Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Saadee

Niskie AMH

Polecane posty

Gość Jagodzianka13
Bella koniecznie powtórz te badania, nie chcę Cię martwić, ale to jest to, co pisałam. Lekarze niespacjalizujący się w danej dziedzinie, niepłodności, wytrzeszczają oczy nba takie wyniki i dobre cykle. Lekarze od niepłodności wiedzą, że tak się zdarza. Ja dwa lata temu dokładnie tak miałam. Nawet robiłam testy owulacyjne i wychodziły ok. Dlatego właśnie lekarz podkreślił, że wyniki mogą być tylko wynikami i starałam się naturalnie, a potem, niestety, zaczęłam już mieć pewnne objawy ... Mam nadzieję, że w Twoim przypadku stymulacja przyniesie dobre efekty, ja nawet wcześniej prosiłam lekarzy o wykonanie inseminacji, bo jeśli są objawy owulacji, może zwiększyć szansę na ciąże. Bella trzymam mocno kciuki! Coco trochę się zgubiłam, czy miałaś teraz wyższe FSH niż przed stymulacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
Bella jeszcze jedna rzecz - nie odchudzałaś się ostatnio, nie zmieniałaś diety, głowa Cię często nie boli? Może miałaś jakieś objawy? Może jeszcze spróbuj z tym rezonansem przysadki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
aaaaa myślałam, że Ci coś dali i okazało się, że wyniki się pogorszyły. Przykro mi Coco, może coś się jeszcze uda zaradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagodzianko nic mnie nie boli czuję się normalnie..poza tym, że miesiączki nie są taaak obfite jak kiedyś (3 dni porządnego krwawienia+4 lżejsze) to żadnych objawów...nie mam uderzeń gorąca..jedynie "nocne poty" ale to równe dobrze może wynikać z tego że ja strasznie piecuję w domu i jeszcze śpię pod mega grubą kołdrą w szlafroku -taki zmarzluch...ja poprostu się boję ,że lekarz zobaczy wyniki i powie, że nie podejmie się stymulacji;/ jedyne co mnie ratuje to chyba wiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
Bella, byłam u kilku zanim trafiłam do lekarza, który zgodził się podjąć stymulacji, może nie tyle stymulacji od razu, ale leczenia w ogóle i ewentualnego przygotowania do stymulacji. Bo wszystko zależałoby od moich wyników. Więc jeśli Ci odmówią, daj znać. Poza tym, gdyby te wyniki okazały się prawdziwe, to trzeba działać dość szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
Dziewczyny, w 3dc idealne wyniki powinny byc: FSH < 10 (im nizsze tym lepiej) E2 < 50 Tak przynajmniej twierdzi moja klinika. x Bella, nie panikuj tylko zrob konkretny plan dzialania. Nie masz czasu czekac! Skoro Twoje AMH jest takie niskie to jedynie mowi Ci ze rezerwa jajnikowa jest na wyczerpaniu. Powiedzmy, ze wyglada to tak, ze inni maja w pudelku 12 jajek a Ty masz powiedzmy 2. Ale przy Twoim FSH to pewnie te 2 jajka sa dobrej jakosci, natomiast u osoby co ma w pudelku 12 jajek moze sie okazac, ze wszytkie popekane, stare i be :-D Nie wiadomo tak do konca dopoki nie otworzysz pudelka :-D x Nie trac czasu na zwyklach ginekologow tylko pedem do wybranej kliniki plodnosci. Zwykli ginekolodzy nie maja o niczym pojecia :-D Moj ginekolog byl ostatnio na urlopie i musialam isc do jego dwoch zazstepcow na naprawde rutynowe badanie. Trzeba bylo pobrac krew oraz sprawdzic na USG czy nie mam cysty i w ogole jak to tam wygalda. Jedna lekarka powiedziala mi, ze widzi ze poprzedniego dnia nastapila owulacja. Napisala mi to nawet na papierze z pieczatka bo mojej klinice byly potrzebne wyniki. Dodala, ze endometrium tez wyglada na pierwsza faze cyklu. OK :-D Nastepnie dnia