Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Em zoom ja dzisiaj spotkalam sie z dziwna reakcja na ciaze moja . Znajoma zaragowala o kur...... drugie dziecko a firme masz od niedawna . Ja powiedzialam zew zyciu kazdy ma rozne piorytety. Planowalam i bardzo z mezem sie cieszymy . Bedzie cieszko ale damy rade. Xxxxxxxxx Mama obecna i przyszla bardzo mi przykro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no...juz dosć tych przykrych wiadomosci mam nadzieje ze nic wiecej sie nie wydarzy u nikogo! :( Przykro mi "mama obecna i przyszla"...:( XXXX No to dobrze ze nie jestem sama z tymi bolami:) Widocznie trzeba przebrnac, ciaza to nie sam cud,miód i orzeszki:) szczególnie na poczatku:) XXXX Witamy OYOSHKO:) z Twoich obliczen? a gin Ci jeszcze nic nie wyliczyl?:) moj twierdzi ze jak ma ponad cm to mozna zakladac karte i liczyc date porodu:) wiadomo ze z najblizszymi tyg moze sie jeszcze o pare dni przesunac ale to przeciez ma byc orientacyjne na poczatku:)dopiero potem robi sie istotne:) XXXX EmZoom to jest stereotypowe myslenie ludzi, wazne co wy myslicie, nie stresuj sie :) Wiec cieszymy się z Toba z córeczki:) XXX Ewka83 tez tak slyszalam ze jak mama jest nerwowa to potem dziecko po urodzeniu moze byc niespokojne i placzliwe...eh oby sie to u mnie nie sprawdzilo. bo ja to nie potrafie wyluzowac pomimo wielu usilnych starań...:( chociaz widze postepy..zobaczymy, trzeba z tym walczyc, dla dobra i spokoju maleństwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka83
Dziewczyny a czy któraś z was dostaje już wynagrodzenie z zusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aasiula28
Mama obecna i przyszla przykro mi... EmZoom do mnie kolezanka zadzwonila po usg i pierwsze jej slowa to bylo czy nam powiedzial plec, a nie czy wszystko dobrze... Takze przykre to troche... U mnie dzis ponad 20 na plusie:) Wygrzalam sie na sloneczku, jak synek sie bawil, ale troche spuchly mi nogi i krecilo sie w glowie... Pozatym strasznie mnie naszlo na arbuza, takiego slodkiego, soczystego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez pobolewa brzuch szczegolnie jak wstaję i się rano przeciągam i do tego straszne bóle krzyża od kilku tygodni...chodze jak połamana... mnie Zus dopiero w maju przejmie...podobno są długie terminy oczekiwania na wypłaty...moja koleżanka jak urodziła w kwietniu to macierzyński wypłacili jej dopiero w lipcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka83
Ja jesten na zqolnieniu do 19 kwiwtnia i za to zwolnienie płaci mi zus zasanawiam się czy jest jakaś możliwość żeby dostać kasę w kwietniu lub maju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama obecna i... przyszla, ciebie również mocno ściskamy xxx Żeby złamać passę złych wiadomości napiszę, że u nas na genetycznym wyszło wszystko ok. Jak doktor to powiedział, to z radości zapomniałam zapytać o płeć, ale to przecież nie jest najważniejsze. Fajnie było patrzeć na minę męża jak pierwszy raz zobaczył potomka. Przyznał, że bardzo cieszy się, że go zaciągnęłam do gabinetu. Wcześniej jakiś taki niepewny był - wchodzić, czy nie wchodzić. Maluch szalał, wierzgał, machał rączkami i nóżkami, aż doktor zapytał czy to czuję. Mówię, że czuję, jak mi się przelewa w brzuchu, ale myślałam, że to w jelitach... Tu w przychodni jest taki system, że nie dają wyników do ręki, tylko wysyłają do prowadzącego ginekologa i dopiero ginekolog je oddaje. I to w przypadku każdych badań - cytologii, morfologii, moczu, usg, wszystkiego. No i coś tak mi się wydaje, że to dobry system, bo kobietki nie interpretują wyników na własną rękę, nie stresują się bez sensu, tylko lekarz wszystko wyjaśnia na wizycie. xxx Chyba trzeba przestać czytać internet bo z tego tylko głupoty i nerwy do głowy przychodzą. xxx Dolegliwości mi powoli mijają, chyba zapytam panią doktor, czy mogę się zapisać na jakąś gimnastykę dla ciężarnych. Podobno są fajne ćwiczenia na kręgosłup i obrzęki. Dzisiaj miałam jeszcze poprasować, ale ciemno się zaczęło robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Dziewczyny, straty pod koniec pierwszego trymestru są okropne. Sama