Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość Milka1988
Poprzedni post jest mój :) Zapomniałam zmienić loginu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Ja mam wizyte w czwartek,a do piątku mam tabletki na te skurcze i ciekawa jestem czy mam odstawić je,czy tez przepisze kolejne..za kilka dni zaczniemy 36 tydz.więc nie chciala bym wiecej tablet,wole już urodzić :) Bo czym dłużej do porodu tym bardziej sobie wyobrażam że to coś bardzo,bardzo,bardzo strasznego i coraz mocniej się go boję.Ciekawa tez jestem wagi i wzrostu małego w 36tyg.Do kąpieli mam też Oliatum,znajoma ma i po kąpieli nie musi smarować oliwką dziecka,bo to już bardzo mocno nawilża,to buzki kupilam póki co nivea ochronny tak na początek aby było,bo nie wiedziałam co.Do pupci na odparzenia bepanthem,słyszałam ze dobry,oczywiście oliwkę,też mam w zapasie.Chciała bym jeszcze coś do mycia małego,wiem,ze jak jest ten płyn do kąpieli to nie koniecznie trzeba jeszcze czymś myć,ale ja bym chciała :) co polecacie do mycia ciałka i główki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Slyszalam ze Musteli plyn do mycia niemowląt jest ok - mialam go kupić ale odradzili w aptece mówiąc ze oliatum wystarczy przez pierwszy miesiąc a pozniej zobacze czy dziecko bedzie mialo skłonność do allergii jak nie bede mogla kupic np nivea kosmetyki. .. Chociaż nie wiem czy na zapas nie kupie tej Musteli - wole mieć wcześniej wszystko- tak mam :)) Wydaje mi sie ze lekarz Cie doprowadzi do tego 38tyg - tak zeby dziecko statystycznie nie było wczesniakiem. Ale decyzję na pewjo podejmie jak obejrzy je na usg - zobaczy ile wazy itd - trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
:) lepiej było by do 38..zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kosmetyki mam z linomag i hipp dla siebie jeszcze kupie bepanthen bo akurat w anglii tez dostepny. A mialyscie moze szczepienie po 28tyg chyba przeciw przeziebieniu maluszka w pierwszych miesiacach zycia? Tez jestem leniwa ale to normalne w pierwszym tygodniu bez pracy sama nie wiem co mam robic jak chce posprzatac to musze na raty bo jak sie schylam to mnie boli brzuch. Troche sie martwie malym brzuszkiem jak na 32tyd... Ale nic maluszek kopie rozciaga sie kilka razy dziennie I pol nocy;) chcialabym umyc okna mam ich 6 wiec calkiem sporo tylko jakos zero koncepcji aby sie ruszyc;) spokojnej nocki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ewelina - dostaniesz energii po 38tyg jak bedziesz chciała juz urodzić. Dużo dziewczyn mówi że wtedy mylo okna, samochody kosilo trawniki :) Wtedy domek bedzie lśnił :) Dzisiaj zapowiada się ładny dzień - pranko start :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wizytę w czwartek, mam zamiar zapytać lekarza, czy w przypadku gdyby dziecko było bardzo duże (a takie już jest co będzie do 28 października) czy jest opcja, że z uwagi na wielkośc dziecka mogę mieć cesarkę. Nie usmiecha mi sie poród naturalny, kiedy dziecko będzie miało 5 kilo... Po prostu boje sie porozrywania na wszystkie strony (tak jak było w przypadku mojej mamy i siostry). Przyznam Wam też, że boje się, że może coś pójść nie tak. No wiecie, przetrzymanie w kanale rodnym, porażenia mózgowe- takie rzeczy to przeciez się tylko podczas porodu sn zdarzają... x Ja jeszcze nic nie piorę- czekam na nowa pralkę, ma przyjśc jutro. Dziś natomiast czekam na męża i jak tylko wróci to zabieramy się za skladanie mebelków, które wczoraj przywieźliśmy...Mamy też wózek, mamy wanienkę, mamy szcotke do włosów, termometr, fridę, pościel, prześcieradła i jeszcze taka ,matę ochronna na materac, żeby jak dziecko sie zsiusia, to nie ma problemu z suszeniem całego materaca, tylko wymienia sie ta nakładke z ceratką :) Jeszcze przed nami tylko apteka i kosmetyki... x I jeszcze nie