Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

U nas dziś już brzydka pogoda zimno i wieje... Na spacerku byliśmy tylko godzinkę opatuleni w bluzy i kaptury. Mija już tydzień odkąd skończyliśmy antybiotyk, a Franek ma nadal problemy ze zrobieniem kupki :( Jak tylko zaczęłam podawać mu antybiotyk to z 3-4 kup dziennie zrobiła się jedna na 3-4 dni i takie malutkie :/ Na dodatek marudny się zrobił i nie chce jeść ani obiadków ani cyca, dopiero po 5-6 godzi mnach coś mu jestem w stanie wcisnąć. Je w nocy -na szczęście nadrabia, ale na nieszczęście nie wysypiam się :/ Daję mu śliwkę suszoną gerbera, podaję wodę kiedy się da, nie daję marchewki i ryżu, przez 2 tyg dawałam Dicoflor aż buteleczka się skończyła i nie ma poprawy... Macie jeszcze jakieś sposoby? Dodatkowo pakuje do buzi co się da-kolejne ząbki już w drodze? . Chodzik dostaliśmy na chrzciny szczeniaczka Fisher Price-na razie się bawi na siedząco-dużo radochy ma z tego. Basenik chyba też kupimy-dzięki za podpowiedź-ten żabka z daszkiem wydaje się fajny. . Okresu jeszcze nie mam ,bo karmię, ale chciałabym powoli ograniczyć, tylko że póki ten problem z kupką to się boję mieszać z mm.. . Super fotki dziewczyny, cudne maluchy -widać, że słoneczko im służy:) Ctrl Alt-ekstra wakacje zazdroszczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alledonna
Hej u nas to samo brak apetytu obiadki chetnie zjadała a teraz 4 - 5 łyżek i ani jednej więcej bo sie normalnie drze w niebogłosy nie wiem juz co dawac jej, mleko pije ale tak 80 -120 ml. Ząbków nadal tez brak :( może znów mała przechodzi skok rozwojowy bo piszczy cały dzień a jak na złość pogoda się u nas popsuła wieje zimno jest ( wielkopolska) i siedzimy w domu. Aha byliśmy we czwartek na szczepieniu mała waży 10 kg i mierzy 76 cm :) . A mam pytanie właczacie klime w autach jak jeżdzicie z maluchami? czy tylko okna uchylacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My włączamy klimę w samochodzie. Niech się hartuje, bo później nie będę go mogła zabrać do centrum handlowego a w supermarkecie przy lodówkach by się rozchorował :) . Jeśli chodzi o smoczek, to Julek lubi. Nawet bardzo. Sam sobie go wkłada do buzi, jak go widzi. Ale jak nie ma smoczka w pobliżu to się nie domaga. Staram się, żeby nie miał go często... . My dostaliśmy krem 50+ dla dzieciaczka na słońce z Vichy. W sumie nie mam porównania z innymi, ale wydaje się ok. . Przeczytałam "Kwiaty na poddaszu". Jestem wstrząśnięta!!! Od początku książki miałam gule w gardle i ściśnięte serce. Chyba inaczej przeżywam takie książki i filmy odkąd jestem matką... :-) Dalsza część sagi ("Płatki na wietrze", "Kto wiatr sieje", "A jeśli ciernie" i "Ogród cieni" też jest taka dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim;) postaram sie tak na szybko wszystkim odpisac.. Moja mala wcina bez zmian, tzn rano kaszke potem obiadek i sa to cale porcje. Poki co nie wybrzydza wwww My tez uzywamy klimy w aucie, chyba bym umarla w tych upalach bez klimatyzacji;) wwwww Co do kwiatow na poddaszu to najmniej podobala mi sie "A jesli ciernie" , byla taka cukierkowata, ale ogolnie wszystkie dobre, takze polecam pozostale czesci wwwww Dzisiaj Lilka wstala o 9 ;) pewnie to jednorazowa akcja, ale wyspalam sie jak nigdy wwww Milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamagdalena- ostatnio poruszaliśmy temat Oilatum i zgodnie stwierdziłyśmy (z kilkoma mamami), że "Płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt natłuszczający od 1 dnia życia" z Ziajki (z narysowaną rybką Klaudyną) jest porównywalny (jeśli nie lepszy- mnie bardziej odpowiada) a o niebo tańszy. Kiedyś też używałam tylko Oilatum, bo synkowi co rusz wychodziły na kolankach, rączkach albo brzuszku, suche placki przy używaniu innych płynów min. z Nivea, Johnson&Johnson, ale ceną nie byłam zadowolona. Teraz wszystkim z czystym sumieniem mogę polecić Ziajkę. A cena? 12 