Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Mi kropelki BioGaja poleciła pediatra do 6 miesiąca. U nas w aptece kosztują 34 zł więc nie jest tak dużo. Myślę , że starczają na miesiąc bo tylko 5 kropelek na dobę. Ja małej daję do mleka od 19.10 i będę dawać do 6 miesiąca jak zaleciła pediatra. Jesteśmy po badaniu bioderek jest wszystko dobrze , następne czekają nas jak mała skończy 3 miesiące. Ja z Wiktorią sama maż pracuje nadgodziny i będzie po 18. Dobrze , że mała dziś grzeczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja jak miała 2 tygodnie to uregulowana sobie nocki. Wie , że noc jest od spania wstaję raz a potem nad ranem. Wypije mleczko , ponoszę ją 10 min na odbicie i idzie spać do łóżeczka. Ale ja jestem na mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Dziewczyny wreszcie temperatura cały dzień 36,6 - antybiotyk działa :)))) Wyniki wracaja do normy. Jas dzisiaj w ciągu dnia spal raz dwie godziny plus dwie drzemki po pol godziny. Od 16:30 usnal jak kamień. Dzisiaj nadrabial wczorajszy dzien, który cały przespal. W nocy z reszta tez ładnie spal. A tak trzeba było tulic gadac opowiadać :) Lekarz powiedział ze jak dwa dni utrzyma sie mój stan to będzie szansa na wyjście do domu i dokończenie kuracji w domu. Bardzo sie ciesze - jest szansa ze na weekend będziemy w domu :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Wasze maluchy też tak często robią kupki ? Kurde nie wiem czy to normalne ale po kazdym pociagnieciu cyca Alan robi kupę. I niestety jest przy tym płacz a naeet krzyk bo się męczy:( ale to nie są zaparcia kupke robi chyba normalną w kolorze jajecznicy. Tylko martwi mnie ta częstotliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi nasz synek ma dokładnie to samo, najgorzej, że jak ma tylko coś - nawet ciutkę - w pieluszce to drze się w niebogłosy. I akcja sprzed momentu - darł się strasznie a wiem, że najedzony więc KUPA. Rozebrałam, umyłam, pocałowałam nóżki i wymieniam starego pampka na nowego a on w tej właśnie sekundzie puścił takiego kupsztala, że mi pościel zabrudził :) to już drugie takie wielkie kupsko dzisiejszego dnia, a poza takimi dużymi to ze 4 mniejsze były :) ale przy tych mega wielkich to nie ma opcji tylko dupsko pod kran i myjemy mydełkiem bo chusteczkami to bym się zajechała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
U nas kupa w kolorze jajecznicy ok 10 razy dziennie - podczs karmienia standard. Zazwyczaj występują przy tym meeeega głośne i brzydko pachnące bąki. I zdarza sie tez ze Jas sie robi czerwony i sie wygina a za jakis czas znowu kupa. Mojemu synkowi czasami przeszkadza kupa czasami nie - sa momenty kiedy tupie nóżkami i marudzi i wtedy faktycznie jest kupa albo mokry ciężki pampers. A czasami pod koniec karmienia zrobi co ma zrobić i idzie spać. Nie chce doprowadzić do odparzen wiec dzisiaj jak juz usnal po karmieniu zrobił kupę i chciałam go przewinac - w efekcie tak go rozbudzilam ze od godziny nie spi. Dzisiaj wogole ma taki dzień aktywności - odrabia wczorajszy który calutki przespal. Teraz muszę go przytrzymać bo o 20 kąpiel wiec nie chce go kłaść na kilka minut. A dzisiaj hmmmm moj syn zasikal sobie ubranie, potem zrobił kupę na podklad na szczęście i na koniec pięknie wysiusial sie w moja pościel - zawsze przy zmianie pampersa :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas kupki są różnie .... czasami 3 , 4 razy dziennie czasami