Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Czytam co tam u was ale mam malo czasu . To tylko napisze ze te maluszki nasze to moze te malutkie to dziewczyki beda . A u mnie moze drugi chlopak . Moj synek wczesniakiem byl a urodzil sie z waga 3200 w 36 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwronka obawiam sie ze to nie kwestia plci. U mnie na usg prawie na bank chlopak wiec chyba nie w moim przypadku :-/ A szkoda bo po cichu marzylam o corci... No coz bedzie Kuba :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka moje tez raczej male jest ;)ale gin powiedzial ze jak bedzie w takim tempie roslo to nadrobi ;) na poczatku nawet mu szansy specjalnej nie dawal , a teraz mowi ze wszystko ok;) Xxx Makawronka ja z gory zakladam ze moj maluszek to chlopczyk ;) hehe (przynajmniej do czasu az gin mi powie plec ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka83
xsylwia to super że wszystko dobrze grunt to pozytywne myślenie :) Wiecie dziewczyny co do tego wzrostu dziecka to nie brałabym tego zbyt do siebie. przecież dziecko w różnych etapach może nadrobić najważniejsze że serduszko puka i narządy się rozwijają a reszta też będzie ok. Dzień przed porodem w szpitalu na oddziale polożniczym lekarz pomylił się z wagą o 0,5 kg !!!!! A po porodzie musiałam jezdzić z małym po neurologach bo miał duży obwód gówki i BARDZO duże oczy teraz ma 5 lat zdrowy jak koń i ciałko urosło gówka odpowiednia do ciałka a oczy dalej duże bo taka jego uroda. Naprawde dziewczyny nie stresujcie się bo sobie szkodzicie pielęgnujcie brzuszki i patrzcie jak rosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka83
RubyDragon a ja zakładam że dziewczynka choc mójmąż chyba nie jest w stanie zrobić córki :( on to taki 100% samiec i na kilometr daje testosteronem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem już po! niepotrzebnie się martwiłam, z moim bobo wszystko ok. Wydaje mi się, że jesteśmy na takim etapie ciąży, że tego dzidziusia super widać na USG. Mój sie dziś niesamowicie dużo ruszał i nawet machał rączkami, jakby wiedział, że mi gin prześwietla brzuch. Widać było już każdy paluszek u ręki i nogi, każda część twarzyczki i nawet lekarz powiedział, że coś jest między nogami ale nic nie chciał więcej mówić żeby potem nie wyszło że się pomylił:) Parametry te genetyczne wszystkie w normie no i wystrzelił ten moj maluch, bo równe 3 tyg temu miał tylko 2,5 cm a dziś jak się wyprężył to 6,7 cm:) aż się z 12t4d zrobiło 12t6d, czyli o 2 dni przyspieszył mi aktualnie swój wiek:P gratuluje również wszystkim od których płyną dziś dobre wieści, oby tak dalej. Jest tylko jedna rzecz, która mnie martwi, od wczoraj strasznie dziwnie boli mnie podbrzusze. To taki ból mniej więcej jak wtedy kiedy straaaaaaasznie mocno chce się siku, ale ten ból jest mnie więcej w okolicach jajników, tylko ma większy zasięg, nie taki punktowy tylko prawie na całe podbrzusze. Nie wiem, może po prostu mój pęcherz dostał szoku, że go cos nagle uciska i dlatego tak boli? Bo po dzisiejszym badaniu to był koszmar, a nie powiem, trochę mi gin jeździł po pęcherzu i to akurat pełnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anilorak, współczuję, ja miałam zapalenie ósemki 1,5 roku temu i skończyło się to tym, że dostałam szczękościsku na 3 tyg (buzie otwierałam na 2mm) a pół roku miałam porażona połowę języka. Zapalenie było tak silne, że znieczulenie schodziło mi 2 dni z twarzy, więc czułam się jak jakiś paralityk. Jesli tylko lekarz Ci pozwoli to bierz ten antybiotyk, żeby Cię nie spotkało coś takiego jak mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zębów i wspomnianego antybiotyku to na 90% jestem pewna, że brałam ten sam w pierwszej ciąży. Też miałam zapalenie, z ropą i najpierw brałam ten antybiotyk, a później leczyłam zęba pod lekkim znieczuleniem. Także ulżyj sobie kobieto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synestezja
