Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

Gość Moniqell
Ja mam 2 miesieczna córeczke i teraz mi test wyszedl pozytywny... nie wiem czy to jeszcze hormony z poprzedniej ciazy czy wpadlismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniqell
Moja teściowa przy obu synach miala konflikt serologiczny i dostawala zastrzyki, nie wiem co to ma wspolnego z przetaczaniem krwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, ja tez dzis nieciekawie sie czuje. od rana chodzilam jak pijana -tak mi się chce spac. wypilam słabą kawę jest moze ciut lepiej. a brzuch boli i boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam konflikt,dostałam zasrzyk immulglobiny i później bada się krew na czynnik com są chyba ok 3 razy w ciągu ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, dzis bylam u siorki i dostalam posciel dla dzidzi i duzo juz ciuszkow ktore sa juz za male na Antosia (ma 3mies) bo szykowala sobie miejsce w komodzie;) no i pozniej bedzie reszta a teraz wlasnie zrobilam sobie frytki, tak mi sie przypomnialo ze ostatnio o nich pisalyscie, ja robie frytki w piekarniku bez tluszczu wiec mysle ze jedzone od czasu do czasu nie zaszkodza.. wogole nie mam na nic ochoty nic mi nie smakuje na obiad dzis zjadlam 3ziemniaczki i mizerie uwielbiam ogorka i jogurt naturalny to moglabym jesc ciagle.. nio a jutro jedziemy do poznania wiec przy okazji odwiedzimy ikee musimy obejrzec komody i popatrzec co tam maja dla dzieci;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny te bóle brzucha są u mnie spowodowane chyba przez zaparcia :( znowu mnie boli żołądek i tak zawsze mam jak mam zaparcia. Zjadłam jogurt naturalny, 2 jabłka, kiwi, morele suszone i nic... Żabka ja dzisiaj wypiłam kawę u rodziców bo miałam ciśnienie 60/40! zakręciło mi się w głowie i wpadłam na ławę w kuchni, na szczęście zdążyłam się złapać ale pierwszy raz mi sie tak stało a ciśnienie mam od początku niskie tylko od wczoraj już jest przesada, wieczorem jak mierzyłam to było mi już słabo i miałam 80/40 a dzisiaj 60/40. Po kawie było 100/70 więc nie takie złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja cisnienie mialam 120/80 wiec idealne a kawy nie pije bo mi nie ladnie pachnie a zawsze tak jak lubilam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reni89 i ja też tak zauważyłam że bóle brzucha mam wtedy gdy nie wypróżniam się reguralnie. Albo po "trudniejszym" wypróżnianiu. Zapytam lekarza przy najbliżej wizycie czy to coś poważnego czy nie zwraać uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
czesc dziewczyny:) moge sie dolaczyc? pisalam na innym forum, ale sie nie odnalazlam, wiekszosc dziewczyn byla w kolejnej ciazy a ja niestety 'stara' i w 1 ciazy w dodatku po bardzo dlugich staraniach. Cudem sie udalo:) Dzisiaj zaczelam 13 tydzien:) termin wg usg koniec sierpnia wg okresu 1.09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ninka! - zaczynasz tak jak ja dzisiaj 13 tydzień, jasne,że możesz sie przyłączyc do nas :) Dziewczyny ja wczoraj wieczorem miałam niezłą jazdę - tak wymiotowałam,że dzisiaj mam całe gardło obdarte :-( masakra była, mój mąż pierwszy raz był obecny jak wymiotowałam i chba dopiero teraz do niego dotarło jak to niefajnie jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
dziekuje zabeczka. Widzisz ja tez wymiotuje i mam mdlosci caly dzien:( no i do tego czasem migreny a paracetamol nie dziala. o zatwardzeniach nie wspomne, chociaz troche pomaga siemie lniane:d do pracy chodze w kratke bo nie daje rady. Ale wiem ze bedzie dobrze, w koncu mina te przykre dolegliwosci- zaraz chyba pojde spac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny :) pisalam na początku, ale pozniej bylam juz zapracowana i jak wracalam to juz nie mialam na nic sily :) ja zaczelam 9 tydz, lekarz nie ustalil mi jeszcze konkretnego terminu. Od dzisiaj jestem tez juz na zwolnieniu, bo ciąża to nie choroba, ale wole dmuchac na zimne... :) objawów ma generalnie bardzo dokuczliwych nie mam... czasem mecza mnie mdłosci, ale nie prowadza do zwracania, tylko po porostu sa. bardziej meczące są dla mnie zaparcia, wczoraj pomogla mi activia :) życzę wam miłego dnia :) ps. bardzo miło czyta się wasze posty :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie! Dawno nie pisałam - ostatnio jakoś brak był czasu i pracy sporo. Tymczasem czytam Wasze posty, żeby być na bieżąco. Mam pytanie - czy któraś z Was miała lub będzie mieć wkrótce to 1-sze ważne USG. Ja mam jutro i bardzo się denerwuje, czy będzie wszystko ok. U mnie to będzie ostatni dzień 12tc i nie wiem czy wtedy to już będzie przez brzuch czy jeszcze dalej dopochwowe. W każdym razie najważniejsze, że I trymestr ma się ku końcowi. Juuupi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do objawów typu wymioty - nie miałam wcale, nudności w zasadzie tez nie. Jak poczulam wogole jakies, to po prostu jadlam cos i znikaly bez sladu. Tak wiec u mnie 1 trymestr bez sensacji zoladkowych