Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Fasolka - ja na samym poczatku dawalam zupki jednoskładnikowe, marchewka, brokul, kalafior, ale trwalo to doslownie kilka dni i pozniej jadla juz wszytko, czyli np.szpinak z ziemniakami i do tego lyzeczka oliwy z oliwek badz maslo. Albo marchewka z pietruszka i selerem, albo brokuly z kalafiorem, dynia z ziemniakami itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - miałam przerwę z kaszką chyba 2 tygodnie. I nic dalej są krostki czerwone. Widzę , że powoli schodzą ale pewnie jeszcze trzeba dużo czasu i cierpliwości. Moja dzisiaj obudziła się o północy z płaczem , nosiłam na rękach i dalej płakała dałam jej soczku wypiła chyba 40 ml i poszła spać. Chciało jej się pić. Dzisiaj jest 5 dzień jak ma problem z kupką. To znaczy robi kupę ale ma zatwardzenie takie małe bobki. Nie wiem jak jej pomoc już wszystkiego próbowałam termometr , masaż , jabłuszko. Co jeszcze mogę ? Widać , że jak ciśnie bardzo się męczy wtedy biorę ją na przewijak i nóżki przykładam do jej brzuszka wczoraj ruszyło trochę więcej ale to jeszcze nie to. Ostatnio je przez 4 dni je rosołek drobiowo - wołowy ze słoiczka i może przez to ma zatwardzenie. Dzisiaj dam jej ziemniaczki ze szpinakiem dobry pomysł czy szpinak jest rozluźniający nie ma pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do używanych ciuszków dla dzieci to ja mojej kupuję. W moim mieście jest super sklep i naprawdę są ładne ciuszki dla dzieci używane. Zadbane i wyglądają jak nowe. A co najważniejsze ceny są rewelacyjne. Wiadomo , że piorę , prasuję zresztą jak wszystkie nie ważne czy nowe , używane :) Nie oszukujemy się ile dziecko w tym wychodzi. Wolę kupić np. 3 kurteczki czy płaszczyki za 100 zł niż jedną. Uciekam się szykować bo koło 12 idziemy do mamy :) Miłej niedzieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw- ja proponuje sliwke z hippa, rozluźnia stolce. Tylko zwykla a nie suszona. Na moja mala te suszone nie działają, a sama sliwka dziala cuda. Mam nadzieje ze u Ciebir pomoze wwwww U nas dzisiaj caly dzien pada, ale maz zostawi mi samochód( bo idzie do pracy) to pojedziemy z Lilka na obiad do babci;) Milego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejuuu jaka pogoda wstrętna jest!Ani wyjść na spacer,w domu strasznie tak siedzieć cały dzień,już drugi,bo wczoraj też nie było spacerku :/ Popołudniu jedziemy do męża siostry-zawsze to coś.Kupiliśmy wczoraj pampersy pomarańczowe sleep&play-beznadziejne są,chciałam zakładać je na noc żeby były bardziej chłonne ale nie są :( Rano Alan cały mokry był :/ On budzi się na karmienie koło 1-2 jak uśnie o 21,i sprawdzam pampersa to ma suchego,a następne jedzonko o 6-7 rano i wtedy już jest cały mokry.Może zielone active baby są lepsze?? To miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radmon roznica ponoc ogromna . Pomaranczowych nie mialam, ale kolezanka testowala. Ja uzywam tylko active baby i jestem bardzo zadowolona. Jak sie budzi raz tylko w nocy ( dzisiejszy sukces( to spoko wytrzyma cala noc pampek. Bo jak jadla co 2 h no to cudow nie ma trzena przewinac. Pytalyscie o mleko. Bratowa daje bebiko. Jest slodkie. Chetnie jedzone no i tanie .. podobno skladem zblizone do bebilonu. Osobiscie nie testowalam. Ja teraz polubilam mala karmic. Lubie jak sie wtula i jak jej smakuje. Mialam juz kryzys i chcialam przejsc na mm. Ale wystarczylo sie wyspac i od razu lepiej. U nas kropi ale troche wyjdziemy na spacer czekam az troche przestanie i idziemy na kawke na spacerze. Milej niedzieli !