Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Dawno nie pisałam bo jest ostatnio tyle tu wpisów że tylko przeczytać zdążę. U nas te same problemy i radości co u Was. Błażej waży 4200, 65cm, główka 42cm. Wagowo jest niby w 25centylu ale wygląda pampuśnie. Bawi się już nóżkami choć nobuzi nie sięga. Jednocześnie zaczął się przewracać z plecków na brzuszek. Bawi się też siusiakiem jak jest rozebrany, śmieszne to wygląda. Pomimo piersi zaczęliśmy już dodawać warzywa ze słoiczków. Góra pół słoiczka dziennie, żeby nowe smaki poznawał. Smakują mu papki marchewkowe i oczywiście owocowe choć staramy się ich unikać. Dziś dostał brokuły, nie był z tego powodu zadowolony :-) Od przyszłego tygodnia, kiedy skończy 5 miesięcy chciałabym podawać mu gluten. Kupiłam mleczną kaszkę mannę bez dodatków smakowych, miesza się jątylko z wodą, chyba będzie ok? Rozmiar 34- gratuluję, ja się ostatnio z 38 ucieszyłam:-) Mamamagdalena- podziwiam, kiedyś myślałam że fajnie mieć bliźniaki teraz wiem że to musi być wyzwanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wodna 4200. Szok mój 9300 :-/ Dzięki dziewczyny za odpowiedzi też mi się tak wydaje, lekarka chyba jakaś przewrazliwiona :-/ ostatnio jednej mamie powiedziała że z córka jest coś nie tak bo ma jedno oko większe a drugie mniejsze i dała jej skierowanie do okulisty :-/ kurde przecież my ludzie nie jesteśmy symetryczni :-/ jedno ucho wyżej od drugiego tak samo z piersiami. No nie znam kobiety która obie ma równe i ja sama też nie mam :-) szok co lekarze potrafią wymyslec. A jak coś jest na rzeczy to uważają że nic się nie dzieje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No super jak rozmiar 34!!!Ja nawet nie chcę patrzeć na metki jak kupuję :/ Nie jestem nie wiadomo jak duża,ale u mnie najgorszy brzuch:/ Ciągle jest duży..wyglądam jak w ciąży!! No waga dziecka 4200 malutko strasznie!Mój końcem stycznia 7100 ważył,teraz końcem marca szczepienie mamy i na pewno ponad 8kg.waży.miechellinka,to tak bywa z lekarzami,wymyślają dziwne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to literówka, 7200. Nie zauważyłam wcześniej. 4200 to chyba nie możliwe u 4.5 miesi3cznego dziecka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Gabi wazy juz 7,750 :) jest co nosic... :) Tez slyszalam ze zupa w lodowce moze max. 2 dni stac. Knw - pomysl moze o zamrozeniu lepiej? Dzisiaj nocka calkiem ok. dwie pobudki. Wyglada na to ze zaczyna jej sie wydluzac czas spania. Wstajemy codziennie 6-6:30 ale dla mnie to pasuje. Przynajmniej nie marnuje dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmon - z brzuchem u mnie tak samo :( wygladam jakbym byla w 4 miesiacu ciazy... :( myslalam ze moze sam sie wchlonie, ale nic takiego sie nie zapowiada. Nawet mam wrazenie ze jest coraz wiekszy, wiec zaczelam cwiczyc. Biegam wieczorami od kilku dni a na brzuch kupilam HULA HOP :) i powiem wam ze dziala :) mam zakwasy na calym brzuchu i boczkach :) Jescze za wczesnie na efekty ale czuje sie duzo lepiej po cwiczeniach, mam wiecej energii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Olek jest proporcjonalny :) I ślicznie wyszedł na tym zdjęciu :) _my byliśmy wczoraj u sąsiadów i ich maluch jest o 5,5 miesiąca starszy a wzrostem kilka cm wyższy i wagą z kilogram cięższy - jedynie widać bo buzi i wyglądzie że jest starszy, już chłopiec a nie dzidzia :) _co do krzesełka to dalej szukamy idealnego :) jak znajdę to napiszę co i jak :) _nocka super - mały usnął o 22:30 i wstał o 7:45 :) tylko ja nie wiedzieć czemu obudziłam się o 4 :/ sama z siebie :/ _mały je już kalafiorka z gerbera - nic mu po nim nie było :] _za tydzień alergolog - może zrobimy testy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1988Milka
