Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość undo
hej dziewczyny, ja też powoli kompletuję wyprawkę-rety ile tego jest, podczytuję was i porównuję co jeszcze zabrać, zamówić.. łożeczko wybieramy w tym tyg, ale mąż przesądny chce zakupić jak synek się urodzi.. wózek, rożek, wanienkę, laktator oraz górę ciuszków mam po siostrzenicy:) więc od kilku dni piorę w loveli i prasuję.. szukam kołderki i pościeli.. na allegro jakieś brzydkie te wzory i kolory.. b.ładne widziałam na stronie Ikei, ale mają niestandardowe wymiary...110x125, poduszka 35x55 no i napisali że zalecane powyżej roku życia... materac zamówię gryczano-kokosowy-wszędzie go polecają. do pielęgnacji też zakupię OILLATUM-robiłam wywiad na różnych forach no i mimo że najdroższy to b.dobry.. polecany przez mamy które używały też Oillan i Emolium.. resztę kosmetyków planuję Nivei - oliwkę do masażu i krem na niepogodę i żel do mycia.. we wtorek badanie, ciekawe czy mały raczył się obrócić główką na dół, po r****ch to nie widzę zmiany, ciągle coś a la kopniaki po pęcherzu obrywam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Uno juz pisałam wcześniej nie wiem czy miałaś okazje czytac ale ja po r****ch tez nie poznalam ze mlody sie przekrecil. Na usg w 30tyg byl ułożony glowka w dol a ja caly czas czulam kopniaki w pecherz i kosci biodrowe. Czekalam na kopniaki wyzej - w zebra i do tej pory takich nie mam. Nasze dzieci przyjmuja skulone pozycje i sa tak poplatane ze ciezko wyczuc jak leżą. .. Trzymam kciuki zeby Twoje dziecko przyjęło odpowiednią pozycje. Co do badan - maz przekonal mnie jednym zdaniem. Lepiej zrob 10 badan za duzo niz jedno za malo. I tak oto jutro jade badac enzyny watrobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Undo co do pościeli z ikei tez ske zastanawialam nad nia ale jak mowisz rozmiarowka taka zeby pozniej poszewki tylko u nich kupowac - celowe zagranie ale to nie tylko z pościelą dziecięca. W ikei kupuje natomiast łóżeczko i materac. One trzymaja wymiar. Pościel zamówiłam na allegro - najprostsze klasyczne wzory. Ja nie chcialam żadnego baldachimu ani organizatora wiec zamowilam 2 komplety 3-częściowe + posciel z jakim eko wypełnieniem. Od poniedziałku tez sie biore za pranie ciuszkow synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też twardnienie brzuch ale no spe mam brać jak będzie coś mnie boleć a nie boli .tylko tak jak wcześniej pisałam dzidzia mocno naciska na dol brzucha. Ja uplawy mam kremowe pod żółte. Ja miałam usg dokładne 3 d w 19 tyg i co wizytę mierzone kości brzuszki główki czy rozwijają się równo. Wiecie mam wrażenie że mam za mało ubranek ile czego macie ? A i ja biorę od razu na rok. No super że już wrzesień :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do ubranek to nie kupujcie dużo dzidziuś strasznie szybko rośnie. Ja dostałam dużo od koleżanek więc mam ich sporo. Sama kupiłam tylko kilka rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Ja nic nie dostałam :( ale w sumie dobrze na początek,oboje z mężem jesteśmy zdania,że dla pierwszego dziecka kupujemy sami..oczywiscie jeśli chodzi i początek,takie maleńkie.I nie w sensie,ze stać to się kupuje czy coś takiego,tylko że dla nas to po porostu sama przyjemność-nie chieliśmy sobie tego odmawiać :) A kupiliśmy tych maluśkich kilka tylko..nie zbyt dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