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chusteczki z Nivea są do d**y, Kuba dostał cały zestaw kosmetyków z Nivea i szczerze nie jestem zadowolona, może jedynie krem do buźki jest ok. My używamy zielonych pampersa i są ok, ale miałam też z huggiesa i były super, ale również dosyć mokre. Knw z tym kleikiem ryżowym pytałam, bo nam pediatra dal na początku inne proporcje niż pisze na opakowaniu i byłam ciekawa jak wy robicie, Teraz już chyba mogę robić tak jak pisze, kupiłam też dzisiaj kaszkę bananową i chce zaczać wprowadzać, tylko zastanawiam się czy tak jak pisze, że na 150 ml mleka mm 3 stołowe łyżki, czy też na początek lepiej trochę mniej? Co do ciuszków, to kupuje i nowe i używane, ale ja to za dużo chyba ich kupuje, mój mąż się śmieje, że nie mogę sama na zakupy jechać, bo zawsze coś się znajdzie dla malego, a jak kupuje używane to przynajmniej nie mam wyrzutów, że za dużo kasy poszło, a ja mam frajdę, że cos fajnego upatrzyłam. U nas też jest super sklep z tanią odzieżą i są robione tzw wystawki dziecięce, czasami naprawdę za grosze idzie wyszukać super rzeczy. Jutro pierwszy raz idziemy na rehabilitację, chociaż chyba tylko będzie badany itp, bo mamy spotkanie z pania doktor, a nie z rehabilitantem. A co do pampkow pomarańczowych to też uważam, że tragedia, zielone są o niebo lepsze, a niby te pomaranczowe to na noc powinny być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas niedziela dość ciekawa. Poszliśmy z mężem na krótki spacerek może 20 minut i do mamy na obiadek. Tam był brat z żoną z dzieckiem moja babcia więc dużo osób a Wiki miała frajdę. Potem pojechałam z mężem na małe zakupy skusiłam się na chusteczki z Nivea piszecie , że tragedia no ale zobaczymy. Może akurat mi podejdą. Przyjechaliśmy mama zrobiła kolację no i w domku byliśmy o 18.30 trochę pokręciłam się kąpiel no i mała śpi. Jak ja wprowadzałam kaszkę dałam mniej niż pisze na opakowaniu. Ona wtedy piła 90 ml mleka więc dałam 1.5 łyżeczki i po tygodniu zwiększyłam na więcej mleka i kaszki. Ja Wam powiem , że moja po kaszce wcale nie śpi dłużej normalnie teraz przez 2 dni wstawała o 4 rano a wieczorem dostała same mleczko. Codziennie nie dostaje. Dzisiaj pierwszy raz zjadła szpinak z ziemniakami i mogę powiedzieć , że jej smakowało. Ja mam słoiczek na 2 dni. Nie gotuję już jest taki wybór obiadków dla dzieci , że jestem w szoku. Wolę , żeby co drugi dzień jadła coś innego. Zacznę gotować jak będzie już jadła z nami. Zrobiłam rozeznanie po sklepach i najtaniej jest w Lidlu ( obiadki , deserki , soczki ) może co do obiadków od 5 miesiąca nie ma takiego dużego wyboru jak w Auchan , Tesco ale idzie kupić coś ciekawego. Najbardziej lubi rosołek i jabłuszka z owocami leśnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też używam pampersy zielone i jestem bardzo zadowolona. Całą noc wytrzymują zmieniam rano jak wstajemy. Wiadomo pampers jest pełny , ale oparzeń żadnych nie ma i to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1988Milka