Ana u nas zazwyczaj trzy pobudki licząc od 20:30 do 6 rano. Ale wczoraj Jas usnal o 20 i spal do 8 i było pięć pobudek. Miał mało drzemek w dzień i jak usnal o 20 to wstał za godzinę dojesc bo usnal przy piersi ze zmęczenia po kapaniu i się nie najadl. Generalnie nie jest źle - najważniejsze ze śpi u siebie. Wiadomo ze zawsze może być lepiej ale dla mnie to i tak mega sukces - od wspólnego spania do własnego pokoju i łóżeczka :) I co najfajniejsze jak wstaje rano to nie płacze tylko sobie gawozy :) W dzień za to mam małego terroryste :) Ciągle rączki i rączki - rozpuścilam dziecko i tyle. Probuje to ogarnąć i go odzwyczaic i zazwyczaj jak juz nad tym zapanuje to znowu dzieje się coś ze cały czas go na rękach noszę. I tak s kółko. Ale tyle radości co daje taki mały terrorysta to już nasze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wodna :) No trochę nie realne 4200 :) 7200 to ok :) Fasolka,ja codziennie robię brzuszki(20)Moja gin powiedziała że są najlepsze na zmniejszenie brzucha,ale może zakupię hula-hop,może szybciej pójdzie.Mam tak samo z wrażeniem że czasami jest większy,no i jak zjem np.obiad to już całkiem duży się robi :/ Pogode mamy ładną,dziś planuję jechać do dziadków moich i spacerować tam,z babcią,ale jeszcze pomyślę nad tym,bo trochę nie chce mi się tak zbierać codziennie z tym wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmon możliwe że dziecko może mieć około 5 kg:P ja dzisiaj byłam z Olkiem na badaniach rano i była tam dziewczynka z tatą i mówię "ojej jaka malutka kruszynka:D ile ma? 2 miesiące ?" a facet sie uśmiechnął i mówi mi że pół roku :D:D:D:D hahaha taka malutka dziewczynka do niego malutka główka i w ogóle chudziutka :D to mój miesiąc młodszy a wyglądał przy niej jakby rok miał :D:D:D kurde no właśnie Olek dziś ma 5 miesięcy :D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miechellinka,a jednak :) To musiała być kruszynka-pół roku i 5kg.!!! Wydawało mi się to nie możliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi koleżanka napisała tak : ***** Michelinka, polecam ocet jablkowy, samo zdrowie, odkwasza organizm, wspomaga odchudzanie i jest bezpieczny w ciazy i podczas karmienia piersia. Wystarczy przed posilkiem wypijac szklanke wody z lyzeczka octu jablkowego. Tylko ocet musi byc metny, mozna zrobic go samemu (robi sie ok miasiaca) albo kupic gotowy w Rossmanie za ok. 12 zl. Mnie nawet to smakuje i przy stosowaniu Dukana, nie zamierzam odstawiac.Ocet jablkowy najlepszy jaki znalazlam jest w rossmanie (Bio) - znajdziesz go na polce z herbatkami i zdrowa zywnoscia, kosztuje ok 12 zl, jest w szklanej, litrowej brazowej butelce. Na poczatku wzielam niestety klarowny z Deverleya, ale byl wstretny i o malo sie nie zrazilam, byl zdecydowanie za ostry w smaku i taki gryzacy, wiec polecam poszukanie takiego metnego, jest zdecydowanie lepszy i zdrowszy Pije sie go lyzeczke do herbaty na szklanke wody przed posilkiem i mozna go rozcienczyc w butelce wody i popijac przez caly dzien optymalnie jest picie od 3-6 lyzeczek dziennie. Jak smak nie odpowiada mozna dodac miod albo sok . Acha i reguluje tez ilosc wyproznien, wiec jak ktos ma zaparcia, to kolejny wielki plus smiech.gif Tak sobie przypomnialam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He dziewczyny, widziałam, że nie które z Was robiły swoim maluchom testy.Ja ostatnio byłam u alergologa i stwierdził, że moja córka a ma już prawie 5 msc jest za mała żeby zrobić testy i tylko z moich obserwacji stwierdziła, że moja córka ma skazę białkową.Kurcze to już nie rozumiem...?Ostatnio byłam na pobraniu krwi i pielęgniarka