Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Saadee

Niskie AMH

Polecane posty

Gość justka87
Bella co do protokołu to na razie wiem tylko tyle, że długi jest poprzedzony wyciszeniem jajników za pomocą tabsów anty, co do skuteczności to chyba zależy od konkretnego przypadku, generalnie czytałam, że przy niskim AMH częściej jest stosowany krótki, ale tu też nie ma reguły chociażby Zuzia z tego co pamiętam miała długi protokół i udało się:) szczerze także byłam zaskoczona długi protokołem, ale ja ufam swojemu lekarzowi i wierze, że wie co robi.. Jagodzianko z tego co czytam dość często badasz FSH czy zawsze wykonujesz badanie w drugim albo trzecim dniu cyklu, zastanawiam się czy mój wynik jest wiarygodny z tego względu, że badanie wykonywałam w piątym dniu cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
Justka powtórz koniecznie w 2-3 d.c. Bella nieważne, że jesteś z gdyni. Do pani embriolog na stronie Salve jest podany numer telefonu, odbiera po godz. 14, jeśli nie ma czasu, mówi, kiedy można zadzwonić. Bardzo mądra i miła kobieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Dziękuje Jagodzianko:) pewnie i tak mnie to czeka jeszcze przed INF, chociaż bardzo się boje, że wyjdzie jakaś masakra, wynik 6,7 bardzo mi się podoba i wolałabym żeby taki został... kupiłam dzisiaj moje "ulubione" orzechy brazylijskie, czytałam że maja dużo selenu, no to trzeba wcinać:) Dziewczyny a czy któraś z Was robi sobie w domu soczki i ma jakiś fajny przepis?? ja kupuję sobie ten marchwiowy i czasem z buraka jednodniowe, ale stwierdziłam, że lepiej robić sobie w domku różne zdrowe mixy:) dlatego jadę dziś po sokowirówkę, bo jeszcze się nie dorobiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyy
Dla jasnosci, nie ma czegos takiego jak puste pecherzyki. Jezeli jest pecherzyk to jest tez i jajeczko. Tyle, ze normalnie podczas procesu owulacji jajeczko uwalnia sie od sciany pecherzyka i plywa sobie swobodnie w plynie, ktory wypelnia pecherzyk. Kiedy robia punkcje to po prostu odsysaja caly fluid z pecherzyka i potem z niego wylawiaja jajeczko. Bywa jednak tak, ze jajeczko nie uwolnilo sie od sciany pecherzyka - wtedy nie ma jajeczka w odessanym fluidzie i lekarz mowi ze pecherzyk byl pusty. Czasem po prostu dokonano punkcji zbyt wczesnie i moze za pare godzin ten pecherzyk by sie uwolnil od scianki pecherzyka. Czasem jedak cos jest po prostu nie tak z tymi jajeczkami i jezeli sie nie uwolnily to i tak nic by z nich nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy Ty sie orientujesz lepiej niż ja bo ja myslalam ze mam puste pecherzyki a tu sie dowiaduje ze jednak nie o to chodzi to jak ja mam słabe AMH jak chodzilam do ginekraologa za każdym razem mialam pęcherzyk który pęka FSH LH ok to co mi jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
Gerwazy, czy to oznacza, że ja mam wszystkie pęcherzyki, które rosną, z jajeczkiem. Bo już nie kumam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
