Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

majonez kielecki - jedziemy na tym samym wózku, ja wczoraj mialam zmiane terminu porodu na 7 wrzesnia 2013, ale w stopce zostawiam tak jak miałam poprzednio wyliczone bo i tak ta data jest ruchoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na koniec września
ja z 1983 ;) ja nie chciałabym dostać wózka bo lubię sama wszystko wybierać - jak już coś to wolę kasę na wózek:P myślę o teście PAPP-a ale mam obawy czy mi nie przysporzy tylko dodatkowych obaw i wątpliwości bo różne opinie o nim krążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja muszę kupić wyprawkę od początku, całą :D Łóżeczko, fotelik, wanienkę i przewijak oddałam po urodzeniu starszej córki siostrze - korzystały z tego jej dzieci (dwójka), a potem przeszło to na brata i jego syna :) Teraz już nie nadają się do użytku więc w sumie mogę liczyć tylko na jakieś ubranka po dzieciach i swojej córce. I powiem szczerze, że jestem przerażona cenami wózków :o Rozważam opcję kupna z komisu - ostatecznie gondola nie posłuży mi długo, a często w komisach są takie wózki w świetnym stanie, za kilkaset złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na koniec września
ja myślałam, że jak tylko dowiem sie o ciąży to zacznę biegać po sklepach i kupować ciuszki ale teraz jakoś tego nie czuję...myślę, że na dobre zacznę się rozkręcać z zakupami koło maja/czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabeczka - dopiero spojrzałam na Twoją datę porodu w stopce :) Jest różnica jednego dnia, bo ja też miałam powiedziane 8 albo 4, ale po obrazie z usg lekarka przychyla się bardziej do tego ósmego. Może na koniec lata wymienimy się telefonami i będziemy do siebie smsować z porodówki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na koniec września
ja ostatnio doszłam do wniosku, że posiadanie 1 dziecka jest nieopłacalne :D bo jak kupować nowe wózki, nosidełka itp. to szkoda wydawać tyle kasy na tak krótko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termin na koniec września - ja miałam to samo :D Ale teraz czekam na potwierdzenie płci dziecka, jakoś wydaje mi się, że łatwiej będzie wtedy kupować konkretne rzeczy. A póki co pomału przymierzam się do przewalenia do góry nogami naszej sypialni - trzeba ją odmalować, zmienić łóżko, wynieść niepotrzebne graty i zrobić miejsce na nowe, dziecięce ;) Chociaż tatuś kupił już chyba 3 pary skarpetek, 2 butelki i smoczki, nie mógł się powstrzymać :D A mówią, że to baby świrują na punkcie dzieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi1984 czemu szukasz podwujnego wózka ? Czy spodziewasz się bliźniąt ? no właśnie, kto potrafi zrobić tabelkę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majonez kielecki - nie ma sprawy, zawsze będzie raźniej sie wspierać :) powiem Wam Dziewczyny,że na tym naszym topiku wszystke z nas są naprawde normalnie i fajnie sie rozmawia, jak patrzyłam na inne topiki to dziewczyny strasznie sie wyzywają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja próbowałam się wcześniej wbić na ten temat sierpień/wrzesień, ale tam już jest bardzo hermetycznie, bardzo ciężko wejść w tamto towarzystwo. A tutaj cieszę się, że weszłam, przedstawiłam się, od razu jest odzew, miła rozmowa itd ;) nick.................wiek.....termin porodu................ co jeszcze miałoby być w tej tabelce? Mogę spróbować zrobić, kiedyś robiłam na odchudzaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reni89 są to specjalne taśmy naklejane przez rehabilitanta. Spróbuje wkleić Ci link, żebyś mogłą o nich więcej poczytać: http://www.bio-medicalis.pl/kinesiology_taping Chodzi o to, że one trzymymają bolący obszar 'w ryzach', zapobiegają ruchom, które powodują ból, mają też działanie przeciwbólowe i rozgrzewające, mimo że nie są nasączone żdnymi substancjami, które mogłyby przeniknąć do organizmu Mamy. Myślę, że można je zamówić przez internet, ale chyba powinna je nakleić osoba, która się na tym zna (rehabilitant), bo chodzi o to, żeby to zrobić we właściwym miejscu i właściwy sposób. U mnie miałam taką kratkę # w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz dwa podłużne pasy na bolącym pośladku - u mnie ból promieniuje przez nerw kuszlowy aż do stopy. Ja akurat mam namiary na rehabilitantkę, która pracuje z kobietami w ciąży w Warszawie (dostałam od mojej ginekolog jak tylko zobaczyła jak chodzę). Ale chociaż mieszkam teraz w Warszawie pochodzę z mniejszego miasta i tam też kiedyś rehabilitantka mi to naklejała (nie byłam wtedy w ciąży). Może spróbuj sprawdzić czy u Ciebie są jacyś rehabilitanci, którzy pracują z osobami z problemami z kręgosłupem, podzwoń i spytaj czy stosują 'taping'. Może się zdaży, że ktoś to jednak robi. Ulga jest - przynajmniej w moim przypadku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno baeczkiświrują na punkcie dzieci, tak? A mój mąż do kąd się dowiedzieliśmy o naszej fasolce w ciągu miesiąca przytył 4 kg, i ciągle się obrzera. U mnie waga tylko +1,5. Mąż bardziej się objawia. Na szczęście nie mamy mdłości i wymiotów - tzn ja, nie wiem jak mąż. ":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na koniec września