z samego rana dostalam miesiaczje :-D Dzien po rzekomej owulacji :-D W mojej klinice chyba ryli ze smiec****ak czytali to co ona napisala :-D x Nastepna historia. Bylam sprawdzic ilosc pecherzykow ktora rosnie w trakcie stymulacji. Kolejna "mistrzyni" tego fachu wykryla tylko 2 :O Tez wszytko do mojej kliniki na pismie wyslalam. Bylam zalamana ze to juz koniec wszytkiego :( Tyle, ze gdy juz potem bylam w mojej kinice dokladnie 24 godziny pozniej na sprawdzianie to sie doliczyli 11 pecherzykow :-D :-D :-D Kolejna "expertka" ginekolog zapisala sie w alumnach historii. W klinice gdzie jestem wszyscy sa bardzo profesjonalni i nikt sobie nie pozwoli na komentarze pod wzgledem innego lekarza ale widzialam ze moja pielegniarka musiala sie naprawde postrzymywac zeby sie w glos nie rozesmiac co ci ginekolodzy tam powypisywai. x Acha, bylam tez raz kiedys na konsultacji u dr.R w Warszawie. On sie doliczyl jednego moze dwoch (jak sie wyrazil) pecherzykow antralnych :-D W mojej klinice doliczyli sie 7 ;) i tyle tez mniej wiecej rosnie (z malymi odchylami w obie strony) w trakcie stymulacji. x W USA USG wykonywane jest wylacznie przez "USG technician" , w Europie USG wykonuja lekarze ale z mojego doswiadczenia wynika ze oni sa kompletnie inkompetentni. Dlatego radze kazdemu kto ma problemy z plodnoscia zeby sobie dal swiety spokoj z lekarzem zza rogu tylko zeby sie od razu wybral do dobrej kliniki leczenia nieplodnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
Coconut, jezeli chcesz sprobowac jeszcze raz stymulacji ze swoimi komorkami to nie czekaj na jakis cykl gdy Twoje FSH magicznie spadnie tylko dzialaj teraz. Jezeli juz raz mialas wysoki wynik FSH to nie ma najmniejszego znaczenia dla sukcesu zeby czekac do cyklu gdy Ci to troche spadnie. Kiedys mysleli, ze to ma znaczenie ale byly badania ktora wykazaly ze czekanie ze stymulacja na taki cykl z nizszym FSH nic nie daje w koncowym efekcie. x W CCRM nawet nie sprawdzaja FSH przez poczatkiem stymulacji. Sprawdzaja tylko raz na samym poczatku leczenia zeby wiedziec jak mniej wiecej odpowiesz na stymulacje, ale potem juz nie. Przed rozpoczeciem zastrzykow zawsze sprawdzaja tam tylko: 1. Czy nie masz cysty 2. Progesterone 3. Estradiol 3. LH x Oni uzywaja czasem testosteronu w priming cycle ale WYLACZNIE po sprawdzeniu Twojego poziou testosteronu we krwi. Nie wiem ile Ty tego bralas ale napisalas cos o wcieraniu calego opakowania za jednym razem. To nie moze byc poprawne no chyba ze w Polsce maja innej wielkosci opakowania. Normalnie wybiera sie za pomoca plastikowej strzykawki tylko kilka ml testosteronu w zelu, co stanowi tylko czesc jednego opakowania. Jestes pewna ze oni Cie dobrze poinstruowali co do dawki? x Spotkalam sie rowniez z opinia, ze testosteron jest szkodliwy dla jakosci jajeczek u kobiet po 40tce. Podobno, LH staje sie silniejsze z wiekiem i wyzwala w jajnikach duzo meskich hormonow w trakcie stymulacji a te z kolei maja negatywny wplyw na jakosc komorek. Ale dotyczy to tylko starszych kobiet, 40plus. Mozesz sobie zgooglowac Dr. Sher Las Vegas, on niejednokrotnie o tym pisal i dostaje apopleksji gdy ktos kobietom po 40-tce radzi testosteron :) Tu jest fragment tego co on o tym pisal: " In addition, the LH they produce becomes more potent with advancing age and thus is much more likely to evoke a greater ovarian testosterone response with a negative effects on egg/embryo quality (and correspondingly on the likelihood of IVF