Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Ja mam quinny buzz 3 i już byłam na spacerze w spacerówce. Dobrze mi sie jeździ, narazie nie kupuje typowej spacerowki. Jakiś specjalnie cieżki nie jest. Widzialam ten wózeczek graco-jest fajny, nawet bym kupiła ale po co skoro mam...no właśnie-najchętniej wszystko bym kupiła, ostatnio co z zakupów nie wróce to coś malej kupie a to zabawke a to ciuszek. Trzeba to ukrócic bo mój portfel schudnie:P:P odebrałam wyniki krwi męża i małej, mąż za mało magnezu, mała za mało magnezu i za duzo wapnia nie jakoś bardzo za duzo ale nie w normach musze sie wybrac do pediatry pokazac TSH na szczęście w normie ufffff 2,2 . A norma od 0.35-4.94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
Milka-dzięki za schemat, ja mam też fajny -z podpowiedziami co w której porze dnia podać -też się podzielę -wyślę na pocztę. A gluten na spokojnie później chyba wprowadzę, czytałam, że najważniejsze, żeby był wprowadzany pod osłoną pokarmu z piersi więc jak zamierzam karmić dłużej to wtedy można później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Undo, Milka- a daloby rade tutaj to wkleic?? Bylabym wdzieczna... Albo jakbyscie mi wyslaly na moja poczte anetag84@interia.pl wwww Co do krzesełka to my wlasnie mamy takie ceratkowe, mala na chrzciny dostala. Poki co do karmienia uzywamy bujaczka. wwww Zaliczyłyśmy dzisiaj dwugodzinny spacer, Lila cale dwie godziny przespala, chyba brakowalo jej świeżego powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszę co o krzesełkach wiem :) Otóż każdy maluch potrzebuje innego. My pojechaliśmy do sklepu i poprzymierzaliśmy malucha jak i gdzie pasuje :) Chicco Polly Magic ma fajną funkcje leżaczka ale nie dla 5 miesięcznego malucha, który już chce widzieć świat. Polly 2w1 jest mega nie poręczne - mi się je ciężko przemieszczało, wybraliśmy babydesign bambi bo ma miękką (nie ceratkową) wkładkę dla malucha, jest ciut zgrabniejsze niż wszystkie chicco i w miarę się je łatwo przemieszcza. Foto na poczcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmon - my kupiliśmy Britax b-agile. Uważam że jest super - składa się jednym klikiem (mi na tym najbardziej zależalo bo dużo podróżuję z małym, a mam małe autko - przewidziane tylko dla mnie i mojej torebki ;)), jest lekki, rozkłada się, ma fajną budkę, którą się jeszcze rozpina (w rozpięciu jest siatka) i można ochronić malucha przed słońcem. Wózek kosztuje ok 800 zł - my kupiliśmy w Ascocie i była wtedy promocja. Na necie pewnie taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2plus1-dzięki,patrzyłam w necie jak wygląda,całkiem fajny i widać że lekki i mało miejsca zajmuje po złożeniu na czym też mi zależy.Muszę poszukać go w moich okolicach o zobaczyć na żywo,zrobić test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o krzesełko ja na ten temat się nie wypowiadam. Dostałam od brata czyli mam używane od chrześniaczki takie różowe standardowe. Brak kilka lat temu był bardzo zadowolony. Wiadomo , że teraz są inne lepsze. Jak mała będzie już siedzieć to sprawdzimy czy zostajemy przy używanym czy kupimy nowe. Tak ja kiedyś pisałam , że używam płynu do kąpieli z Ziajki też polecam. Fajnie natłuszcza i cena przystępna :) Byłam dzisiaj w Tesco i w InterMarche wyobraźcie sobie , że nie ma dyni mrożonej. Rodzice jutro jadą do Auchana może tam będzie. Wiki wstała o 02.30 ponosiłam ją troszkę i mleczko zrobiłam po 3 czyli tak jak jej