My też używamy zielonych pampersow i często zdarzało się ze juz ok 3-4 Jas miał mokry bok albo plecki. Przebieralam go na śpiocha w łóżeczku i spal dalej. Ale od momentu kiedy po kąpieli mój mąż zakłada pampersa synkowi problem przeciekania zniknął. Jak ja zakładam pampersa w ciągu dnia to nie ma szans żeby przeciekl bo zmieniam go po 2-3 godzinach. Nocka 10-12h stanowi jednak wyzwanie dla jednego pampersa. I tak się okazało ze źle go zapinalam (na wprost a nie pod brzuszkiem). Teraz jest już ok :) Chusteczek używamy białych z pampersa - zielone dla mnie sa za mokre. Ostatnio moja mama kupiła nam jeszcze chusteczki Cleanic i tez sa jak dla mnie ok. Moja siostra kupiła mi teraz 2 opakowania białych pampersow po 6 szt - po 25zl. Zapomnialam tylko gdzie ta promocja byla. Dzisiaj byliśmy na zakupach ale wrocilam kompletnie z niczym. Szukałam kurtki wiosennej i masakra - wszystko krótkie albo rękawy jak 3/4. Dziewczyny wiecie gdzie mogę dostać fajna kurtke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gramina
Knw 1.5 łyżeczki czy łyżki, bo na opakowaniu pisze np. na 150 ml mleka 3 łyżki stołowe i wydaje mi się to za dużo. Kuba pije 150 ml mleka, myślałam żeby dać mu 3 takie miarki jak do mleka. Sama już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za opinie co do pampersów-pomarańczowe faktycznie na noc są podobno zrobione,ale straszne są!Nie polecam!Kupię zielone active baby.W dzień używamy białych i jestem z nich zadowolona :) Odparzeń nie ma,chciałam na noc bardziej chłonne bo już kilka razy obudził się i mokry był..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka- ja kurtkę kupilam w tesco, powiem Ci, ze nawet ciekawe rzeczy maja.. wwww Knw- dzieki za rozeznanie co do cen sloiczkow. Ja co prawda sama gotuje, ale deserki daje ze sloiczka, takze bede musiala wybrac sie do Lidla;) no i przy okazji zobacze co jest z obiadkow po 5 mscu i bede papugowac;) zawsze robie tak, ze obiadek mam na dwa dni i później robie cos nowego, zeby mala miala urozmaicona diete. Kaszki poki co nie daje, ale juz niebawem i to wprowadze do menu wwwwww Niedziela minela nam bardzo milo, bylysmy u tesciowej na obiedzie. Tylko w drodze powrotnej zaczelo tak lac, ze nic nie widzialam , a do tego na środku skrzyzowania padl mi samochod:-\ na szczescie udało mi sie odpalic, ale stres byl.. Nigdy więcej w taka pogode nie ruszam sie z domu sama autem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw miałam wrzucić zdjęcie krostek na buzi dziecka ze skazą, wczoraj nie miałam czasu, a już jej znikły, to wrzuce na poczte stare zdjęcie. Ogólnie to dbam o diete i rzadko ją wysypuje, ale ma takie przesuszone policzki i skronie. U nas weekend ogólnie dobrze, chociaż pogoda okropna, wieje i pada. siedzimy w domu prawie cały czas. Dawno się tak nie leniłam, ale niestety brak spacerów odbija się na śnie w dzień. Jutro dalej ma byc okropnie, więc do spacerów wrócimy we wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnetaG84- jesli bys chciala pochwalic sie swoja Lila to podeslij zdjecia na pazdziernikowki13@wp.pl na haslo troszke musisz poczekac z przyczyn wiadomych ale ja bardzo bym chciala zobaczyc imienniczke mojej Lilki :) xx xx xx ja uzywam tylko chusteczek huggies. Tez zrobilam zapas na pol roku. Zielone sa super. Uzywam ich tez do demakijazu. Wszystkie inne specjalne chusteczki i plyny do demakijazu mnie uczulaja a te moge uzywac. Sa chyba najlepsze. (Wg. mnie) a Probowalam juz wszystkich. xx xx xx Ana- bylas na basenie ? Jak wrazenia ?czekam na fotki :) xx xx xx my dzis wrocilismy z weekendowego wypadu do Niemiec. Pogoda nam sprzyjala i caly wyjazd ogolnie bardzo udany. Lilunia grzeczna byla jak aniol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramina powyżej to ja, zamiast nick wpisałam hasło, które już oczywiście zmieniłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też używam pampersa