Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Judys002

28 Tydzień Ciąży Poród na Kwiecień 2013r. Wejdźcie i popiszmy :)

Polecane posty

GRATULUJĘ! :-) kochane juz mamy nasze skarby a dopiero co zaczęliśmy pisac :-) hihi aled czas leci ja juz 15dni po porodzie :-) ale jestem twarda i karmie piersia dalam dwa razy mleko bebiko i juz nie nadaje bo pokarm sie unormowal i maly sie najada ;-) daje czesto jesc ale malo tzn karmie okolo 5-10min ale je co godzinke poltora ale za to sie tak nie ulewa i mowia ze jak dziecku sie duzo ulewa to nie mozna mieszac pokarmow z cycka i np mm czy bebiko czy jakie kolwiek inne mleko. Ja tez malego kapie codziennie i myje go w nive i jest oki nic nie ma ani chrostek ani od parzen. Moj maly dzisiaj za dnia mial tylko jedna drzemke nie chce spac za dnia woli ogladac swiat :-) troszke sie nalatam ale daje rade dzisiaj cala rodzinka uznaliśmy na sofie to od razu lepiej sie czuje:-) hmm Co do moich cwiczen ja sie czuje Bardzo dobrze w dzień co mialam cesarke juz wszystko robilam wstawalam mylam sie malego mialam od razu kazali mi wszystko robić i nic nie mowili ze mam jakos specjalnie uwazac na siebie w szpitalu mielismy gimnastykę to mnie zaskoczylo :-) dlatego jak czuje sie na silach za dnia mnie nikt nie oszczedza to pare brzuszkow nie pelenych nic mi nie zaszkodzi nawet zakwasow nie mialam wiec dzisiaj tez zrobilam jak by cos mnie bolalo czy cos to bym nie robila a i przysiady robie tez :-) powoli powoli bez pospiechu ale trzeba myslec o tym ze wakacje tuz tuz i nie chce mieć sadla wystarczy ze mam rozstepy :-( nie sa wielkie ale sa!!! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka- GRATULACJE!!!! Judys- moja Laleczka świat ogląda od 20-23:P w tym czasie się kąpię i robi mnóstwo rzeczy hahaha o 23.15-23.30 jak z zegarkiem w ręku śpi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten czas znowusz moj krolewicz lub spac :-) ale jestem zaskoczona spal mi 4h ale za to teraz wataje co godzinke bo albo smoczek wypadnie i ryk to pelna pielucha przed chwila zostałam osikana :-) i trxy razy zmieniała pieluche bo jak nie kupe zrobil to siusiu hihi i tak lubi sie droczyc ze mna :-) a tera usnac nie chce moj Facrt slodko spi maly lezy a ja stoje i kolysanki spiewam i pisze na forum :-) juz pewnie dzisisj nie pospie za duzo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny! :) XX Mini ja tez wlasnie jestem na Bebilonie , staram sie odciagac pokarm bo mam go duzo. Dzis nawet sie obudzilam z koszulka mokra do pasa bo nie sadzilam ze tak sie ruszy wiec dzis juz musze z wkladkami chodzic. Mimo to mala wiekszosc pokarmu ktory dostaje to Bebilon bo ma taki apetyt ze nie nadazam odciagac pokarmu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w którym miesiącu dostałyście pokarm w piersiach? Czy to następuje dopiero po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka - Gratulacje !!! ja juz całkowicie jestem na MM bo jak dla mnie to za duzo czasu spedzałam na piersiach ;) Lolitka- zazwyczaj pod koniec ciazy powstaje "siara" a zaraz po porodzie masz juz mleko mała bo mało ale jest pozniej z biegiem czasu sie normuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze do przedwczoraj dawalam MM i troche mojego, ale wydaje mi sie, ze moim mlekiem średnio się najadała, była niespokojna. moze nieodpowiadalo jej takie mieszanie, MM i moje mleko z butli.. teraz jestesmy na tym Nestle Nan Pro ale zastanawiam sie wlasnie, czy nie przejsc na bebilon lub inne mleko. zapytam pediatry w tym tygodniu. czasami po posiłku pręży sie, denerwuje, wydaje mi sie, ze moze miec problemy ze zrobieniem kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolitka ja dostałam pod koniec 6 miesiąca ale to bardziej siara była ale leciało ja mam taki nawał że podpaski wkładam :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ściągawka karmiącej mamy NAPOJE Pij bez obaw: wodę mineralną niegazowaną, słabą herbatę lub bawarkę, herbaty owocowe i ziołowe, kawę bezkofeinową albo słabą, normalną, soki owocowo-warzywne, kompoty, jogurty naturalne, kefiry, maślanki Unikaj: napojów gazowanych (zawierają dużo cukru a bąbelki w nich zawarte mogą powodować kolki) MLEKO i PRZETWORY MLECZNE Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne) OWOCE Jedz bez obaw: banany, brzoskwinie, jabłka, maliny , jeżyny, porzeczki, agrest, soki, dżemy, jogurty, galaretki z tych owoców Uważaj na: truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają) gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki) owoce