pora. Przez 4 dni wstaje mi trochę wcześniej niż zawsze nie wiem dlaczego. Dzisiaj była u nas teściowa i troszkę się zawiodłam nic nie kupiła małej. Nie chce od niej żadnych prezentów ale soczek czy deserek mogła by kupić. Chyba wiecie o czym piszę. Maż się zdenerwował i powiedział , że już tam jeździć nie będzie -- no przesadził porozmawiałam z nim wytłumaczyłam może czasu nie miała albo coś. U nas dzisiaj ładna pogoda była i spacerek 2 - godzinny obowiązkowy :) Moja już sobie śpi a ja mykam dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetag84 wczoraj mała zasneła o 19.30 dzis o 20. proboję ja przetrzymac troche ale od 19 juz taka padnieta jest w te dni co wstaje o 5.30 ( mimo ze ma drzemki w dzien). i ciezko mi ja przestawic nawet o godzine. ale niedlugo zmiana czasu jak tu ktoras mama zauważyła to planuje to wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1988Milka
O ta spacerówka super - bardzo mi się podoba. Ja mam Moodda 3w1 - konstrukcja lekka, trojkolowiec - myślę że nie będę kupowala typowej spacerówki ani tej typu parasolka. Moodd ma małą gondole a Jas spokojnie jeszcze się w niej mieści - to dobrze bo spacerówka jest mocno odsłonięta a teraz ta pogoda taka wietrzna ze lepiej mieć jednak osłonięte dziecko. Od południa probowalam Jasowi podać butelke z moim mlekiem - no nie ma opcji żeby wypił. Krzywi się pluje odkręca buzie, odpycha moje ręce - a jak podaje pierś owszem pije. Wieczorem go przytrzymalam - mowie "z głodu wypije" - acha nic bardziej mylnego. Po kapaniu głodny plakal butli nie chciał a z piersi pił. Mam problem bo jutro jadę z dziadkiem do lekarza nie będzie mnie kilka godzin - Jas zostaje z moja mama - nie wiem jak to będzie. Szykuje nam się parę imprez - urodziny, wieczory panieńskie, wesela - moja mama chętna do opieki a zrodził się nowy problem. Ajjjjjjjjn nie mam pomysłu już. Dzisiaj probowalam wszystkiego ale nic nie przyniosło efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka - a moze problem tkwi w butelce, a raczej w smoczku?? Widzisz moja za nic w świecie nie chciala pic z butelki lovi, zmieniłam na tommee tippee i nie bylo problemu. Moze sprobuj z inna butelka, ktora ma smoczek ksztaltem i struktura zblizony do piersi. Na pewno z tommee tippee taki sa i z aventu.. wwwww ManusiaAli- kurcze w takim razie nie mam pomyslu, co zrobic, zeby dluzej pospala. Ale z ta zmiana czasu to moze faktycznie wypalic, sama to wykorzystam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undo ja do niedawna karmiłam tylko piersią i już zgłupiałam szczerze mówiąc z tym jedzeniem. Ostatnio była inna pediatra i mówiła, żeby w 5 mcu zupki dać. Więc ja już daję. Uważam, że marchewka i ziemniak nie zaszkodzą, zresztą dopiero po tyg, zaczęła trochę szamać. Teraz za dwa dni dodam gluten w postaci kaszki manny, bo chcę go dodawać do zupki. Przyszła mama popieram też mam wózek 3 w 1 i nie kupuję spacerówki ze względu na portlel. Dostałam też po siostrzenicy krzesełko do karmienia, ale jest takie zwykłe, dla dziecka, które porządnie siedzi. więc rozważam zakup i jestem ciekawa waszych opinii jak już trochę poużywacie, na razie jemy w bujaczku. Mogę wam polecić do karmienia silikonowy śliniak, wystarczy umyć pod kranem i zawsze czysty, ma regulowane zapięcie. wysłałam na pocztę zdjęcie mojej królewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, a spróbuj, żeby mąż dawał Jasiowi butelkę a nie Ty. Nasze dzieciaczki są