Hej dziewczyny. Dobrze się czyta dobre wieści. Przeglądam płytkę z wczorajszego badania i uśmiecham się sama do siebie. W przyszłym tygodniu wyniki badania z krwi. Moje maleństwo też do wielkich nie należy, ale wyrównał się termin usg z terminem obliczanym na podstawie miesiączki. Do tej pory był to tydzień rozbieżności. xxxx malawronka - nie licz, że małe istotki zapowiadają się na dziewczyny, a duże na chłopaków. Moja córka była gigantem na porodówce. Mierzyła 59 cm, przy wadze 3450. Lekarz straszył mnie, że dziecko może mieć 4 kg wagi. Okazało się, że nie jest ciężka, tylko długa. Wszystkie ubranka w rozmiarze 56 mogłam oddać koleżankom:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedzi antybiotyk wzielam. Przed chwila juz drugi. Mam go brac przeciwskazan nie ma a torbiel jest ale ma niecale 26mm wiec jest niegrozna poki co. Ja dzis podrozuje pociagiem po polsce wiec moge milknac ale bede Was podczytywac. Zycze duzo slonka :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
synestezja właśnie nie liczę ze moja teoria sie sprawdzi . bo lekarz stwierdził ze jak na razie moje maleństwo zalicza sie do dużych a mi sie marzy córeczka .ale ta wielkość jeszcze moze sie zmienić dziecko raz szybciej raz wolniej nie ma co porównywać naszych dzieci do siebie. xxxxxxxx teraz bede miała USG 25.04 Ale to bedzie 14 tydz nie liczę ze poznam płeć bo to bede szła na NFZ i maja stare USG . maja nowe tez USG ale na te bede szła 20tydz. a prywatnie bede szła dopiero 9.05 a to bedzie chyba 16 tydz. xxxxxxx anilorak uważaj na siebie . xxxxxxxxxxxx a ja sie zbieram do pracy a poźniej do domku sprzątanie auta , szybko sałatkę muszę zrobić i na 19 godz jedziemy do znajomych bo robią parapetówę i urodzinki Pana domu . ja robie za kierowce . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synestezja
U nas też zapowiada się aktywny weekend. Wczoraj urodziny mojej mamy. Dzisiaj wizyta znajomych, w niedziele obowiązkowe góry. Za chwilę leniwe śniadanko. W końcu jesteśmy wszyscy razem w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malawronka js nie wiem skad ty bierzesz na to sily. Ja juz od tygodnia nie pracujr a od godziny 16 i tak juz musze sie polozyc bo chce mi sie spac albk boli mnie kregoslup i pachwiny. Z tym kregoslupem to nie wiem co bedzie w 9 mcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka83 moj facet na szczescie tez chce chlopaczka ;) teraz tylko czekac na info czy sie udal chlopaczek ;p Xxx Ja dzisiaj szoruje na uczelnie ale na szczescie tylko na seminarium magisterskie bo reszTa zajec dzis to same wyklady;) nie wiem jak jutro wyrobie , bo mam od 8-18.30 i to same cwiczenia ;( Cxx Ale na popraqe humoru dzis przejde sie pewnie do sasiadow na przeciwko na kolacje ;D i beszie milo i wesolo! Xxx Dorr ja tez do 16 juz padam okolo 14 mam dzemke potem kolo 18 ;) od tygodnia siedze na zwolnieniu i mi z tym dobrxe nie wyobrazam sobie jakbym mogla jeszcze pracowac ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malawronka ja tez mam następne usg 25 kwietnia o 14.40 a Ty o jakiej godzinie? To będzie mój 16 tydz. mam nadzieje że poznam płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorr123 RubyDragon ja tez od tyg. na zwolnieniu czyli od 8 kwietnia tj do 10 maja bedzie nam płacil zakład pracy nie? a od 11 ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.u mnie po wizycie wszystko ok.Płci mi niestety nie powiedzial stwierdzil ze za wczesnie.Powiedzial ze nie ma sie do czego przyczepic ale jedno mnie martw jak juz wyszlam to zobaczylam ze NT mam 2,2 kosc nosowa widoczna wy pisalyscie ze macie1,6 a ja mam troche tak wiecej ale podobno norma jest 2,5-3 wiec sie mieszcze mysle ze jakby bylo cos nie tak to by mi powiedzial. juz wiem schizuje ale jakby cos bylo nie tak to by wyslal mnie na dodatkowe badania a on ze wszytsko dobrze i spotykamy sie we wtorek na wizycie bo teraz mialm same usg.Myslicie ze ok jest wiem ze chyba wyolbrzymiam i robie problem z niczego ale juz taka jestem.Fajnie ze jestescie moge sie wam wyrzalic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten dziwny ból brzucha nie daje mi spokoju:( wczoraj momentami był naprawdę silny aż myślę o najgorszym. Boję się ruszyć choć ból nie ma nic wspólnego z ruchem. Czy któraś tak miała albo coś wie na ten temat? Opisze dokładnie bo boli naraz jest kilka: takie jakby rozrywanie w pochwie, ból jak przy silnej potrzebie oddania moczu ale też czasem bardziej z tyłu jakby w końcówce jelit i ból coś jak jajników tylko o większej powierzchni. Przecież wczoraj miałam usg i wszystko było ok a tak się boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwronka moj M namawia mnie na