suszone (konserwowane chemicznie) soki, dżemy, jogurty i galaretki z tych owoców WARZYWA Jedz bez obaw: ogórki, buraki, marchewkę, ziemniaki, kapustę pekińską kukurydzę, pietruszkę, koperek, soję, szpinak, młodą fasolkę szparagową, dynię, kabaczek, cukinię, wszystkie rodzaje sałat Uważaj na: cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka pomidory i seler - zawierają silne alergeny paprykę, chrzan, pory, grzyby PIECZYWO jedz zwłaszcza ciemne i pełnoziarniste Uważaj na: pieczywo z konserwantami KASZA, RYŻ, MAKARON wybieraj zwłaszcza te pełnoziarniste jedz kilka razy w tygodniu JAJKA ugotowane, zarówno na miękko jak i twardo 2-3 razy w tygodniu Uważaj na białko jest bardziej alergogenne niż żółtko RYBY jedz najlepiej morskie (ugotowane lub pieczone) dwa razy w tygodniu Unikaj: surowych ryb, np. sushi konserw rybnych i ryb marynowanych MIĘSO Jedz bez obaw (dwa razy dziennie): mięso białe (drób, mięso z królika) chudą wieprzowinę, jagnięcinę (kilka razy w tygodniu) mięso grillowane lub duszone Unikaj: tłustych wędlin, mięsa smażonego, cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową) SERY jedz ostrożnie, są ciężkostrawne Uważaj na: sery pleśniowe pikantne sery i twarożki w przypadku skazy białkowej u dziecka wyeliminuj produkty mleczne, ale musisz wtedy pamiętać o przyjmowaniu preparatu wapniowego TŁUSZCZE Używaj bez obaw: - masła (tylko i wyłącznie; nie stosuj żadnych substytutów), oliwy z oliwek oraz oleju rzepakowego (najlepiej niskoerukowego) Unikaj: smalcu i oleju arachidowego SŁODYCZE możesz jeść w ograniczonych ilościach Uważaj na: miód, czekoladę, kakao, mak ORZECHY uważaj zwłaszcza na orzeszki ziemne i pistacjowe; zawierają silne alergeny, mogą wywoływać nawet reakcje wstrząsowe ALKOHOL wódka i inne wysokoprocentowe alkohole są zabronione możesz sobie pozwolić na kieliszek wina czy małą szklankę piwa od czasu do czasu PRZYPRAWY i DODATKI Przyprawiaj bez obaw: świeżymi ziołami, koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem, majerankiem, kminkiem, innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi Uważaj na: barwniki, konserwanty, słodziki polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności paprykę, pieprz, chilli, musztardę, ocet (mogą powodować bóle brzucha i kolki), majonez, ketchup sól i cukier (w dużych ilościach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini ja tez karmie Nestle nan pro jest bardzo dobre moja mała nie ma nic po tym ... tylko ze robi kupke raz dziennie czasem co dwa dni ale połozna srodowiskowa powiedziała ze to mleko ma duzo zelaza bodajże i tak jest a dzieci jak koncza miesiac juz nie robia tak czesto kupek wiec jest Ok noi trzeba tylko przepijac woda z cukrem albo jakas herbatka...;) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blackeyed8888 - dzieki za sciagawke :P Amelka dostala jakis krostek na czole w bialymi koncami pewnie to przez mleko bo pilam :[ XX Co do kupek, mam pytanie do mam ktore juz urodzily... Jak czesto wasz maluszek robil kupki i czy byl na MM czy na piersi? Moja mala je MM i staram sie jej dawac jeszcze swoj pokarm wiec tak 50/50 a kupki sadzi co karmienie i zastanawiam sie czy to nie za duzo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra ściąga ;p ale ja się ograniczam praktycznie do ryżu ;p i bardzo delikatnych potraw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka- karmiłam od poczatku mieszanie i mała robiła pare razy dziennie kupki od jakiegos czasu robi raz dziennie juz rzadziej...;) xx Dziewczyny mam dosc prawie nic nie jadam stram sie jest 5 razy dziennie bardzo mało.. cwicze i nic ... kilogramy wogóle nie leca w dół;( ... przez to wróciłam do palenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaOlcia bądź cierpliwa jeszcze troszke i sie na pewno ruszy:-) a jak nie karmisz piersia to kup sobie tabletki z netu na odchudzanie znam jedne co bardzo dobrze dzialaj :-) ale jak karmisz to mowy nie ma :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi już znowu Kg poszło już waże 69kg czyli jeszcze 4 kg nie jem kolacji tzn staram się raz nie jem raz zjem a jak zjem to coś lekkiego jem ryż np z serkiem jogobella pieczone jabłuszko i taki coś jem na obiad jest pożywne a nie tuczące hehe parówki na śniadanie lub kolacje dużo pije i jeść się nie chcę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhhh dziewczyny dzisiaj w nocy tj o 23 pierwszy raz dalismy małej wg zalecenia położnej- najpierw cycka a jak sie podmęcz- butelke z MM.... wydoiła 120ml tak ja był przydzial na