cwane, więc on doskonale wie, że ty masz lepszą wersję mleczka w lepszym opakowaniu dla niego niż butelka, a jak będzie mu dawał tata, to nie będzie tej drugiej opcji. :) Jak rzeczywiście nie będzie chciał zjeść, to wtedy wkrocz do akcji. A herbatkę, albo wodę pije z butelki, czy nie podajesz? . Czytałam gdzieś, że gluten należy wprowadzić przed ukończeniem 6 miesiąca... Nie znam się na tym, ale jest napisane, że jeśli się tego nie zrobi, to jest to błąd. . My na spacerówkę też się nie przesiadamy jeszcze, a jeśli już, to na tę z wózka 3 w 1. Mamy spore auto, więc nie ma problemu z wrzuceniem go do bagaznika, chociaż sporo miejsca zajmuje. Może kupię w późniejszym czasie... . AnetaG84- zdjęcia Twojej księżniczki bajeczne! Widać, że znasz się na robieniu zdjęć i sprawia Ci to frajdę! . Ja też nigdzie się nie natknęłam na mrożoną dynie. Jak znajdziecie, to dajcie znać w jakim sklepie! . Co do zamiennika Oilatum- Ziajka, to też mam problem z kupieniem. Kiedyś widziałam w jakimś sklepie, ale stwierdziłam, że mam jeszcze całe opakowanie Oilatum, wiec nie kupiłam, a teraz kiedy się już kończy, to nie mogę znaleźć ziajki. Ech, złośliwość! . Podczas macierzyńskiego też wciągnęłam się w serial. Breaking Bad. W sumie jest ok, ale kusi mnie obejrzeć Grę o Tron, bo słyszałam masę dobrych opinii, ale nie cierpię fantasy ani sci-fic, więc trochę mam opory przed wciśnięciem play :-) . Nasz szkrab zrobił nam ostatnio niespodziankę i zasnął o 20 i pierwszy raz obudził się o 6 rano! Nie uwierzycie, jak się wyspałam. Po tej 6 zjadł, zrobił kupkę, przebrałam go i przysnął sobie jeszcze do 7:40 :-) Szkoda, że było to tylko jednorazowe, teraz budzi się 2 razy na pierś, a jeśli częściej, to oszukuje go smoczkiem albo obracam go na boczki! . Przyszła mama na paźdz 2013- Uśmiałam się strasznie z Twojej historii o smoku :) Aż przeczytałam mężowi! :-D hahahahaha :-D . Michellinka- trzymam mocno kciuki za Ciebie i Małego! Nie trać wiary i trzymaj się, bo mogę tylko podejrzewać, jakie to dla Ciebie wykańczające pod każdym względem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1988Milka
Jas pil z butelki wodę i żelazo, dawalam mu też herbatę koperkowa. Nie było problemu - nagle mu sie odmienilo. Jutro jadę z dziadkiem do lekarza i zostaje z Jasiem moja mama - moze faktycznie jak nie poczuje od niej mleka to pociągnie za butle. Chciałam nauczyć Jasia picia z butelki po kapaniu - mam nadzieje ze mu się odmieni. Tak bardzo liczę na to ze dostanie kasze na noc i pośpi do rana :) Nadzieja :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dynie mrozona kupilam w duzym tesco. wwwww My tez mamy wozek 3w1 i raczej nie bede kupowac innej spacerowki. Mieszkamy na parterze wiec problem wagi to nie problem, a bagaznik w samochodzie tez duży. wwwww Ctr Alt Delete- fakt, kocham robic zdjecia;) wwwww Zmykam do wyrka wiec spokojnej nocy wszystkim zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annazuzanna19832013