ja dostałam sporo ubranek po siostrzenicy, no i nie mogłam się powstrzymać żeby sama nie dokupić i wygląda na to że jest już tego całkiem sporo w rozmiarze 0-3 miesiące, z tym że większość 62cm, zaledwie kilka 56cm. myślę że mały będzie DUŻY:-) oboje z mężem jesteśmy wysocy, mały przez całą ciąże o 2 tyg do przodu wynika z pomiarów lekarza. no i najwięcej mam body i pajacyków, a tylko ze 2-3 kaftaniki i śpioszki. starałam się też żeby body były kopertowe, ale takich jest dużo mniej na rynku i dużo mam zwykłych, mam nadzieję że zwykłych też się nauczę zakładać:) jeśli chodzi o używane ubranka, to wyprane i wyprasowane wygladają jak nowe, te małe ciuszki nie mają kiedy się zniszczyć.. Milka1988 - ja też miałam laparotomię w 2012!- w sierpniu, torbiel endo 7,5 cm.. ile ja się strachu najadłam że się nie uda zajść, koszmar po prostu. miejmy nadzieję że po porodzie szybko ta zołza nie zaatakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszla mama na pazdz 2013
Hej, ja też raz miałam tak że mnie strasznie jedna stopa swędziała :D 2 dni temu. Ale tylko jeden wieczór:) Co do ubranek....ja ubranka pokupowałam w ciucholandzie u znajomej. Tzn poszłam pare razy jak była dostawa i te ubrania były po kilka kilkanaście zł sztuka. Ona potem mi te ubranka schowała i ja po nie przyszłam jak wszystko było po 1zł-2zł/sztuka. Mam prawie 300 sztuk od 0-2 lat. Wszystko śpiochy, pajace, bluzki swetry bodziaki spodnie kurtki kombinezony śpiworki rękawiczki czapki szaliki stroje kąpielowe nawet. I to wybierałam tylko Disney Next Gap Little Rocha i H&M. Dostałam pare sztuk w prezencie...uprałam te nówki i te z ciucholandu i....ani jednej różnicy!!! Z tym że Te co dostałam były firmy polskiej, bawełna dużo gorsza niż te zagraniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli ma się polecony ciucholand to jak najbardziej jestem za tym , żeby kupić. Naprawdę tam są takie rzeczy prawie jak nowe. Każda przyszła mama wie , że trzeba wyprać , wyprasować , zresztą nowe rzeczy również się pierze , prasuje. Ja osobiście kupiłam kilka ciuszków w ciucholandzie była okazja więc czemu nie skorzystać. Ja mam kaftaniki , body z długim i z krótkim , pajacyki , bluzy , bluzeczki , spodnie , sukienki , śpiworek na jesień i zimę , polary takie malutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisze ktoś co z tym spirytusem do przemywania pępka ? Ponoć w aptece nie ma 70 % trzeba sobie samemu rozrobić a jak tak nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
No,nie ma w aptece,właśnie byłam po zakupy w aptece i nie ma tego,w zamian dała ni te fioletowe do przemywania,zobacze jak nie dostane nigdzie spirytusu 70% to będę stosowała to.Coś musiałam kupić żeby już mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
radmon - co fioletowe ? Mi dała gaziki nasączone spirytusem 70 % , ale ponoć ktoś pisał , że kikut bardzo długo się po tym goi. W razie czego tez coś mam , ale popytam jeszcze znajomych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
:) coś fioletowe,hehe tak w skrócie napisałam,myślałam że będzie wiadomo :) Pełna nazwa z buteleczki: Spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego.Ogólnie w skrócie fiolet to pępuszka dzidziusia(tak mi mówili)Cena:5,30zł 20ml.starcza na długo,to tylko troszkę się daje na patyczek do uszu i czyści się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, chciałam się Was zapytać, ile Wasze dzidzie ważyły w 32 tygodniu ciąży ? Moja Malutka wazy 1340 g. i boje się, ze to jest mało. Napiszcie proszę. Termin mam na 23.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Usg w 30tc - waga 1580gr. Nie martw się - dzieci maja różna wagę. Norma urodzeniowa jest przedzialem 2.5 - 4.5kg. Kazde dziecko rosnie po swojemu - gdyby cos bylo nie tak lekarz by na pewno powiedział. Poza tym zawsze jest margines błędu usg. Koleżance lekarz powiedział, ze dziecko nie powinno byc wieksze niz 3.5kg a urodzila chlopa 4350 !! Z kolei innej przepowiedzial dziecko w granicach 2800 i urodzila soe dziewczynka 2760 :) Wage szacuje sie na podstawie wymiaru obwodow - brzuszka, glowy i innych narządów - takze nie ma co sie zbytnio sugerować usg na tym