i gdyby nie duze piersi wrazliwe, to pewnie nawet bym nie czula, że jestem w ciazy. Jedyne co mam to mega wyczulony węch na papierosy, jak ide chodnikiem, to wszędzie je czuję i muszę okręcać twarz szalikiem, żeby jakoś przejść. Mam wrażenie, że wszyscy dookoła palą i mam ochotę ich %#@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, a od którego tygodnia ciązy możemy jeździć bez pasów w samochodzie ? Bo mnie troszke cisną ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka - nie wiem czy nie za wczesnie masz to badanie, bo ja byłam w zeszły wtorek i to był mój 12 tc i dziecko było za małe, miało 3,5cm wtey, a lekarz powiedział mi,że za małe o 1 cm przynajmniej i nie dało sie zrobić tego badania. Chyba,że Twój dzidziuś bedzie większy akurat. Badanie jest przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabeczka - mój maluch miał 3,5 cm dokładnie 2 tygodnie temu, czyli jak kończyłam 10 tydzień (według USG 10w3d), więc myślę ze powinien juz być dość duży na to badanie. Zresztą tak mi kazała moja gin robić:) Ale nerwy są - czy urósł, czy serduszko będzie bić i ta przezierność.. Któraż z Was ma już to za sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka - no to powinno byc teraz dobrze, dzidzius na pewno urósł. Mnie lekarz sam zpisał na to badanie, a jenak dzidziuś był za mały, a termin mi wyliczył z usg na 07.09.2013, a wczesniej na 03.09.2013, chyba mój dzidzius coś mało rośnie, zmartwiłam się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczolineczka - Zgodnie z art. 39 ust. 2 ustawy z 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 2005 r. Nr 108, poz. 908) obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy: kobiety o widocznej ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. wlasnie wrócilam od lekarza. strasznie bolal mnie brzuch od rana i no -spa nie pomagala wiec musialam to sprawdzic. na szczęscie wszystko ok. ile mierzył wasz dzidzius w 8 tygodniu ciazy? zerknijcie jak mozecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabeczka nie masz czym się martwić. Mój maluch wyprzedził swój termin o kilka dni i był wtedy trochę większy niż według terminu OM. U Ciebie poczęcie mogło być później i stąd róznica. Umówiłaś już się na to 'kolejne' USG? Jeśli tak to na kiedy, jeśli mogę spytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgaT86 u mnie w pierwszym dniu 8 tygodnia, czyli skończone 7w1d według USG miał 1,1 cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to będzie bo ten lekarz, który miał badac przezierność karkową bedzie dopiero za 3 tyg. u mnie i powiedział,że wtedy dzidzius będzie juz za duży na to badanie, żeby mój ginelkolog pobadał dzidziusia czy wszystko dobrze, alenie wiem czy mój potrafi to badać,bo inaczej by mnie nie zapisywał do tego, u którego byłam. Jutro będę dzwonić to dowiem sie czegoś więcej. Ten jedynie co mógł to sprawdził czy płód jest żywy i rozmiary, czy są kończyny i jak bije serduszko. Zrobił mi poprostu zwykłe usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Ja mam pierwsze usg w środę i bardzo jestem ciekawa co mnie powiedzą,bo lekarka na skierowaniu napisała 8 tyg.?? (w tedy tyle było)teraz to 10t 5d.Według lekarki macica większa była jak na ten tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dzisiejszym usg wyszlo ze ma 1cm czyli widze ze w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Ja dzisiaj trochę lepiej się czuję aczkolwiek brzuch dalej trochę pobolewa i rzeczywiście było to chyba spowodowane zaparciami bo dzisiaj po "sprawie" brzuch przestał boleć, czasami czuję tylko taki ucisk na żołądku i od czasu do czasu przejdzie mi delikatny ból w jajniku ale ogólnie myślę, że to problemy z jelitami bo zawsze mam te bóle jak nie pójdę kilka dni do kibelka ale wczoraj to już była masakra, myślałam że umrę z bólu. Nie chciałam jechac do lekarza bo wyjdzie na to, że co tydzień chodzę do lekarza z każdą pierdołą a mówiłam swojemu o tych bólach i powiedział, że widocznie taki mój urok bo z ciążą jeszcze jak byłam tydzień temu było wszystko w najlepszym porządku. Dzisiaj jestem na lekkiej diecie i wszystko jakby się uspokoiło. Chyba będę musiala całkowicie zrezygnować ze smażonego i ciężkostrawnego bo po tym jest jeszcze gorzej. Poza tym oprócz tego zauważyliśmy z mężem, że bóle nasilają się po większym wysiłku (a w sobotę wysprzątałam cały dom na błysk i nie moglam na chwilę usiedzieć) i faktycznie, bo jak ostatnio miałam takie bóle to też coś robiłam "cięższego" i tak samo cierpiałam przez 3 dni. No będę musiała się naprawdę oszczędzać chociaż ja jestem z tych co nie usiedzą, mnie już dzisiaj trafia jak cały dzień w łóżku leżę. Mam nadzieję, że nie będzie to trwało całą ciążę bo się wykończę :( Co do pasów to też mnie cisną już trochę ale zapinam i będę zapinać całą ciąże bo bezpieczeństwo najważniejsze. Sa jeszcze specjalne pasy dla kobiet w ciąży, może zaopatrzysz się w takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×