Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Hej Dziewczyny , witam Was ze strefy mroku , ze śródziemia ;-) gdzie nie ma słońca.. Już mi jest obojętne , przestałam wierzyć we wiosnę.. Bolą mnie plecy , dziś byłam trochę w pracy i nastałam się , ale trochę lepiej na psychice. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edzia u mnie ten ''przyjemny'' okres się zaczął , nawet by się zgadzało tygodniami. Co do ubranek to to samo sobie pomyślałam. Z wózkiem przyszedł mi polarowy śpiworek , na pewno się przyda tego lata !! ;-) Mnie też Mała szarpie i kopie , najbardziej boli z prawej strony poniżej żeber - precyzyjny cios w wątrobę , boli jak cholera. Mój mąż też został uprzedzony wcześniej co go może czekać , znosi to wszystko cierpliwie bo niestety trochę mu sie dostaje. Co do remontu i pokoju to widzę że jesteśmy na podobnym etapie. Mój mąż też nie należy do technicznych majsterkowiczów ale jako młody chłopak pracował w tartaku i stolarni!! A skręcenie komody z Ikei to męka pańska w bólach iście porodowych ;-) Twój widzę że ambitnie , tylko tak jak mówisz żeby zdążył do porodu. Mojemu też się cały czas wydaje że mamy czasu jak lasu , jak mu ostatnio powiedziałam że został miesiąc z hakiem to bym bardzo zdziwiony..Pewnie po części dzieje się tak dlatego że pracują zawodowo i rzeczywiście nie ma czasu , no ale samo się przecież nie zrobi. Ścian nie możemy jeszcze malować bo schną tynki , panele też leżą i czekają na swoją kolej. Mówi do mnie dziś : została tylko ''kosmetyka'' najgorsze za nami. A ja na to : tak , ale po remoncie mam w całym mieszkaniu biało od pyłu , nie opłaca mi się teraz tego gruntownie sprzątać bo potem będę musiała drugi raz , a poukładać , umyć okna to co? On myśli czasem że ja jestem zwiewna jak gazela i będę dzień przed porodem biegać po drabinie , prasować i sprzątać. Ach Ci faceci... Daj koniecznie znać jak na wizycie , to prawda dziecko może się odwrócić nawet w dniu porodu , chociaz im później tm trudniej gdyż ma mało miejsca. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Aneta no niestety taki ''urok'' wizyt. A z drugiej strony chciałabyś żeby były częściej prawda?? ;-) odezwij się jak tam u Maluszka ;-) Trzymamy kciuki! zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Nadzieja Hipp to dobry wybór , ale w praktyce sama zobczysz , każde dziecko jest inne. Do pępka koniecznie musisz coś mieć do dezynfekcji - sama woda nie wystarczy. Najlepiej oscenisept w sprayu kup w aptece. Ja dodatkowo poproszę dziewczyny w pracy żeby zrobiły mi 70 % spirytus. Trzeba bardzo dbać o pępuszek żeby się szybko zagoił i odpadł. Mnie też się śnią koszmary , ostatnio że miałam włosy do kostek , plotłam warkocze a potem je obcinałam.. schiza dosłownie. Chyba zaczyna nam tykać zegar ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Jeny mam taką karuzelę na łóżeczko http://allegro.pl/tiny-love-karuzela-rosnij-z-muzyka-ksiezniczka-new-i3115852408.html Kupilaś już wszystko?? ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz miłego dnia Mamunie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnetaG84 Jak pisze nadzieja28, każda wizyta łączy się ze stresem, zawsze znajdzie się coś, o co będziesz się bać i nie chcę Cię straszyć, ale chyba taki juz los matki. Trzymam mocno kciuki, będzie dobrze! Ja już po wizycie, miałam robione usg i badanie palpacyjne brzucha, tzn. na jakiej wysokości znajduje się dno miednicy, oczywiście także badanie moczu i tyle. Na samolocie nie byłam. Kolejną wizytę mam za 3 tygodnie i wtedy będą robić ktg. Póki co, lekarka narobiła mi stracha, bo jak zrobiła usg to wyszło, że moja księżniczka waży już 2,5 kg, czyli sporo. W sumie to oni korygują tp patrząc się na wagę dziecka. W każdym bądź razie stracha narobiła mi niezłego, bo powiedziała, że teraz muszę być już na wszystko przygotowana, bo poród może się zacząć każdego dnia. Myślę, że tak szybko to nie nastąpi, ale przygotowanym trzeba być. Oczywiście Malutka nie obróciła sie główką w dół, ale może jeszcze się to zdarzyć. Na razie dostałam skierowanie do szpitala, w którym mam rodzić na ustalenie planu porodu. Jutro zadzwonię, żeby ustalić termin. Dostałam już też skierowanie, jakby poród się zaczął i musiałam podpisać oświadczenie, że zostałam poinformowana, ze gdyby wystąpiły skurcze, plamienie, odpływ wód płodowych lub jeśli nie czułabym ruchów dziecka to natychmiast mam jechać do szpitala. Niby sprawa oczywista, ale lekarze musza się jakoś zabezpieczać i ta niemiecka biurokracja. Tyle nowości i wniosek z tego jeden, nie ma co odwlekać z praniem, prasowaniem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja mam wizytę dopiero w poniedziałek moje maleństwo chyba chce zrobić mi niespodziankę bo dalej niewiem co będę miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wizycie. Maluszek ma prawie 7 cm i fika koziolki:0 i co najwazniejsze jest zdrowe. Kamien z serca... wwwwwwwwwwww Edzia- duzo juz dziewczynka z Twojej Krolewny, niech rosnie zdrowo wwwwwwwwww Dzieki za trzymanie kciukow, uff musze ochlonac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny rodzace za granica, czy wiecie jak potem wyglada zarejestrowanie dziecka w kraju? Jest jakis limit czasowy, w ktorym trzeba zglosic dziecko w urzedzie polskim, czy jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, gdzie się podziałyście? Jakaś cisza na forum nastała. Gusia a jak Twoja Alunia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Alunia rośnie jak szalona :D. Dzisiaj byłyśmy na kontroli bioderek i wszystko jest ok na szczęście nie musi nic nosić ani nie trzeba jej szeroko pieluchować. Sapka/katarek już jej prawie całkowicie minął. Noc praktycznie przesypia całą od 20 do 3-4, zje z 15 minut cyca i śpi do 6-7 a czasem i do 8, także wysypiam się. W dzień też lubi sobie poleżeć popatrzeć pogadać (powoli zaczyna) :D pośpi ze 2 razy po 2-3h to też mam czas coś porobić. Zaraz wstawię na fb zdjęcia aktualne z kąpieli 🌻 Anetka no to super że wszystko jest ok dzidzia ci ładnie rośnie już 7 cm :D 🌻 Kini ja powoli też już depresji dostaje bo ile można żyć bez słońca :( 🌻 Dziewczyny pranie i prasowanie ubranek nie zostawiajcie na sam koniec, bo wierzcie mi nie będziecie mieć siły i ochoty na stanie i prasowanie a na pewno trochę tego macie :D. Któraś napisała że ostatnie tygodnie to najszczęśliwszy okres, dla mnie najlepszy okres był do połowy 8 m-ca a później to masakra jakaś. Czekałam już z utęsknieniem na rozwiązanie, pomimo że byłam mobilna i do pracy chodziłam do samiutkiego końca, to bóle krzyża i podbrzusza szczególnie w nocy wykańczały 🌻 Lece bo gwiazda się obudziła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny jestem ;-) Dziś miałam trochę zajęć , segregowałam ubranka rozmiarowo , które w pierwszej kolejności - wiecie ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edzia mnie nigdy nie robili badania palpacyjnego , za