złotych za 370 ml :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tą ziajke uzywalam od poczatku. Super jest. Tylko moja ma dosc dlugie wlosy i od wszystkih emolientow ma tlustą głowe. Kupilam zel marki rosmann bo ma dobry skład i jestem zadowolona. Skora super. Wlosy czyste:-) Rany przespane noce.. ja mysle, ze poki karmie piersią to sie bedzie budzić moja krolewna. Chociaz wiem, ze niektore potrafią spac.. jest lepiej po tej kaszy, zamiast 4 pobudek 2.. do ideału daleko. Okresu nie mialam nie tesknie za nim:-) ... Owoce je chetnie. Obiad-wyzwanie. A sama gotuje i mi smakują..Rozsmieszam, zabawiam byle sie buzia otworzyla.. smakuje jej kisiel z soczku. Kaszy nie chce .. tylko przez sen sie udaje. .. Planuje karmic do roku i koniec dobrego, no chyba, ze mnie pogryzie .. tylko ona nie chce mm.. posmakuje i odpycha butle, zaluje, ze od poczatku na noc jej nie dawalam, zeby znala smak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michellinka - Franek jeszcze nie raczkuje :) Również polecam Ziajkę do kąpieli. Też używamy klimy, miłego wieczorka dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a czego używacie do skóry na pupce? Ja od urodzenia stosuje Bepanthen. Też chętnie zmienię na coś innego... :-) . AnetaG84- zobacz,http://www.filmweb.pl/film/Flowers+in+the+Attic-2014-694076 W styczniu 2014 powstała ekranizacja Kwiatów na poddaszu. Już wiem, co dziś wieczorem będę robić (na kinomanie jest, ale tylko wersja angielska). Zaraz po Hell's Kichen (jedyny program jaki oglądam w tv, w ogóle jedyny dzień i pora kiedy włączam telewizję), bo jestem śmiertelnie zakochana w Amaro :-) A przez wyjazd do Włoch opuściłam 2 odcinki :-) hehe . Buziaki :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam ziajki do pupy, tak samo do kąpieli płynu i mleczka, no tylko ten krem do opalania nie podpasował, ale wszystkie inne produkty polecam :) Mój synek też miał fazę że obiad był "be" ale to trwało jakiś tydzień, a teraz znowu wsuwa aż się uszy trzęsą :) Muszę zrobić ten domowy kisiel, ciekawe czy posmakuje :) Nicpoń mały dzisiaj w dzień spał godzinę tylko! ,dopiero teraz zasnął, jeszcze udawał że nie jest zmęczony :D Usg brzuszka wyszło ok, antybiotyk odstawiony, nareszcie młody zdrowy. Za 2 tygodnie mamy się zgłosić na szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff u nas dalej ciepło ... miała być burza a tu cisza. Byłam na zakupach , kupiłam małej spacerówkę taką prostą , zwykłą za 319 zł. Będę ją mieć na lato a na jesień , zimę wrócę do swojej bo ma większe koła. Kupiłam również bolerko i sukienkę Wiktorii. My też używamy płynu z Ziajki jestem bardzo zadowolona. Co pupy używamy Linomag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera trzy razy napisalam posta i uznaje mi go za spam. Sprobuje podzielic... Ctr Alt Delete- juz od dluzszego czasu mam ten film na kompie, ale jakos nie bylo okazji zeby obejrzec. Musze sie w koncu zmotywowac i zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kapieli uzywamy oilatum na zmiane z nivea, chociaz ostatnio czesciej stosujemy nivee i jestem zadowolona. Natomiast do pupki mamy bephanten i nivea sos, aaa i jeszcze nivea na odparzenia, ale rzadko uzywam ktoregokolwiek, bo nie ma takiej potrzeby.. wwwww U nas burza. Zmykam do wyrka. Dobrej nocy wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na początku do kąpieli uzywalismy oilatum a potem przezucilismy sie na mustele. Do pupki nic nie używam Alan ani razu nie miał odparzonej pupki może to zasługa że po kazdym przebraniu z pampersa ma mytą pupę pod kranem a może że w ciągu dnia tak z godzinę bryka bez pampersa? Nie wiem ale cieszę się że nie ma żadnych zaczerwienień":) Co do spania to Alan śpi w bodziaku na krótki rękaw i śpimy z uchylonym oknem. Aaaaa na dzień mamy też dostałam bukiet kwiatów w imieniu Alana;) Super że mąż pamiętał; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My