cilest po którym czułam sie fatalnie, straszne bóle głowy i mdłości i mam nadzieje ze te okażą sie lepsze i pozwolą mi wrócić do zdrowia. Jeśli chodzi o cene to kupiłam je w aptece ''Kwiaty Polskie'' za 27 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyh
Hej Biorę tabletki bonadea od kilku miesiecy i strasznie przytylam mimo cwiczen:( okolo 5-7kg (zalezy na jakiej wadze) mam takie wilcze napady apetytu,ze nie radze sobie z nimi, wczesniej nigdy tak nie mialam i zawsze nalezalam do osob szczuplych i aktywnych. Teraz lekarka zmienila mi je na vibin mini,wiec mam nadzieje,ze apetyt sie przyhamuje i schudne. Ogolnie tabletki anty strasznie zle na mnie dzialaja (a pierwsza atywia zaostrzyla nerwice),ale musze je brac ze wzgl na endometrioze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daariinkaa
Cześć :) Biore tabletki Bonadea od ponad połowy roku i powiem Wam tak, z cerą nie miałam duzego problemu - teraz mam po prostu mniejszy problem, piersi bolą mnie jak oszalałe, fajnie by było gdyby chociaż urosły ale nieee tylko bolą jak przed okresem, chłopak każe mi je rzucić bo twierdzi ze migam sie od wpółżycia ! Jestem senna, nie mam bólów głowy, przytyłam ok 4 kg - co u mnie bardzo widać. Wczesniej brałam Sindy 25 bodajże ale była afera ze we Francji zabiły kilka osób, większośc tych własnie tabletek mieli wycofać, ciekawe czy to zrobili. A jeżeli wy brałyscie podobne tabletki do Sindy 25, 35 i kij jakie jeszcze i dostałyście inne od swoich lekarzy "bo są za mocne" to pewnie powiedzieli wam tak tylko dlatego, żebyście nie robiły afery i nie podawały ich do sądu hehe to są nasi ginekolodzy właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daariinkaa
aaa i zapomniałam dodać ze za 1 opakowanie tabletek Bonadea w Aptece Magicznej zapłaciłam ok 26 zł :) nie ma opakowań z trzema blistrami niestety - muszą jakoś zarobić, nie ?! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej stwierdzono u mnie PCO cykle 37-38 dni ale są!!! tylko pewnie bezowulacyjne :/ nie mam typowych objawów, ani nadmiernego owłosienia, tylko liczne pęczerzyki, owulki nie ma a staramy się o dzidzie już ponad 3 lata.... dostałam Bonadee i Orgametril i mam pytanie: można się kochać normalnie? czy lepiej z tym uważać? ogólnie to boje się brac tych leków, ale jak lekarz kaze to co zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tabletki Bonadea biorę od dwóch miesięcy. Na początku - przez pierwsze opakowanie - miałam mdłości i to dość częste. Przez pierwszą miesiączkę przy braniu tego leku, oraz drugą miałam ogromne bóle brzucha i to do 3-4 dni! Dopiero przed 3 opakowaniem miałam bóle, ale takie gdzie mogłam się normalnie poruszać. Trzeba było wziąć tylko jedną IBUM. Co do trądziku to Bonadea działa po 3 opakowaniach. Tak powiedziała mi Pani ginekolog. Jest ich oraz mniej, choć przez drugie opakowanie było naprawdę strasznie. W tej chwili nie mam mdłości. Okres przez pierwszy dzień jest cholernie obfity, lecz mam go tylko 3 dni. A nie 7 jak miałam bez leków. Brzuch jak wspomniałam zdecydowanie mniej boli - można funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odkupie, kontakt pauliska_91@orange.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi08
Witajcie Biorę Bonadea drugi miesiąc. Powodem była torbiel wielkości 7 cm. Po miesiącu wchłonęła się :). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak stosować Bonadee, od 1dc, przez 21 dni, następnie odstawiam i dostaje okres? czy po miesiączce, czyli mniej więcej w 6, 7 dniu, przez 21 dni i dopiero odstawiam? i dostaję okres, bo słyszałam różne zdania na ten temat i mam dylemat :( pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saaaaabiii
Jeśli dopiero zaczynasz bierzesz tabletkę w pierwszy dzień okresu, póżniej po 21 dniach czyli po skończonym opakowaniu robisz 7 dni przerwy i w tym czasie dostajesz kolejny okres, a w 8 dniu zaczynasz kolejne opakowanie i tak w kółko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też mam do odsprzedania 1 opakowanie tabl bonadea,tanio, chce się ich pozbyć bo już ich nie stosuję ;) kontakt: gg:4293256 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martaaa28
Cześć dziewczyny:)po przeczytaniu Waszych wypowiedzi troszkę się zmartwiłam...dziś zaczynam pierwsze opakowanie Bonadea. Zostały mi przepisane przy torbieli 3 cm po wyjściu ze szpitala z zaleceniem stosowania min. 6 mcy....Mam nadzieję, że obejdzie się bez większych skutków ubocznych, najbardziej obawiam się po odstawieniu problemów z zajściem w ciążę...jak na złość po powrocie z wakacji podjęliśmy decyzję o drugiej dzidzi a tu zalecenie stosowania anty więc trzeba poczekac...Tak jak wspomniałam dziś pierwszy dzień więc zobaczymy jak to będzie w moim przypadku.Pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×