Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nietutejsza

od kiedy barszczyk czerwony?

Polecane posty

Gotuję mojemu synkowi zupki, ma 5 miesięcy i zastanawiam się czy mogła bym mu zrobić barszczyk czerwony. Nie wiem tylko od jakiego wieku można wprowadzić buraczki. Gotowa któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie możesz włączyć buraka. Ale barszczyk oczywiście bez czosnku, cebuli i grzybów ;P W ogóle daruj sobie jakieś kalendarze kiedy można włączać, bo co innego można było włączać jak my byliśmy mali, ja wychowałam 4 dzieci i przy każdym się dziwiłam,że można nagle wprowadzać rzeczy, które wcześniej były zabronione :D Na wyczucie trzeba. Dajesz kilka łyżek, jak nic się nie dzieje to za tydzień możesz dać całą miseczkę ;) i wprowadzaj po jednej nowości to nie będziesz miała niepewności co po czym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak się właśnie staram robić, choć lubie się upewnić, czy nie zaszkodzę Małemu. Właśnie chciałam zrobić taki delikatny, może zabielić swoim mlekiem, bo karmię piersią, a buraczki myślę, że są raczej dość bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Ja buraka wprowadziłam jako jedno z pierwszych, właśnie tak po 5. mcu, i sam buraczek przetarty, ugotowany oczywiście, albo wywar i ziemniaki do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kgigigf
ale chyba nie z torebki?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhjsdh
Autorko akurat barszcz i buraki ogólnie są tak wartościowym składnikiem że zalecane jest dla najmłodszych niemowląt na anemię, niedobór żelaza. Moja córka miała w 4 miesiącu życia niedobór żelaza i pediatra poleciła by zamiast kropli zrobić najpierw terapię z sokiem z buraków (sok lekko tylko 30 sekund podgotowałam) i po dwóch tygodniach morfologia pięknie skoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhjsdh
Żadne torebki i kartoniki , tylko normalne kupne w warzywniaku buraczki i do sokowirówki albo tak jak robi się barszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnn
Też mi teściowa i mama mówiły że kiedyś anemię się barszczem leczyło a nie żelazem w tabletkach czy kroplach u dzieci i lekarz nie byli tak sztywno skupieni na farmaceutykach tylko potrafili polecić też naturalne sposoby leczenia. Ehhh gdzie ci lekarze się podziali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama roczniaka
Wszystko zależy jaką jesteś mamą, czy trzęsiesz się ze strachu podając dziecku to co nowe i czytasz poradniki w których wg mnie większość to bzdura, czy podchodzisz do tego bardziej lightowo. Jeśli lightowo to małemu barszcz najprawdopodobniej nie zaszkodzi, możesz zabielić zwykłą śmietaną, zrobić go tak jak ty robisz dla siebie (bez grzybów). A zaszkodzić może każdemu dziecku jak jest uczulone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama roczniaka
i tak jak dziewczyny piszą, naturalnie, a nie proszkowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdhyhdg
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dąłam swojemu dziecku spróbować barszczyk jak skończył 10 miesięcy , nic mu nei było to co jakiś czas troszkę dawałam z obiadu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez już robiłam zupkę z buraczkiem choć akurat jej nie przypasował za bardzo. ale można chyba jako jedno z pierwszych warzyw dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barszcz czerwony można podać już w 6 miesiącu na obiad a leczniczo już wtedy kiedy jest to konieczne ale nie wcześniej niż przy skończonych 4 miesiacach życia. Dynia, buraki, marchew Warzywa te są bezpieczne już dla niemowląt po 5.-6. miesiącu, jednak wyjątkowo mogą się stać przyczyną alergii. Podobnie jest w przypadku brokułów, kalafiora, kabaczka. Dlatego na wszelki wypadek wprowadzaj je pojedynczo, co 2-3 dni. http://mamdziecko.interia.pl/kuchnia-dla-malucha/news-co-uczula-czesto-a-co-rzadko,nId,618448

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×