Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kredozerczyni

Jedzenie kredy ma ktos tak??

Polecane posty

Gość gość
8.11, gdzie kupujesz taka czysta krede? Ja miałam mar-bor ale wlasnie po niej pierdze starsznie smierdzaco jak wyżej pisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kupuję takiej czystej w bryłach:(. Nie mam gdzie. Chcę taką kupić dopiero. Pisałam że w papierniczych kupuje zwykłą szkolną głównie podlaską w pudełkach po 50 szt. Na allegro można prawdopodobnie coś kupić albo samemu pojechać do jakiejś kopalni odkrywkowej. Na pewno jest zdrowsza. Pewnie i tobie by tak nie szkodziła mogłabyś spróbować takiej bez gipsu. Może i tak być że akurat organizm tak reaguje niektórzy ludzie nie mogą jeść nawet tego co jest powszechnie zjadane, ich organizm nie przyjmuje, glutenu, mleka różnie ... Teraz znalazłam że w Rosji i na Ukrainie w aptekach można kupić taką czystą kredę i glinę dla kredojadków, tabletki o zapachu i smaku kredy itd. Kreda jest jakoś wypalana aby nie było zanieczyszczeń. że jest to tam dość powszechne. Ludzie się nie wstydzą przyznawać. A właściwie dlaczego nie jeżeli ktoś kopci fajki całe życie, charczy i pluje, popija, bierze dopalacze, pali zioło itd i nikt się specjalnie nie dziwuje to niby co gorszego jest w jedzeniu kredy. Tutaj dyskusja całej nie czytałam różne info na ten temat, tytuł że to choroba : http://www.choroby.biz/komentarze/uzalezniona-od-jedzenia-199?p=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czynna polska kopalnia kredy Mielnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale popatrzcie na ta dziewczyne z linku jakie ma starte przednie żeby... ja kupie sobie glinke do jedzenia, kreda to trucizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie macie anemię brak żelaza. Zróbcie badanie krwi. Zjedzcie tatara to pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20.32 mam wzorcowe badania krwi. :) a krede lubie. U mnie zaczelo się od remontu pokoju , kiedy widziałam jak robotnik kladl gladz na sciany. w innym pokoju kladl plyty gipsowe :D to dopiero był czad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta dziewczyna z linku co jadla krede na filmikach wszystkie usunela :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lubię nawet jedzenie które mi kredę przypomina, np. bezy są białe i konsystencja podobna do kredy, biały ser. Nie sądzę aby kreda była trucizną taka z kopalni bez domieszek. Przecież to węglan wapnia, co innego taka ze sklepu do pisania, gips, może i klej dodają. Kupiłam kiedyś kredę nie pamiętam skąd ale nie polską. Miała jakiś chemiczny smak. Co do gliny właśnie może zawierać ołów. Tutaj babka o takim ,, kredowym głosie'' jakby przypruszonym tą kreda. Pod filmikiem linki gdzie można kupić dany rodzaj kredy do jedzenia. Niestety sklep nie jest polski. https://www.youtube.com/watch?v=yDR-Gu0s3i4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
https://www.youtube.com/watch?v=a4r5apWPZSQ następny "hrupiacy" filmik do pani wyżej- mylisz się jeśli mysisz , ze weglan wapnia to tylko kreda i nie jest szkodliwa. Owszem jest i to bardzo! Jej jedzenie grozi smiercia. Ja kiedy jadlam krede mar-bor miałam straszne bole w okolicy serca , do tego stopnia , ze az dostałam duszności. Mam male dzieci do wychowania wiie rzuciłam krede w cholerę, ale bardzo tesknie. Mam zamiar kupic glinke do picia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama się mylisz, współczuje Tobie że miałaś bóle, ale kreda nie jest w tym sensie trucizną jak myślisz. Jak się zjada zbyt dużą ilość wapnia miewa się problemy z sercem, z krążeniem. Nie wynika to z innych substancji w kredzie (kopalnianej) których są śladowe ilości po przecinku. Są to jakieś sole np. magnezu, one też mogą być w tabletkach z wapnem, dolomitem z apteki. Czyli w tej kredzie oczyszczonej. Te bóle w okolicy serca które miałaś to z nadmiaru wapnia. Ludzie którzy muszą jeść dużo wapnia w tabletkach np. chorzy na osteoporozę mają zwiększone ryzyko zawału o 30 %. Dobrze że nie jesz bo Tobie szkodzi ale są ludzie jedzący kredę latami czy wapno i nic im się nie dzieje. Nikogo nie zachęcam do jedzenia kredy a już szczególnie tej szkolnej gdzie mogą być różne świństwa i zanieczyszczenia. Cóż nałóg papierosy też nie wszyscy mogą palić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chciałabym się leczyc z tego uzaleznieia ale nie wiem jak U mnie to jakas obsesja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostalam swoje zamówione kredy ze sklepu Uclay.com. Jestem bardzo zadowlona bo dostałam pare probek ;) Polecam. Czekalam na [przesylke od 15 sierpnia. Placilam za zamówienie karta Visa. Po otworzeniu pudelka sprobowalam każdej z kred :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AHA! TAKA PRAWDZIWA KREDA ma zaupelnie inny smak niż taka mar-bor czy inne z naszych sklepow które zawierają gips. Taka prawdziwa smakuje zupełnie inaczej - smak którego nie znalam wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli czytają to ludzie mający sklepy, może sprowadźcie czystą kredę z kopalni do polskich sklepów z naturalnymi produktami, są takie z glinkami, ziołami, itd. Dajcie znać, że jest taki towar nawet tutaj... Abyśmy nie musieli sprowadzać z za granicy. Tutaj sklep z kredą, glina do jedzenia. http://chalkshop4.ru/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do wpisu wyezej, ok ale ten sklep ma takie koszty wysylki, ze szok. Najlepszy jest moim zdaniem uclays.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sluchajcie, zamowilam krede na w tym skelpie , po zjedzeniu jej mam koszmarne zaparcia ale takie jakbym dziecko rodzila :( starszne. Przestrzegam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam złym problem proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak z Ukrainy to ona czysta nie jest. Kupcie sobie tira kredy z kopalń doliny nidy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renataki

