Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Mały tak nam płakał, że w końcu koło 19 daliśmy 1/4 czopka glicerynowego. O 20;40 była taka kupa, że chyba z niego wszystko wyleciało. Aż inne dziecko od razu i nawet kapiel była bezłzawa. Tylko po kąpieli płacz bo głodek :) Teraz śpi, wymęczony tą kupą. Ja też zmykam bo padnę :) Branoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2plus1 - moze za tluste mleczko dajesz jednak skoro ma zaparcia? Nawet przepojenie nic nie da jesli za tluste albo za duzo zelaza. Pomysl nad hippem plus na wyregulowanie kupy daj mu probiotyki do mleka dicoflor30 w kapsulce lub kroplach. A mina te problemy z kupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Jak wyniki będę prawidłowe to jutro - max w niedziele wyjdę do domu. Musiałam zalatwic tylko pielegniarke do zastrzyków zeby moc dokończyć kuracje antybiotykowa w domu. Juz mam tak dość tego szpitala ze mi sie płakać zawsze rano chce. Wszystko mnie drażni - pielęgniarki, hałas na korytarzu - jestem tak naladowana ze do wybuchu to mi brakuje małego impulsu. Normalnie wykonczyc sie idzie. Ale powtarzam sobie - juz niedługo juz niedługo. Wytrzymam.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z******ta pogoda, pada u mnie cały czas od kilku dni, wychodzicie w taka pogode na spacery ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę a nasz Alan jest zakatarzony:( nic mu nie spływa ale straszmie charczy. Dzisiaj frida trochę glutkow wyciagnełam:( nie wiem ale zdaję mi się ze albo mamy za suche powietrze albo jest uczulony np na kurz:( do lekarza na razie nie idę bo nie chcę go ładować w dzieci chore żeby czegoś innego gorszego nie złapał. Aplikuje mu sól morska i smaruje pod noskiem mascia majerankowa. Mam nadzieję że przejdzie. Już wiem co to strach o własne dziecko Sto razy ja bym chciała sie męczyć z tym katarem i charczeniem zeby tylko jemu nic nie dolegalo; ( Dziewczyny macie nawilżacze Powietrza ? Jeżeli tak to jaki doradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Moj Jas tez zaczął w szpitalu strasznie harczec. Wiem ze to od suchego powietrza bo mi samej pękają naczynka i czuje takie wysuszone sluzowki. Położne kanały 3 razy dziennie po 1 kropli soli fizjologicznej wpuszczac i pozwalac dziecku wykichac i zakazaly używać aspiratora z frida bo dziecko ma za delikatne sluzowki (strasznie sie zdziwilam bo aspirator czy gruszka to element każdej wyprawki). Zakupiłam wiec nawilżacz Zelmera - na allegro za 215zl - pojemnik 3.5l + jonizacja. Ps. Wychodzimy jednak do domu - juuuuuuupi :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślicie , że te charczenie jest od kataru? Moja właśnie śpi koło mnie w leżaczku i słyszę jak charczy nie cały czas ale od czasu do czasu. Nic z nosa nie leci ma czysto. Ja myślę , że jej tak dobrze i sobie tak charczy. Muszę małą poobserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a skąd kupujecie sab simplex? Chciałabym się w to zaopatrzyć, na razie zapobiegawczo stosuję bobotic ale widzę, że jak skończył miesiąc to z dnia na dzień jest bardziej nerwowy i mniej sypia. Wolałabym mieć to pod ręką w razie nasilenia objawów być może zbliżającej się kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sab simplex to to samo co espumisan (ta sama substancja czynna) :) można kupić na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na katarki u takich małych dzieci to najlepsza rzecz na świecie to nebulizator-inhalator i inhalowanie solą fizjologiczną. Można stosować u najmłodszych dzieci, świetnie nawilża śluzówke. Polecam, przy pierwszym dziecku spisał sie na medal. Można przez nigo podac wziewnie nawet antybiotyki, co jest mniej szkodliwe dla dziecka. Ja juz nie wyrabiam z tym CYCEM!!! Dzisiaj młoda wisi mi na cycku dosłownie od 13 do 20.30 z kilkuminutowymi przerwami. Ciągnęła na przemian aż się dziwię, że mleczko cały czas leciało. Czy któraś z Was też taki maraton przerabiała?????????? Pierwsz az taka akcja. Do tej pory maks sie cycałyśmy 2godziny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwunia1011
Hej dziewczyny, z tym charczeniem tak jak was czytam to moja ma tak samo, też się dziś wystraszyłam , że może ma katarek , albo boli ją gardełko i zadzwoniłam do położnej i powiedziała mi , ze niemowlęta mają wiotką krtań i dlatego wydają takie odgłosy.Najlepiej jak w domu jest max 21 st ciepła , trzeba nawilżać solą morską śluzówkę nosa, najlepiej mieć też nawilżacz powietrza, aby powietrze nie było suche.Moją dodatkowo zaczęła ssać smoka, że niby to jej pomaga nawilżać gardło jak coś sobie cmoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia2010