etapie. Od 30tyg dziecko potrafi przybierac 200-250gr tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie nie ma co się przejmować USG może się mylić. No to kupię sobie też to coś fioletowe he he. Szczerze nie słyszałam o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Undo - tez licze na to, ze dzieki ciazy endometrioza zostanie uspiona i juz sie nie odezwie. Swoje przeszlysmy a najgorsze jest to, ze regularnie badalam sie ginekologiczne i wszystko bylo ok. Do momentu kiedy torbiel owinela mi sie wokół jajnika. Bol poczulam w czwartek wieczorem a w piatek bylam juz po operacji. To taka jakby troche cesarka - blizna jest przypomnieniem. Chociaz jak wspominam jak sie czulam po to jie wyobrazam sobie zajac sie dzieckiem po takim zabiegu - spalam 20 godzin dziennie w powodu anemii pourazowj :\ I wlasnie lekarz do ktorego teraz chodze wykonywal mi te operacje. Ja duzo ciuszkow nie kupowalam poniewaz nie wiem jakiej wielkości bedzie mlody. Jedna kokezanka (o ktorej pisalam wczesniej) uzywala od razu ciuszkow 62 innej dziecko w 56 sie topilo. .. Ciuchow 62 mam tyle ile pisalo w większości wyprawek. Dodatkowo dokupiłam troche 56. Bedziemy dokupowac w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedzcie mi kupiłyście sobie już stanik do karmienia ? Ja jeszcze nie kupiłam mam 36 tc , jakoś boje się , że piersi mi jeszcze urosną. Planuję kupić za jakieś 2 tygodnie ... mi piersi urosły o jeden rozmiar a Wam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Od mlodych mamusiek slyszalam ze te nasaczane platki sa kiepskie bo nie mozna dokladnie oczyscic pepka nimi. Najlepiej kupić wlasnie spray Octenisept i patyczkami do uszu wycierac do sucha. Bede próbować wlasnie z tym drugim bo slyszalam rekomendacje juz nie od jednej mamusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ja używałam zawsze biustonosza push up. Wymienialam bieliznę juz dwa razy ale z zakupem biustonosza tez jeszcze czekam. Kupie ok 36-37 tygodnia tam zeby byl jak najbardziej zbliżony do ostatecznego rozmiaru biustu - przynajmniej na poczatek - pozniej sobie dokupie. Mam awaryjnie tez sportowe biustonosze ktore sa bardzo plastyczne i mozna z łatwością wyciagnac piers do karmienia a i latwo sie do wielkości biustu dostosuja nawet jak bedzie sie dynamicznie zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za info. No ja jeszcze poczekam i kupię około 38 tc :) W razie czego też mam jeden sportowy , elastyczny. Z drugiej strony co mi przez 2 tygodnie urośnie he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
też nie zaopatrzyłam się w biustonosz do karmienia,a już pora :) Mi biust powiększył się o dwa rozmiary!! I modlę się aby po porodzie wrócił do rozm.z przed ciąży..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa,mam pytanko,ale moze najpierw w skrócie opiszę sytuacje.Chodzi o ząbki :D,wyleczone mam ale z lewej strony nie miałam piątki..jakiś czas już temu postanowiłam uzupełnić ten brak,mam teraz zrobione takie coś porcelanowe czyli wstawioną piątkę,ale umocowaną na 4i6 razem 3 wychodzą ze "sztuczne"hehe,nic nie widać,a przynajmniej jak się uśmiecham nie widać braku tej piąteczki..no ale ok pytanie moje:czy nie ma to znaczenia jeśli chodzi i poród,czy ktoś się orientuje,czy muszę coś zrobić,odrazu mówię,że to na stałe mam :) mojej gin nie pytałam,ale mój dentysta jeszcze przed ciążą twierdził,że takie coś będzie najlepsze,bo to nie jest wkręcane jak np.implant i nic nie koliduje z moim zdrowiem..wie któraś coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba masz zmostkowany ząb ?niestety nie pomogę ale przy następnej wizycie zapytaj lekarza :) ja dzisiaj zaczełam miec dziwne bóle brzucha... ciekawe w jakiej kolejności będziemy się rozpakowywały z brzuchów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Zgodnie