Tak, kazdy pecherzyk ma jajeczko ale co z tego? Jezeli ono sie nie oddziela we wlasciwym czasie od scianki pecherzyka to jest po prostu albo niedojrzale, albo abnormalne getycznie albo zdegenerowane w jakis inny sposob. Wtedy lekarz potocznie uzywa okreslenia ze pecherzyk byl pusty. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już całkiem się pogubiłam to co nam mówi wynik AMH. Możesz mi to wytłumaczyć tak na chłopski rozum. x W sobotę miałam AID miałam 2 pęcherzyki, wszystko na cyklu naturalnym, biorę euthyrox 0,37 (niedoczynność tarczycy), kwas foliowy, omega 3, i witaminę D forte, chodzi mi o to że nie biorę żadnych lekarstw związanych z inseminacją x AMH 0,36 FSH 5,12 LH 1,92 TSH 1,42 Witamina D3 15,5 x Co mogło pójść nie tak, jak chodziłam do ginekologa w czasie cyklu czy też po zawsze były pęcherzyki, a jak byłam po było widoczne że pękły (oczywiście nie wiem czy w każdym cyklu bo nie chodziłam co miesiąc do gin ;) ) x Jak byłam teraz w sobotę to lekarz mówił że sam nie wie czasami o co chodzi wspominał o kobiecie która chciał być dawczynią jest młoda ma dwójkę dzieci prowadzi zdrowy tryb życia, a skreślono ją bo ma małe AMH x O co chodzi z tym AMH ? x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Gerwazy. Olga http: tu masz informacje wyzerpującą, chociaż mnie lekarz powiedział, że AMH aż tak pewne nie jest //www.invicta.pl/upload/ginekolog%20pl/2011%2006%2020%20AMH%20na%20www%20-%202%20KG.pdf Jagodzianka13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nigdy nie badałam inhibiny B, ile kosztuje, czy to badanie jest istotne? Jagodzianka13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Jagodzianko z tego co mi wiadomo to inhibina b mówi o jakości jajeczek i chyba jest dość istotnym badaniem bo mi lekarz powiedział, że nie tyle martwi go moje AMH (0,55) co właśnie inhibina 7,2 przy normie 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję, mnie nikt tego nie zlecił, może dlatego, że przy skrajnych wynikach FSH i AMH kolejne badania nic by nie wniosły. Czy u Was też tak nieprzyjemnie na zewnątrz. U mnie sypie, wieje... strasznie Jagodzianka13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Jagodzianko ja inhibine miałam badaną od razu po pierwszej wizycie razem a AMH.. tragedia z pogodą:( mam już dość śniegu i zimna:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro miałam robić znów badania, ale dam sobie spokój do kolejnej wizyty. W marcu jadę do Gamety, zobaczę, co powiedzą. Pewnie dostanę zlecenia na tysiąc badania. In vitro z KD kosztuje tam 14 tys. ponad właściwie, a do tego jeszcze dochodzą koszty badań, kariotyp chyba najdroższy. Zbankrutuje Jagodzianka13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
Olga, na chlopski rozum :D : wyobraz sobie, ze idziesz do sueprmarketu i chcesz kupic jajka :) Widzisz 2 paczki jajek, obydwie sa tak zaklejone ze nie mozesz otworzyc. Na jednej widnieje napis: 4, na drugiej 6. Ktora wybierasz? ;) AMH jest jak ten napis na paczce z jajkami, mowi Ci ile jajek jest w paczce. Powiedzmy, ze wybralas ta paczke z napisem 6. Zadowolona wracasz do domu i w koncu otierasz paczke. A tam kazde jajko poltuczone, skorupka zbita :O AMH mowi Ci tylko ile masz jeszcze jajeczek w swojej "paczce". Ale nie mowi Ci nic na temat ich jakosci. Moze ta paczka z 4-rema jajkami byla lepsza? Moze one wszytkie byly piekne i zdrowe podczas gdy te z paczki z napisem-6 byly wszytkie felerne? :O x Przy Twoich wynikach i wieku, mog Ci jedynie powiedziec, ze nie masz czasu. Musisz sie starac o dziecko JUZ: Z Twoim FSH masz szanse na to, ze jajeczek bedzie niewiele ale za to, ze beda dobrej jakosci. W momencie gdy FSH wzrasta powyzej 10 jest bardzo ciezko zajsc w ciaze :O Tak, ludzie opowiadaja nieraz o cudach, ale to sie