do pupy używamy Bepanthen i nie planuję zmieniać.Jest dobry.Pupcia też nie jest czerwona ale i tak smaruję przy każdej zmianie pampersa.Z ziajki mamy szampon,jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez używamy Ziajki - jestem zadowolona i również polecam. Dzisiaj chirurg zwrócił uwagę ze Jas ma sucha skórę - jakos nie zwróciłam na to uwagi, moj pediatra tez nie - trochę się zdziwiłam - bede go smarowala Emolium po kąpieli - a wydawało mi się ze jest ok... Co do siusiaka to mieliśmy sklejony ten napletek - nie wiadomo dlaczego - byl.odciagany a mimo wszystko sie jakos to scisnelo na końcu. Lekarz pociagal i niestety trochę skórka pekla i pojawiła sie krew ale widac ze po tym zabiegu jest tak jak być powinno. Zalecenie to ściąganie w kąpieli do momentu az ujrzymy ujście cewki - nie więcej - oczyszczenie z zanieczyszczeń i do.momentu kiedy nie wygoi się to co pękło.mam.moczyć Jaskowi siusiaka w naparze z kory dębu. Dzisiaj chyba go to szczypalo wszystko bo mocno marudzil po wizycie u lekarza.Momentami plakal ze go uspokoić nie.mozna było. A jak mi go szkoda było... Strasznie.. Dzis przebil nam sie trzeci ząbek - gorna jedynka - od dwóch dni Jas równie nie ma apetytu na nic innego niz mleko. Jak zjadal mi 150.kaszy i 190 obiadu tak teraz przy zabawie i zgadywaniu zjada mi max 1/3 tego. W nocy budzi sie co pol godziny, godzinę - ewidentnie zęby męczą. Wystarczy ze w zasadzie włoży sutka do buzi i spi dalej można gp.odłożyć wtedy i spac dalej ale nalatac sie trzeba... nie powiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pupy uzywam Bephantenu - dla.mnie duzo lepszy od linomagu a uzywalam go jakieś dobre 5 mcy i tez Jas nie mial nigdy odparzenia na pupie. Za to.pod szyja soboe poradzić nie.moge. Ciągle jest tam.w taka pogodę mokra ta skora, smaruje kremem, przemywam w ciągu dnia kilkanaście razy i nic z tego znika i zaraz się ponownie robi... Bardzo fajnd sandalki sa w Zarze - ale trzeba mierzyć - ja dzisiaj byłam w galerii kupić Jaskowi sandalki i.19 mu nie weszla na nogę a 20.nie było. A gdybym zamawiala.przez internet z Zary bralabym 19... A najczęściej i tak jeździmy na gola stopę właśnie... Najwygodniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również używam bephantenu, smaruje dziennie przynajmniej z dwa razy, mały nie ma odparzeń, ale tak bardziej profilaktycznie. Uważam, że ta maść jest dobra na wszystko:) Muszę kupić tą Ziajkę i wypróbować, jak piszecie, że jesteście zadowolone. Wydaje mi się, że Kuba też ma suchą skórę mimo iż po kąpieli smaruje go oliwką, nie zawsze, ale raczej staram się tego pilnować. Sandałki już wybrałam, zaryzykuje i kupię przez allegro, bo jak byliśmy ostatnio w galerii to nie było takich małych rozmiarów, a chce typowo sportowe. Wiadomo latem będzie pewnie z gołymi stópkami, ale na wyjście raczej będę mu ubierać właśnie sandałki. Padam dzisiaj ze zmęczenia, zmykam do łóżka, bo za parę godzin pobudka Dobranoc ps Michelinka jak twój Olek pięknie stoi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ctr Alt Delete - dla mnie osobiście 1 czesc Kwiaty na poddaszu była najlepsza i ostatnia (nie pamietam jak sie nazywa ostatnia) :) Te w srodku troche nudnawe... ---- Chyba kupię tą Ziajkę skoro tak polecacie :) jak mi się z pharmacerisa skonczy płyn. Chociaz na niego nie narzekam jest bardzo dobry ale troche drogi... ---- Ja używam bephantenu od początku, ale teraz od miesiaca czy dwóch nie smaruje juz przy kazdej zmianie pieluchy a mimo to pupa jest ok. :) nie bede zmieniać, 1 opakowania używałam przez prawie 6 miesięcy, więc jest bardzo wydajny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A sandałków nie bede żadnych kupywać. Osobiście uważam buty za rzecz zbędną, póki mała nie chodzi. Nakładam jej skarpetki, na zimniejsze dni ma takie kapciuszki miekkie :) a jak były teraz upały cały czas z gołymi nożkami była nawet na podwórku. Nie