Milka- tez mialam niedawno ten sam problem co Ty. Mielismy leciec do uk, a mala miala zostac z moja mama.. Nie polecielsimy! Myslalam ze zalapaie butle od razu, w koncu pila wode, herbatke.. A tu taka niespodzianka! Z butelki avent nie chciala ani mm ani mojego mleka! Kupilam na probe najzwyklejsza butelke canpol! Cos tam zalapala.. Ale na poczatku bardzo prostestowala! W pierwszym etapie (tygodniu) nauki pila tylko moje mleko, sciagalam w domu, w pracy! Wprowadzilismy na stale karmienie z butli o 1 porze (o 11 jak jestem z pracy) pozostale karmienia dalej z piersi (tyle ze zuzia je juz obiad I deserek) jak juz zalapala butle to w piatek sprobowalismy mm, 2 dni prostestowala, marudzila ale wypila! W niedziele poszlo bez problemu! Karmi zawsze moj partner, podobno ode mnie moze czuc mleko! Mam wrazenie ze mam mniej mleka I sie nie najada, zaczeela znowu czesto budzic sie w nocy! Dzis pierwszy raz dostala tez butle przed chwila, tj ok 23, ciekawa jestem czy pospi dluzej.. Chcialabym jeszcze troche polarmic - chociaz rano I wieczorem, zobaczymy czy sie uda! Mysle ze pomoglaby ci konsekwencja, jak dajesz butle I Jas nie chce to nie dawaj piersi bo on sie nauczy ze wystarczy zaprotestowac I dostanie piers.. Zuzia na poczatku wypijala moze 70 ml z wielkim marudzeniem, teraz wypija 180 ml :) zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tej nocy tylko jedna pobudka o 1 i spała do 5 rano, bo mąż do pracy wstawał i ją obudził... ale się wyspałam i tak :) Knw - a tesciowa rzadko przychodzi? Bo jeśli często to przecież nie bedzie zawsze z czymś wpadać... Ja tam się nie obrażam jak ktos przyjdzie i nic małej nie przyniesie. Przecież nie zawsze trzeba z czymś przychodzić. Najważniejsze że odwiedza. Prezenty nie są najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mam, które podawały już szpinak (któraś z was pisała ale nie pamietam która...) Podałyscie go po rozmowie z pediatrą czy tak same z siebie? Pytam ponieważ wczoraj byłam u mojej i pytałam o dalsze rozszeanie diety i itp. Zapytałam o szpinak i odpowiedziałą że nie wczesniej niż w 9 miesiacu. Wytłumaczyła mi ze owszem szpinak jest bardzo zdrowy ale dla dorosłych, a dla dzieci wprowadza sie go późno ponieważ zawiera azotany, które mogą być groźne dla tak małych dzieci. Sprawdziłam później na internecie i piszą to samo co powiedziała Pani Doktor. Co moze sie wam jeszcze przydać to powiedziała żeby wprowadzac produkty powoli. Tzn. np. w tym tygodniu dodaje do diety pietruszke, to juz nie dodawac nic nowego przynajmniej przez tydzien. Dlatego że alergia czy nietolerancja na produkt moze wyjsc dopiero po tygodniu. I tak jest łatwiej kontrolować wszystko. Bo jesli bedziemy wszystko szybko wprowadzac a dziecko zacznie źle reagowac (zielona kupa lub jej brak, ból brzucha, marudnosc itp.) nie bedziemy mogli stwierdzić od czego to się zaczęło. I to się sprawdza, bo jak u mojej małej wysypało policzki po kaszce, to dopiero po 1,5 tygodnia od jej podania. I też nie byłam pewna czy to po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka- ja podaje malej szpinak, jest pelno sloiczkow po 4 mscu wlasnie szpinaku z ziemniakami... A co do wprowadzenia nowych produktow, to fakt trzeba to robic z glowa, ale np. w 6 miesiacu dobrze byloby wprowadzic cukinie, fasolke szparagowa , kukurydze i kilka innych i gdybym miala kazde z odobna wprowadzac przez tydzien to nie starczyloby mi miesiaca na to wszystko, a w 7 mscu znowu dochodza nowe rzeczy. Ale to jest oczywiscie moje zdanie. No i jak do tej pory moja mala wszystko ladnie toleruje, ale wiadom,o ze jak dziecko wykazuje jakies oznaki alergii czy czegokolwiek to trzeba bardziej uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmie piersią, ale zaczęłam już wprowadzać gluten - kasza manna gotowana na wodzie, za miesiąc odstawiam od piersi więc wprowadziłam po 4 miesiącu, żeby wg zaleceń wprowadzić gluten pryz karmieniu piersią. I powoli