nie ma kupki. Tak jak piszecie jak jajecznica. Wiktoria tez się robi bardzo czerwona i bardzo głośno ciśnie :) Bardzo śmiesznie to wygląda. Zdarzało się , że w czasie pierdnięcia też coś poleciało i pampers do przebrania. Ja zawsze zmieniam pieluszkę jak podaję mleko czyli różnie od 2-4 godzin w dzień w nocy dwa razy jak wstaje. No i kolejny dzień zleciał - u nas dzisiaj dość spokojnie mała ładnie spała , jadła , bawiła się bez wielkiego marudzenia. Teraz ją mąż usypia mamy małe spóźnienie bo móż wrócił później z pracy i troszkę musieliśmy poczekać z kąpaniem. Milka oby tak dalej i życzę Ci żebyście na weekend wrócili do domku. Maż , rodzina pewnie nie umie się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to trochę mnie uspokoiłyscie bo już nie wiedziałam co robic. Juz sie nałam ze to moze jakis wirus czy cos; ( Herbatka koperkowa jest na nie robienie kupy a nasz robi ja non stop. Pokłóciłam się dzisiaj z moją teściową bo wymyśliła ze da Alanowi wody z gotowanej marchewki! Bo ona tak dawała swoim synom i to podobno pomagało. Myślałam że oszaleje marchwoanke dwutygodniowemu dziecku ehhh i strzeliła focha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Jak nie będzie goraczki w piatek do domu :)) Juuuuupi :) Bede miala pewnie ciężko bo rozpiescilam przez czas pobytu w szpitalu dziecko. 24h przy sobie ale co ja mogłam z goraczka. Dzisiaj trochę go odkladalam do wozeczka ale znowu zbyt duzo mi nie spal. Polozna powiedziała ze nadrabia wczorajszy dzien :) Oczywiście 15 minut temu usnal - i zabrali go na kąpiel. Mam nadzieje ze pospi sobie troszkę w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj zauważyłam , że Wiktorii na ramieniu wyskoczył wrzut taki duży syf. Nie wiem czy mam iść z tym do lekarza czy poczekać jak samo zniknie co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaZuzanna19832013
knw1986 - ile Twoja Wiktoria ma tygodni? ok 4? to jest pewnie w miejscu po szczepieniu?.. taki "wyprysk" jest normalny! Nic z tym nie trzeba robić, a już na pewno nie wyciskać! U mnie w książeczce zdrowia dziecka była informacja, że tak naciek wyjdzie. Dodatkowo są tam wskazówki: aby odzież nie uciskała tego miejsca, , nie dotykać palcami, niczym nie smarować, nie robić okładów, nie podrażniać miejsca i najlepiej nie zamoczyć przy kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
knw jak ja wychodziłam ze szpitala dostałam taka sama informacje. Podobno to peknie i będzie sie z tego saczyc ale nie wolno tego w zaden sposób ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam normalne pytanie
Milka1988 - po co uczyć dziecko zasypiania w wózku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść dziewczyny dawno mnie nie było, ale mam taki baby blues z moją dwójką, że ledwo mi czasu starcza na zrobienie sobie śniadania :( No i wykrakałam. Urodziłam 1 Listopada!!!! A całą ciążę powtarzałam żeby tylko nie 1 :P Ale co tam ważne, że Hania zdrowa :) 31 poszłam na termin i już od rana jakieś słabe bóle miałam, ale lekcewarzyłam je, bo były totalnie lajtowe. Nasiliło sie o 23. Poszłam do dyżurki, badają mnie a tu 4 cm rozwarcia!!! Zjechałam na dół na porodówke już 6cm!!! Niecałe 2 godzinki i było po krzyku :). Byłam w szoku po pierwszym 17 godzinnym porodzie ;) Tyle o porodzie. Wróciłam do domu w poniedziałek. Starsza siedzi z nami w domu bo pediatra zaleciła, żeby dziecko nie chodziło przez kilka tygodni (co najmniej 2) w