przeżywałam ten koszmar. To był 13 tydzień. Koszmary senne, łzy napływające do oczu ot tak, nawet przez sen. Najgorsze właśnie jak się już widzi machające rączki, nóżki, a później mówią... Ech, zaraz się rozryczę, a to już 4 lata będą. Ja nie mogę zapomnieć. Ludzi bliskich się nie da zapomnieć. Najbardziej mi żal jednak było, że dzidzi nie ma grobu. Prawo jest bezlitosne. Teraz idę na usg jutro na 17tą. Ostatnio byłam w 10tygodniu, teraz znowu przyszedł 13ty, i stresuję się jak nie wiem co. Jutro będę siedziała w robocie jak na szpilkach. Trzeba ię modlić, żeby wszystko było dobrze. Choroba 6-8 tydz. z antybiotykami. Teraz katar, kaszel. Oszaleć i wykończyć się można fizycznie i psychicznie. Muszę się pochwalić, że w ubiegły piątek udało mi się nawet 2x pod rząd zwymiotować. Aż mi nosem poszło :/ Tylko ciekawe, czy to od ciąży, czy od przeziębienia, bo ja w żadnej ciąży tego nie miałam. Rosie, a ile maluch ma wzrostu? Który to dzień i tydzień wg usg? Także musimy dbać o siebie i modlić się, żeby wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Właśnie wróciliśmy z treningu piłki nożnej naszego synka. No i znowu taka wiadomość ;( xxx Mnie brzuch też boli, czasem kuje. Np teraz bo za dużo byłam chyba poza domem bez możliwości przejścia w pozycję leżącą. I faktycznie też mam tak, że rano jak się przeciągam to ten brzuch tak jakby się naciąga hehe. xxx Na moją ciążę reakcje były raczej pozytywne. Wszyscy gratulowali i życzyli, żeby wszystko było ok. Pytania pojawiają się teraz ;) Tym bardziej, że już wiem, że nie mam gdzie wracać do pracy do macierzyńskim. xxx Jeśli chodzi o spokojność dziecka a przebieg ciąży to ja myślę, że nie ma reguły. Moja pierwsza ciąża była dość stresująca. Nie do końca planowana, na ostatnim roku studiów (broniłam się z brzuchem), partner na studiach dziennych bez pracy, do tego różnie między nami bywało. Dodatkowo piłam hektolitry coli (a to przecież kofeina) i wiecie co... mój syn spał 20 godzin na dobę, czasami nawet na jedzenie go budziłam, nie miał kolek ani tym podobnych niemowlęcych problemów i prawie w ogóle nie płakał. Za to podobno drugie dziecko da mi popalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ja też mam genetyczne 19.04 :) Ale dzisiaj byłam pokazać wyniki badań i miałam nieplanowane usg i widziałam nóżki i rączkę przy buźce i nawet nosek! Moja gin powiedziała, że wszystko super, posłuchałam serduszka, maluszek rośnie i mnie rozczula coraz bardziej. Żadnych krwiaków, szyjka ładna, wszystko ok. Endokrynolog była bardzo zmartwiona wynikami, mam brać euthyrox i do kontroli za miesiąc...A moją ginekolog uwielbiam, jak się rozpłakałam że się martwię o maluszka i już chciałabym go zobaczyć to zaproponowała usg (akurat miała dyżur w szpitalu i był wolny aparat) i nie musiałam nic płacić :) Aha i mam przyjeżdżać jakby coś się działo, ona zawsze znajdzie czas dla mnie żeby pogadać czy zrobić usg, kochana :) A ja póki co wymiotuję non stop, boli mnie głowa i ledwo zipię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka ja tez jak z synkiem chodziłam w ciąży to dużo piłam coli . starałam sie ograniczą cale czasami to było silniejsze ode mnie . a synek był spokojnym dzieckiem dużo spał i był grzeczny . xxxxxxx gratuluje udanych wizyt . xxxxxxxxx dzisiaj chodze jak połamana plecy mnie bolą brzuch i ogólnie mogła bym spać na stojąco . robie kolacje szybko i idę spać rano dzień zaczynam o 3 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez uwazam ze trzeba przestac czytac internet, tylko sie nakrecamy;( Ja dzisiaj powiedzialam szefowi o ciazy i ze chcialabym troche dorobic jak przejde na zus ( u mnie w firmie na szczescie moge np. Wystawiajac zdalnie aukcje ) i doznalam szoku!!.. Facet normalnie sie cieszyl i mi gratulowal a nawet serdecznie zartowal?? Normalnie szok , i powiedzial ze sie dogadamy zebym mogla cos w domu robic jak chce ! A potem plote po calej firmie puscil ze jestem w ciazy( nawet ci na urlopie dzwonili i mi gratulowali bo szef im powiedzial- tak przy okazji) ,a jak przychodzili do mnie przedstawiciele handlowi( dzis mialam sporo spotkan) to