wiem co robić, bo w ogóle nie spię nocami... Zasypiam koło 2/3 w nocy i teraz jestem zmęczona. Ale na to już chyba nic nie da sie poradzić! x Robicie lub robiłyście sobie sesje ciązowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, a wanienke kupilismy ze stelażem. Ciekawe czy sie sprawdzi. Nie jest to onda ani żadna firmówka ale wygląda na stabilną i jest dośc wysoka, więc przy codziennym kąpaniu nie będą nas boleć krzyże :) hehe x x x x Wiecie gdzie (w jakiej sieciowce typu rossman, biedronka, carrefour itd) sa obecnie jakieś promocje na pampersy i chusteczki nawilżane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
nie mam pojęcia o promocjach na pampersy czy chusteczki,najlepiej moze w necie sprawdzić.Jeśli masz możliwość zamówienia sobie od kogoś z zagranicy,znajomi,rodzina..co przyjeżdżają do PL,to poproś aby kupowali chociaż by same pampersy.Ja mam rodzinkę w niemczech,na promocjach można wyrwać naprawdę tantiutko pampersy,a jakościowo lepsze.Mowa o pampersach z firmy Pampers.Spytam dzis ile na promocji kosztują i jak pakowane,dam cynk jak coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny mam pytanko czy wy w trakcie swoich ciąz farbowałyście włosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Ja nie farbowałam,chociaż ostatnio już taką ochotę miałam...ale mówie a poczekam już :) W sumie odrostów zbyt dużych nie mam,bo w ciąży prawie nie rosły mi włosy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Ja w ciąży farbowałam włosy, co 2-3 miesiące, myślę, że farbowanie włosów nie ma się nic do rozwoju płodu, no może w pierwszych 3 miesiącach nie farbować. Moja siostra urodziła synka w kwietniu, a przez całą ciąże farbowała włosy co miesiąc i dziecku się nic nie stało, teraz są takie farby które nie szkodzą dziecku. Myślę, że nie ma co się bać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mialam zrobic sobie sesje ale powiem szczerze ze chyba sobie daruje ze względu na samopoczucie - czuje sie ciezka i jakas taka nie do uwieczniania na zdjęciach :) Co 3 tyg robie sobie zdjecia brzuszka wiec pamiatke bede miala... Co do farbowania włosów - na poczatku sierpnia farbowalam - moja siostra cala ciaze swoje rozjasniala... Dzisiaj dobre zakłady nie maja farb z amoniakiem wiec sa bezpieczne. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny mówię wam ale się wczoraj namęczyłam jak pisałam głowa bolała mnie dosłownie cały dzień od 9 do 22 i to tak jakby miała eksplodować aż się popłakałam. Dziś na szczęście jest ok. Oczywiście w nocy kiepsko ze spaniem bo nie wygodnie , bo boli noga , bo zgaga , bo dziewczyny się rozpychają a jak usnę to oczywiście albo wstawanie na siku albo koszmary. Już śni mi się szpital. Dziś że leżałam bolało mnie a ludzie jakby mnie nie widzieli , byłam sama i zero reakcji lekarzy . To już chyba ten strach. Jeśli chodzi o promocje to jakiś czas temu była w realu pampersy 1 za 19.90 za 43szt. to podobno ciut taniej ale nie wiem. Ja wzięłam ile było z 8 paczek na ciut starczy. Wiecie myślę o pojemniku na pieluchy. Przy dwójce będzie ich dużo. W zwykłym śmietniku w kuchni będzie capić a lecieć piętro na dól na dwór żeby wyrzucić zwłaszcza w zimę będzie uciążliwe. Przy jednym bym nawet o tym nie myślała ale jak będą dwie to zaczynam się zastanawiać. Wanna ze stelażem dobry pomysł my jednak mamy bez bo kupiliśmy większą wanienkę. Mi też brzuch się stawia dlatego lekarz kazał więcej leżeć, wizyta dopiero 12 mam nadzieje że nic się nie skraca ani nic złego się nie dzieje muszę wytrzymać do 37 bo chce rodzić w swoim szpitalu.. Do głowy ja kupiłam szampon emolium. Chciałam oilatum tak jak emulsję ale nie było a poleciły mi emolium że ładnie nawilża że nie trzeba niczym smarować główki i nie powinno być ciemieniuchy. No zobaczymy. To na początek nie