każdym razem bada długość szyjki wziernikiem , to Mu chyba wystarczy. Edzia spokojnie , wg norm ta waga jest ok , pamiętaj też że granica błędu usg to 500 gr +/- w dwie strony. Co do naglej akcji porodowej to jasne , trzeba mieć to na uwadze ale myślę nam to nie grozi ;-) Powiedz mi jedną rzecz: Mianowicie dostałaś skierowanie do szpitala na ustalenie planu porodu - ale tu chodzi raczej o to że to ma rację bytu w przypadku gdybyś rodziła naturalnie? Bo ja pytałam mojego na wizycie czy coś takiego będę musiała załatwić , głownie w związku z moim uczuleniem na niektóre leki i On mi powiedział że w przypadku cc nie ustala się planu porodu tylko jest rozmowa z anestezjologiem już w szpitalu. Faktycznie Niemcy słyną ze swojej biurokracji. Na ktg też raczej nie będę ekstra chodzić , chyba żeby się coś działo. Co lekarz to inne zasady. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Keyt to zupełnie tak jak u mnie , długo królewna nie chciała się ujawnić , ale za to niespodzianka jest większa ;-) A Ty jakie masz odczucia w tej kwestii? Trzymam kciuki za wizytę ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Anetka no widziałam ten śliczny brzusio i 7 cm szczęscia ;-) Gratuluje kochana rośnijcie zdrowo duże i okrągłe ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Morganna ja Ci kochana nie pomogę w tej sprawie jak to u nas wygląda i ile jest czasu ale napewno z racji urodzenia w danym kraju dziecko będzie miało właśnie taki wpis w metryce ,nie orientuję się. Lonia i Edzia napewno będą wiedziały. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Gusia cieszę się że Alunia zdrowo rośnie i badania ok , jest prześliczna ta Twoja Księżniczka. Jesteś prawdziwą szczęsciarą że tak ładnie śpi w ciągu nocy i daje Ci odpocząć . Co do prasowania to masz rację , trzeba to wcześniej załawić bo długie stanie przy desce to nie lada wyczyn. To prawda brzuch ciąży i ciągnie w dół szczególnie w nocy jak chcesz się obrócić z boku na bok to ból okropny a jeszcze ponad miesiąc został ! :-0 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Sanders , Anka79 , Lonia gdzie się podziałyście? pozdrawiam wszystkie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dostalam dzisiaj plamienia delikatnego, taki jakby jasno brazowy sluz, w raczej malej ilosci poki co. Czy powinnam sie martwic? Wydaje mi sie, ze takie rzeczy sie zdarzaja w ciazy, ale wole spytac o wasze doswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna a bierzesz jakiś progesteron? Luteinę , duphaston? Plamienia często oznaczają niedobór tego hormonu chociaż nie muszą , i są przyczyną poronień. Moim zdaniem powinnaś pójść do lekarza żeby się upewnić. Lepiej dmuchać na zimne i będziesz spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna co do plamien to ja miałam przed 10 tc w anglii nie pomogli ale jak dzwoniłam do swojego lekarza w pl to kazał brac luteinę 3 razy na dzien i leżeć . Miejmy nadzieję że bedzie oki co do zapisania dziecka to tez nic jeszcze nie wiem ale sie dowiem kini ja też od jutra biorę się za segregacje pranie i prasowanie czuje że to juz niedługo i boje sie jak nie wiem nie bólu porodowego tylko żeby z małym było wszystko oki .Co do planu porodu to ja ide za tydzien na ustalenie co i jak :) 🌻 A u nas dziś jak zwykle ciągle narzekam cały dzień mam zatkane uszy oba próbowałam wszystkiego jakiś kropelek i olejków i nic nadal jestem głuchelec :( odebrałam darmowe próbki ze sklepu i