Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Malbik jak babki w sklepie spytaly sie czy jestem w ciazy i im powiedzialam ze tak , to sie uspokoily i mnie tez, ze to normalne tak sobie omdlec:p bez powodu gozej jak sie powtarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malbik jak babki w sklepie spytaly sie czy jestem w ciazy i im powiedzialam ze tak , to sie uspokoily i mnie tez, ze to normalne tak sobie omdlec:p bez powodu gozej jak sie powtarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malbikk ja też mam takie cisnienie a do tego jestem blada jak corka mlynarza:)wszyscy mi wbijaja do glowy że coś ze mna nie tak,ale ja całe życie taka jestem.taka mam już cere i ja się tym nie przejmuje. Bardziejmartwimnie to cisnienie niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RubyDragon tylko, że to nie jest takie typowe omdlenie, po prostu dostaję nagłych palpitacji serca i zaczynam płytko oddychać. Ja też nie czuję swojego maleństwa, choc dzis weszłam w 20 tydzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malbik...moze to nie byc zwiazane z cisnieniem...byc moze to po prostu lęk...wiesz slabiej sie poczujesz przez cisnienie przestraszyszi masz typowe objawy lęku... Xxxx Ruby...a ty masz wlasna firme?bo ja dostawalam z zusu ale to zawsze idzie przez firme i dostawalam normalnie jak wyplate...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz dostaje pieniążki z ZUS, tylko że mam przelew normalnie z zakładu pracy i od razu za cały miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Brzuchatki. Ja moze jutro wroce do domu jezeli cisnienie nie skoczy. A co do tego przeplywu nie moga nic zrobic. Stwierdzil tylko ze bede teraz pacjentk "specjalnej troski" i bedziemy musieli czesciej sie widziec i usg robic zeby sprawdzac czy maluch nie zapomina ze trzeba sie rozwijac i zeby w razie potrzeby moc reagowac. Pewne juz jest ze moge urodzic wczesniej bo prawdopodobnie ciazy nie donosze. Tyle o mnie ;-) Milego dnia Wm zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anilorak najwazniejsze ze jestes pod dobra opieka, no i fajnie ze wracasz do domu:) Co do stawiania sie brzucha czy skurczy to podobno jesli nie przekraczaja 10 na dobe to jest ok, zwlaszcza po 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia , agnieszka moj zaklad podaje tylko moj nr. Konta do zus a oni mi maja na konto wysylac, w fiemie zawsze dostewalam gotowke :/ I zaczynam sie martwic :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Zusem jest tak, że jeśli pracujecie w firmie zatrudniającej powyżej 20 (czy 25) osób to ta firma do końca macierzyńskiego płaci wypłatę (nawet po 33 dniach L4) i sama rozlicza się z Zusem. A jeśli poniżej to po 33 dniach na L4 kasę dostaje się z Zusu. I to jest tak, że jeśli w firmie dostawało się pieniądze do ręki to teraz też, z tym, że będzie je przynosił listonosz (jak rentę ;) ). A jeśli na konto to na konto. xxxxxxxx Mnie zostało tydzień do wizyty. Oczywiście nie mogę się doczekać. Jestem obecnie w 20 tygodniu (dokładnie 19 tyg. i 4 dni). 8 czerwca mam jechać do większego miasta na dokładne badanie wszystkich narządów dzieciątka. 280zł nie moje, no ale skoro lekarz tak strasznie mi poleca no to chyba pojadę. Nawet nie pytam czy u mnie w całym mieście nie ma takiego sprzętu, bo to zapewne są jakieś koneksje (jeden drugiego poleca) i nie chcę się "narażać" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anilorak....wazne zebys tego pilnowala...na pewno bedzie dobrze... Xxxxx Ruby...to moze tam zadzwon i sie dowiedz...bo ja dostaje przelew z mojej firmy...tak jakby to firma dalej placila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z Zusem jest jeszcze tak że płaci za tyle dni za ile dostał zwolnienie czyli...nie za cały miesiąc jak to było w pracy tylko jeśli zwolnienie jest wystawione za okres np 10-24 maj to za tyle dni dostaniemy kasę a później za następne zwolnienie np 25-6 czerwiec. Ja obecnie też czekam na kasę z ZUS ale to może potrwać...moja firma liczy poniżej 20 osb więc i macierzyński będę dostawać z ZUSU...sama się tym zajmowałam jak pracowałam teraz za mnie ktoś inny to robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez moj lekarz polecal do kogo na usg ale ja pojechalam do innego miasta i do innego lekarza...a okazalo sie ze panowie sie dobrze znaja...wiec siw nie narazilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymajcie dziewczyny kciukasy jutro wizytę mam . ale jestem spokojna wiem ze musi być dobrze . maż by chciał żeby lekarz napisał co nosze pod serce na kartce i żebym mu dała . ale ja wiem ze on nie wytrzyma i mi powie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Odebrałam wyniki badań... Hematokryt, Erytrocyty i Hemoglobina w dół :( , do tego liczne bakterie w moczu... Czy któraś z was tak ma? Ja mam w piątek wizytę to zapytam co mam jeść żeby było ok, ale trochę się zmartwiłam :( Do tego dzisiaj znowu mi się słabo zrobiło. Ale za to Maluszek fajnie fika i nawet moja koleżanka załapała się na kopniaczka (pierwszy raz ktoś inny to poczuł:), a myślałam że to będzie mój mąż... Krakowianka, ja uwielbiam 4 Seasons by Vivaldi, ale ogólnie czytałam, ze można słuchać każdej muzyki która wyzwala w nas pozytywne emocje, bo dziecko i tak na razie nie słyszy, ale czuje to co Ty, Twoje endorfiny płyną do niego, kiedy ty czujesz przyjemność ono też :) po prostu rób to co lubisz, ja np. maluję obrazy bo mnie o uspokaja, a poza tym tak dorabiam ;) Miłego wieczoru !