Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

ja na zaparcia popijam siemienie lniane. 1 łyżeczkę zalewam wrzątkiem, jak ostygnie i zgęstnieje dodaję albo mleko albo sok pomarańczowy. Tak raz na 2-3 dni. pomaga hej,,,, ja też jak sie na siusiu obudzę w nocy to mi się nie chcę spać ale jakoś zasypiam. Ale sikam do 2 godz w nocy, regularnie, 22, 00, 02, 04 i 06, mam już dosyć tego wstawania. ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem glodna ale boje siezjesc bo wymiotuje ciagle po jedzeniu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie niestety siemię lniane powoduje odwrotny skutek :( A co do budzenia w nocy to też się budzę ok 2 i nie śpię później do 5 lub 6, później zasypiam na 2 godziny i tyle mam ze spania ;) Dziewczyny znacie coś skutecznego na zajady? Mam w kąciku ust już od ponad miesiąca i za nic nie mogę sie tego pozbyć. Smaruję kilka razy dziennie tisane lub carmexem. Czytałam, że maść z wit a pomaga ale ponoć nie wolno stosować jej w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam koszmarny dzień w pracy dziś chyba oszaleje albo pójde na zwolnienie wcześniej eh :( na dodatek boli mnie głowa a mdłości są jakby bardziej dokuczliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie kiedys tak bardzo bolala glowa pzrez to mdlosci tez byly wieksze wzielam apap i pomoglo ;)) moze sprobuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reni89 --- zajady!!! masakra, zaczęły mnie męczyć jeszcze nim zaszłam w ciążę. Brałam wit b, potem specjalnie skondensowaną wit b - na zajady. i nic, potem gdzieś wyczytałam, żeby rozkruszyć wit. b 2 i zmieszać z kremem nivea. Pomagało na pół dnia Miałam zajady z dwóch stron wygladałam jak koszmarek, jak w te popękane rany wchodził fluid. I poszłam do mojej ukochanej pani alergolog, która uratowała mnie z alergii i z astmy, i powiedziałam jej, że jestem w ciąży. i ona szukała różnych maści, ale mało którą można było stosować w ciąży, w końcu przepisała mi silny żel Miconal. Przysięgam, piekło, nakładałam na zajady 3 razy dziennie, i po 2 dnia !!!! słowo daję, po dwóch dniach jak ręką odjął , nie ma i już nie wróciły. Maść jest na receptę i kosztuje 18 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabka092 pomogło bynajmniej na jakiś czas dziekuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorem :) co do budzenia w nocy, u mnie chwilowo przeszło, też budziłam się ok 2-3 i nie mogłam zasnąć, najgorsze to było w tygodniu jak chodzę do pracy! byłam potem cały dzień nieprzytomna! ostatnio się nie budzę, ale za to rano muszę szybko do toalety lecieć.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reni i zabeczka miały dziś badania genetycznie, dziewczyny dajcie znać jak było, jak przebiega takie badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka dziękuje ;) Będę musiała sie wybrac do lekarza bo mnie tak samo z tym już szlag trafia. Zagoi się na chwile a wystarczy przy obiedzie np już pęka i na nowo... Ja już jestem po usg prenatalnym i wszystko jest w porządku, słyszałam serduszko dziecka i lekarz mówił, że jeszcze nic pewnego ale być może będzie to chłopczyk ;) tak jak czułam :) Zrobiłam jeszcze test z krwi, wynik będzie za 2 tygodnie ale lekarz sam stwierdził, że jest wszystko dobrze i nie muszę się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super Reni :) cieszę się bardzo razem z Tobą :) jeśli można spytać- to usg było robione dopochwowo? chciałabym w końcu zabrać ze sobą partnera aby mógł doświadczyć tego co ja :) a nie chce być przy badaniu usg dopochwowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz zaczął robić przez brzuch ale nie było dokładnie widać więc zrobił dopochwowo, wtedy wolałam, żeby mąż wyszedł bo nie czułabym się zbyt komfortowo :p Ale wszystko miałam nagrane na płycie więc mąż obejrzy sobie spokojnie dzidziusia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie wrażenie po tym usg genet. ? jakaś różnica od normalnego ? A co do testu pappa, to robi się go tylko z krwi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, nie wiem gdzie sie podczepic jakos w watek sierpien/wrzesien nie moge sie wkrecic tez mam termin na wrzesien, istatnia @ była 16 grudnia, mam synka 5 letniego i jedno poronienie za soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej czy was czasen boli zoladek ? Mialan przed chwila taki bol ze nie moglan wyrobic tak mnie skrecalo. Trwalo to kilka minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabka 092 ja tak miałam w pierwszej ciazy i to tez tak na początku jakoś bolal mnie żołądek tak ze nie mogłam wstać do toalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabka 092 ja tak miałam w pierwszej ciazy i to tez tak na