success)." x W CCRM natomiast uzywaja tego czasami ale wylacznie w zaleznosci od Twoich wynikow testosteronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Coco to jak mam rozumieć swoje wyniki jeśli AMH mam 0,55 a FSH 6,7 bo jak na moje to coś tu nie pasuje.. aż mnie korci żeby powtórzyć AMH ale lekarz mówił żeby lepiej nie badać bo z takim wynikiem łapię się jeszcze na refundacje a jak się okaże że zmalało to z refundacji klapa... nie wiem już co mam myśleć o tych moich wynikach... a Wy co myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy dzięki kochana:):) Tak czułam,ze rozwiejesz moje wątpliwości odnośnie testosteronu.Ja miałam prikaz wcierać sobie przez dwa tygodnie malutka saszetke dziennie czyli 5g.I tak trochę oszukiwałam i wcieralam polowe a wynik był bardzo wysoki.Dlatego samowolnie sobie zbadałam poziom i dobrze bo tak to bym się dalej smarowala czyms co nie było dla mnie wskazane.Zreszta jak można zelecac cos skoro nie wiemy jaki jest tego poziom.To tak jakbym sobie wymyslila,ze od dzisiaj lykam codziennie 2 ibupromy to mnie na wszelki wypadek nic nie będzie bolało:O Wyniki pozostałych hormonow miałam chyba ok bo LH 14,74 mlU/ml chociaż taki to chyba jednak za wysoki bardziej wskazujący faze owulacujna Progesteron 2,01 ng/ml tez niby już się lapie na faze owulacyjna Estradiol 20,51 pg/ml Badania miałam w 4dc Dobrze,ze z tarczyca jest ok ale sama widzisz laboratoria leca sobie w kulki i endokrynolog powiedział,ze takie wyniki absolutnie być nie mogą bo jak rosnie TSH to FT4 nie może. A powiedz co u Ciebie?Przygotowujesz się do kolejnej akcji?Czy masz jakies sniezynki po ostatnich działaniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka AMH to sobie możesz zrobić ponownie tylko i wyłącznie do Twojej wiadomości w niezależnym laboratorium.I jeśli odpukać będzie nizsze to zadnej klinice nie musisz się z tego spowiadać:P Przystepujac do refundacji pokazesz lepszy wynik i tyle.Jestes mlodziutka i tak jak pisala Gerwazy Twoja jedna komorka może być więcej warta niż dziesięć uzyskanych od 40-latki. Dziewczyny chcemy kupic pieska malego maltanczyka:Dczy macie może w swoim otoczeniu kogos kto już ma albo same macie i zechcecie się podzielić doświadczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
nie mogę nic napisać, bo wyświetla mi się, że to SPAM:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
Coco właśnie sobie wygooglałam, jak wygląda maltanczyk. I jest super. Ale ogólnie nic o psach nie wiem. Dla samej urody jednak bym kupiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
Coconut, to Ty sobie konska dawke tego testosteronu wcieralas! :O Az zerknelam na moje instrukcje. U mnie to stosowali w priming cycle ale po pierwsze sprawdzili mi testosteron i mialam duzy niedobor, po drugie sprawdzali tez w trakcie uzywania testosteronu a po trzecie moja dzienna dawka wynosila: 1.25 mililitra czyli raptem 12.5 miligrama . Ty sobie natomiast wcieralas 5000 miligramow!!! Roznica dawki ponad 4900 miligramow! Twoj lekarz pewnie cos uslysal o testosteronie na zasdzie ze dzwonili ale one nie wie w ktorym kosciele :O x Normalnie progesteron na poczatku stymulacji powinien byc ponizej 1. U mnie tzw. supression chcek robili zawsze w 3dc i zawsze sprawdzali tylko, LH, Progesteron i estradiol. x Nie jestem lekarzem ale uwazam, ze fatalnie Cie prowadza. Teraz musisz dac cialu z miesiac zeby wszytko wrocilo do normy ale potem moze jednak wybierzesz sie do innej kliniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