puszcce+to co z cyca....i miałam- całą noc dziecko strumieniami wymiotowało....;(;(;(;( chlip chlip.... podobno MM jest bardziej kaloryczne- może się przejadła?? teraz odsypia nocke maleństwo moje;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synus tak ma od poczatku :-( biedactwo sie meczy teraz karmie go co godzinke ale krotko to mniej sid leje z niego ale zly ma humorek i nie ma co sie dziwic jak w kolko smak wymiotow w buzi :-( moj lekarz i polozna zabronili tak mieszac najpierw cyc a pot butla bo tak nie wolno i dzoecko będzie sie zle czuło. Moj tez potrafil takie olosci jesc ale od kiedy daje co godzinke i tak max do 10min ssania to jest oki i ladnie sie zalatwia odbija sie i nie ulewa moze z raz dwa dziennie a tak to lalo się caly czas o placz był :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmieniłam aktyke- daje Jej 1 cycek do dna i basta- spokój cały dzień wczoraj, 1 ulała... przegłodzę jatrochę jakolwiek to nie brzmi... Ja już implant mam:D własnie wróciłam z zabiegu---bolesne... krewsie z opatrunku lekko sączy, ale jak pomyśle- 3 lata świętego spokoju to do przeżycia:) Mam nadzieję że w ogóle nie będę mieć okresu..... bo to wada implantu że okres przybywa wtedy, kiedy chce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi sie bardzo nie uklada z facetem :-( chyba sie rostaniemy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz karmie tylko MM.. dzis chyba ostatni raz powalczymy z piersia, ciekawe co bedzie. Super nocka dzis, wyspalam sie, spalam sumujac jakies 8 godzin :) Judys chyba sobie zartujesz! nawet jesli macie kryzys, na pewno to przetrwacie :( :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini dziekuje kochana :-) masz racje po dwóch dniach starasznych spezeczkach dogadalismy sie :-) wszystko prze jego natretna byla :-/ ale pogonil ja i to najważniejsze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judys nie rób sobie z baby nic- najlepiej:) Ja dzisiaj pospać nie mmiałam okazji- moja mała makatarek lekki;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my dzis z Amelka bylysmy na kontorli w szpitalu z powodu zoltaczki noi cale szczecie lekarka powiedziala ze nie trzeba juz tego kontrolowac bo niby bilirubina jest podwyzszona ale nozki Amelki juz robia sie blade wiec zoltaczka zanika :) Jedyne co mnie martwi to to ze Amelka wg. poloznej malo je :/ Ma 10 dni i wg. poloznej i lekarki ze szpitala powinna zjadac juz 100ml a ona mi zjada 60ml w porywach 65ml , a czasem zje tylko 50ml i koniec zacisnie usta i nie bedzie jadla wiecej :| Malo tego raz dziennie mi wymiotuje po jedzeniu :/ Nie jest to ulewanie ale wymioty bo az chlusta na boki noi zdaza sie to raz dziennie... Dzis sprobowalam dac jej mleko z butelki TommyTippe czy jakos tak z dozownikiem i zobaczymy czy bedzie lepiej czy nie bo z tamtej butli ktora uzywalysmy strasznie szybko lecialo mleko i moze dlatego wymiotowala... XX Ile zjadaja wasze maluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka moja Liwka zjada co 3,5-4godz. ok 100ml. Dzisiaj zjadła nawet 120! Żarłoczek ;) Za 2 dni skonczy 3 tyg. A jak miala 10 dni tak jak Twoja dzidzia, to jadła właśnie ok. 60-70 ml, wiec nie wiem czy to rzeczywiscie cos nie tak.. Mi rośnie zdrowo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ile je Sami bo jest tylko na cycku, a ja wykończona... po modyfikowanym wymiotowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blackeyed8888 - kochana ja też padam na ryj mój mały cały czas wstaje o 5 rano :( jestem wycieńczona masakra a mój Dawidek jest bardzo silny i ruchliwy dzisiaj sam się przewrócił z brzucha na plecy oczy z orbit mi wyskoczyły przeciez to dziecko ma 3 tygodnie i jeden dzień. wyszły jakies odparzenia mojemu nie wiem co robić w pachwinkach :( już wszystko używam myślicie ze to winna pampersów i chusteczek ?? bo krostki też są i tylko koło jajeczek ;/ :( biedulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja też miała tak jak Piotruś odparzenia i krostki ale załapałam- usteczki są winne- myje pupę watą i wodą- i na 8 pieluszeka dobe- 8-10 o to różnie... stosuję krem 4 razy DIPROBASE a resztę osypuję pupęmąkąziemniaczaną-kartoflanką- poradziła mi babcia- kartoflanka zdziałała cuda- nie ma odparzeń,a po kremi krostkizeszły na 2 dzień.... teraz tylko kartoflanka rulez pupa śliczna.... te wieczory są straszne płacze dzień w dzień od 22-23 diete mam ... mlrko MM nie pomaga, herbatka koperkowa nie, nie wiem co mam robić desperacja mnie bierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×