skupiska bakterii. Mąż niestety musiał wrócić do pracy i siedział z nami aż dwa dni :/ MAm w domu sajgon! W biegu lecę pod prysznic, robię sobie i starszej śniadanie, a jak karmię młodą to starsza chce siku, kupe, jeść itd. Dostaje juz kota z tym wszystkim!!!! PYTANIE: Czy wasze pociechy WISZA CAŁY CZAS NA CYCU??? Od rana i wiezorem to już taki rytuał sie stał, że prawie 2 godziny je maltretuje i chce jeszcze. Ledwo się trochę pierś napełni i znowu :/ Mleko jest i leci nawet po długim karmieniu więc chyba przelatuje przez nia jak woda :/ Nic juz nie rozumiem z tego :( Od kiedy podajecie BIOGAIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na pazdz 2013
Mamalenka a biogaja to nie przy mm?? Moja Kaja ma już prawie 5 tygodni i na początku tez non stop byłs przy cycu. Od 4 tygodnia jest duuzo lepiej. Przerwy sobie robi jak nie spi takie godzina/półtorej(wtedy trzeba ją zabawiać ale wczoraj 7 minut lezała przy karuzeli a to już sukces:D) a jak spi to i 3-4h bez jedzenia przespi. Minie-tez myslalam ze moja taka będzie non stop a naszczescie jest lepiej. No i czasem ratuje się tym skoczkiem Nuka co pisałam wcześniej ale ssie go po trochu dopiero od jakiś 3 dni. No i na początku w 1 miesiącu nie dawałam: 1.Po pierwsze nie chciała.(nawet położnym w szpitalu jak poszłam się myc nie udało się jej wcisnąć a płakała w nieboglosy) 2.Po drugie bałam się zaburzenia ssania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na pazdz 2013
Aha i ja jem tylko DHA i falvit. Zastanawiam się czy nie brac magnezu bo jakos tak zle spie. Jakbym pobudzona była.-a słyszałam ze dzieciom które maja problemy ze snem itp. . podaje się magnez. Więc może i na dorosłych działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mama BIOGAIA podobno moze być podawana i przy mm i przy cycu. Moj sie czasem tak jakoś napina i nie wiem czy z tego kolki nie będize, no ale bedę obserwować bo ona ma dopiero 6 dni :) Probiotyki można podawac wszystkim dzieciom tylko pytanie od ilu tygodni??? Bo ja juz od dawna te kropelki mam i nie wiem kiedy zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
U nas dzisiaj tez dzień bez goraczki - całe szczęście wyglada na to ze sytuacja jest opanowana. Od jakiejs godziny boli mnie tylko żołądek i to dość mocno. Od tylu leków pewnie nic dziwnego ale zaraz zgłosze lekwrzowi. Maja chęć chyba zostawić mnie na obserwacji jeszcze bo jak zapytałam o dom to powiedzieli może może może wielkie może jutro... Co do wiszenia na cycku - kilka dni po porodzie tez o to pytalam bo nie wyobrażalam sobie funkcjonowania w takim trybie jaki narzucilo dziecko - dawal sie odstawić na 15 minut od cycka. Dzisiaj juz wiem ze wszystko sie wyreguluje tylkk potrzeba czasu i cierpliwości. Każde dziecko ma swój temperament i mimo ze bardzo byśmy chcieli od poczatku wpaść w jakiś schemat i rytm to czasami dziecko po prostu ma bardziej żywy dzien czasem prawie cały przespi i potrzeba właśnie czasu żeby sie do siebie dostosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z tą BIOGAIA mam problem, wczoraj koło 18 podałam pierwszą dawkę i mały CAŁĄ noc dał mi popalić tak, że hej. Nie miałam sił go nosić. A jak się polożyłam i przestałam głaskać to od razu bek. Teraz śpi od 12 bo po nocy był padnięty. Czy też czekałyście na efekty kilka dni?? Czy pierwsze podania też zaowocowały stękaniem i płaczem?? Pytam bo mały ma 3 tyg czyli najlepszy czas do rozpoczęcia kolek, a