ciagla pytal ich czy sie chwalilam - szczerze mowiac jeszcze teraz jestem w ciezkim szoku Ponadto dowiedzialam sie ze zona mojego i meza przyjaciela tez jest w ciazy!!;D mam z kim teraz rozmAwiac bo ona jakos w 8tyg ;) A teraz tak z innej beczki wiecie moze co za druczek trzeba do zusu zlozyc by wyplacal mi chorobowe bezposrednio na konto ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malawronka i emka jezeli chodzi o pocie coli pepsi itp. Dostalam taka fajna ksiazke od sedziwego pana ginekologa zreszta serdecznego mojgo znajomego, gdie napisali ze mozemy pic nawer 2 l coli/ uwaga !! Dziennie! Niesamowite co nie ? Ale podobno cola :po raz pomaga w trawieniu, po dwa ma wielw wiele mniej kofeiny niz kawa a po trzy jak macie ochote znaczy ze wan tego potRzeba, za jakis czas przejdzie. Ja zywilam sie kola okolo 2 tyg teraz mam faze tylko na soczki;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruby ZUS ZIUA zmiana danych osoby ubezpieczonej . wydaje mi sie ze na tym druku jest tak samo numer konta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po wizycie. Dziecko 6 cm i slyszalam serduszko. Tylko teraz bardzo mnie boli brzuch nad pepkiem nie wiem co to moze byc. Dostalam tez zapobiegawczo luteine ale troche to dziwne bo niektorzy juz odstawiaja w 13 tyg. A ja mam dopiero zaczac brac? Czy ktoras z was bierze luteine, czy jest sens zaczynac jesli do tej pory nie bralam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka83
Ja do zusu musiałam napisać u księgowej własnoręcznie podanie z prośbą o przesyłanie kasy na konto a do skarbówki miałam gotowy druk ze zmianą danych zeby przesłali mi zwrot podatku a zmieniłam numer konta. xxxxxxxxxxxxxx Ciesze się że u was badanka ok ja dopiero ide do lekarza za dwa tygodnie ale i tak stwierdzam że czas leci bardzo szybko ja mam 15 tydzień :) kiedy to poszło??? xxxxxxxxxxxxxxx Wydaje mi się że ludzie jak widzą ciąze to pytają co bedzie zamiast czy wszystko ok z czystego założenia że jak z kimś się rozmawia i ten ktoś jest uśmiechnięty to napewno dzidzia zdrowo się chowa :) o zdrowie dziecka pytają się chyba tylko banki które już mają dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro, kiedy traci się wyczekiwane dzieciątko. Dziewczyny bardzo wam współczuję. Dlatego, cieszę się poniekąd, że dowiedziałam się o ciąży w 13tygodniu. Okres największego strachu mam za sobą. A o tym, że będziemy mieć drugie dziecko wiemy na razie tylko ja z mężem oraz mój szef. Rodzinie nie chcę na razie mówić. Chcę sobie oszczędzić przykrych komentarzy. Nikt nigdy mi nie pomógł przy córce, ale każdy ma coś do powiedzenia. A ja jestem bardzo na to uczulona. Więc myślę, że dowiedzą się jak już będzie bardzo widać :D Dorr123 pamiętam, że w pierwszej ciąży też brałam luteinę nawet chyba do 5 miesiąca. Ciągle miałam takie jakby bóle miesiączowe. Ona raczej nie zaszkodzi, choć lekarzem nie jestem. Ale dziewczyny! Głowa do góry i cieszyć się ciążą. Cieszyć się każdym dniem, tym, że macie dwa serca :)) Czy może być cos przyjemniejszego? A swoją drogą, dzięki tej ciąży przypominam sobie dlaczego nie piję alkoholu. Helikopter i nudności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje.... Po pierwsze życzę wszystkiego dobrego po drugie gratuluję :-) Mi niestety nie dane cieszczyć się ciążą i maleństwem ale naprawdę wszystkiego naj najlepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wróciłam z giełdy troszke odpoczywam jem śniadanie , synka do rodziców i do pracy . cos ostatnio nie mam apetytu na nic , jem oczami , mam na coś ochotę ugryzę raz albo dwa i koniec jedzenie rośnie mi w buzi . teraz wypiłam tylko kubek mleka i czuje sie pełna . jutro idę na wizyty juz nie moge sie doczekać . USG genetyczne . musi być dobrze . xxxxxxxxxxxxxxx Dorr gratuluje udanej wizyty ja też słyszałam o tym ze czasami do 5 miesiąca sie ja bierze . xxxxxxxxxxxxxxxxxx Larrwa fajnie dowiedzieć sie dopiero w 13 tygodniu. xxxxxxxxxxxxxxxxxxx ruby u mnie w ZUS panie są w miarę sympatyczne i rzeczowe . pomogą na tyle co są wstanę . i u mnie druki są prawie do wszystkiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam że bierze się ją w pierwszych miesiącach. A ja już pomału wchodzę w II trymestr więc największe ryzyko poronienia minęło. Poprzedni lekarz powiedział że wszystko jest dobrze i nie muszę nic brać a ten jeszcze mi zapisał przed badaniem luteinę, magnez i femibion profilaktycznie na wszelki wypadek. Dziwne to wszystko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czym si ę różni zwykłe usg od usg genetycznego. Ja miałam wizytę z badaniem USG kości nosowej i przezierności karkowej wczoraj. I ginekolog powiedział, że jeszcze inny pomiar wykonuje się w 18 tyg. więc następne usg mam za 5- 6 tygodni dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Larrwa ja wszystkim mowilam o ciazy poza moimi rodzicami, bo odzywaja sie tylko jak cos chca :( ostatnio mama dzwonila do mnie chyba 3-4 lata temu :/ porazka Xxx Dorr ja tez nie wiem o co chodzi z tym usg , ale mi tez gin kazal prxyjsc jeszcze za 2 tygodnie , a potem dodal ze jak za 2 tyg wszydtko sobie sprawdzi i bedzie ok to moge ptzyjsc nawet z a 2 moesiace :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Synestezja
Ale mam zaległości. Wczoraj dopadła mnie jakaś grypa żołądkowa. Nie sądzę, że to mdłości, bo takie mnie nie męczyły. Zwracałam wszystko co zjadłam, do tego gorączka. Dzisiaj znacznie lepiej, ale żołądek niesamowicie "uszarpany". Współczuje wszystkim dziewczynom, które zmagają się z porannymi mdłościami. W efekcie przespałam cały dzień. Urok pracy z ludźmi, nigdy nie wiesz kto co przyniesie. malawronka - ja też jutro mam wizytę, niecierpliwię się bardzo. Chciałabym już zobaczyć maleństwo. Czekam na wieści od ciebie. Larrwa - u mnie wiedzą tylko rodzice, mąż i szef. Wiem czym skutkuje powiedzenie przyjaciołom. Chcę się upewnić, że faktycznie będzie wszystko dobrze. Poza tym hasło "Zostawcie to na razie dla siebie" prowokuje lawinę komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jutro mam dentyste i boje sie isc bo nie bylam od stu lat u dentysty i pewnie dostane niezły ochrzan... a w piatek wizyta u ginekologa, oby krwiak sie wchlonal :))) trzymajcie kciuki !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.Ja dzisiaj zaczynam 14 tydz:)Jakas ospala jestem siedze w pracy i chyba zaraz usne na tym krzesle wlasnie zaczelo u nas padac.gratuluje udanych usg i trzymam za kolejne chyba jutro pare dziewczynek ma.ja w piatek poprosze tez o kciukasy napewno sie przydadza.Boje sie nie ukrywam tego.Tez ostatnio jem bo jem i wszytsko mi jakos nie smakuje dziwne bo na poczatku to pochlaniałam wszystko a teraz nie wiem czemu mi sie tak zmienilo.Brzuch tez mnie ciagnie kluje wiec to chyba normalne dziewczynki i krzyz tez hehehehe oby do pazdziernika:)Milego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xsylwia trzymam kciuki zeby wstretny krwiak sie wchlonal. Ja mega mdlosci mam od 18 nic mi sie wtedy nie chce tylko bym lezala. Czekam na wisne bo u mnie jeszcze wielkie zaspy. Trzymam kciuki za wszystki ktore maja usg. Mialam jeszcze zapytac jak duze sa wasze brzuchy bo ja mam ogromny jak na tak wczesna ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xsylwia trzymam kciuki zeby wstretny krwiak sie wchlonal. Ja mega mdlosci mam od 18 nic mi sie wtedy nie chce tylko bym lezala. Czekam na wisne bo u mnie jeszcze wielkie zaspy. Trzymam kciuki za wszystki ktore maja usg. Mialam jeszcze zapytac jak duze sa wasze brzuchy bo ja mam ogromny jak na tak wczesna ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi brzuch nic nie rosnie. jestem szczupla ale zawsze mialam grubszy brzuch i sie zwiekszyl.. zrobilam sobie dzisiaj zdjecie i nie wiem czy to ciaza czy poprostu jestem gruba hahaha..... :D rowniez trzymam kciuki za wszystkie jutrzejsze, pojutrzejsze i kolejne usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi brzuch nic nie rosnie. jestem szczupla ale zawsze mialam grubszy brzuch i sie zwiekszyl.. zrobilam sobie dzisiaj zdjecie i nie wiem czy to ciaza czy poprostu jestem gruba hahaha..... :D rowniez trzymam kciuki za wszystkie jutrzejsze, pojutrzejsze i kolejne usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×