nie mogła pobrać bo nie znalazła żyły jestem w szoku a zarazem się cieszę , że jej nie pobrali bo byłam tak zdenerwowana tą sytuacją.Czy wasze dzieciaczki miały pobieraną krew bez problemu?Słyszałam , że pobiera się także w takich sytuacjach z paluszka.Nie wiem co mam robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie synek zalał mi telefon mlekiem:O otworzył sobie butelke i ją rzucił a mleko całe poleciało na telefon:O cały caty zatopiopiony a w głośniku nic nie słysze:O kutwa:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sliczne dzieciaczki:-). Kubus jutro konczy 5 miesiecy i zaczynam mu dopiero wprowadzac inne jedzenie niz mleko, przez szpital nam sie wszystko przesunelo, ale jak pytalam ordynatorki to wrecz sugerowala ze najlepiej zaczynac rozszerzac po 5 miesiacu, no ale ile lekarzy, tyle opini. Milka ja mam tak samo z tym spaniem, a raczej jego brakiem w ciagu dnia, dzisiaj np wstalismy o 8 i mial tylko jedna drzemke az 15 min, mialam w planach generalne sprzatanie, tak,wiec pedagogicznie:-) wlaczylam tv i moglam posprzatac:-), teraz tez probuje uspac malego, siedze razem z nim w jego pokoju, a on w najlepsze bawi sie w lozeczku. Chyba zaraz wrocimy do salonu, bo ze spania raczej nici:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwunia chyba ta pielęgniarka jakaś niedoświadczona :O pierwszy raz się spotykam żeby dziecku nie pobrano krw,i z paluszka można ale mało tej krwi będzie, z nóg można, dzieciom jak nie udaje się w dłoni pobrać to przeważnie w główkę klują mój dzisiaj miał 2 fiolki pobierane krwi i bez żadnego problemu , na dodatek nawet nie zapłakał nie skrzywił się nic !! a miał z dłoni pobieraną i na czczo kurde jestem dumna z niego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj to pobieranie krwi z główki, miała robione kilka dni po urodzeniu i powiem wam, że dla mnie to był straszny widok. Poczekam, może sama wyrośnie z alergi. Moja kuzynka mówiła, że na atopowe zapalenie skóry podawała priobiotyki i po 3 miesiącach przeszło. Kupię Latopic i spróbujemy, no i Oilatum zamienie na Atoperal, podobno lepsze i tańsze. Dzisiaj podałam kaszke to się troche dławiła i nie zjadła wszystkiego. Malutko śpią w dzień wasze dzieci - u nas łącznie jest min. 3h w dzień ale z reguły to 4-5h. Milka i tak podziwiam, że oduczyłaś Jasia spania razem. Moja jak tylko poczuje materac to oczy otwarte, nie wiem może za twardo jej jest. Muszę się wkońcu zmobilizować i ją wkońcu uczyć spać w łóżeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - Gabrysia ładnie czyta, też czasmi daje mojej potrzymać książke, śmiesznie to wygląda:) Duża dziewczynka:) knw - Wiktora wygląda na długą, czy ona też ma jakąś alergie czy to potówki (może już cos pisałaś a ja nie doczytałam)? Alan i Olek super chłopaki:) Wszystkie dzieci śliczne i już się wydają takie duże te nasze małe szczęścia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana_86 - tak Wiki jest długa. Ja już sama nie wiem co to jest. Koniec stycznia dermatolog stwierdził trądzik niemowlęcy syfki żółte zeszły miała nawet ropne ale teraz ma takie coś czerwonego. Jak jestem na dworze wszystko znika w domu znowu wychodzi a jak płacze to masakra. Żaden lekarz nie umie mi nic na ten temat powiedzieć w środę mam szczepienie to pomęczę moją pediatrę. Dziewczyny ja już nie daję radę ciągnie się to 3 tydzień. Wiki marudna jak wrzód na d***e. Nic jej się nie podoba tylko ręce. Mam dość nie poznaję swojego dziecka. Zachowanie jej się zmieniło o 360 stopni. Jak dobrze , że w sobotę wychodzę bo naprawdę już mi sił brakuje. Mama nie przychodzi wielka obraza nie dość że w domu ciężko to jeszcze mama