Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

dor123 Ja jak byłam na pierwszej wizycie to byłam w 5tygodniu ciązy to dał mi karteczkę na badania: - morfologia - O. Coombsa (chyba dobrze udalo mi się rozszyfrować :) - glukoza - mocz - i grupa krwi ale to już miałam wczesniej zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dor123
morfologie, mocz hiv, toksoplazmoze, różyczkę, tsh, vdrl, hbs, hcv mam robione ale chyba zapomniał o tej glukozie, grupie krwi i przeciwciałach dla krwinek czerwonych, więc zrobię prywatnie bo na nfz wizytę mam dopiero na koniec czerwca bo nie ma miejsc. Orientujecie się może czy w ciąży muszę mieć 1 lekarza prowadzącego? Czy mogę teraz iść prywatnie w kwietniu i maju a od czerwca już na nfz do tego lekarza który zakładał mi kartę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Preciwciala anty Rh i grupe krwi ja chyba nie bede robila . Jak mam z mezem taka sama grupe krwi to przeciwcial chyba nie musze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez dostalam morfologia,mocz,hiv,wr,hcv,glukoza,gr krwi,toxo rozyczke nie dal.mi tylko na cytomegalie ale zamierzam sama zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dostałam na pierwszej wizycie: - grupa krwi - morfologia - glukoza na czczo - hbsag - kiła - tsh - ft4 - toxoplazma ( nie wiem po co znowu, skoro już robiłam i lekarka o tym wie) - mocz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, właśnie wyczytałam w internecie, że WSZYSTKIE badania krwii w ciąży są refundowane oczywiście jeśli się poszło na wizytę na NFZ. Pozytywnie mnie to zaskoczyło, ktoś kiedyś pisał, że toksoplazmoza i grupa krwii nie są refundowane. Także dziewczyny które chodzą na NFZ nie dajcie się naciągnąć, wychodzi na to, że lekarze żerują na naszej niewiedzy i ze względu na swoje limity najdroższe badania każą robić samemu twierdząc, że NFZ ich nie refunduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja nie bede placic bo moj lekarz pracuje tez w przychodni przy szpitalnej...wiec sie ciesze bo zaoszczedze pare stowek... X Ja kupilam dzis mustele na rozstepy zaczynam sie mazac...mam nadzieje ze unikne rozstepow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Agnieszka 1990 - Ja juz serduszko widzialam 3 tygodnie temu :) jestem juz prawie w 12 tyg ,a co do objawow to tez sie dziwie,ze nie mam prawie zadnych,troszke mnie tylko meczyly na poczatku ale szybko przeszly na szczescie ;) momentami naprawde nie czuje,ze w ciazy jestem :P Dor 123 - ja dostalam skierowanie na badania dopiero wczoraj,a mam je zrobic tydzien przed wizyta wiec bede juz w 16 tyg.. a dostalam tylko na morfologie,mocz,grupę krwi,Hiv i badanie Usr ,a na toxo,rozyczke i cytomegalie nie dostalam i sie zastanawiam czy nie zrobic ich na wlasna rękę co o tym sądzicie?To moja pierwsza ciąża i nigdy nie mialam robionych takich badan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he. Widzę, że każda ma inne zlecenie od lekarza :). No ale nie ma się co martwić. Badania i tak was nie ominą . Wcześniej czy później lekarz Wam je zleci. Ja też się zastanawiałam kiedy dostanę na przeciwciała bo my z mężem mamy inne grupy krwi a moje pierwsze dziecię odziedziczyło grupę krwi po tacie więc jest duże zagrożenie konfliktem mimo, że po porodzie dostałam imunoglobinę. Lekarka mi wyjaśniła, że to się robi dopiero w któryś tam tygodniu ciąży i mam na to czas. Z tego co pamiętam to na kiłę i żółtaczkę przy pierwszej ciąży miałam badania robione chyba w 6 mc. Tak więc jak widać co lekarz to inna szkoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mocz morfologie podstawowa glukoze hiv i cos jeszcze nie pamietam. Teraz znowu mam skierowanie ale nie spawdzalam na co. Dopadly mnie mega mdlosci zakaz otwierania lodowki. Robie herbatke z imbirem. Leze i wymiekam. Dobrze ze corcia zajela sie bajka. Teraz to najgorsze jest to ze musze ja