i ja i jego tatuś byliśmy kolkowo wzorowi 100 dni płaczu po kilka h dziennie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu forum zadzwoniłam do szpitala i faktycznie ten syf to jest po szczepionce. Do głowy by mi nie przyszło. Nikt mnie nie poinformował to skąd miałam wiedzieć -- dzięki dziewczyny. Moja Wiktoria sobie śpi i chrapie :) Zrobiłam sobie kawę i mogę w spokoju wypić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm dziwne ja podaję małej Biogaję jakieś już dwa tygodnie i nie zauważyłam , żeby coś się zmieniło. Zauważyłam tylko , że bardzo łapczywie je i sobie tak stępa przy jedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2plus1 - kropelki musza zadziałać poczekaj przynajmniej min 3 dni i zobaczysz czy coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiem, że trzeba poczekać ale serce mnie boli jak mały tak stęka. Jedyne co przynosi ukojenie to leżenie na brzuchu i na dodatek na brzuchu rodziców. A stęka jak stary facio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem o czym piszesz , też nie umiem słuchać jak moja płacze serce boli i chce się płakać razem z nią. Moja też uwielbia leżeć na brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knw sliczna panna z tej Twojej malej xxxxxxx milakulus czym Ty sie dokarmialas w ciazy ze malemu taka czupryna urosla ? ;) dziewczyny ja mojej malej od okolo 22.00 do okolo 6.00 nie wyciagam z kolyski. Na spiaco wypija w tym czasie 2 porcje mleka. Nie podnosze jej do odbijania bo to u nas nie dzialalo. Jak ja podnosilam to sie rozbudzala i byl placz, czkawka i ulewanie. Jak jej nie podnosze wogole to spi spokojnie do rana. Wiec nareszcie noce sa spokojne bez wrzaskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak to z tymi kropelkami? na co? z czyjego polecenia? czy sa na recepte? przesłałam fotke synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danusia- jeżeli chodzi o kropelki Biogaja mi poleciła pediatra. Mam ich używać do 6 miesiąca tak w skrócie - wygodny sposób na ograniczenie kolki niemowlęcej, poprawę stanu i czynności układu pokarmowego oraz wzmocnienie odp***ości. U mnie w aptece cena około 34 zł. Kropelki bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę się położyć bo od 05.30 jestem na nogach. Nie jestem przyzwyczajona bo do tej pory miałam złote dziecko a dzisiaj od rana dała mi popalić. Życzę wszystkim dobrej i SPOKOJNE nocy :) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam w ciąży okropną zgagę i tak sama do siebie mówiłam, że jak nie będzie mieć włosków to nie wiem na co te moje cierpienia:), a tak na serio to sami byliśmy zaskoczeni, w szpitalu powiedzieli, że dawno nie było dziecka z takim fryzem:D. Kubuś dzisiaj skończył miesiąc, jest bardzo grzeczny, w ciągu dnia mało nam śpi,a nocki bardzo ładnie, 2 razy go karmie, nad ranem to na leżąco i tez nie podnosze do odbicia, bo u nas również kompletnie się to nie sprawdziło. Odkąd daje kropelki sab simple kolki przeszły i na szczęście nic go nie boli. Zauważyłam tylko, że kupki są takie jakby na biegunke, byłam już u lekarza z tym, kazał mi zmienic diete, ale wydaje mi sie ze dalej sie nie polepszyły. Tak może nawet nie zwróciłabym na to uwagi, położna jak pokazałam pampersa powiedziała, że jej zdaniem sa ok, ale kilka razy jak przebierałam zrobił kupkę z wodą. Jutro ide na usg bioderek to zapytam lekarki od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×