uważam że się przez to przeziębi czy coś (z resztą do tej pory odpukać nawet nie miała kataru), bardziej już boję sie klimatyzacji. Ale wiadomo każda mama ma inne zasady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) ja za to tylko puder tzn zwyły talk z apteki! Po każdej masci pupa sie odparzała, pediatra poleciła coś z suchych i stosujemy puder juz 5 miesięcy i jest ok:)Najpierw nivea, potem babydream...a koleżanka poradziła mi zwykły talk z apteki 4zł za 150 gram i jest najlepszy-i ma nalmniej składników-tylko 3 a pudry całą litanie:P xxxx Ja buty mam jedne-takie miekkie paputki wsuwane, beżowe z napisami mama tata, inne kupie dopiero jak mała zacznie chodzic. xxxx U nas dzisiaj rewelacja, 17 stopni ,przyjemny chłodek, pootwierałam prawie wszystie okna i sie wietrzy, czuc normalnie jak ciepło z mebli wychodzi. xxxxx A u mnie lipa sie porobiła...mężowi nie przedłuzyli umowy:( od czerwca szuka nowej pracy. Mamy oszczędności i z życiem problemu nie ma zwłaszcza że od sierpnia sam chciał zmienic prace ale myslelismy ze facet przedłuzy i po kredyt pójdziemy a tu dupa trzeba poczekac az umowe dostanie, potem po 3 miesiacach przedlużą i dopiero.....eeeh wszysto sie poprzesuwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też małemu żadnych sandałków kupować nie będziemy, lekarz mówił że takie butki z twardą podeszwą mogą deformować nóżkę, więc dopóki nie chodzi będzie z gołymi nóżkami latał po dworzu lub w skarpetkach a w zimniejsze dni ma takie kapciochy bardziej z miękką podeszwą :) Nam lekarz też wczoraj odciągnął mocniej siusiaka i potem takie mocno czerwone miał... ja się trochę boję aż tak odciągać no ale jak trzeba to trzeba :) Mój mały dzisiaj wstał o 5 :/ , właśnie odsypia ale pewnie 30 min i się zregeneruje, bo on z tych mało śpiących niestety :( Trochę się ochłodziło, ale przynajmniej jest czym oddychać :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez pogoda do bani, oby jak najszybciej wrocily upaly;) Lilka wstala o 8, takze wczoraj z ta 9 to byl przypadek wwwwww Podczytujaca- moje dziecko tez sie szybko regeneruje, w ciagu dnia ma dwie drzemki po pol godziny, a na spacerach juz w ogole nie spi. Ale nie narzekam, bo na szczescie potrafi zajac sie zabawkami. Choc najwieksza frajda to wchodzenie pod lozko gdy nie ma mnie w poblizu;) wweeeewww Zaraz wrzuce jakies nowe fotki na maila i przy okazji poogladam Wasze dzieciaczki;) wwwwwww Aaaa i zapomnialam pisac, ostatnio bylismy na szczepieniu, mala ma 7,9 kg i 66 cm. Ubranka caly czas nosimy na 68, chociaz pewnie niebawem przejdziemy na 74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaa0000
Witam. Dziewczyny potrzebuje porady. Miesiączki dostałam 15maja krwi było dużo mniej niz zawsze ale trwała 5 dni tylko mniej obfita. Wyczytałam że to może być ciąża zrobiłam 16test wyszedł negatywny, 19maja poszłam do lekarza pani dr powiedz że nie widać tutaj ciąży ale to o niczym nie świadczy, kazała zrobić jeszcze jeden test. Zrobiłam 20 i wyszedł negatywny. Ale ciągle miałam takie kłucia w brzuchu, momentami miałam nudności ale choruje ost na nerki i podobno przez to też pojawiają się nudności. Poszłam wczoraj do lekarza pani dr zrobiła mi usg dopochwowe i powiedziała ze jajniki są ok , w połowie cyklu jak to określiła i prawy jajnik z pęcherzykiem 20mm,ciaży też nie ma ale mogłam zajśc w poprzednim cyklu tylko że to był by przynajmniej juz 4tydz wiec do wykrycia. Endometrium mam 10mm podobno w ciąży jest wieksze. Dodam jeszcze że nie stosuję tabletek w dni płodne kochamy sie tylko w prezerwatywie a dni nie płodne stosunek przerywany(wiem jestem panikara). Wczoraj wieczorem okropnie zaczał mnie boleć prawy jajnik a nawet mam wrażenie że tyłek to jest 13 dzień mojego cyklu. Czy to jest owulacja? Od czasu do czasu miewałam bóle jajnika ale nie tak duże. Co o tym sądzicie? Proszę was o radę czy to jednak może byc ciąża? błagam wyraźcie