Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniczkamk17

Szkoła za granicą

Polecane posty

Gość Studentka2013
Ups za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatekmaku
jak czytam posty studenki2013 to moja mina wyglada mniej wiecej tak: O.o Po pierwsze, studentka2013, nie lubie cie bo jestes zlosliwa i zaatakowalas mnie z wypowiedzia "a co, pewnie robisz marny certyfikat w collegu":D ale wybaczam ci zlosliwosc, po drugie twoje posty warte sa podtarcia tylka, dajesz dziewczynie tylew informacji o studiowaniu w stanach, ze rownie dobrze moglabym pomyslec ze zasuwasz ze szmata na domkach i do zadnej szkoly nie chodzisz (z czego absolutnie nie nasmiewam sie, ale po co klamac?) Gdzie ty chodzisz przepraszam do szkoly, ktora kosztuje $24K za rok? HAHA:D Iw jakim stanie mieszkasz..po samej nazwie stanu od razu mozna stwierdzic czy klamiesz czy nie. Szkoda ze nie podzielisz sie info na temat twojej szkoly, co studiujesz ile kredytow bierzesz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka2013
To teraz ja bede wredna I odplace sie tym samym jezeli bede miala OCHOTE to napisze moze cos wiecej jezeli nie bede miala to nie napisze I niestety ale TY bedziesz musiala to uszanowac czy chcesz czy nie! To nie jest przymusowe zeby pisac!!!Zagranica unikam takich polaczyn jak Ty!!!!! Chwasciemaku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka2013
Mieszkam w NY city chwascie spoleczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatemaku widac ze jest bardziej doswiadczona,obeznana w tych sprawach . Ale studentka nie przesadzaj ,.... Szczerze ? To widac ze cos kręcisz (bez urazy) :) . PS: kwiatekmaku Jeszcze raz bardzo ci dziękuje za pomoc w odnalezieniu sie w tych sprawach ,a ile masz lat tak wgl albo pani ma lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do belsratatataber96
Po co chcesz tutaj do USA przyjechac smarku?juz nas tutaj za duzo jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatekmaku
Hej! Mam 22 lata studiuje od 4... Moj kierunek to prawo. Generalnie to szkoly na poziomie undergrad nie sa tak drogie jak mowi kolezanka, chyba ze zapisujesz sie prywatny uniwersytet (co w stanach wcale nie oznacza lepszy, chyba ze mowimy o princeton lub harvard). Generalnie to jezeli rzeczywiscie udaloby ci sie przetransferowac tu do liceum to mialabys to przewage, ze dla studentow hs jest mnostwo scholarships opartych o SAT's (cos jak nasza matura) a jak jestes dobra w jakimns sporcie i zapiszesz sie druzyny w hs, to masz szanse na 100% sportowe scholarship na uniwerku. Ale jest tez mnostwo innych drug finansowania studiow (zawsze mozna tez zaciagnac pozyczki) - ale na to wszystko musisz miec niesttey legalny pobyt tu. Czy rodzice twoich znajomych orientowali sie jakby wygladal twoj proces wizowy? Postanowilas cos z tym liceum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOOO prawo ; ) Bardzo ciekawy kierunek :) . Uwielbiam siatkówkę oraz piłkę nożną . Trenowałam tu w Polsce 3lata ; ) . Mam smykałkę do tego . No własnie jeszcze nie rozmawialismy tak dokladnie o szkole bo tam jest 7 godzin roznicy i nie mozemy często trafic na nich na portalu spolecznosciowym wiec to tez tak wiesz. Chcialabym bardzo tam chodzic do szkoly i jestem wlasnie ciekawa jakby bylo z tą high school tam . Czy by mnie cofnęli czy tez nie bo tam sie chodzi od 14-18 lat do high school wiec nie wiem . Ty pewnie też się nie orientujesz zbytnio prawda ? Dodam ze co piszesz o studiach uznaję za ciekawe ; ) . Jest ciężko dla Ciebie ? Od jak dawna tam jesteś ? I czy znasz język bardzo dobrze ? W jakim czasie sie nauczylastak wiesz na poziomie ? I ostatnie pytanko heh:D z jakiego miasta/stanu jesteś ? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatekmaku
nawet jak cie cofna, to po prostu skonczysz szkole srednia majac 19 lat (co i tak na to samo wyjdzie jakbys byla w polsce). mieszkam na florydzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatekmaku
ja mialam to szczescie ze rodzice poslali mnie wczesniej do szkoly (byla u mnie eksperymentalna klasa 6scio latkow) i skonczylam szkole srednia w polsce jak mialam 18 lat. w stanach mieszkam tyle samo ile studiuje.. ze tak powiem udalo mi sie... bo nie mam nic "w plecy". ale powiem ci cos na wstepie. tu nie ma takiego czegos jak "w plecy". Na studiach sa ludzie w tak roznym wieku, poza tym duzo ludzi rzuca szkole srednia jak ma 16 lat, pracuje i zdobywa GED (takie jakby swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej) majac 20kilka lat lub nawet wiecej. Nikt naprawde nie bedzie zwracal uwagi na twoj wiek ze jestes o rok starsza w liceum czy cos w tym stylu. a studia niektorzy ciagna w nieskonczonosc (bo masz tu system ze sama decydujesz ile brac zajec w semestrze i jakie zajecia chcesz - masz duze pole manewru, nie ustalony grafik). wiec znaM ludzi ktorzy biora tylko jedne zajecia w ciagu semestru i tak studiuja od 10 lat. nie ma na to reguly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatekmaku
no jezyk niestety musisz miec perfekt... i amerykanie maja fiola na punkcie akcentow..hehe. wiec jak masz cholernie twardy akcent to przerabane bo nikt cie nie rozumie i wszyscy sie pytaja skad jestes... ale mopwie ci nauczysz sie szybko.. jak pojdziesz do hs bedziesz miala znajomych amerykanow..w collegu na pewno takze.. (na przyklad na moim kierunku jestem jedynym obcokrajowcem! a studiuje na drugim najwiekszym co do wielkosci uniwerku w USA..po prostu zalezy od kierunku i z kim na zakjecia trafisz). Ja mysle juz po ang i to nie przychodzi latwo, szczegolnie jak sie jest w takim wieku jak my - moj mlodszy brat mial tylko 9 lat jak przyjechal do usa i zalapal jezyk bez akcentu perfekcyjnie.. ja sie musialam bardziej pomeczyc. ale i tak jest latwiej niz jak jestes starsza... potem to z nauka jezykow jest jakby ktos ci na ucho siadl LOL. najwazniejsze ze jak uda ci sie zalatwic formalnoci z tym liceum, kuj ile wlezie i staraj sie miec najlepsze oceny - w stanach dobra przyszlosc zapewnia tylko dobra edukacja.. a nie chcesz pracowac i chodzic do collegu..chcesz miec jak najwiecej scholarships i oplacone tuition i skupiac sie jedynie na nauce. Generalnie to jesli nastawiasz sie na emnigracje, nastaw sie na hardkorowa nauke.. inaczej bedziesz zgorzkniala jak studentka2013.. bo amerykanie to naprawde fajny narod.. ale jak wykonujesz prace fizyczne i opbracasz sie wsrod plebsu..to masz odczucie ze oni chca sie wykorzystac i nie maja dobrych intencji.. prawda jest taka ze to bardzo uprzejmi i otwarci ludzie i naprawde zycza ci wszystkiego najlepszego. bardzo cenia sobie ciezko pracujacych i ambitnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez studentka
Kwiatekmaku, Zgadzam sie ze wszystkim co napisalas.Tez studiuje w Usa i tu wlasnie jest tak jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do kwiatek maku
Ale pierdolisz z ta zyczliwoscia u amerykancow!!! To najbardziej samolubny I nastawiony tylko na wyzysk narod!!! Liczy sie tylko $ nie czlowiek! I akurat tutaj pisze o tych wyksztalconych( hehe wiadomo na jakim poziomie sa te ameryckie skuly)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do kwiatek maku
Gowniara zycia nie zna I sie wymadrza!! Wlasnie te debile rzucaja szkole a pozniej maja te swoje nedzne GED ktorym sobie moga Tylek podetrzec! gdzie jest sprawiedliwosc dla osob ktore NIE rzucily szkoly I przeszly 4 lata nauki?! Nie ma Bo ameryka to samowolka I kazdy robi co chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatekmaku
A jaka jestem mondro i oczytono w tej lameryce ju nol ajm kul giryl z edukejszyn .mi nol now;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatekmaku
I lyw in floryda ent aj stadi wery hart and maj grejts are wery gut.end ju ol are idjots! Nat mi I ajm smart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatekmaku
Osobo powyzej.. podejrzewam ze to ty, studentka2013? ale jestes psychiczna, ja pierdzie**.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatekmaku
" Ale pie**olisz z ta zyczliwoscia u amerykancow!!! To najbardziej samolubny I nastawiony tylko na wyzysk narod!!! Liczy sie tylko $ nie czlowiek! I akurat tutaj pisze o tych wyksztalconych( hehe wiadomo na jakim poziomie sa te ameryckie skuly)!!" Przepraszam, a gdzie nie liczy sie $$? W ogole z reszta..wchodzic z toba w dyskusje to ponizej moich progow umyslowych. Moze i jestes starsza, ale o wiele glupsza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ciebie pipo
Zamilcz smarku jeden!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tego kwiatka...