z suwaczkiem :) Mamy juz wrzesień - szybko minie. Ustawiam sobie takie punkty w miesiącu na które czekam - czas wtedy szybciej leci. Mam tylko ogromną nadzieję, ze do samego konca będzie tak bezproblemowo jak dotychczas. Boje sie tylko wyników badan watroby ktore na jutro sobie zaplanowalam. Dzisiaj tez mnie nogi swedza :\ Nie wiem czy to na punkcie nerwowym czy faktycznie cos jest na rzeczy z ta cholesteza... Nie chce sie nakrecac ale juz zdarzylam sie naczytac :\ Jutro po 15 bede wszystko wiedziała - obym miala dzieki temu spokojniejsza glowe :) Nooo i jutro aptekowe zakupy :) Mamusie kupowalyscie termometry bezdotykowe? Macie cos do polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te bezdotykowe mają kiepskie opinię też chciałam kupić ale wszyscy odradzali mam koleżankę lekarke i mówiła że najlepiej elektryczny zwykły albo ten co jest przykladany do uszu i czoła. Dlatego na początek nie będziemy wydziwiac i kupiłam zwykły elektryczny w rosmanie za 10 zl najwyżej my go będziemy używać bo w domu mam jeszcze 2 ale rteciowe a małemu kupimy ten douszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka trzymam kciuki za twoje badania. :-) zawsze bedziesz wiedziała na czym stoisz albo będzie ok (życzę z całego serca) albo będziesz musiała podjąć leczenie ale przynajmniej będzie mmniejsze ryzyko dla dzidziusia. Zobaczysz będzie dobrze :-) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Milka,będzie wszystko dobrze,zobaczysz.Też się martwiłam..u mnie było ok-całe szczęście,ale powiem ci że przychodzi czasem wieczór kiedy skóra mnie piecze..tak już mam chyba przy końcówce ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Dzięki dziewczyny za wsparcie :) Byłam rano na badaniach - wyniki po 15:00 - dam znać oczywiście co i jak. Zajechałam również do apteki i porobiłam zakupy dla dzieciaczka. Nie było tylko balsamu i kremu do buzi Musteli - ale zamówiłam i będzie do odbioru jutro. I tak będę miała już z kosmetyków dla siebie i synka wszystko. Pani w aptece odradziła mi zakup Sudocremu, powiedziała, że już odchodzi się od jego stosowania a jeżeli ma się urodzić chłopiec to nie jest wskazane w ogóle jego stosowanie. Na odparzenia albo Linomag zielony albo Alantan ale powiedziała, że częściej lekarze polecają Linomag. Dodatkowo podpowiedziała, żebym poprosiła lekarza o receptę na Linomag wówczas za 8zł będę miała 100g opakowanie - bez recepty w tej cenie jest 20g. Ogólnie bardzo mi doradziła - nawet dałam się namówić na maść do sutków za 50zł :) - podobno bardzo skuteczna - zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
Milka trzymam kciuki za pozytywne wyniki! Powiedz co to za maść na brodawki taka dobra? Bo ja się cały czas nie zdecydowałam.. Niby wszystkie mają bardzo podobny skład-czyli to w większości jest lanolina, ale ceny potrafią się wahać od 10 do 50 zł właśnie... Sudocrem mam dwie próbki ze szkoły rodzenia, więc też na razie nie kupowałam większego, czytałam, że jest b.mocny i przydaje się jak już jest konkretne odparzenie, a na co dzień to właśnie jakieś Alantany itp - mam Bepanthen, chyba będzie oki co? I też jestem na etapie wyboru termometra - któraś z was pisała, że ten do uszu dobry i patrzyłam na allegro, że są bardzo popularne, co mnie trochę dziwi no bo wygodniejsze chyba bezdotykowe - nie męczymy maleństwa takim... I byłam dziś na "ciuszkach" Rzeczywiście cena za kilogram maleje z kolejnym dniem tygodnia (czyli w pn najdrożej, a w sobotę np. wszystko za 2 zł) ale tak sobie pomyślałam,że te ciuszki małe to lekkie i faktycznie upolowałam kilka fajnych bluzek, spodenek, super cieplutki pajacyk, nawet okrycie kąpielowe z metką! i średnio wyszło po 3,50 za rzecz.. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×