swoja opinię bo zwariuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka spróbuj pudru lub mąki ziemniaczanej, ja malej wokól szyi posypuje i pod paszkami,prawie nigdy jej nic nie wyskoczyło-raz jak wyskoczylo to też sypałam pudrem 2 dni i nie było.Może włąsnie dlatego że smarujesz mascią to się babrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaa - test negatywny lekarz nie potwierdzil ciazy wiec czym sie martwisz ? Ja wlasnie czekam do ginekologa skonczyla mi sie recepta na tabletki no i chce zrobic cytologie. Dzis chlodniej ale calkiem przyjemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka,Ty do chirurga poszłaś sama z siebie czy lekarz ci kazał?Pytam bo nasza pediatra mówi ze z siusiakiem niby wszystko ok,ale wcześniej też mial troszkę większą tą dziurkę,teraz taka maleńka jest.Kiedyś krew mu poleciała i przez jakiś czas nie ruszałam tego.Jaś marudny bo pewnie go to piecze a tym bardziej jak robi siku. U nas dziś chłodno,pada deszcz,zapowiadają burze i ulewy.Oby nas nie zalało tylko..I nasze ziemniaczki. Przyszła mama,na pewno wszystko się wam wyprostuje,tylko tak jak piszesz wszystko się poprzesuwa,ale po burzy zawsze wychodzi słońce :) Agaa-też mi się wydaje że nie masz czym się martwić,tym bardziej że lekarz potwierdził brak ciąży!Miałam ostatnio podobnie-czwarta miesiączka po porodzie była słaba,i już od razu myśl-jestem w ciąży!!Nagle zaczęłam czuć jak coś rusza się w brzuchu itp. :) W niedzielę zrobiłam test-negatywny wynik i póki co to mi wystarczy.Wczoraj dostałam okres,jest normalny więc chyba nie jestem w ciąży :) Ale nadal mam wrażenie że coś mi się przesuwa w brzuchu hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka takze polecam puderek, stosuje go od urodzenia na tyłek i pod paszki i jest ok jeszcze nie było problemu z odparzeniami. Kupiłam sudocrem dla małej na wyprawke i powiem wam szczerze że mi nie podpasował tzn. nie lubie kremów bo mam długie paznokcie i źle go nakładać :P a Lence bez róznicy :) także ja polecam puderek :) u nas z jedzeniem bez zmian mała wcina wszystko co sie jej da :) od kilku dni Lenka tak szaleje że ciężko za nią nadążyć, z racji że uzywamy chodzika wiem że wiele osób jest przeciwnko, ja jednak od kilku dni zaczełam ja wsadzać i powiem wam że moje dziecko jest szalone już potrafi w nim biegać zrzuca wszystko wczoraj nawet otworzyła szafę podjechała do niej i zacząła wyrzucać mi ubrania :D dzikus kochany :)mam nadzieje że sie nie przyzwycai bo chce aby bawiła się w nim sporadycznie :) klimy w aucie też używamy, mała nie choruje :) butów mamy kilkanaście par bo jest to moją manią :D chociaż w upalne dni jestem za gołymi nózkami, bo dziecku najwygodniej :) dziewczyny z ilu łyżeczek robicie kaszke rano? ile wasze dzieci zjadaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaaa0000 raczej skoro lekarz powiedział,że nie widzi ciąży to nie ma o czym mówić :) zazwyczaj sobie wszytsko wmawiamy, nie martw się na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po wizycie u lekarza. Wiecie co bałam się , że lekarz powie , że jestem w ciąży. Ostatnio brałam tabletki w kratkę .... byłam ostatnio nie do wytrzymania , bolał mnie brzuch i nawet czułam , że coś mi się w brzuchu rucha wszystko sobie wmawiałam ! Pomyślałam sobie mam 8 miesięczne dziecko i teraz kolejna ciąża -- jak dla mnie za szybko. Nie jestem przygotowana ani psychicznie ani fizycznie. Także musze pilnować branie tabletek. ---------------- Miała być brzydka pogoda a tu proszę jak ładnie , słonecznie. Po południu jadę do teściowej na ogródek :) Mam ochotę na zimne piwko z soczkiem mmmm :) --------------------- U nas dzisiaj noc taka sobie. Mała obudziła się o północy. Zabrałam ją do łózka i budziła się co 15 minut wypluwała smoczek i jęczała. Oczy miała zamknięte i tak do rana. Co zasypiałam to ona się budziła wrrr;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×