zielone i chusteczki. Są najlepsze. Też się pokusiłam ba pomarańczowe slep &play ale totalna porażka :-/zuzylam 3 i resztę paczki dalam dziewczynce co z nami leży. Ja tutaj już depresji dostaję od samego pobytu w tym szpitalu :-( nie mogę spać :-( sypiam po 2-3 h na dobę mimo że olek śpi 10-12 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wogóle jestem w szoku bo na tablicy jest pełno wózków i często są te same wczoraj z telefonu dodalam zdjęcia i dalam ogłoszenie a dziś szybko musiałam do domu podjechac bo pani zadzwonila i kupila ten nasz wózek. Z mężem w szoku jesteśmy że tak szybko poszedł. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego sprzedałas wózek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie porównujcie dzieci ze moje to a moje tamto i później zmartwienie bo moje tego i tego nie robi. Pomiędzy Waszymi dziećmi jest niekiedy ponad miesiąc różnicy a na tak małych dzieciach to ogromnie dużo. Poza tym każdy ma swoje tempo rozwoju i nauki Pozdrawia czytelnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tullippanna wrzucałam już zdjęcie z basenu. Na weekend miałyśmy znowu jechać, ale niestety tak wiało, że siedziałyśmy w domu, poza odwiedzinami u pradziadków. Gościu my się wymieniamy doświadczeniami, wiemy, że każde dziecko się rzowija w swoim tepmie. Też dostałam pomarańczowe sleep&play od teściowej i są beznadziejne, najlepsze wg mnie są zielone baby active

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michellinka a jak tam Oluś się czuje? Wiadomo kiedy wyjdziecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, jak Wam minela nocka?? U nas jedna pobudka o 3, no i wstalysmy i 7.30, takze nie ma zle. wwwwwwwwww Tullippanna- dzieki za mozliwosc wyslania zdjec:) Jak Twoja coreczka ma na imie?? Lila, Liliana, Lily, czy moze jeszcze inaczej?? U nas jest krotkie Lila. wwwwwwwww Zgadzam sie z gosciem, kazde dziecko rozwija sie w swoim tepie.. Mojej kolezanki synek jest miesiac starszy od Lilki i sam stoi przy lozeczku!!!!!! Jestem pewna, ze za miesiac moje dziecko nie zdobedzie takiej umiejetnosci, ale to jest wlasnie swietny przyklad na to, ze kazdy maluszek rozwija sie indywidualnie. Ale to nie znaczy, ze nie mozemy sie pochwalic, co nasze dzieci aktualnie potrafia :) wwwwwwww Wyslalam zdjecia Lili na poczte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnetaG84 - Lila jest śliczna:) jedna pobudka to u mnie marzenie, jeszcze się tak u nas nie zdarzyło, zawsze ejst 3-4 razy, czasmi i 5. Nie wiem kiedy będzie lepiej. Poza tym moje dziecko bardzo niespokojnie śpi, często płacze i amrudzi przez sen i tylko przytulanie i kołysanie pomaga. Mam nadzieje, że to tez z czasem minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnetaG-piekna Lilka!Mała księżniczka z niej-taka wystrojona :) Super wygląda ze stópkami w buzi :D Mój wózek też już na styk,jak Alan się wyciągnie to już nie ma miejsca,ale do spacerówki chcę go dać dopiero jak sam będzie siedział,no a innego na "chwilę"nie ma sensu kupować-jeszcze się nie ciśnie więc może być :D dziś przespał cała noc,chyba znowu jakiś skok rozwojowy-zasnął przed 22 i wstał o 6,zjadł 120 i spał do 8:30.Dziś nie było kłopotu z pampersem,bo rano patrze a on suchy,nic a nic siusiu nie bylo-chyba dziwne co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny U nas nocka też w miarę . Choć ja nie spalam całą noc ; ( Wczoraj Alan się tak zniósł że nie mógł złapać oddechu gdzieś przez 30 sekund; ( Oczywiście był z moimi