nakarmic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka, wg @ zaczelam 9 tydzien dwa dni temu, z usg wyszlo 7 i 5 dni :) nastepna wizyta ok 19 kwietnia bo wtedy wypada najlepszy czas na genetyczne ale juz jestem spokojna, plakalismy ze szczescia z ukochanym po tym serduszku. Ja chodze prywatnie, spedzilismy dokladnie godzine u przemilej pani, widzielismy i slyszelismy serduszko bardzo dlugo, mam mase zdjec, zbadane jajniki, dluga szyjke macicy, jeszcze cytologia badanie ginekologiczne, waga, cisnienie, zalozona karte ciazy i zlecona masa badan krwi, chyba 11! Wiec znow zaboli przy placeniu :) babka przemila, jeszcze dostalam recepte na luteine i duphaston w razie czego i jak cos to mam pisac dzwonic lub przyjezdzac do szpitala. Kazdy gin powinien taki byc!! Dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mongomery dostałaś receptę na duphaston i luteinę masz brac i to i to ? xxxxxxxxxxxx dzisiaj nie wiem dlaczego ale plecy mnie bolą . chyba od trzustki albo nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny miala ktoras z was jakies uczulenie w ciazy?bo wstalam i zaczely mnie swedziec lokcie zobaczylam za mam na nich takie bąble...cos w rodzaju pokrzywki...teraz zauwazylam jeszcze pod posladkami i pare mniejszych na twarzy...strasznie sie wystraszylam co to moze byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie biore juz nic. Recepta jest w razie czego, zebym nie musiala pedem do niej jechac jakbym dostala skurczy albo plamien, tylko mam zadzwonic powiedziec co sie dzieje i wtedy ewentualnie wykupic jedno albo drugie. Dzisiaj w koncu sie wyspalam! :) i nie mam mdlosci!! milego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;(((
ja niestety dzis pobudka juz o 5.30 na rzyganko - tak mnie mecza te mdlosci - najgorszy to ten posmak kwasu, az mnie zatyka. No ale myslami jestem ze niedlugo to sie powinno skonczyc. Mąż mi mowi ze powinnam pracowac kazdego dnia, to wtedy jakos dzidzia z rana mnie oszczedza, za to wieczorem nadrabia ze zdwojona sila. Jedna rzecz jaka zauwazylam jesli mnie muli w ciagu dnia, to zjem mietuska i jest troszke lepiej, wiec sie z nimi nie rozstaje jak narazie. Milego dzionka kochane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaniepokojona ja jestem prawie w 12 tygodniu( zaczne we wtorek) i dalej mnie mdli rano, wieczorem. Za każdym razem jak poczuje głód to mi niedobrze. Jem co 2 godziny, jak sie budze w nocy na siku( zwykle koło 2 i koło 5.30 to musze koło tej 2 cos zjeść(pół kromki chleba z serkiem naturalnym zwykle) bo nie wiem czy siadac na sedes czy klęknać przed.Mam 2 kg na plusie nadal( na czczo waże 61 po wstaniu z łóżka) i widac brzuch ciążowy (dziwię sie temu bardzo że tak wcześnie) przed wczoraj rzygałam. Już mam dość tego stanu, żadne spodnie mi sie niedopinają (w nogach ok tylko na brzuchu nie pasują) musiałam sobie kupić z pasem ciążowym takie.. Czekam na ten 14 tydzień że niby coś tam sie poprawi. Ale jakoś tego nie widze. I mam ostatni jakieś wahania nastrojów bo mi sie chce wyć bez powodu(ot tygodnia mniej więcej). Sprzątac mi sie nie chce leżeć-za raz mi niedobrze-siedzieć też mi niedobrze. Już sama nie wiem co mam ze sobą robić. I do tego od kilku dni mam straaaaszna zgage-zwłaszcza po razowym chlebie z którym sie przeprosiłam ostatnio!O 6 rano już mnie goni na kibelek...i zejść z niego nie moge-to jest najgorsze-mąż sie śmieje że to jego dzidziuś napewno. no i dalej jedzenie mi nie sprawia przyjemności-jem poprostu aby mi nie bło niedobrze. Odliczam dni do końca ciąży:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojona ja też sobioe kupi miętuski , moze pomoga :P Któras sie pytała o zalecenia od gin. Ja miałam toxoplazmoze mocz krem kiłe. Miałam na każdejh wizycie usg i na każdą kolejną mam robic mocz ZAWSZE plus to co akurat bedzie trzeba. Glukoze też bede robiła ale jeszcze nie teraz. No i 4 kwietnia mam usg w 14 tygodniu to długie na którym moze poznam płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie naprodukowałam :P sorry zapomniałam że grupe krwi też miałam donieść-tylko ja miałam do laparoskopi wiec juz nie musiałam robic ale mieć musiałam, No i gin mierzy mi ciśnienie na kazdej wizycie i waży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;(((