wiesz,z ta laurka amerykanska,to naprawde przesadzilas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scholarships i tution co to takiego jest . Ta Studentka2013 jakas chora jest . Powiedz mi studentko gdzie sie nie liczy kasa ? hęę ? Każdy na to patrzy ,a Polacy pewnie jeszcze bardziej niż Amerykanie i tutaj takich bzdur nie wypisuj. !!! Kwiatekmaku : Staram sie wlasnie w szkole aby miec same 4,5 i z niektorych 6 ,choc z matematyką bedzie grzej .. . Na 1semestr mam 1ale spokojnie już poprawie 4 sprawdziany tylko :) ,a z innych same 5,4 ta matma tylko u mnie zawadza ; //

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek maku
Aj nol ajm sa smart aj nol rajt? Aj stadi in bik szkul in floryda.bugahaha kazdy ale to kazdy wie ze edukacja na dole poludniu USA jest nijaka I na niskim poziomie smarku!!!masz I jestes gorzej wyksztalcona niz np osoba z NY city czytaj ja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Na dole poludniu USA" AHAHAH. W ogole przypomnialo mi sie jak wypisywalas posty o pracy w fabrykach w USA, potem twierdzilas ze jestes z Kanady, potem ze SPA prowadzisz... Ludzie sie z ciebie nabijali, jestes niezle powalona i sfrustrowana wariatka... Szkoda ze nie moge odkopac tych topikow... LOL Oczywiscie zawsze wielce pokrzywdzona przez Amerykanow..lol wiesz co... z taka glowa jak ty, pewnie bedziesz gwiazda odcinka Criminal Minds niedlugo, bede wyczekiwac! :) do beliebers96: twoje oceny z polskiego liceum nie beda sie nigdzie liczyly, tylko oceny z amerykanskiego hs. nie wiem czy ci jakies przedmioty przepisza, cyz po prostu posadza do testow diagnozujacych. Musisz jak najszybciej skontaktowac sie ze znajomymi z USA, i zacznijcie sie dowiadywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do tego gown-iarza kwiatkamaku
Ty usrana gowniaro Ty mi do piet tlumoku lamerycki nie dorastasz!;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do tego gown-iarza kwiatkamaku
Heh Ty mi mozesz na skonczyc conajwyzej a nie pouczac szczeniaku jeden buty mi mozesz wypolerowac twoja wiedza I osobowoscia snietej ryby TLUMOKU z ameryki! Twoja edukacja ma dziury jak ser!;))(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okej dizęki bardzo kwiatekmaku ; ) . Boże jak ja na tych testach diagnozujących polegnę to dopiero będzie kicha ; // . Umiem angielski ,but I'm scared ; P . A ta typiara to jakas nieogarnięta . . . Teksty ma jak nastolatka,a moze jeszcze gorzej jak dziecko 7 letnie . Boże co za ludzie żyją na tym świecie .. ; o Tacy nie powinni się rodzic i do ludzi wychodzić ... !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z uk
Haha fajna pyskowka;) kwiatku niestety wszyscy wiedza ze szkoly w Stanach sa na nizszym poziomie niz te np w Europie.Taka jest prawda.Dlatego ludzie z Europy sa naprawde lepiej wyksztalceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do z uk. U nas w Polsce uczą tylko tej bezsensownej teorii. Co mi po teorii ? Czemu mają zagranicą lepszych lekarzy itp.? Bo działają na sprzętach . Za granicą jest mniej teorii ,a wiecej praktyki i to jest dobre ; ) . Tak powinno byc tez w Polsce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z uk
Heh bo niestety ci najlepiej wyksztalceni lekarze inzynierowie wyjechali skuszeni przez amerykanow wizja lepszego zycia kasy a tak naprawde to tylko mzonki bez pokrycia z realiami;/maja lepszy sprzed Bo maja na to kase..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×