jest aż tak potrzebne ale i ja i maż jako dzieci od razu mieliśmy ciemne włoski więc może i nasze pociechy będą od razu mieć czuprynkę;-) a wiecie może tak dokładnie co i w jakiej kolejności i z jakimi papierami trzeba pozałatwiać jak już będą maluchy? Ja wiem tak tylko ogólnie ale nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W anglii pampers newborn 24 pampersy mozna dostac juz od £3.75 wiec spoko. Mam nadzieje ze juz niedlugo bede miec "lepsze dni" na sprzatniecie mieszkania. A po ile pampersy w polsce sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za odp w pytaniu o farbowanie :) zastanowie sie jeszcze :) pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMatyldy
Ja rozjaśniam włosy przez całą ciąże ....Pytałam gina powiedział że nie ma żadnych przeciwwskazań ....że panują jakieś mity i zabobony a poza tym tak jak dziewczyny pisały wcześniej skład tych farb jest nieszkodliwy dla maluszka. Całkiem nie dawno był poruszany temat termometrów. Jakiś czas temu zamówiłam termometr bezdotykowy ThermoFlash przetestowałam go na sobie i jestem mega zadowolona nie ma żadnych rozbieżności. Można go kupić na allegro za 147 zł i ma gwarancje 24 miesiące. Widziałam go ostatnio w aptece w silesi kosztował 210 zł. Jest stosowany w szpitalach i kwalifikowany do profesjonalnego sprzętu medycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Dziewczyny pranie zakończone ;) Co prawda na początek same ciuszki - pieluchy koce posciel sobie darowalam. A ze poniosla mnie chora ambjcja wszystkie ciuchy popralam recznie - MÓJ KREGOSLUP !! Niby w szafce tych ciuchow nje wydawało sie tak duzo a jak przyszlo do prania to wisza 3 mega sznury prania... I jeszcze czekam na ciuszki z allegro nexta... Chyba przesadzilam z zakupami ;)))) Wiem jedno - w weekend jade po nowa pralke i nie zamierzam prac juz nic ręcznie. O nie... W tej pralce ktora mam nie chcialam prac bo pieprzemy w niej wszystko - włącznie z roboczymi ciuchami meza a jest mechanikiem. Co prawda potem czyscimy pralke wlaczajac ja na pusto na 90st ale nie wierze zeby nic tam nie zostalo po tych smarach - dlatego pralam wszystko dla synka ręcznie. .. Ja zauważyłam ze jak sie na prawyn boku to mnie strasznie nogi bola - tak jakby dretwialy Wydane mi sie ze dziecko uciska mi na jakas zyle i nie doplywa tyle krwi do nog ile powinno. Juz 2 noc z rzedu mnie obudzilo takie dziwne mrowienie nog. Jak nie zgaga to cos :) Ale z kednej strony dobrze - bede wycwiczona do nocnego wstawania :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, dawno się nie odzywałam, ale podczytuję Was regularnie. Ctr Alt Delete, pampersy są w promocji w carrefour po 38,89 te duże paczki...Chusteczki nie wiem jakie chcesz, w rossmanie są promocje na bambino i huggies Co do farbowania, to też miałam opory, ale jak wychodziłam ze szpitala po badaniach cukru, to tata mi powiedział, że jestem siwa, prawie się popłakałam, choć nie miał niczego złego na myśli, zrobiłam wywiad i pofarbowałam włosy farbą bez amoniaku z garniera olia, nigdy mnie tak pięknie farba nie złapała, a miałam siwe i duże odrosty, także polecam...Mam zamiar jeszcze raz pofarbować przed porodem TP 21.10. U mnie z bólami brzucha jest różnie, w zeszły czwartek miałam takie bóle, że pojechałam na izbę przyjęć, gdzie oczywiście zostałam olana, zamiast wysłać mnie na usg na ginekologię, zrobili mi badania moczu i krwi, i kazali czekać 1h na wynik, olałam ich i pojechałam sama na ginekologię, gdzie przemiła pani doktor mnie zbadała, okazało się, że mam kolkę nerkową i zastoje w nerkach... Dostałam zastrzyk i dwie kroplówki, i do domu... Dowiedziałam się, że mały ma 1850g w 32 tyg. 4 dz. czyli przybiera na wadze, nawet się wystraszyłam, że przybrał 350g w tydzień, a gdzie tam koniec... Od wczoraj boli mnie brzuch