Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Zamówiłam Nuk Genius na allegro, bo ma specjalne wygiecie na języczek, może sie uda ;) Wysłałąm wam zdjecia mojej Hanuli na poczte. Jezzzuuu co KUBUŚ ma czupryne! Nie widziałam takiej jeszcze. A ja myślałam ze to Hanka ma dużo kłaczków :P Po wizycie położnej wiemy już, ze to nie trądzik tylko uczulenie na białko :( JA odstawiłam twarogi i mleko, ale nie wiedziałam, ze trzeba jeszcze odstawi masło :( Ale już odstawione. Położna poleciła mi na to atoperal i pięknie zbladły. A z tymi galeriami to powiem tak, że dziecko nie może być pod kloszem chowane. Moja starsza od miesiaca była prawie co tydzień w galerii, bo my lubimy z męzem i do puki nie poszła do przedszkola to nawet kataru nie miała. Ba do tej pory tylko raz atybiotyk brała. Przecież jej nikt w tej galerii nie całował ani nie brał na ręce. Można potraktować to jako swoistą szczepionkę. W końcu w szczepionkach też podają im wirusy, żeby organizm wytworzył przeciwciała, więc nie popadajmy w paranoje. A Ty gośiu drogi możesz sie wypowiedzieć w tym temacia ale na siłę się Milki czepiasz, żeby dziecka ze sobą nie brała, a ona ma prawo robić ze swim dzieckiem co jej sie podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Jestem przekonana ze gdybym pojechała bez Jasia na zakupy to bardziej bym sie umeczyla niz ma maratonie bo non stop bym myslala czy wszystko ok, czy nie płacze. Mimo ze moja mama świetnie sobie daje z nim rade to jednak matka to matka - najlepiej jak jest na miejscu. Zbliża sie termin szczepienia mojego dziecka - boje się niesamowicie - juz tak ładnie nam się wszystko normuje i uklada i boje sie ze Jas zle zniesie szczepienie. U nas z usypianiem po kąpieli zrobiło sie ciężko. Młody chce się bawić i średnio ok 24:00 nam zasypia. A potem w maratonie jedzenie spanie śpi do 9-10. Z drzemkami w dzień u nas jest tak ze sa dwie dłuższe (powyżej 2h) w tym jedna to spacer i kilka krótszych - od 15 minut do 30-45 minut. A 5 minutowek też jest trochę :) Dzieko zamyka oczy spi - wychodzę do łazienki, zaczynam sie za coś brać i słyszę jak się przebudza - szybki jest :) Na macie i leżaczku czy w łóżeczku patrząc na karuzele potrafi przelezec 15-20 minut wiec nie jest zle :) Najfajniejsze jest to ze przestał płakać tylko zaczął jak ja to mowie zaczepiac jak jest czymś znudzony czy potrzebuje zabawy. Odgłosy przypominają czasem miauczacego kota - i te charakterystyczne eeeeeeeeeee :) Ogólnie coraz więcej uśmiechu, początki gaworzenia, pierwsze świadome dotykanie zabawek - z dnia na dzień dzieje sie więcej. A i główkę też trzyma super - dzisiaj az filmik nagralam bo wyglądał jakby zupełnie mu to trudności nie sprawiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napiszecie że się czepiam ale mamalenka a ty myślałaś że masło to z czego jest robione? bez jaj. nie chce cię martwić ale mleko dodają do wielu produktów. moja koleżanka zrezygnowała z karmenia po pół roku bo praktycznie nic nie mogła jeść. nawet w wędlinach jest dodatek mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku gosciu daj nam spokoj albo pisz czasami cos co cie interesuje jakies swoje obawy i radosci dotyczace Twojego dzieciaczka a nie tylko krytykujesz. ok moze zapomniala ze nie powinna jesc masla ale to przeciez nie tragedia zeby zaraz jej wypominac. w wedlinach sa sladowe ilosci mleka i tu sie zupelnie zgadzam ale moglas napisac np uwazaj na wedliny gdyz wiekszosc zawiera troche mleka albo jakos tak i wszyscy byliby zadowoleni. dziewczyny kupilam masc z lanolina na brodawki i mam nadzieje ze w krotce beda efekty. troszke sie martwie bo moj maluszek ma 5tyg i bardzo duzo je przewaznie tak ok 200ml a ja odciagam moze ze 250-280 czasami wiecej i boje sie ze mi pokarmu braknie dla tego glodomorka. znacie jakies sposoby na zwiekszenie ilosc****karmu? slyszalam (tu gosc mnie skrytykuje) ze piwo karmi pomaga ale jednak boje sie je wypic bo ma jakies 0,3 alkoholu w sobie. i jeszcze chcialam zapytac o takie