mala czarna - ja tez tak mam ze co 2 h musze zjesc, odrobine ale musze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez tak mam, ze co 2h musze jesc najczesciej wlasnie chleb z serkiem i juz mam go dosyc! Mam taka ochote na sery plesniowe takie miekkie i tluste, ze mi sie plakac chce bo nie moge :) na obiad najchetniej kfc :( na poczatku ciazy jadlam same warzywa salatki kasze jogurty owoce itd a teraz mam ochote najbardziej na swinstwa :( a najbardziej mnie mdli po slodyczach i jestem zdziwiona bo przed ciaza uwielbialam czekolady batoniki ciasteczka i wszysttko co slodkie :) u mnie na wadze kilo wiecej u ukochanego 5kg hahaha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Siedzę cicho, ale czytam pilnie :) Dzisiaj mi mija równo 11 tygodni od ostatniej miesiączki, więc zaczynam 12-ty tydzień :) Ale to zleciało. U mnie 2-3 kg na plusie, zależy kiedy wchodzę na wagę. Ostatnio najczęściej mam ochotę na pomidory oraz twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Mniam ;) Zauważyłam, że mdłości wracają tylko jak jestem głodna. Wtedy się najem i mdłości papa. Dziś w nocy mi spuchły wszystkie palce od prawej ręki. Zaczyna się... nadia3111 mi wyskakiwało takie coś ala pokrzywka pod stopami pod koniec ciąży z synkiem. Jak stąpałam, to nawet te plamy bolały. Często też pojawiały mi się na plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej słonka. Jak mija popołudnie? Ja chcę już wiosnę :). Chcę wyjść na dwór i nie myśleć o jedzeniu. Mdłości nie mam żadnych, apetyt ogromny. Noszę się z zamiarem zafarbowania włosów i mam dylematy co robić. Farbować , czy poczekać jeszcze ze 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aasiula28
Syrfi ja mysle zebys poczekala do drugiego trymestru, ale decyzja nalezy do Ciebie i zrob jak uwazasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Wam :-) napisałam długaśnego posta i mi wcięło :-( u mnie mdłości ciągle, złe samopoczucie ciągle, zaparcia jeszcze większe :-( ech jak kobieta mówi, że ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety to ja się nię umiem z tym zgodzić :-/ w dodatku ten strach czy wszystko jest ok ..... ja się wykończę ...... hemoroidy - mnie na szczęście w pierwszej ciąży ominęły, mam nadzieję, że teraz też będą łaskawe ..... a Wam życzę szybkiego wyleczenia się z nich :-* U mnie znów był po porodzie problem z trzymaniem moczu, do teraz nie jest idealnie, martwi mnie to czy nie pogorszy się po kolejnym porodzie ...... więc laski ćwiczcie mięsnie kegla!! ja tego nie lubie/nie umię/nie cierpię ...... więc są skutki :-/ Z badań mam zrobić: mocz krew +glukoza na czczo gr krwi tsh ft4 hbs antygen toxo igg, igm cmv igg, igm wr więc zabulę prawie 400 zł za te badania :-( później pewnie jeszcze krzywa cukrowa ..... Trzymam kciuki za wszystkie nasze fasolki i życzę Nam zdrówka, byśmy jakoś dotrwały do tego października ..... codziennie zaglądam do Was ale nie mam jakoś o czym pisać bo tylko zarażałabym Was złym nastrojem ...... jestem do niczego :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No name, je tez nic nie piszę bo jakoś zdołowana jestem... Męża nie ma juz prawie 2 miesiace, każdy dzień wygląda tak samo echhh... seksu brak echhhh..... nudy echhh...... Byle do świąt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigi ja miałam ostatnią @ 1.01 i jestem w 11 tygdniu -we wtorek zaczynam 12 to jak ty mając ostatni @ dziś zaczynasz 12 tydzien? :d weźcie mnie uświadomcie bo albo ja źle licze albo gigi sie pomylila:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×