zdarza bardo, bardzo nieleicznym :( x Dlatego nie trac czasu na bzdury i metody ktore Ci oferuja maly poziom sukcesu. Wiesz, w Rosji mowi sie podobno, ze trzeba sie modlic ale dalej wioslowac :D Zachowaj naturalne proby na cykle "pomiedzy" staraniami z IVF. x Zycze C***owodzenia i mam nadzieje, ze bedziesz troche madrzejsza niz ja :O Sama czekalam za dlugo z IVF bo mni ekazd ypocieszal, ze monitoring itd. w koncu zaowocuje. Minely lata :O a ja jak ostatni glupek wierzylam lekarzom :O Teraz juz za pozno :( Nie popelniaj mojego bledu! Jezeli cud C****sany to i tak sie na niego zalapiesz ;) Ale w miedzyczasie wiosluj! Ile sie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
* jeszcze jedno, zacznij od dzisiaj brac witamine D w ilosci 1000UI na dzien bo poziom masz badrzo zanizony a to wazne dla plodnosci. Masz tylko 15, a totalne minimum jest 30. Ja tez mialam niski poziom witaminy D i klinika kazala mi brac wiatmine D w tejj ilosci takze podczas stymulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki:) Biore witamine D forte czyli 2000 powiedzialam o tym lekarzowi On powiedział ze ok. Mam taka cicha nadzieję ze sie uda, mamie też mówili ze bedzie miala problem a tu proszę mój brat chłop jak dąb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gerwazy całą noc myślałam o tych jajach ;) noo i tak sobie mysle może i mam chodzby 1 na opakowaniu ale FSH i LH chyba mowi o jakosci a to mam chyba dobre. Z jednego jaja można przeciesz tyle zrobić :) ale w sumie z tych rozbitych o ile były by świeże pewnie tez bym coś zrobiła X Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pisałam ja Olga tylko sie niezalogowalam X Jeszcze raz pozdrawiam Wszyskich i życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Olga - Gerwazy bardzo ładnie to wytłumaczyła i tak jest. Wiesz, ja jak zbadałam sobie pierwszy raz AMH (0,2) i FSH (6,0) a na USG wiele pęcherzyków antralnych - można powiedzieć, że byłam w takiej samej sytuacji jak Ty. Już po dwóch miesiącach jak zbadałam FSH byłam w szoku bo skoczyło najpierw do 16 a jeszcze 2 mies.później do 26... Minął rok i teraz w tym cyklu znów mam FSH 6,5 - tak więc jak w końcu zdecydujesz się działać może się nagle okazać, że musisz poczekać kilka cykli, żeby FSH było odpowiednie do stymulacji. Jak zauważyłam pierwszy raz tak wysokie FSH, to później badałam je w każdym cyklu w 2 dniu i niestety było załamujące. Teraz w nowym roku taka niespodzianka 6,5! Już nie liczyłam na taki wynik :-) Ale dlatego, że robiłam histeroskopię wczoraj (usunęli mi zrosty z macicy) to nie mogłam w tym cudownym cyklu zacząć stymulacji...Zobaczę jak będą się prezentowały wyniki w następnym cyklu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anik 30
Hej, sorki za moze glupie pytanie, ale skoro FSH wskzauje na jakosc jajeczek i powiedzmy, ze Acai poprawi wlasnie te jakosc, to czy FSH wtedy spadnie? Pytam, bo moje FSH to 14.4. Moze nie jest to tragedia w porownaniu do FSH niektorych z Was, ale szalu tez nie ma. Mialam ****adane kilka razy, ale tylko raz bez wyciszania (po wyciszeniu mialam rewelacyjne 4.1), wiec nie wiem, co by bylo w innym cyklu. Problem polega na tym, ze jak tylko odstawiam antykoncepcje, to w juz po kilku dniach zaczynaja rosnac torbiele. Raz bylam na monitorowaniu cyklu w 7 dniu u juz mialam 2 centymetrowa torbielke. Od tego czasu nie przerywam brania pigulek, wiec nie moge sprawdzic tego FSH jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