Zamowilam troche kredy z tego linku na fb ktory ktos wyzej wkleil. Moge w 100% polecic, bo dziewczyna ktora ta krede sprzedaje jest uczciwa i ma naprawde dobra jakosciowo krede. za 11.50 dostalam 100g bialej gory i mase darmowych probek, za co na eatsy musialabym zaplacic jakies 50zl minimum. Troche maly wybor ale dziewczyna dopiero sie rozkreca, wiec beddzie na pewno lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebe

Ja jadłam krede z 25 lat teraz mam 45 i co się okazało anemia. Od kad biorę żelazo nie mogę patrzeć na krede. PS dobrym zamienniki em było wapno dla papug 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martin

W dużych ilościach może zaszkodzić na pewno trzeba ograniczyć ilość bo możecie "zapchać" swoje organy ;))

I na tą przypadłość jest też określenie a nazywa się PICA 

Osoby, u których zdiagnozowano zespół Pica, odczuwają wewnętrzne pragnienie spożycia produktu, który nie jest zaliczany do żywnościowych artykułów spożywczych. Piasek, glina, węgiel, kreda czy ziemia to związki, których nie kojarzymy z żywnością. 

Pozdrawiam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klay2

Zamawiacie krede od tej Ukrainki z fb o ktorej pisala Renataki? Co myslicie o jakosci jej kredy? 
Laska ma chyba ruch bo zamawia coraz wiecej 🙂 Teraz zamowila chya 30kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldi

Polecam Wam eko krede jest smaczna. Teraz ja jem i jestem zadowolona.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do małpy kiełbasy vel brok
Dnia 20.10.2015 o 03:54, brokeninside87 napisał:

tyle świrów, ciekawe ilu ja takich spotykam na ulicy

...alaj, lepiej jeść kredę niż mieć na łbie psie główną które ci kpchaś na łeb wyrzucił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×