takie fajne że poprawiły mi humor :) A jeszcze mam pytanie co do kocyków bo mam takie cienkiei grubsze i nie wiem też je prać ?? a co z prasowaniem ?? boje się żebym nie zniszczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja zatkane uszy mogą być spowodowane niskim ciśnieniem.. Spójrz za okno.. Słyszę jak ciśnienie uderza o chodnik ;-)Znam to uczucie , okropne słyszysz jak z oddali. Próbowałam zatykać nos dmuchając na siłę (nie rób tego ;-) , krople raczej nie pomogą jeśli to ciśnienie. Jedyne co możesz zrobić to nieco je podwyższyć np wypij słabą kawę lub cacao albo zjedz kawałek czekolady . Na szczęście to stan przejściowy.Co do prania , to ja wyprałam wszystko , rzeczy z metkami i wszystko co miałam , nawet pluszowe zabawki ze sklepu,i spakowałam hermetyczne torby po kołdrach żeby się nie kurzyły.Niewiadomo przez ile rąk to przeszło. Czemu mają się zniszczyć? Pierz tak jak zalecają na metce , kocyków nie musisz prasować. A i wypierz te grubsze raczej bo wiosny nie będzie , przydadzą się tej zimy :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie biore zadnych lekow. Poki co to bardzo delikatne pamienie, z reszta, nie wyglada jak krew. Gorzej, ze brzuch mnie tez przy tym boli. Nie chce panikowac, chyba jeszcze poczekam, czy sie nasili i wtedy zadzwonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Mi chyba tez zaczyna sie udzielac pogoda za oknem, normalnie mozna popasc w jakas depresje...A moze sie wszystko poprzestawia i w pazdzierniku bedzie lato? :) wcale bym sie nie obrazila:P wwwwwwwwwww Morgana- ja tez bym to sprawdzila u lekarza, po co sie niepotrzebnie martwic.. wwwwwwwwwww Gusia-Alunia jest urocza. I te wloski, kocham jak male dzieci maja duuuzooo wloskow. U nas to raczej nie mam co na to liczyc, ale zobaczymy:) wwwww No wlasnie Lonia co z Toba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna ja mysle tak jak dziewczyny ze nie powinnaś czekać.więc ubieraj się i do lekarza . Kini ja też wszystko popakuje żeby sie nie kurzyło :) kocyki popiore ale tak jak radzisz nie będe prasować a co robisz z metkami >??? ubranka te z polski miały papierowe metki i ładnie sie odrywały ,ale te co kupiłam tu maja dużo i wielkie te metki obciąć się nie da bo boje sie że pogryzą małego a odpruć bez sensu bo trzeba szyć no szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini Dzisiaj też segregowałam ubranka wielkościowo i do prania. Dzwoniłam dzisiaj do szpitala, w którym mam rodzić i musze tam pojechać w następną środę w celu zrobienia tego planu porodu. W Niemczech jest tak, że jeśli dziecko jest ułożone pośladkowo, to trzeba zrobić taki plan porodu, nawet w przypadku cc. Jedna koleżanka była juz w Niemczech na takim spotkaniu i właśnie tego dnia dziecko się obróciło. Mówiłą, ze wtedy badają ginekologicznie, a także robią usg, ewentualnie korygują datę porodu i jakieś 10 dni przed planowanym tp jest robione cc. Dzień przed cc trzeba się zgłosić do szpitala na zrobienie wszystkich badań i na rozmowę z anestezjologiem. Zobaczymy jak będzie u mnie. Dzisiaj czuję jakieś szarpnięcia w dole brzucha, nie wiem czy to jakieś drobne skurcze, czy Mała tam skacze. Kupuję czasopismo Mjak Mama i oni też mają forum, na którym się udzielam pt Mamy Maj 2013 (czyli są kobiety, które rodzą w maju). Jest tam dużo bardzo aktywnych dziewczyn, które są w ciąży i mają już sporo doświadczenia, więc można się sporo dowiedzieć. Dzisiaj po dłuższej przerwie tam zajrzałam