biale krostki na buzi wasze dzieci je mialy? moj ma od urodzenia i lekarka powiedziala ze to normalne i samo mu zejdzie ale to moze potrwac nawet kilka miesiecy. na necie czytalam ze to moga byc prosaki i wlasnie ze same schodza ale i tak ciagle sie wpatruje czy aby jakis zmian tam nie widac itp. i juz zaraz mamy swieta. zdecydowalismy ze alanek dostanie to mate fisher price piano gym, bedzie milo posluchac jak gra kopiac w pianinko a kopac to on uwielbia. milka jak dlugo twoj synek urzymuje glowke podniesiona sam? moj tak nawet do 5min trzyma glowke mocno i sie rozglada pozniej mu opadnie odpocznie chwile i znowu patrzy na swiat ;) jak lezy na brzuszku to tez glowka w gore i odpycha sie nozkami. dzis w nocy jak odciagnelam pokarm wrocilam do pokoju i normalnie musialam zdjecie zrobic moim mezczyznom tak slodko spali glowy skierowane do siebie i alanek trzyma tate za palec slodko to wygladalo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Mój Alan wczoraj w dzień nic nie spał,wieczorem bardzo ciężko było mu zasnąć,padł w końcu po 24godz..w nocy nie obudził się na jedzonko,dopiero o 7 rano..z wielkim płaczem,aż mu łezki leciały-pierwszy raz tak bardzo płakał.Zjadł i śpi dalej,po 9 następne jedzonko,a teraz śpi ciągle,najgorsze to że od rana ani razu oczek nie otworzył,martwi mnie to!Może taki zmęczony??A jak chce jeść to jest tylko wielki krzyk-a oczka zamknięte.Nigdy tak nie było,nie wiem co się dzieje. _co do bialych krostek,Alan też to miał,przez kilka dni,zeszło samo ale czasami pojawiają się na nowo,pediatra powiedziała że to normalne bo dziecko ma styczność z rózymi rzeczami,np.kocyk,pieluszka itp.że niby od tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam. Jestem po prostu sfrustrowana stara panna która nie ma własnych dzieci. Muszę się na kimś wyżyć a najlepiej to robić na obcych osobach w dodatku z anonimowego nicku. Ale już nie będę. A jeśli jeszcze raz cokolwiek złośliwego napisze to poprostu to zignorujcie bo czasem jeszcze nie panuje nad tym co pisze. Wszystkim będzie lepiej jeśli nie będziecie odpowiadać ani w zaden sposób odnosic nie do tego co pisze. Forum nie bedzie zasmiecone przrz moje zaczepne i prowokujace nic nie wnoszace posty. Jeszcze raz przepraszam i więcej ni będę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu ja poprostu nie pomyślałam o maśle ;) Przezuciłam się na roślinną :P Na szczęscie to jeszcze nie skaza. Potem mam stopniowo wprowadzać nabiał co drugi dzień i obserwować. Moje dzieci też miały prosaki na noskach. Po 2 miesiącach schodzi. To przez nadmiar maminych hormonów. A w szpitalu nam mówili, żebu KARMI pić, bo alkoholu ma tyle co kiszone ogórki w zakwasie. Jak sie nadal boisz to polecam Kwas chlebowy :) Jej ja maksymalnie ściagne 90 ml z jednego cycusia. Trwa to 20 minut :/ i nie do pustej piersi. Ale chyba pokarmu mam całkiem sporo, chociaż wkładek nie muszę nosić, a moja mała przez 4 tyg przybrała z 3750 (wyjściowa ze szpitala) do 5100. Więc przestałam się przejmować, bo moze szału nie ma w ilości ale widocznie tłuściutkie ;) A i podobno dziecko zawsze wypije więcej z butli niż z piersi, bo szybko leci i się tak nie napracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj przypomniałam sobie że mam jeszcze smoczek aventa z jakiś gratisów i udało się, załapał. Na początku bałam się smoczków a teraz się cieszę, bo bez nich młody potrafi tylko na piersi albo zmęczony płaczem zasypiać. Ewentualnie w samochodzie ale to nie jest rozwiązanie na codzień. Sklepy nie są miejscem do regularnych spacerów ale nie dajmy się zwariować. Jak spodnie musiałam kupić t synek był ze mną. Noszony w foteliku smacznie spał. Polecam godziny poranne kiedy jest jeszcze w nich mało ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmon moj tez tak spal i tylko domagal sie jedzenia z zamknietymi oczkami a wieczorem juz normalnie wielkie oczy i chyba ponad 4godz nie spal wiec sie nie martw. gosciu nie obrazaj sie;) a co do karmi to skoro ci w szpitalu