prawo jazdy i tak czuje ze bede robic za kierowce ;-) Ja bylam na usg przedwczoraj bylo dokladnie 3 tyg 3 dni i widac bylo ptaszka jak nic ;-) Wiec jak sie lekarz postara to zobaczy w 14 tyg bez problem. Ja zaraz wyruszam na slask wiec zycze Wam milego weekendu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grace88 jesli czujesz, ze to cos powaznego i Cie to nie pokoi to zamiast radzic sie na forum zadzwon do lekarza, tak bedzie bezpieczniej i lekarz napewno Cie uspokoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xsylwia tylko że wczoraj byłam u ginekologa i już wtedy miałam te bóle a mimo to podczas badania ginekologicznego i usg wszystko było dobrze... Więc nie wiem czy jest sens radzić się lekarza. Kupiłam sobie no-spe zobacze jaki efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore feminatal. A zwolnienie dostalam na 3 tyg. I co 3 tg mam przedluzac. Jesli to mala firma ktora zatrudnia malo pracownikow to po 33 dniach zwolnienia placi.zus. czyli trzeba zsumowac ile sie bylo w roku 2013 na zwolnieniu i od ktorego dnia placi zus. Ja tez mam takie bole ale mysle ze to jest zwiazane z rozrostem macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grace88 t moze rzeczywiscie jest wszystko wporzadku :) Ja mam dzisiaj bole u gory kluje mnie pod lewymi zebrami i po srodku a szczegolnie jak wezme wiekszy oddech ciaza to podobno piekny stan a my narzekamy jak stare babcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aasiula28
Hej dziewczyny. Mnie tez w nocy meczyly dziwne bole... Jak leze to boli mnie tak jakby prawy jajnik, bol podobny do tego przy miesiaczce, tylko promieniuje az na noge... Moze to baby sie tam w bok wpycha, i cos uciska, bo jak chodze, siedze to jest ok... A czuje przelewanie wlasnie po tej stronie, wiec moze dzidzia ja sobie upodobala:) Jak bedzie sie powtarzac to dzwonie do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aasiula jak promieniuje na nogę to chyba jest ok, czytałam, że właśnie w okolicach pachwin często boli tak od 5 miesiąca, a nawet i wcześniej. Natomiast o moich bólach niewiele moge znaleźć, dlatego tak się niepokoję... No-spa nie wiem czy pomogła, boli mniej, ale jednak nadal boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienka ja wizytę mam miedzy 8 a 11 godzina 25.04. to bedzie na NFZ .ja łykam kwas foliowy i żelazo . wyniki mam dobre to powiedział żebym nadal tyk kwas łykała plus żelazo . xxxxxxxxxxxxxxx Gosia NT jest w normie to nie denerwuj sie a nawet jak by było powyżej 3 to jeszcze nie jest powiedziane ze dziecko bedzie na pewno chore. xxxxxxxxxxxxxxxxx Grace jak sie bardzo zle czujesz to moze naprawdę jedz na pogotowie . po co masz sie denerwować . xxxxxxxxxxxxxxxxxxx Anilorak ja prawko mam w miarę od nie dawna bo zaledwie rok . a zapisałam sie na nie dzięki mężowi . bardzo chciał żebym zrobiła . instruktora miałam super i dzięki niemu pokochałam kierownice . a jeśli chodzi o USG to słyszałam ze łatwiej zobaczyć ptaka , a ja raczej nie chciała bym zobaczyć ptaka . :)i teraz mam wizytę 25.04 a to bedzie 14 tydzień ale nie liczę na poznanie płci ponieważ USG będzie miała robione na na takim starym sprzęcie . sadze ze jak sie uda to moze dopiero 9.05 . a możę dziecko bedzie sie ukrywać do samego końca i bede miała niespodzianka przy porodzie . xxxxxxxxxxxxxx gotuje rosół i sałatkę robie wieczorkiem z mężem wychodne mamy . synek zostaje z dziadkiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore tylko kwas foliowy. Zelazo mam w normie. Poki mecza mnie mdlosci to nie bede brala nic, poza tym jem duzo warzyw, owocow, nabialu i jajek wiec chyba wystarczy. Ja sie od dwoch dni czuje lepiej, nie wymiotuje, nawet rano po euthyroxie takze jestem szczesliwa :) usg juw w piatek, na ostatnim dzidzia miala 4,77 ciekawe ile urosnie :) milego weekendu mamuski, u nas ma byc jutro 17 stopni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkąd mnie zaczęły łapać surcze w łydki, ale to takie, że się skręcam z bólu na łóżku, kupiłam sobie feminatal, magnez i z uwagi na nękające przeziębienia biorę witaminę C. Ale jak przeziębienie minie i skurcze, i przyjdą warzywka niepryskane, to myślę sobie, że będzie można z tego wszystkiego zrezynować, albo przynajmniej nie stosować codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×