Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Armaid

jaka metoda rodzenia lepsza: cesarka czy poród naturalny

Polecane posty

Gość Nauczona na błędach
ja miałam cc najgorsze były dla mnie dwie doby a później już daje się radę, blizna jest niemal niewidoczna a jestem rok po, 5 dni w szpitalu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczona na błędach
a ktoś tu pisał że nie można jeść, owszem prawda ale dostaje się kroplówki i tego głodu nie czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
po cc nie leży się 24h tylko 12, koleżanka która niedawno rodziła mówiła że dziewczyny szły po dziecko po 12 h :). Ja próbuje naturalnie, najwyżej drugie będzie cc ;) aczkolwiek jakoś tak bardziej ufam siłą natury :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja leżałam właśnie równo dobę a żeby było śmiesznie to i tak chodziłam jak kaleka po cc przez 2 tygodnie....matkoooooo masakra no.....po sn, po 2 godzinach sama łaziłam po korytarzu z nudów....bo mi się leżeć na łóżku nie chciało....dobę później miałam już obkurczoną macice i w ogóle żadnych dolegliwości...a po tym cholernym cc.....wszystko naraz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magicjungle
Ja byłam nastawiona na poród naturalny i nie chcialam slyszec o cesarce, choc moja ginekolog, profesor z ogromna wiedza i doswiadczeniem wiele razty radzila mi w zawoalowany sposob cesarkę. Uparłam sie na naturalny i przeszłam te wszystkie katusze związane z rozwieraniem szyjki do 10 cm (znieczulenie miałam, ale złagodzilo bol tylko trochę i nie na caly czas porodu - jednak i tak trzeba sporo wycierpiec), lecz z powodu wysokiego prostego stania główki i tak na sam koniec zrobili mi cesarkę. Bardzo sobie chwalę cc, bo pozbieralam sie po nim w 2 dni (bolało 1 dzien ale dostalam ketonal i bylo git). Po 2 dniach wyszlam ze szpitala tanecznym krokiem a po tygodniu zapomnialam ,ze mialam operacje. Karmiłam od razu piersią i karmię do dzisiaj /już pół roku/. Kolezanka, ktora rodzila miesiac przede mna naturalnie miala 1,5 miesiaca opuchniete i obolale krocze, a na dzwiek slowa seks dostawala jeszcze dlugo nerwicy. Drugie dziecko tez zamierzam rodzic przez cc, bo to naprawde cywilizowany sposob wydania na swiat dziecka, a nie potworny bol, upokarzające wrzaski (przezylam to sama wiec znam obie strony medalu) i rozkraczone , rozciete krocze. Zony lekarzy rodza w 95 % przez cc, to chyba cos znaczy. Ale zeby byc sprawiedliwym to dodam, ze znajoma co miala cc tak narzeka ze dlugo po operacji sie meczyla, ze drugi raz planuje rodzic tylko naturalnie. Chyba kazdy organizm inaczej reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asfkals
ja planuję cesarkę, porod naturalny jest dla mnie obrzydliwy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesarka to poważna operacja brzuszna jest otwarcie człowieka itd to nie jest takie sobie pierdnięcie dla lekarza ja miałam obie Córcie cesarskie i nie żałuję miałam szczęście do lekarzy i opieki medycznej pozatym dawali prochy przeciwbólowe po operacji więc uważam że CC jest zajebiste ale każdy wybiera to co dla niego jest najlepsze i trzeba czasem posłuchac opinii kilku lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×