kafeteria to ogólnie baaardzo specyficzne forum :D po moim mężu nie spodziewam się takich wybryków zakupowych...powiem Wam, że ogólnie niby wiem o ciąży ale bardziej w nią uwierzę jak brzuch zacznie się powiększać - na razie to mimo wszystko abstrakcja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reni a co spowodowało ze robiłas test? skoro masz 24 lata? czym to sie charakteryzuje? przy 1 dziecku miałam tylko zwykłe usg genetyczne, zastanawiam sie czym to sie rozni? czy u Ciebie wyszła jakas nieprawidłowosc? chyba rzeczywiscie ja najstarasza;] a do tabelki moze miejscowosc, płec dziecka ewentualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dostałam własnie odpowiedź ze szkoły rodzenia u mnie w szpitalu można chodzić, jest 8 spotkań, zapisy po 20 tyg.ciąży i koszt 180zł, chodzi się z partnerem/mężem lub osoba która może byc obecna przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie przy szpitalu i nietylko sa bezpłatne szkoły rodzenia , mozna na koniec dac co łaska jezeli ktos moze i chce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie nic nie kupuję, nic nie planuję i po prostu czekam aż ciąża wejdzie w 'bezpieczny' okres. U mnie dziś zaczął się 12 tc, więc czasu jest naprawdę sporo. Póki co planuję na marzec/kwiecień jakieś wakacje i relaks:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na koniec września
czyli jak zaczął się 12 tc to inny zapis to 11w1d ? bo gubię się w tych wyliczeniach a lekarze podobno liczą skończone tygodnie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dla mnie to abstrakcja nie jest, ale ja już jestem mamą, więc może podchodzę do wszystkiego mniej emocjonalnie, choć oczywiście bardzo cieszę się z każdego usg czy niepokoję się jakimś niemiłym objawem. Ale facet się stresuje bardziej niż ja, mniej je, nie śpi po nocach i siedzi na stronie IKEI przeglądając łóżeczka. Nie wiem czy to normalne...:D Kurczę, ja schudłam 2kg, mdłości mam straszne, choć od jakiegoś czasu na szczęście (?) tylko wieczorami. Jem bardzo mało, ale często. I jem ciągle ptysie, to moja jedyna słabość:P No i całe szczęście nic mi nie dolega w kwestii kręgosłupa. A ja zastanawiam się, czy doktor poradzi mi zrobić Pappa, ale nie wiem czy bym zrobiła. A Wy? Zrobicie jeśli będzie taka możliwość? Ok, no to tabelka będzie wstępnie wyglądać tak: nick.................wiek.....termin porodu...........miejscowość........płeć dziecka Majonez Kielecki...27......08.09.13..................Łódź..................?.............. x Wystarczy skopiować i się dopisać, zmodyfikujcie jeśli coś jest nie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majonez kielecki i ja próbowałam w temat sierpień/wrzesień. Jednak my tu dajemy radę, Swojskie dziewczyny jesteśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka dziękuję, zaraz o tym poczytam więcej ;) Keiti test zrobiłam sama dla siebie, usg genetyczne wyszło dobrze, lekarz sam mówił, że mogę dodatkowo zrobić test i właśnie teraz trochę żałuję bo tak jak pisała wyżej termin na koniec września te testy różnie wychodzą i boję się, że u mnie wyjdzie coś nie tak i będę się stresować. Mogłam już zostać przy samym usg skoro wyszło wszystko dobrze no ale ja jestem z tych, które czasem najpierw robią a później myślą :p Ja wcześniej nie siedziałam na forum ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci więc nie wiedziałam, że są tu takie dziewczyny niemiłe o których piszecie ;) Dobrze, że nam się topik udał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na koniec września
z tego co wiem po 35 rż te badania są refundowane ja jeśli sie zdecyduję to na własny koszt ale tak jak pisałam mam obawy bo wyniki to tak naprawdę statystyka i nie dają 100 % diagnozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na koniec września
nie mili ludzie są wszędzie :P też bywam niemiła :classic_cool: jak mam dobry powód:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reni a jak masz koniec wrzesnia to nie za wczesniej na usg genetyczne? ogolnie je sie robi miedzy 11-13 tyg? ja PA_PA bede robic ze wzgledu na wiek, w ogole chyba jest refundowany na NFZ, Ty płaciłas? ja duzo mam po synku, az za duzo, wiec narazie nie bede skupiac sie na zakupach, tymbardziej czekam do zakonczenia 1 trymestru ze wzgledu na utrate dziecka w ub roku własnie w 1 trymestrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reni - myslę, że pszczolineczka się ze mną zgodzi - na tamtym temacie nawet nie chodzi o to, że dziewczyny były niemiłe, po prostu jakoś traktowały te nowe jak powietrze po jakimś czasie. Nawet dzisiaj tam zajrzałam, żeby poczytać czy coś się zmieniło i akurat trafiłam na wpis jakiejś pomarańczki, która napisała im, że jest jej przykro, że ją tak olały. No ale nic, ważne, że one mają siebie tam, a my tutaj też możemy sobie swobodnie i bez spinania się pogadać ;) Dziewczyny, czy Wam już widać trochę brzuchy???? Bo mnie tak wydęło, że wyglądam na jakiś 5 miesiąc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczolineczka, skopiuj sobie to: x nick.................wiek.....termin porodu...........miejscowość........płeć dziecka Majonez Kielecki...27......08.09.13..................Łódź........ ..........?.............. x I pod moimi danymi dopisz swoje, oddzielaj poszczególne informacje kropkami tak, żeby były mniej więcej na tej samej wysokości co moje, aby było czytelnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×