mowili to moze sprobuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Jaś dosyć długo trzyma głowę w pozycji na brzuszku. Jak czytałam w książce dotyczącej rozwoju dziecka miesięczne dziecko powinno unosić ją na kilka sekund a on spokojnie ją trzyma kilka minut i to jeszcze podparty na barkach tak, że głowa z plecami tworzy kąt prosty. Dziewczyny u nas zaczęły się już świąteczne zakupowe szaleństwa :) Razem z Jasiem napisaliśmy list do Mikołaja :) - rodzinka pyta o to co kupić dziecku a my stworzyliśmy listę (list) z zabawkami, ubrankami w cenach 30-200 zł - każdy może wybrać coś na własną kieszeń :) A my będziemy mieli pewność, że prezenty się nie zdublują i się spodobają / przydadzą :) Większość zabawek jest trochę na wyrost 6m + ale z rzeczy dla niemowlaka mamy wszystko więc zbieramy teraz zabawki na później :) Jasiowi też zdarza się domagać jedzenia z zamkniętymi oczami - jak ja to mówię ma wtedy cug :) Zjada i śpi, zjada i śpi :) Wczoraj poszedł spać o 1:30 (w zasadzie to już dzisiaj) !!! Od 21:00 miał dwie drzemki po pół godziny a tak to się bawić chciał - potem trochę marudził ale usnąć nie chciał. Coś się przestawiło dziecku bo dwie noce wcześniej kładł się spać o 24:00 a wcześniej wcześniej 22:00 to było najpóźniej ;/ Może to kwestia tego, że teraz więcej śpi w dzień. Ale ciężko go uspać wieczorem - jakby kąpiel go rozbudzała i pobudzała do zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Elwelina-ulga ze nie tylko mój Alan tak ma.Ale zadzwoniłam do lekarza,nie widząc dziecka stwierdziła ropiejące oczka,bo do tej pory ich nie otworzył i puchą mu :( biedy mój.Przemywam rumiankiem i solą fozjologiczną,ale na popołudnie staram sie umówić nas prywatnie do innej Pani doktor żeby to zobaczyła,martwią mnie te oczęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
radmon - mój tez dziś śpi jak zaczarowany, wczoraj od 18stej do 23ciej nie zmrużył oka, w mocy obudził się o 3ciej na mleczko, potem rano na godzinkę od 7do 8smej i zasnął na 3h, musiałam go budzić na jedzenie a i tak przy cycu zasypiał dalej.. teraz udało mi się go obudzić od 14stej do 15stej i zasnął jak przenosiłam go z przewijaka na kanapę! może dziś taki dzień, że dzieci śpią jak kamienie;-) ciekawe co będzie w nocy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaZuzanna19832013
dziewczyny u mnie też dzień inny niż wszystkie! o 11 zaczął się straszny krzyk, Zuzia nie chciała jeść! przysnęła na 30 min, później o 12:30 próbowałam ją nakarmić (bo ostatni raz pierś dostała ok 9) Krzyk był jeszcze większy, nic nie zjadła! Płakała strasznie przez 30 minut, zasnęła w końcu w wózku i spała 3 h, obudziłam ją przed chwilą i zjadła ze spokojem.. odpukać na razie jest spokojna, leży sobie.. ale jakoś tak bez humoru! może ją też męczyć kupa, 6 dzień nie robi.. mówiłam lekarzowi, że tak rzadko ma te kupki, ale na piersi może tak być, do 7 dni.. Mam nadzieję, że do jutra kupa będzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babelek2013
AnaZuzanna ja slyszalam ze kupki sa rzadziej oddawane przy karmieniu mm , a nie piersia ... kurcze jaki to czlowiek niedoinformowany. Moja mala jest na mm i robi jedna lub dwie kupki dziennie , ale sa to porzadneeee stolce ... jak zrobi czasem 'po czasie ' , bo zwykle robi o tej samej h , tez strasznie sie prezy nieraz placze i wtedy kupka ma troche zielonkawa kolor na poczatku jakby byla zlezana ... Trzymam kciuki ze wszystko bedzie dobrze :) ************* DZIEWCZYNY mam pytanie do was odnosnie antykoncepcji , ja nie karmie piersia i po pierwszej wizycie u lekarza dostalam tabletki antykoncepcyjne ( pierwsze w moim zyciu) , ktore mialam zaczac brac odrazu , pomimo tego ze nie mialam okresu od porodu O.o , moje oytanie brzmi po jakim czasie mozna kochac sie bez drugiego zabezpieczenia ( ma takie stosujemy ) : Nie chce azjsc od razu w druga ciaze . A nie wiem kiedy bede mogla zeprzestac uzywac dodatkowo prezerwatyw . Cza jest jakas ustaona granica czasowa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama na pazdz 2013