wchodzimy z marchewką, ziemnikiem i dynią. Póki co nic nowego nie będę podawać z warzyw. Z owocami się narazie wstrzymam. Narazie to nawet nie można powiedzieć, że ona to je, raczej próbuje. Jak planuje odstawić po 6 miesiącu to nie wiem jakiego schematu żywienia mam się trzymać, więc powoli ją przyzwyczajam do innych pokarmów. Póki co zaczęłam od słoczików, jak zacznie jeść więcej to zacznę gotować zupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala je marchewke, seler, pietruszke, dynie, ziemniaka, kalafior, brokuly, szpinak, zielony groszek i ryz. Od wczoraj tez dostaje piers z indyka i wprowadzilam gluten. Raczej trzymam sie schematow zywienia, ale np.na osesku jest napisane, ze do skonczenia 6 msca tylko ziemniak , marchew i dynia.. Tak samoz owocami, ze tylko jablko.. To dlaczego sa sloiczki po 4 miesiacu z brokulami, kalafiorem, groszkiem itd?? Nad tym chyba tez pracuja jacyś specjalisci od żywienia niemowlat?? W kazdym badz razie, ja bazuje na sloiczkach. Tzn gotuje sama ale papuguje to co jest w sloikach. Na dniach bedziemy wprowadzac kukurydze, fasolke szparagowa i brukselke. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana- krzeselko swietne, a wozka nie wyswietla, wyskakuje jakis blad wwwwwwww Ja tu gadu-gadu a podlogi do umycia czekaja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze się zastanawiamy nad fotelikiem, bo też niedługo trzeba się będzie przesiąść z nosidełka. Ale tu jeszcze nic nie wybraliśmy. Ktoś już się przesiadł do fotelika? Wyskakuje mi co chwile, że spamuje, nie mogę wrzucić linka, ale wózek do model caretero monaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podawałam szpinak z ziemniakiem, ale małemu nie smakowało, jak na razie to je tylko zupki, dzisiaj wprowadzam kaszke. Nie konsultowałam z lekarzem tego szpinaku, kupuje słoiczki na których pisze po 4 miesiącu. Mam prośbę jak któraś karmiąca mm ma schemat żywieniowy to wklejcie proszę na pocztę. Kuba już 3 tydzień ma katar :(, dzisiaj idę kupić maść majerankową, bo juz nie wiem co mam mu dawać, jak widzi fride to od razu się krzywi, a ściągam mu z 20 razy na dzień.Ten mój durny lekarz dał nam krople na alergie, na których pisze od 2 roku życia - masakra. Tym bardziej, że idzie rozpoznać katar na tle alergicznym, a normalny. Kuba śpi już od godziny, dziwne,że o tej godzinie sobie drzemkę zrobił, u nas ostatnio w ogóle cały dzień jakiś taki nieregularny. Dzisiaj pada, więc spacer znowu odpada, ale od jutra ma być coraz ładniej, więc nadrobimy. W piątek i niedziele moja siostra zapowiedział, że bierze małego na spacer, w niedziele jej facet bierze udział w maratonie i ona w tym czasie będzie z Kuba spacerować a potem na mecie będzie czekać i mu kibicować:). Wczoraj uzupełniłam swoje CV i chyba powoli zacznę już wysyłać, nie mam ciśnienia, więc chyba łatwiej będzie mi chodzić na rozmowy kwalifikacyjne, bo nie będzie aż takiego stresu, a nawet jak nic konkretnego nie uda się znaleźć to w ostateczności na jakiś czas wrócę do swojej pracy. Kubuś właśnie się budzi, spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana moja koleżanka ma to samo krzesełko, które chcesz kupić i powiem Ci, że ona jest tak średnio zadowolona. Często musi czyścić bo tapicerka się brudzi, mówiła, że jest z jakiegoś śliskiego materiału i urwał jej się już zatrzask przy pasach, ale może taki felerny egzemplarz dostała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×