początku jakoś bolal mnie żołądek tak ze nie mogłam wstać do toalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo sie wystraszylam alle bylam u gina i wszystko ok bylo. A od czego to wuesz ? Za 4tyg bede miala usg genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak poza tym to witam ponownie. Nie było mnie 2 dni a tu aż 6 stron naprodukowane :). Ja w pierwszej ciazy miałam ogromna ochotę na pepsi i pilam ja litrami bo nie mogłam sie powstrzymać z kawa było to samo 3 dziennie to było minimum w pracy bym bez tego nie przetrwałam ( pracowałam do 38 tc) Synek urodził sie zdrowy i spokojny od początku przesypial noce i w dzień tez ładnie śpi więc chyba nie ma na to reguły ale jestem zdania ze jeśli można to należy unikać takich używek :) Teraz na kawę nie mam ochoty pije moze raz w tygodniu pepsi tez mniej pije bo aż tak mnie nie ciągnie za to mam wjazd na słodkie :) Do lekarza pierwszego kontaktu idę w czwartek dopiero on mnie skieruje do szpitala i pewnie ok 13 tc bede miała usg genetyczne. U nas w Uk Wogole przez cała ciążę nie badają dopochwowo i sa tylko 2 usg. Trochę lipa ale cóż trzeba sie podporządkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem od czego mnie tak bolało przestawalo po kilkunastu min i zazwyczaj po tym musiałam do toalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabka 092 Najlepiej jeśli skontaktujesz sie ze swoim lekarzem jeśli te bóle bedą sie powtarzać. Lepiej sie upewnić ze wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc sie nie martw :) napewno dzidzi nic złego nie ma. Moze poprostu zjadlas cos :) . Ja juz uciekam do spania dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczolineczka na usg genetycznym więcej widać szczegółów niż na zwykłym, lekarz robił mi również 4d i widać było twarz dzidziusia, chociaż rączką się zasłaniał i lekarz kilka razy próbował ;) Widać było serce, mózg, żołądek, nerki dziecka... lekarz sprawdzał czy wszystko dobrze pracuje. Test Pappa to test z krwi, mi pobierano normalnie z żyły, wyniki będę miała za 2 tygodnie. Żabka mnie też bolał żoładek, teraz uważam co jem bo najgorzej było po potrawach smażonych czy ostrych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reni ja nic smazonego nie jem juz od dawna nie tylko w ciazy i naprawde nie jem nic ciezkiego wystraszylam sie bo bolalo bardzo az tak caly pas zoladek boki az do kregoslupa;/ ale blam wczoraj u lekarza i bylo ok dzidzia ma 23,4 mm;)) za 4 tyg usg genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi sie wydaje ze to od wymiotow mogl mnie bolec bo kilka razy w ciagu dnia zwracalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całkiem możliwe ;) jak widać ciąża płata nam różne figle ;) Mnie ostatnio przez kilka dni łapał taki skurcz nogi, że do toalety nie mogłam zajść na dwóch nogach :p musiałam iść na czworakach ;) na szczęscie przeszło a teraz znowu drętwieje mi lewa ręka, nie wiem dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Jak Wasze samopoczucie dzisiaj? U mnie całkiem niezle dziś wolne więc moze będę miała więcej czasu dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny - rzepraszam,że sie wczoraj nie odezwałam,ale mąż ma nagły wyjazd służbowy i treba było jechac na zakupy, więc nawet laptop nie otworzyłam, ale już zdaję Wam relację z badania. Usg miałam robione przez powłoki brzuszne, ale niestety dzidzius jest za mały (3,5cm) i lekarz nie był w stanie wykonac badania genetycznego - za mały przynajmniej o 1 cm.Zrobił zwykłe usg i posprawdzał czy póki co na ile mozna zobaczyc wszystko z dzidzią w porządku. Dziewczyny lekarz dośc mocno naciskał na brzuch i dzidzia w pewnym momencie sie obudziła, i zaczęła machac do nas najpierw jedna rączką potem drugą - normalnie łzy stanęły mi w oczach takie to niesamowite przeżycie, potem troche sie dzidzius powiercił bo czuł naciskanie przy badaniu, ale przynajmniej wiem,że póki co wszystko jest ok, są rączki, nóżki, paluszki mogliśmy już policzyć,zoaczyc stópki, serduszko bije miarowo. Lekarz wg wielkości dziecka wyliczył,że termin porodu jest na 07.09.2013 a w stopce wczesniej mój lekarz wyliczył na 03.09.2013. I teraz zgłupiałam i jedye co jestem pewna to to,że zapłodnienie było 15 grudnia na 100%. Z badania mam płytę nagrana więc mąż mógł zobaczyc jak dzidzius macha do nas. Troche jestem rozczarowana,że lekarz mi kazał wybrać sie na badanie a jeszcze za wcześnie. Reni89- porównajmy jeszcze raz kiedy miałaś ostatnią @ i przypuszczalnie kiedy u Ciebie było zapłodnienie? i jak duży jest Twój dzidziuś? bo mnie sie wydaje,że mój jest trochę za mały. Dla przypomnienia u mnie OM 26.11.2012, zpłodnienie 15.12.2012, dzidzia ma 3,5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×