Hej dziewczyny a ile kropel tej Bio gai podajecie dzieciom moja mała ma 3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia2010
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na kolki podaję infacol, doczytałam wlasnie ze ma tą samą substancję co sab simplex i espumisan, do tej pory moze 5 razy podawalam, generalnie problemu nie mamy az takiego z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiotkość krtani też może byc przyczyną charczenia ale również sapka niemowlęca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aam
hej Mamuski moj Synus dzis konczy miesiac ale to leci...dodam ze tez charczy zwlaszcza po nocy a nie ma kataru, to podobno normalne. Powiedzcie jak z tymi szczepieniami , czytam i czytam i sama juz nie wiem jak lepiej zwykle czy skojarzone??? jak wy szczepicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie:) dawno nie pisałam ale podczytuje was na bieżąco:) Moja mała zabiera mi mnóstwo czasu, ale powoli sie stabilizuje i spi coraz więcej, niesety dłuższe drzemki ucina sobie w dzień niż w nocy. Karmię ją tylko piersią i sporo wisi na cycu. Smoczka tak średnio chce. A czy któraś może mi powiedzieć jak to jest? Czy jak mała skończy 4 tygodnie to mam obowiązkowo udac się do rodzinnego? I kiedy do ortopedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie mi ile jedzą wasze dzieci? Mój ma niecałe 4 tyg i domaga się 120 ml co 2-2,5 h. Jedynie w nocy ma dłuższą przerwę. Nie wiem czy tyle mu mogę dawać, ale czasem tak majta buzią, że wiadomo o co chodzi. No i raz to mi do ramienia się przyssał. Nie chcę go przekarmić, ale boję się, że go będę głodzić. Je mniej więcej pół na pół - cycka i mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma miesiąc i 4 dni i je bardzo różnie. Od 40 - 90 ml naprawdę ostatnio coś jej się poprzestawiało. Ostatnio zjadła 40 ml i spała 3.5 godziny. Byłam z nią u lekarza jest dobrze waży 3740 urodziłam 2940. Tłumaczyła , że każde dziecko inne , każde dziecko inaczej przybiera i każde dziecko je inaczej więc tutaj nie ma się tym sugerować , że jedna daje 120 a inna 60 ml. Teraz zjadła 90 ml więc naprawdę jest różnie. Ja sab - semplex kupiłam jak byłam w Niemczech nawet nie wiem , że można zamówić na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia2010
Moja mała ma 3 tyg i wypija mm 90 ml !! po wyjsciu ze szpitla mała ważyła 2980 g a wczoraj połozna wazyła ja i waży 3800!! pytałam połozna czy nie za duzo je i przybiera na wadze ona odp że je tyle ile potrzebuje. a karmie mlekiem Nan 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znacie jakiś lek na wzdęcia. ? Bo mój nie cierpi na zaparcia ale za to męczą go wzdęcia ktore go non stop wzbudzają:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwunia1011
Ja karmie cycem i jem co drugi dzień nabiał i jak na razie jest ok oczywiście w nie dużych ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaLenka ja nie jem nic co pochodzi od krowy, za to jem przetwory z koziego mleka, piję mleko sojowe :) ale mój mąż miał celiakę jak był mały a ja jestem mega alergikiem i tylkoz tego względu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
ja karmię piersią i jem żółty ser codziennie prawie, kawę Inkę z mlekiem piję.. ale małeu wyskoczyły jakieś krostki na twarzy, póki co zdiagnozowaliśmy to jako potówki, bo trochę cieplo u nas jest, mam nadzieję, że to nie od nabiału... dziewczyny nie weim jak wy,ale ja delektuję się spaniem na brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia2010 - widocznie Twoje dzieciątko tyle potrzebuje , że wypija 90 ml. Tak jak pisałam , każde dziecko jest inne ! Dziewczyny a jak u Was wygląda usypianie dzieci ? W wolnej chwili opiszcie bo ciekawi mnie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja usypiam małego przez 20-30 min i śpi :) Kładę go do łóżeczka a on otwiera oczy tak szeroko jak się da :) i znów to samo :) aż do skutku... przez to, że karmię piersią ciężko ustalić tryb dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzę , że masz podobnie jak my. Ja usypiam po kąpieli od 10 min do godziny. Ładnie na rączkach śpi daję mała do łóżeczka a ona otwiera oczy jak by była wyspana i znowu lulanie na rękach i tak w kółko. Dzisiaj tak od godziny 20 no i chyba się udało bo od 10 minut śpi :) Obyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×