Acha, maltanzcyki sa slodkie tylko musisz pamietac zeby im codziennie oczka przecierac i myc dystylowana woda gotowana. Poza tym wielkosc psa super bo mozesz go zawsze ze soba wziasc w podroze. Uwielbiam psy ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
Justka87, To jest przeciez bardzo proste. AMH mowi ci o ilosci, FSH o jakosci. Mozesz miec tylko jedna pare kozakow ale za to bardzo dobrej jakosci :-D Dlatego nic nie ma dziwnego w Twoich wynikach. Zamiast robic po raz kolejny AMH to zabierz sie od razu za dzialanie. Co niby C***owie kolejny wynik AMH? I tak juz wiesz ze musisz dzialas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Gerwazy a inhibina B? bo ja mam wynik 7,2 to chyba nie najlepiej? a FSH 6,7 to dobry wynik?? właśnie przewertowałam swoj***adania i znalazłam coś takiego jak TPO które wynosi 5 i DHEAS 105 czy orientujecie się czy takie wyniki są w porządku?? Coco maltańczyki są prześliczne, słodziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy co klinika to gorsza:OTeraz jak sa refundacje to jest jeszcze gorzej:O Nie wiem do której mam się udac bo w ostatnim roku zaliczyłam dwie. Do Warszawy nie chce za bardzo tym bardziej,ze na temat każdej z klinik zdania sa tak podzielone,ze naprawdę można zglupiec.Teraz to i tak,ze zlecili chociaż badania a reszte sobie sama zleciłam.Bo w poprzedniej Gamecie to poszlam w 2dc i wyszłam zastrzykiem w brzuch 400 Gonalu na dzień dobry i to było przygotowanie do ivf. A jak Twój maly lokator?Piesek znaczy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy, ja jutro mam wizyte w gamecie w gdyni u dr czecha ktory ma super opinie:) licZe ze zapali u mnie nowy promyk nadziei:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też leczyłam się w Gamecie Gdynia i byłam zadowolona z lekarzy jak i obsługi , co do podzielonych zdani o różnych klinikach , tak zawsze będzie bywać ponieważ nie da się każdemu dogodzić , oczywiście może się zdarzyć że lekarz może mieć akurat zły dzień bo to tylko człowiek jak my , niektórzy zbyt pochopnie oceniają po jednorazowym incydencie , mi również przydarzyło się tak w Gamecie że lekarz troszkę nie tak do mnie podszedł ale ja odwzajemniłam to i chyba po chwili zajarzył o co chodzi i wszystko wróciło do normy :)i było już tylko lepiej :) . A właściwie nie ma kliniki w której było by 100% pozytywów trzeba się po prostu przekonać na własnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie najgorsze jest to że..kiedy po 3 cyklach poszłam na badania tak o..dla spokoju ducha że te podstawowe są ok nagle wyszło mi za mało pęcherzyków w jajniku...czekając tydzień aż na wyniki amh i inhibiny wypłakałam oczy...a kiedy zobaczyłam wynik amh..załamka..ale jako tako zebrałam się do kupy i pomyślałam amh 0,88 jest obniżone ale nie jakoś drastycznie...i w miarę upływu dni nabierałam znowu nadziei..ale gdy odebrałam wynik fsh nadzieja znowu przepadła znowu kopniak w twarz...i w sumie po napisaniu tu na forum tych paru postów znowu zbieram w sobie nadzieję że może jednak jeszcze można walczyć...jeśli jutro jednak lekarz da mi 3ciego kopniakai powie, że u mnie tylko kd i nie ma szans inaczej to poprostu będzie to skopanie już leżącego i nie wiem czy się kurna podniosę...