przy chodzeniu i to bardzo, trudno mi zrobić krok, robi się też twardy.. Już ostatnio dostałam d*phaston i zwiększoną dawkę magnezu, ale mało wychodzę i jest ok. Termometr mam z Lidla do czoła i ucha, jest fajny, ma 2 lata gwarancji. mamamagdalena próbowałaś na ból głowy napić się kawy? Ja miałam ciągłe bóle w drugim trymestrze i lekarz powiedział, mała kawa albo lampka wina...Tylko ja miałam niby od niskiego ciśnienia, nie wiem skąd to wywnioskował, bo ciśnienie jak mi mierzy to mam 120/70 w domu zazwyczaj miewałam niższe... Moja cukrzyca i dieta mnie coraz bardziej bawi.. ostatnio pozwoliłam sobie na kawałek kr***ego ciasta ze śliwkami i kruszonką i 1 misia bezowego, takiego z odpustu i po godzinie wynik 123 (ja mam normę do 140), a po połowie zwykłej bułki ze śledziem w pomidorach miałam 159!!!! Jakaś paranoja... Mięśni nie ćwiczę, ale sprawdziłam Wasz sposób i potrafię zatrzymać mocz podczas sikania, więc nie jest źle... Rozkojarzona raczej nie jestem, mam problemy z ułożeniem się do snu, na prawym boku źle, na lewym jeszcze gorzej, coś Kubusiowi się nie podoba, na plecach, źle mi się oddycha... Łóżeczko wczoraj mąż złożył, jak mi się miło patrzy na nie, coś niesamowitego... Chociaż boję się porodu jak diabli, to z drugiej strony nie mogę się doczekać, bo jaka nagroda Nas czeka :) Boję się opieki nad noworodkiem, zmieniania pieluch, pielęgnacji, ubierania... czy dam sobie radę.... Będę częściej pisać, żeby nie produkować tak długich postów.. Pozdrawiam Was mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Też dość często budzę się w nocy,wczesniej spałam na prawym boku,teraz tylko na lewym,a na wznak nie ma mowy,nie mogę oddychać wtedy.Budzę się ot tak sobie,po porostu!Przychodzi godzina na pobudkę i wstaję,tzn.przerywam spanie..wtedy udaję się do wc przy okazji..nigdy się nie budziłam w nocy,nawet do toalety,wydaje mi się.że mój mózg podświadomie mnie budzi,aby przygotować do nocnego wstawania do dziecka\:) tak sobie to tłumacze:) Milka--z praniem nie przesadzaj z tą sterylizacją dla maluszka,ja piorę wszytskie ciuszki,kocyki,pościel dla malego w pralce w której piorę wszytskie inne ciuszki,bardzo brudne czasami..Wydaje mi się,ze nic by się nie stało gdybyś wrzuciła je do pralki którą masz,szkoda twoich sił :):) Nika--ja wczoraj też rozkładałam łóżczko,ubrałam je w piękną pościel i podziwiam,a z drugiej strony boje się porodu okropnie!!!No ale jak piszesz,nagroda za to będzie wymarzona... Nie martw się opieki nad dzieckiem,tez tak mam,ale znajome moje uspokoiły mnie,że tez miały obawy,ale jak juz przyjechały z maluszkami do domu wszystko samo przyszło..także spokojnie :) My dzielne jesteśmy ze wszystkim damy sobie radę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
ahoj! piękna pogoda na pranie, właśnie wstawiłam trzecie! mąż mówił, że za dużo już tych ciuszków, ale jakoś mi się nie chiciało wierzyc, teraz widzę że rzeczywiście miał trochę racji;-) widzę, że sobie narzekacie troszkę ostatnio, to z przyjemnością też się wyżalę ;-) otóż mnie pobolewa krocze od kilku dni dość mocno-chyba się tam wszystko rozciąga takie mam wrażenie, poza tym to się szybko męczę i miedzy jedną sesją prasowania a drugą muszę trochę poleżeć.. wczoraj byłam na wizycie -pobranie wymazu na GBS tylkoz pochwy na szczęście bo czytałam że się pobiera też z odbytu, ale w moim przypadku tylko to pierwsze no i mały się odwrócił w końcu główką do dołu- a nic po r****ch nie poczułam zmiany - w sumie kopie i boksuje po cąłym brzuchu... czyli zrobił fikołka dopiero między 33 a 35 tygodniem.. jejku ciekawe kiedy zapragnie wyskoczyć, mam nadz. że nie przed terminem (10.10) chociaż jest już b. duży - 3080 g. w 34 t i 5 dniu. lekarz mówi, że do 4 kilo dobije.. czy da radę się przecisnąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Undo - pięknie gratulacje! Mówiłam, że nawet nie poczujesz przekręcenia - a jednak się udało ! Super :) Sporrryyyy - 4kg.. Kurcze i ja jestem ciekawa na jaką wagę mój synek rokuje, ale to pewnie jeszcze kilka tyg zanim lekarz USG mi zrobi... Widzę, że sporo nas wykorzystuje pogodę na pranie :) Wieczorem będzie prasowania, oj będzie. Wczoraj dopiero co skończyłam prasować 2 pełne pralki, które wyprałam kilka dni wcześniej... A tu znowu następna tura - ale to będzie co innego - przy okazji pooglądać i podotykać ciuszki :) Jak dzisiaj je prałam to poczułam taką atmosferę - ajjjj momentami sobie wyobrażałam jak będzie w danych śpioszkach wyglądał :) Fajny moment :) Radmon - nie ma opcji - takiego prania już w ręku nie zrobię - O NIE! :))))) Z tym spaniem robi się właśnie ciekawie, jeżeli faktycznie tak jest, że to organizm przyzwyczaja się do wstawania w nocy to muszę powiedzieć, że natura i biologia człowieka to CUD - nic nie dzieje się bez przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na bol głowy kawy nie próbowałam raz że całkiem odstawilam a raz że słyszałam że często ból głowy występuje jak ciśnienie jest za wysokie. Ja niestety nie mam w domu cisnieniomierza . Jak tak widzę że chyba jednak mam za mało ubranek skoro wy tyle macie dla jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez juz drugie pranie wstawilam tym razem dzieciece musze wykorzystac pogode bo w anglii roznie bywa a tak na sloneczku ladnie poschnie;) a w czym pierzecie? Ja mam persil non bio i plyn comfort dla noworodkow. Jak sie zmobilizuje to lazienke posprzatam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piorę w proszku lovela i płynie do prania bobini, do płukania bobini i cocolino. Część piorę ja, a część moja niezastąpiona, ukochana mamusia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
ja proszek lovela i płyn jelp dla dzieciaczków,ślicznie ciuszki pachną..takim niemowlakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ilość ubranek, to też mam za dużo, chyba będę Kubusia przebierac z 3 razy na dzień ;-) ale dalej kupuję, najczęściej w lumpeksach....Bardzo często markowe rzeczy z metkami za grosze... Dziś kupiłam koszulę z długim rękawem, taka "Elegancja Francja" za 1 zł., żadnych śladów użytkowania. Nóweczka i jak tu się nie skusić, juz sobie wyobrażam jaki będzie przystojniaczek w niej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radmon, to chyba każdy proszek i płyn tak pachnie, bo po wysuszeniu prania dokładnie tak samo poczułam. Zapach niemowlaczka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
No,śliczny zapach :) :) dziewczyny a powiedzcie,czy nie macie obaw co do ciuszków używanych dla takiego noworodka??Nie mówie,ze są złe,czy też zle,że kupują mamy,ale ogólnie ja nigdy nic nie kupowałam w lumpach i nie jestem przekonana do ciuszków dla maluszka.Koleżanki moje wiem,że kupują coś tam czasami..Czytam właśnie że coraz więcej WAS z tymi ciuszkami i zastanawiam się,czy nie wybrać się na takie zakupy..ale po kryjomu przed mężem,on by zaraz wyrzucił te ciuszki,nienawidzi używanych rzeczy,a mi to w sumie nawet na rękę.Ostatnio byłam w swoim mieście na zakupach dla małego,kupiłam kilka par śpioszków,body,krótki i długi rękaw,pół śpiochy,kaftaniki i dwie pary pajacyków z weluru a i 3 czapeczki i kocyk,zapłaciłam ponad 250zł,w lumpie pewnie za taką kwotę kupiła bym o wiele wiecej.Takze ja zbyt duzo ciuszków nie mam jeszcze. _Mam pytanie,jakie butelki dla dzidziusia kupujecie?Ja kupiłam jedną,zeby mieć w razie czego z Avent antykolkową,ale znajoma mówi,ze ona ma tylko smoczek antykolkowy,a butelka już zwykła,poleciła mi butelki z firmy Tommee Tippee-całe antykolkowe,podobno dobre.Nie znam tej firmy,ale może warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×