tabletki annty te zwykle to chyba dzialaja od tygodnia brania, ale za bardzo sie nie orientuje gdy nie ma miesiaczki....no nie wiem niech inne madre glowy sie wypowiedza u nas rewelacja, Kaja tylko karmiona piersia zasnela wczoraj 21.40 obudzila sie 3.40 nakarmilam i spala do 6.40 :) czyli cala noc tylko z jedna pobudka:) nowy rekord, 6 godzin bez jedzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama na pazdz 2013
tabletki annty te zwykle to chyba dzialaja od tygodnia brania, ale za bardzo sie nie orientuje gdy nie ma miesiaczki....no nie wiem niech inne madre glowy sie wypowiedza u nas rewelacja, Kaja tylko karmiona piersia zasnela wczoraj 21.40 obudzila sie 3.40 nakarmilam i spala do 6.40 :) czyli cala noc tylko z jedna pobudka:) nowy rekord, 6 godzin bez jedzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
U nas też dzień jak zaczarowany - od 12:00 Jasiek jest w cugu - zjada i śpi, zjada i śpi. Coś czuję, że w nocy znowu będą dyżury :) Dziecko zjada, biorę go do odbicia i śpi :) Odkładam, pobujam chwilę i bez problemu sobie dalej śpi. Może faktycznie taki dzień - aż spacer dzisiaj ominęliśmy bo przespał swoją porę :) A później szkoda mi go było budzić - tak bardzo nie lubi ubierania w kombinezon ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babelek2013
milka ja troche odbiegajac od tematu . Ciekawi mnie caly czas ta sola w tymianku :p jak przyrzadasz i z czym podajesz , gdybys mogka napisac bylabym wdzieczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm gość a waszym forum to nie jest jedna osoba. nie zjadę cię za karmi bo z tego co wiem położne zalecają. trzeba podobno pić dużo wody. dzielić się z wami nie będę bo nie jesteśmy w temacie. moje dzieci mają 4 lata a drugie 11 miesięcy. macie rację każdy robi jak chce ale ja sama źle się czuję w GH szczególnie w weekendy więc mogę sobie tylko wyobrazić co czuje taki maluch. nie powiem brakuje mi wyjść do restauracji kawiarni czy na zakupy ale mój starszy egzemplarz należy do trudnych dzieci. jakoś nie miałam ochoty aby tłum ludzi obserwował ataki histerii i nie mógł w spokoju wypić kawy. a czytać i wypowiadać się będę bo na chwilę obecną to moja jedyna rozrywka kiedy jest zima a ja siedze cały dzień w domu na zadupiu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam prosić Milke o przepis ;) U nas tylko pierś i kupki są w każdej pieluszce 6-10 na dobe. Może mama zjadła coś ciężkostrawnego? Moja mała też dzisiaj dużo pospała. Ale ona generalnie śpiochem jest. Mamusie cycusiowe, czy was wasze dzieci też traktują jak smoczek??? Ja już nie wyrabiam. Kolejny smok NUK odrzucony to już 4 :( Teraz to jak idzie spać i pije cycola i czuje że śpi i już nie je wyciągam i za dwie minuty płacz, że cyca chce :/ I tak ze 3 raz i jak go jej daje to ona od razu zasypia. Coś na zasadzie jak smoczek wypadnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mój maluch dzisiaj cały dzień nie spi. Jak wstał o 9 to zrobił sobie tylko jedna krótką drzemkę ok 13.30. Za to zasnął o 19, o 20.30 pobudka na mleko i dalej nyny. ciekawa jestem do której teraz bedzie spać i mam nadzieje, że rano da mi pospać. Zazwyczaj śpimy do 9, ale spać też idziemy ok 22, więc aż się boję, ze jak zasnał te 3 godz wcześniej to o 4 nad ranem bedzie chciał się bawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaZuzanna19832013