i wyobraź sobie, że to juz nie żarty, bo jedna z dziewczyn, która miała tp na 11 maja właśnie dzisiaj miała cc i urodziła dziewczynkę 2200g (zdrowiutka, leży w inkubatorze, w celu podgrzewania, ale bez żadnej aparatury, 10 pkt Apgar)i musi tylko osiągnąć swoją wagę. A druga z dziewczyn, która ma tp na 20 maja, też ma rozwarcie i leży w szpitalu i dostaje kroplówki jakieś, które mają przyspieszyc poród, podobo jutro ma urodzić. Więc u mnie akcja pranie, prasowanie też ruszyła. Morganna86 ja rodzę w Niemczech i muszę iść do urzędu niemieckiego dowiedzieć się jak to jest z tą rejestracją. W astępnym tygodniu się wybieram, bo nie wiem jak to zrobić, żeby dziecko można było przewieźć przez granicę. A też dodatkowo zadzwonię do USC we Wrocławiu, żeby tego się dowiedzieć. Jak będę coś wiedziała, to dam znać. Co do tego plamienia, to nigdy niewiadomo, ale lepiej, żebyś zgłosiła się do lekarza, bo czasem wystarczy tylko zwiększyć progesteron i leżeć. Ja dodatkowo dostałam magnez, w razie gdyby wystepowały skurcze, które właśnie mogą objawiać się bólem brzucha. Ogólnie jest zasada, ze jeśli pojawi się plamienie, to należy zwrócić się do lekarza lub na izbę przyjęć, w celu zdiagnozowania, skąd pochodzi to plamienie i jaka jest jego przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka ja te metki które nie przeszkadzają materiałowe np w spodenkacch czy piżamkach zostawiłam a te które są na szyi i mogą drapać to albo wyprułam jak się dało albo przycięłam na krótko z materiałem żeby nic nie gryzło. Szyć na nowo to bez sensu przecież. Najlepsze są metki z Ikei ... kilooooometroweee ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini czym różni się Alantan maść od Alantan maść plus, bo kończy mi się ten zwykły a mam tez z plusem i nie wiem czy mogę go zastapić?? 🌻 A co u was dziewczyny?? Prasujecie ?? :D 🌻 My jutro wybieramy się na 1 rodzinną imprezę 60 lecie wspólnego życia dziadków. Ma być cała familia wszystkie dzieci - 4, wnuczki - 9, prawnuczki - 8 i 9 w brzuszku, także troszkę nas będzie. I cały czas myślę w co ubiorę moją gwiazdeczkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu różnica polega na tym że alantan plus oprócz alantoiny zawiera jeszcze d-pantenol . Myślę że ta jest nawet lepsza bo przyspiesza regenerację komórek i łagodzi podrażnienia. Możesz śmiało używać . A Księżniczkę to ubierz w najlepszą sukienkę - nie inaczej ! ;-) Ostatnio jak segregowałam te ubranka , to pomyślałam sobie : Co ja zrobię z tymi sudeńkami jeśli jednak urodzi się chłopak ? ;-) Aleee malutkich dziewczynek dookoła mnie nie brakuje ;-) A dziewczyny chyba intensywnie prasują dziś ;-) Ja idę trochę ogarnąć bo przyjeżdza koleżanka na plotki ;-) Miłego dnia 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia.kw
Witam .Jestem tutaj nowa,szczerze mówiąc to sama nie wiem czy dobrą stronkę wybrałam :) czytam wasze opowieści i zazdroszcze wam dziewczyny.Lecze się już pięć lat-policystyczne jajniki.Mam 28 lat,właśnie wczoraj skończyłam :) Jestem na Metfomaxie Pabi i Duphastonie.Spóżnia mi się miesiączka,ostanią miałam 28nlutego.No i teraz nie wiem co sie dzieje,bolą mnie bardzo piersi,czuje coś na żoładku ale nie nazwała bym tego mdłościami.Nie mam ochoty na kawę ale mnie od niej nie odrzuca.Czasami mi sie beknie i przez dwa dni miałam straszną zgage.Wczoraj zrobiłam test ale nic nie wyszło,może dlatego że zrobiłam go wieczorem?w poniedziałek ide do lekarza ale strasznie