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowiakna ja nie slucham bo nie lubie:) Bardziej relaksuje sie przy moich ulubionych piosenkach niz przy klasyce:) Malawronka trzymamy mocno:) Ja tez jakas juz spokojniejsza jestem:) Bylam dzis w sklepie z rzeczami dla baby i sporo rzeczy sobie upatrzylam, ale czekam do weekendu bo tu jest swieto w poniedzialek i beda duze przeceny:) Napatrzec sie nie moglam na te wszystkie sukieneczki i rozowe ubranka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malawronka...nawet moze sie przypadkowo wygadac bo powoe o maluszku np ona...wiec jak twoj m pozna plec to ty na pewno tez:)choc z drugiej strony to niesprawiedliwe ze skoro ty nie chcesz znac to i on nie moze:) Jestem ciekawa czy uda ci sie nie poznac tej plci do porodu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dawno mnie nie było, dzis robiłam badania, we wtorek usg połowkowe, mam nadzieje ze bede wiedzieć kto tam w brzuszku siedzi. Czytam o waszym samopoczuciu i nie wiem czy się cieszyć czy się bać. Bo ja się czuje świetnie, zdażyły mi się lekkie zawroty głowy, ale przytomności nie straciłam, brzucha jako tako nie mam a już 21tc, dziecko kopie o poranku i wieczorkiem, jak zegarek:) Rozstępów też nie mam, kiedy w ogóle zaczynają sie pojawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandmoon ciesz sie! Ja w pierwszej ciazy tez czulam sie swietnie:) co do rozstepow to nie ma reguly... Moga pojawic sie ju na poczatku, w srodku, pod koniec, a rownie dobrze Moze ich nie byc wogole;) to sprawa indywidualna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Ja tak bardzo chcialam wiedziec co tam u mnie siedzi zeby muc zaczac zakupy i wymyslanie imion i wogole ciekawosc ! wiec tak bardzo jak chcialam wiedziec-tak bardzo moje baby nie chcialo pokazac :-/ i nie wiem ! pol nocy nie spalam myslac tylko o tym,ze dzis pojade i nakupuje wszystkiego rozowego badz niebieskiego a tu dalej nic. Moje to bylo juz polowkowe, na szczescie dzidzia pokazala wszystko inne,lacznie z ustami i noskiem :) W piatek ide zrobic prywatne USG na okreslenie plci. xxxxxxxxxxxx malawronka-ciekawe czy Ty tez nosisz pod serduchem takie male zlosliwe dzieciatko jak moje hehe .........zycze powodzenia jutro i niepoznania plci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Crazymama ja też mam takie wyniki, krwi to normalne, w ciąży spadają niektóre wskaźniki. Co do moczu też miałam liczne a jak zrobiłam posiew to nic nie wyszło...ja nie wiem chyba trzeba się porządnie szorować przed sikaniem do tego kubka, wytrzeć się ręcznikiem papierowym, nie dotykać tego kubeczka w środku ani pokrywki, rozchylić wargi, odsikać pół moczu i dopiero łapać...Mi wyszła cytologia zła, wymaz z szyjki czysty, żadnych bakterii, drożdży itp., bakterie liczne w moczu, posiew czysty..:) Jejku dziewczyny tak mnie głowa boli dzisiaj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montgomery....tez mnie zaczela glowa bolec i mi sie wszyatkiego odechcialo...a bylo fajnie bo mnie juz kilka dni nie bolala i super mi sie spalo i duzo energii mialam...a dzis znow do dupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulippanna to faktycznie uparty bobasek:) Ale najwazniejsze ze zdrowa dzidzia i wszystko w porzadku:) Mnie tez dzis caly dzien glowa boli:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazymama ja mam podobne wyniki jak Ty wszystko w dół i bakterie w moczu...mam dzisiaj wizytę więc się dowiem co dalej? może przepisze żelazo na poprawienie badań na hemoglobinę...dziś połówkowe...płeć już znam...mała kopie mnie kilka razy dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafe sie zmienila.... Xxxx Dziewczyny...czy wy uwazacie ze ta ciezka spacerowka z kompletu jest potrzebna czy wystarczy gondola a potem na wiosne juz parasolka?bo mam dylemat czy kupic wozek 3w1 czy tylko gondole fotelik a potem parasolke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się przekonałam że wystarczy mi ciężki wózek a póżniej kupiłam leciutką parasolkę z chicco od 9 m-c życia dziecka. Ze spacerówki z pierwszego wózka prawie nie korzystałam bo była za duża i za cężka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×