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Bella moje AMH to 0,55 natomiast FSH 6,7 (fakt nie najgorsze) w każdym razie przy takim AMH lekarz powiedział, że zdecydowanie odradza KD i że póki jest szansa trzeba próbować na własnych komórkach mimo tego, że ja już byłam tak załamana wynikami że myślałam, że w moim przypadku tylko KD! także spokojnie i głowa do góry!! masz wyższe AMH od mojego także myślę, że masz szansę na dzidzi z własnej komóreczki:) wiem, że nie tylko AMH się liczy ale musisz być dobrej myśli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Mam jeszcze jedno pytanko do "wtajemniczonych" czy DHEAS to to samo co DHEA??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja37
Bella nie zamartwiaj się przesyłam ci link w którym jest odpowiedź lekarza odnośnie możliwości z amh 0,9 (na tej stronce jest dużo ciekawych rzeczy) www.novum.com.pl/pl/dla-pacjentow/forum-embriologiczne/lista-pytan/pytanie/445/ i jeszcze o DHEA że poprawia rezerwę jajników www.novum.com.pl/pl/dla-pacjentow/forum-embriologiczne/lista-pytan/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja37
Justka, Czy ty bierzesz DHEA? ja się zastanawiam czy kupić nie wiem czy powinnam wcześniej zrobić badanie? jutro mam wizytę to może zapytam lekarza co on o tym myśli na novum wyczytałam że jest udowodnione że poprawia rezerwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anik 30
Maja, ja biore DHEA 75 mg dziennie (3x25) od 3 tygodni. Nie robilam badania, bo mieszkam zagranica a tu sluzba zdrowia jest do bani i nawet porzadnych laboratoriow nie ma. Na Twoim miejscu zrobilabym jednak to badanie - w moim rodzinnym miescie kosztuje tylko 30zl a na wynik czeka sie 2 tygodnie. Na jednym z irlandzkich forow przeczytalam, ze DHEA moze podwyzszyc poziom testosteronu przez co cale in vitro moze byc odwolane, wiec lepiej sie upewnic, ze faktycznie ma sie zanizony poziom. Ja w sumie mam niewiele do stracenia i postanowilam brac DHEA na wlasna odpowiedzialnosc. Jak narazie jedyna zmiana, jaka zauwayzlam jest dluzszy i obfitszy okres - zawsze trwal dzien maksymalnie dwa, teraz az 3. Mam nadzieje, ze to dobry znak. Bede w Polsce miesiac przed planowanym ivf i wtedy zrobie sobie testosteron i DHEA - lepiej pozno niz wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Maja też czytałam, że poprawia rezerwę, ale mi endokrynolog odradził bo powiedział, że w moim przypadku może tylko zaszkodzić.. więc nie zażywam, łykam sobie koenzym Q10, kwas foliowy i witaminki. zastanawiam się właśnie czy DHEA i DHEAS to to samo.. bo to drugie miałam badane i wynik jest w dolnej granicy normy, nie wiem też czym dokładnie sugerował się endokrynolog odradzając suplementację..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Maja też czytałam, że poprawia rezerwę, ale mi endokrynolog odradził bo powiedział, że w moim przypadku może tylko zaszkodzić.. więc nie zażywam, łykam sobie koenzym Q10, kwas foliowy i witaminki. zastanawiam się właśnie czy DHEA i DHEAS to to samo.. bo to drugie miałam badane i wynik jest w dolnej granicy normy, nie wiem też czym dokładnie sugerował się endokrynolog odradzając suplementację..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja37
Dzięki Anik faktycznie zrobię to badanie zanim zakupię lepiej sprawdzić żeby sobie nie zaszkodzi. Czy to jest drogie i czy trzeba receptę? Ja teraz biorę wit. D i koenzym Q10 ale przeczytałam ze nie jest udowodnione że to pomaga. Ja teraz jestem na stymulacji, jutro idę na monitoring. Lekarz ma zdecydować czy będzie inseminacja. Ja @ mam 30-37 dni, trwają ok 7 dni i ostatnio bardzo obfite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×