obrażona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny U mnie zaczęło się ząbkowanie masakraaaa biedny tak się meczy a ja padam przy nim:( michellinka Twój synek normalnie wygląda a jaki elegant:) super ubranko;) sylwunia1011 u nas pielegniarka Alanowi krew pobrała za 3 razen. Pobrane miał z rączki. Podobno z paluszka są nie wiarygodne badania. Ponadto testy alergiczne tak robi się dopiero w wieku 3 lat. Polega to na takich kropkach igła i tam w te kropki napuszcza się alergeny i wtedy wychodzi na co dzieciaczek uczulony. A teraz na tym etapie czyli jak np mój Alan można wykryć skazę białkową. No i wyszło uczulenie na mleko krowie i jajka kurze. Dziwne że Twoja córka ma skazę i trzyma ją lekarz na bebilonie pepti dha. Nasz od razu zakazał go podawać bo tam jest laktoza i białko jest tylko częściowo rozbite. Dostalismy zaświadczenie że Alan może tylko być na nutramigenie. I jak ręką odjał Alan nie ma problemów z brzuszkiem z cerą nie ulewa go. Dopiero teraz trafiliśmy z mlekiem i milo patrzeć jak dzieciak się nie męczy po mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw-współczuję ale nie martw się my mamy jesteśmy silne i dzielne więc dasz rade :) W sobotę odstresujesz się troszkę i odpoczniesz :) A spróbuj może jej nie brać,może chwilę po marudzi i jak zobaczy że nic nie wskóra to nie będzie się domagała noszenia.No nie wiem może coś podziała,bo faktycznie oszaleć idzie jak ciągle trzeba nosić dziecko.Całe szczęście że moje nie jest tak nauczone.. Mimi-jak u was wygląda ząbkowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski. Tez wrzucilam pare zdjec z dzisiejszego spaceru i Lilunie w jej krzeselku do karmienia. (Bardzo lubi w nim siedziec) xx xx xx wszystkie dzieciaczki przesliczne i takie juz duze :) xx xx xx xx knw- wspolczuje i Wiem o czym mowisz. U mnie tez masakra ostatnio. To chyba zabki. :) nasze dzieciatka zaraz beda gryzly marchewki. xx xx xx mamamagdalena- zuch dziewczyna ! Z jedna taka Lilka ciezko a co dopiero z dwiema. Pozdrawiam wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmon cały czas marudzi, rączki pcha do buzi i zabawki, ma przekrwione dziąsła i jak zaglądam w szczękę to pod dziasłami przebijają się zęby:( kupiłam calgel i camille ehhh mam nadzieję tylko że nie będzie miał gorączki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj już ma od miesiąca 2 ząbki :D teraz idą kolejne dwa :D ja dzisiaj też wysłałam dwa zdjęcia Olka ale nie wiem czemu nie chcą się w galerii pokazać tylko na list trzeba wejść :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw - a moze ząbki jej idą i dlatego jest marudna? Moja mała tez juz za dlugo w bujaku nie posiedzi... kwili po jakims czasie ze sie nudzi, to jej podrzucam nową zabawke i na kilka minut wystarcza. Ale rozumiem cie bo przede wszystkim ciezko tak ciągle nosić a poza tym to jest mało czasu na ogarniecie mieszkania i obiadu... :( Ja to czasem robię tak ze jak np. wracamy ze spaceru albo wracam autem od znajomych z małą a ona śpi to klade ja w łóżeczko, otwieram okno, przykrywam koldrą lub kocem i spi przy otwartym oknie jeszcze z pół godziny a ja w tym czasie mam czas na ogarnięcie czegoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - u mnie to nie przejdzie bo jak ja wracam ze spaceru wchodzę do domu to ona od razu się budzi. Nie wiem czy to zęby nic nie czuję. Ogólnie nie ciekawie u nas z mężem się kłócę codziennie , mama ze mną nie rozmawia i jeszcze dziecko marudne :( Przez ostatnie dni nie mam ochoty na nic. Wszystko mnie dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam fotkę :) Tulipanna to Lilly już siedzi? Ale super wreszcie spacerówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×