treściami w pokoju. Ja ogarnialam coś w pokoiku i szbko biegiem do niego zlapalam go odwrocilam główką w dół i mocno uderzylam w pkecki aż dziecko złapało oddech :( trzesłam się nie milosiernie:( A on biedny tak się mocno we mnie wtulił i kurczowo trzymał rączkami moja bluzkę tak jakby bał się że go zostawię:( straszne uczucie. Widać że ze mną czuję się najbezpieczniej. Moi teście zamarli w takiej chwili. Nicby nie zrobili. Matko a jakby on był z nimi sam :( boję się nawrt myśleć. Dlatego boję się go z kimkolwiek zostawiać. Kurcze w czerwcu jadę do Wrocławia na ab koncert nie będzie mnie oinad dwie doby ; ( i nie wiem co teraz robić; ( czy sprzedać bilet czy co :( Alan na być z mężem ale kurcze boję się :( ●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●● Co do chusteczek ivea ab masakra . Kupiłam je tylko dlatego bo mi na pudełku zależało. Alan dostał po nich uczulenia. Dla mnie najlepsze to huggies zielone, mustela. ●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●● AnetaG śliczna jest Lila ;) jakie piękne opaski ma na główkę . Modeleczka pierwsza klasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam napisać 1.5 łyżki ( stołowe ) :) U nas nocka taka sobie mała wstała przed 2 i spała mi na kolanach. Co ją odłożyłam do łóżeczka to się budziła. Po 3 dałam mleczko i spała do 7.15. Jak już wcześniej pisałam jak moja córka budzi się wcześniej niż przed 3 to ja nie daję jej mleczka. Chcę uczyć , że noc jest od spania a nie od picia mleczka. No i chyba ją tego nauczyłam bo rzadko budzi się w nocy. Nawet jak jest ciężko przebudzi się wcześniej siedzę z nią w dużym pokoju i kombinuję , żeby poszła spać. Kupki dalej nie zrobiła normalnej. Zjadła deserek śliwę w Hippa i zobaczymy czy ją ruszy obyyy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas weekend w rozjazdach- a mała nadal nie lubi jak jest dużo ludzi i szum. najbardziej lubi byc tylko z mamą i tatą, ciociami babciami interesuje sie tylko przez 20 min potem zaczyna jęczyć i stękać. U babci w nocy dobrze spała bo tylko raz sie budziła. dziś wstała o 5.30 w nocy 2 karmienia.no cóż- bywało lepiej. Pogoda pod psem. Moja niunia ma już 5 miesięcy byłyśmy na szczepieniu waży 7800 i ma 63 cm długości , główka 42 cm. wagowo trochę dużo a dziwne bo podobno dzieci na piersi powinny mniej przybierać. W weekend zaczynam wprowadzać gluten w postaci kaszy manny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) U nas nocka w miarę ok. Właśnie ugotowałam 1 zupke :) ziemniak, marchewka, dynia i łyzeczka oliwy z oliwek. Zblendowałam na gładką masę i bede miec na dwa dni. Wczesniej miałam plan mrozić je, ale zrezygnowałam. Bede gotować co drugi dzien i co tydzien bede dodawac jakies nowe warzywko. Słoiczki zakupiłam na wszelki wypadek. Też kupywałam w lidlu. Na wyjazd albo jakbym sie pochorowała czy coś, gdybym nie dała rady nic zrobić to słoiczki bedą w pogotowiu :) Deserkow na razie nie podaję. Uczę się na błędach znajomych, też podawali bardzo wczesnie od 4,5 miesiaca i później jak wychodziły ząbki to się bardzo szybko psuły. Reakcja dentystów później była jednoznaczna: "pewnie karmiliście dzieciaczka deserakmi od początku?" I tu serio mówię wam w każdym przypadku było to samo, takie błedy wychodzą dopiero po dłuższym czasie. Ale nikogo nie oceniam, uważam że każdy wychowuje jak chce. Wiec na razie daruje sobie deserki. Napewno by jej smakowały, bo nawet dla mnie bardzo smakują :) hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×