sie boje ze to nie bedzie ciąża.Prosze podtrzymajcie mnie na duchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kamciu.kw Uwierz że każda z nas tutaj przebyła długą drogę do macierzyństwa . Różnie bywało , na pewno wiesz po swoich doświadczeniach ale było warto. Ja też leczyłam się 5 lat i to był trudny czas ale wierzyłam że będzie dobrze. Z Tobą też tak pewnie będzie. Jeśli chodzi o testy to różnie z nimi bywa , najskuteczniejsza jest beta hcg z krwi. Życzę Ci żeby te objawy potwierdziły ciążę. My wszystkie wcześniej korzysałyśmy z innego forum zanim nam się udało. Są tam dziewczyny w podobnej sytuacji jak Twoja i napewno udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie pytania . Oto link jeśli byś chciała skorzystać http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3127309&start=55020 Oczywiście cieszę się że tu zajrzałaś i mam nadzieję że wkrótce tutaj wrócisz do nas jako przyszła Mama :-) Trzymam kciuki za wizytę powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia09 Oczywiście, ż eśliczną sukieneczkę. Ja dzisiaj jestem zajęta pakowaniem torby do szpitala, trochę prasuję i piorę. Jeszcze muszę trochę odpocząć, bo dziisaj jakoś boli mnie brzuch i kręgosłup i czuję znów ucisk na wątrobę. kamcia.kw Trzymam kciuki za poniedziałkową wizytę. Życzę Ci, żebyś jak najszybciej dołączyła do nas Mamuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane ciezaróweczki i mamusie :) prosze doradzcie cos na przeziebienie w ciazy bo czuje sie fatalnie mam 37 i katar na szczescie jescze gardlo nie boli ale jak czegos nie zrobie to sie rozwinie pewnie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski wysyłam dzis do was duuuużo słoneczka u nas jest ślicznie słońce na całego zero wiatru ubranka sie suszą na dworze aż chce się żyć . anulka mnie pomagało mleko z miodem i masłem ale wiem że można brać ritinoskorbin kuruj się morganna co u ciebie ??/ i gdzie reszta przyszłych mamusiek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka gdzie to Słońce ??!! przyjeżdzam!! ;-) Tu nadal strefa mroku... :-/ No ale z domu trzeba się ruszyć , jedziemy gdzieś połazić. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Anulka najważniejsze żebyś nie miała gorączki bo to jest niebezpieczne. Jeżeli Ci nie spadnie to musisz iść do lekarza , bo co prawda można brać apap w ciązy ale niektórzy lekarze nie zalecaja w 1 trymestrze , więc lepiej to skonsultować. Póki co na katar to inhalacje z soli i np olejku miętowego , majeranku lub tymianku. Do nosa woda morska na zatkany i krople Euphorbium homeopatyczne . Możesz kupić też kropelki do inhalacji Inhalol i robić inhalacje albo do kąpieli , wtedy wdychać. Jeśli będzie bolało gardło to płucz wodą z solą , płynem do płukania ust , możesz brać tantum verde w sprayu i syrop stodal. Poza tym domowe sposoby - miód , czosnek , syrop z cebuli , mleko z czosnkiem i do łóżka ;-) Zdrówka 😘 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Miłego dnia dziewczynki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja, wszystko ok chyba. Nie dzwonilam w koncu do lekarza, bo plamienie sie nie powtorzylo, a nie wygladalo jak krew, tylko jak ciemny sluz. Wizyte mam za 1.5 tygodnia i jesli bedzie wszystko ok, to zobacze serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna cieszę sie że wszystko już dobrze :) Kini Ramsgate w anglii nad samym morzem śliczna pogoda zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×