Witajcie dziewczęta :) Dziś jestem w szoku! Po tym płaczliwym dniu Zuzia zasnęła o 21 i obudziła się na karmienie o 1, a następny raz obudziła się o 7!!! Szok, pierwszy raz chyba tak ładnie pospała! Co więcej zjadła trochę i w końcu zrobiła kupkę :) daliśmy jej wczoraj kropelki bio gaia. Czytałam, że dobry jest sok jabłkowy! Kupiłam cały karton świeżego soku i od dziś będę piła! Nie wiem czy słyszałyście o sokach royal apple, to jest sok, który można kupić w 3 lub 5 litrowych kartonach, bez dodatku cukru i konserwantów, same jabłuszka! Ja miałam okazję go próbować na warsztatach na których byłam jak byłam w ciąży. Są różne smaki, tzn. jabłko + dodatki różnych owoców. Podobno taki sok może stać nawet 30 dni w temperaturze pokojowej! Podobno też świetny dla maluszków, ale to wiadomo później! Przetestuje i dam Wam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mamalenka - czasami Jas tak właśnie tez ma :) Mam wrażenie ze najlepiej jakbym mu piersi nie chowala a sutka z ust nie wyciala :) To byłaby pierwsza przespana noc :) Ale ja na to nie pozwalam. Jak przestaje ssac - wyciagam sutka. I wczoraj domagał sie piersi - possal dsa razy i spi - a ja wyciagnelam to otworzył oczy i dziobka otworzył zaczął sie kręcić - dalam znowu - to samo. Az w końcu po którymś razie nie zareagował na wyciagniecie sutka i poszedł spać. Wczoraj poszedł spać po północy ale za to były tylko 3 pobudki i spi póki co dalej a ja z nim leniuchuje :) Ale z tym usypianiem wieczorem to się lipa trochę zrobila - moze sie unormuje :) A rybke robie tak ze filet sole, nabieram świeża natka z pietruszki, koperkiem i tymiankiem (z torebki) - wrzucam do garnka parowego na 15 minut. Do tego ziemniaki z wody i tarta marchewka z jablkiem - dla mnie bomba :) Co do soków - tych naturalnych jablkowych - u mnie w okolicy jest bardzo dużo sadow owocowych i sadownicy właśnie zawoza swoje jakbla do takiej fabryki gdzie ich jabłek robią im soki :) Moi teściowie tak zrobili :) Ale w związku z tym ze te soki sa nie rozcienczane to sa dużym obciążeniem dla wątroby. Z tego co przeliczal moj maz jedna szklanka soku to chyba 3 jablka wychodziły. My pilismy ten sok rozcienczajac woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelaa111
Hey. To i ja cos poradze moze sie przyda. Ewelinka smialo pij karmi zalecaja polozne naprawde i lekarze tez nie maja nic przeciwko tylko.jest jeden warunek przez pare dobrych godzin niech stoi otwarte i sie odgazowuje. Bo zafundujesz wzdecia dziecku. Zeby dzieciaczki pieknie kupcialym wrzucfie do malego rondelka troche sliwek suszonych z paczki podgotujcie i popijajcie wywar 30min przed karmieniem. Ja juz pozniej dorzucalam tez jabluszka. Sok z kartonu jablkowy nalezy rozcienczac. Winogronowy rowniez pomaga przy laktacji rozcienczony. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o super wyprubuje ten wywar ze sliwek na 100% gdyz maly czasami nie moze kupki zrobic. dobrze ze napisalas ze to karmi musi postac troche otwarte bo nawet bym nie pomyslala o tym. bardzo dziekuje jutro pojde do sklepu bo u nas od rana okropna pogoda wiatr tak mocno wieje ze galezie z drzew leca i do tego zaczelo padac po prostu masakra... nie ma mowy zeby z malym wyjsc bo nawet samemu troche strach zeby czyms w glowe nie dostac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie piersiowe, czy którąś z was swędzi skóra???? Mnie od jakigoś czasu strasznie sędzą nogi i ręce. Smaruje, nawilżam ale to na nic. wiecie coś w tym temacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaZuzanna19832013
Mnie nie swędzi, ale mam strasznie suchą skórę, nigdy takiej nie miałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Bylam dzisiaj z mama i siostra w centrum handlowym, pomoc wybrac prezenty na Mikolaja. Kubus zostal z tatusiem i obaj poszli spac:-). Jejku ile pieknych ciuszkow jest dla.tych naszych maluszkow, znalazlysmy super sklep Lindex, prawie wszystko mi sie tam podobalo:-). Jutro od rana zabieram sie.za.sprzatanie, w koncu to nasz pierwszy Mikolaj chce zeby wszystko bylo super. Wieczorem przychodza chrzestni i dziadkowie, najgorsze, ze mam tez zjazd na studiach i niestety musze jechac, ale mam nadzieje, ze sie urwe wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamalenka ja tak mam i az mi skora popekala bylam wczoraj u lekarza i powiedziala ze to jakies zapalenie prawdopodobnie od wysuszonej skory i dala mi antybiotyk w kremie ktorym smaruje sie rano i wieczorem plus biala parafine w kremie do stosowania w ciagu dnia. mam nadzieje ze szybko pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×