To FSH jest strasznie dziwne, jeśli świadczy o rezerwie, dlaczego tak skacze. Rezerwa jest przecież stała, a raczej maleje. FSH 26 to dość dużo, oznacza wyczerpującą się rezerwę. FSH 6 to prawidłowa wartość. U siebie jeszcze to rozumiem, bo nie spadło poniżej 28. I każdy lekarz mi mówił, że dopóki nie spadnie do poniżej 20, bez różnicy czy mam 28, czy 38, czy 50. Pigułki usypiają jajniki, jeśli wartość FSH wtedy spada, to chyba jest to dobry znak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się coś kojarzy, że z tym fsh to jest tak, ze u normalnej zdrowej kobiety z normalną rezerwą jajnikową i jajeczkami, fsh jest niskie ponieważ jajniki same bez pomocy produkują komóreczki jajowe, natomiast gdy ta rezerwa się wyczerpuje, jajniki przestają pracować jak należy wówczas potrzeba bodźca który je zmusi do pracy i wówczas właśnie fsh rośnie, by zmusić je do produkcji, i wysokie stężenia tego fsh mówią nam o tym, że na jajnik trzeba bardzo mocno działać by zaczął pracować..a to znaczy że odbiega to od normy już, dlatego też patrzą na wielkości fsh może? bo skoro już samo fsh wysokie jest czyli jajnik nie pracuje jak należy i mimo tych bodźców dalej jest leniwy to jakakolwiek stymulacja i tak tego nie zmieni..bo stymulacja to nic innego jak hormony..a już wiemy że one nie do końca jednak zmuszają nam ten jajnik do pracy....a zmieniając temat, czy któraś z was jest może z krakowa?jest tam klinika artvimed, w której mają specjalnie przygotowane ivf dla pacjentek z niską rezerwą: Program leczenia pacjentek z ograniczoną rezerwą jajnikową (http://www.artvimed.pl/content/view/132/70/) są 2 warianty: Program In Vitro dla pacjentek z obniżoną rezerwą jajnikową, lub Program In Vitro Double-Stimulation dla pacjentek z obniżoną rezerwą jajnikową. Strasznie mnie to zaciekawiło, czym różni się podejście w tych metodach od tych stosowanych w pozostałych klinikach? może to jest to samo tylko sobie tak to nazwali by bardziej przyciągnąć pacjentów tj my?jak będę w gamecie to napewno zapytam o to time -lapse ..skoro już podchodzimy do in vitro to warto sobie maksymalizować te szanse jak tylko się da....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella to chyba tak nie jest np ja AMH pierwsze badanie mniej niż 0,1 drugie badanie 0,36 a FSH jak ta lala tzn tak mi się wydaje bo 5,12 w 3dc i właśnie tego troszkę nie rozumiem. x Wydaje mi się że jakby było tak strasznie źle z moją rezerwą to bym miała FSH LH USG też złe, a u mnie to tylko AMH że tak powiem jest do d... x Może nie jest tak źle we wtorek robię test liczę na 2 kreski :) x Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
Przy ocenie płodności kobiety bierze się pod uwagę: wiek kobiety, obraz USG czyli liczbę pęcherzyków antralnych, AMH, FSH, LH, estradiol, inhibinę B. Jeśli ja na USG mam jeden do dwóch pęcherzyków antralnych, AMH nieoznaczalne i FSH najniższe 28, to wiadomo, że jest lipa. Gdybym miała FSH poniżej 20, a AMH wciąż nieoznaczalne lekarze mówią, że bez problemów podjęliby się stymulacji. Gorzej z FSH ok. 30 i AMH o wyższej wartości. Bo FSH jest badaniem pewniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziiii
Taida, czytam, czytam, ale od czasu do czasu i przyznam się szczerze, że nie jestem na bieżąco, ale u mnie same zmiany, pozytywne i nie bardzo mam czas na skrupulatne śledzenie forum. Jestem w 14 tygodniu ciąży !!! :) Czuję się bardzo dobrze, nie zapeszając nie miałam w pierwszym trymestrze żadnych objawów ciążowych :) Jesteśmy z mężem też już po USG prenatalnym-genetycznym i wszystko w najlepszym porządku. Dziecko rozwija się prawidłowo. Jesteśmy przeszczęśliwi, że w końcu nam się udało po 6 latach walki. Sierpniowe podejście zakończone totalną klapą gdzie żadna komórka nie nadawała się do zapłodnienia totalnie nas załamało. Jednak w listopadzie zebraliśmy siły i podeszliśmy po raz trzeci. Wyprodukowałam 4 komórki z czego wszystkie dotrwały do stadium blastocysty. Dwie mi podali podczas transferu, a dwie poszły do mrożenia. Na pierwszym USG w 6 tyg. ciąży dowiedzieliśmy się, że jeden zarodek się przyjął. Dobra, nie rozpisuje się więcej o sobie. Dziewczyny, które mnie pamiętają co u Was? Taida, a Ty jak się czujesz, kiedy masz termin? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziii Strasznie się cieszę i gratuluje :) Odzywaj się czasami. Coś tak czułam, że u ciebie jakieś zmiany. I Dziewczyny ja jestem po wizycie. Wszystko ok. Mala waży 865 gramów. 26 i 3 tc. I Zobaczcie Andzii to kolejna dziewczyna, której się udało. Trzeba walczyć. I Gerwazy super opisałaś te jajka w pudełku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papatka80
Ayla, gratulacje!!!!! Chciałam sie przywitac, pierwszy raz tu jestem....moje amh 0,2... jestem po 3 ICSi, w tym jednen transfer udany, 3 lata temu stymulacja na krótkim protokole. Ostatni- syczeń 2014- na cyklu nturalnym, 5 pęcherzyków, 2 komórki, niestety żadna się nie zapłodniła. Gerwazzzzy, jestem pełna podziwu dla Twojej ogromnej wiedzy!! Bardzo nam pomagasz.. Mam równiez pytanie: czy wiesz, jaka jest opinia amerykańskich lekarzy na temat prób na cyklu naturalnym, bez mocnej stymulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane, jestem po histeroskopii i usunięciu zrostów w macicy, czuje się dobrze, ale jeszcze mnie boli. Wczoraj byłam na kontroli i lekarz założył mi spiralkę domaciczną (antykoncepcyjną :-) ), po to by się nowe zrosty nie robiły. Za dwa miesiące ma mi ją wyjąć. Taki innowacyjny sposób, no zobaczymy :-) Gerwazy - pisałaś o Acai Bery - ja biorę już od 5 miesięcy i to dosyć dużą dawkę bo 2x 3g (3000mg), rzeczywiście bardzo dobrze się czuję i teraz kojarzę, że moje przeciwciała aTPO i ATG bardzo spadły jak również FSH! Trudno mi jednoznacznie powiedzieć czy to wpływ Acai Bery czy dużej dawki wit.D ? Rano na czczo biorę też Colostrum (sproszkowane pierwsze mleko krowie). Taida- kiedyś pisałaś, że garściami brałaś tyle tabletek! Ja chyba też teraz tak mam :-) Pocieszam się jednak faktem, że głównie są to naturalne składniki: Acai Bery, Colostrum, Euthyrox -który muszę brać, wit.D, żelazo (mam bardzo niską Ferrytynę), Q10 i Selen. Jagodzianka - brałam też, ale już kilka miesięcy temu olej z wiesiołka i olej z lnu (w kapsułkach). Bardzo ładnie pokazał mi się śluz płodny. I tak zostało! Oeparol brałam 8 tab.dziennie i kilka tab.z olejem lnianym. Wszystkie do momentu stwierdzenia dni płodnych. Już nie biorę żadnych z tych tabletek od 3-4 miesięcy, a ładny śluz pozostał :-) Pozdrawiam! U mnie znów przez noc napadał śnieg! Całe szczęście jestem na zwolnieniu i nie muszę się ruszać dzisiaj z domu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×