Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Wiesz co, z moich obliczen wychodzi, ze to piaty tydzien. Bete musze powtorzyc w piatek, jesli bedzie odpowiedni przyrost, to odetchne z pewnoscia. Na wizycie bylam w 4 tygodniu i to wtedy lekarzmi powiedzial, ze jego zdaniem moge byc w ciazy. A ja w sprawie iui wtedy bylam, nie chcialam mu wierzyc :) mam zadzwonic i sie umowic na wizyte jak bede znala drugi wynik bety. Czy w szostym tygodniu bedzie widac cos na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, z moich obliczen wychodzi, ze to piaty tydzien. Bete musze powtorzyc w piatek, jesli bedzie odpowiedni przyrost, to odetchne z pewnoscia. Na wizycie bylam w 4 tygodniu i to wtedy lekarzmi powiedzial, ze jego zdaniem moge byc w ciazy. A ja w sprawie iui wtedy bylam, nie chcialam mu wierzyc :) mam zadzwonic i sie umowic na wizyte jak bede znala drugi wynik bety. Czy w szostym tygodniu bedzie widac cos na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini Bardzo się cieszę, ze u Was wszystko ok. Ja mam wizyte u endokrynologa 9 kwietnia, więc zobaczymy, czy coś dodatkowego będzie robił. Ten czasomierz powinno sie przystawiać, jak dziecko nie chce się ruszać, bo dzieci nie lubią tego hałasu i wtedy podobno stają się aktywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna na usg już coś widać jeżeli beta jest większa niż 1500 , ale czasami na serduszko trzeba i dłużej poczekać ;-) Także spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jestem:) 10t5d, nasze Malenstwo ma 3,7 cm, wywija raczkami i nozkami:) jestem przeszczesliwa:) wwwwwwwwwww Anulka- jesli nie bedziesz czula sie niezrecznie, zeby m byl pzry badaniu, to ja nie widze zadnego przeciw. Moj byl i jak go pozniej pytalam o wrazenia, to powiedzial, ze byl tak zafascynowany tym co zobaczyl na usg, ze na nic innego nie zwracam uwagi:) wwwwwwwwwwww Morgana- witaj i zostan z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnetaG84 Bardzo się cieszę, że u Was wszystko w porządku. Rzeczywiście taki widok jest bardzo ekscytujący i teraz każde usg będzie ciekawsze, bo będziesz widziałą każdym razem większe swoje Maleństwo. Dużo zdrówka i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini mam do Ciebie pytanko, bo chyba bedziesz sie orientowac.. Wczoraj dostalam amotaks bo sie okazalo, ze mam jakies zapalenie układu moczowego. I teraz tak, Pani w aptece zapytala czy chce cos osłonowego do tego antybiotyku. Powiedzialam ze nie wiem i ze jestem w ciazy ale tylko na mnie spojrzala i bez zadnych wyjaśnień dała mi duo lactil. Czy ja musze koniecznie brac te osłonowe? I czy w ogole mozna je w ciazy. Wolalabym nie łykac tyle tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini77 Wyleciało mi z głowy. Te pieluszki z wycięciem na pępek kupiłąm w Polsce : Huggies newborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta.. ogromne gratki... :-) Teraz zapewne czekasz na płeć..? Już niedługo... Nie wiem jakie masz zyczenia, ale dla równowagi przydałby się nam kolejny chłopak.. :-D Więc ja tak obstawiam... :-P xxx keyt.. ja uzywam gerbera i chwale sobie.. Nie mam jeszcze żadnego rozstępu, skóra jest miła w dotyku, nawilzona, choć na poczatku lekko tłustawa. xxx Kini - ja nie kupuję zadnych sterylizatorów - jak mówisz, w razie co dwie butle sobie wyparzysz w garnku z wodą. Poza tym ja jestem nastawiona na cyca i tego się trzymam. mam jedną butelke, tak pro forma, więc dla niej nie kjupie steryl. :-D Zawsze zdążysz dokupić. Co do nawilżaczy, to się jeszcze nie zastanawialam, bo okres grzewczy daleko przed nami. Ty mi lepiej powiedz coś na temat jakichś "gruszek do noska" co sie teraz używa, i co bedzie skuteczne..? tego nie mam. P.S.Stopę masz taką małą jak i ja.. :-D Co do tej toxo.. czekam na wynik teraz. Tamten był z połowy 2010r, więc przez 2 lata (do przed ciąży) wiele się mogło zmienić. Mogłam już i to złapać i w ciagu tego okresu. Najgorsze, że nawet w knajpce mogłabym to nabyc z niedomytych warzyw.. xxx Jeny - a Ty co się obijasz i nic nie piszesz? xxx Morganna - witaj.. xxx Pozdrawiam serdecznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny 😘 Anetka gratuluje Dzidzia pięknie rośnie , napewno jesteś spokojniejsza. Co do antybiotyku to musisz niestety wziąć osłonę . To silny lek z grupy penicylin które najczęściej wywołują grzybicę i kandydozę. Lactil to Aneta nic innego jak pałeczki kwasu mlekowego w proszku , które chronią Twoja florę bakteryjną. Możesz go brać bez obaw , możesz sobie też kupić Linex Gastro lub Baby. Jedz też dużo jogurtów które mają żywe kultury bakterii. W ciąży jesteśmy szczególnie narażone na infekcje więc nie warto ryzykować żeby potem brać kolejny antybiotyk. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edzia dzięki za info o pieluszkach ;-) Używasz jajka? ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Keyt u nas też zimowo tej wiosny i wieje lodowaty wiatr :-( Co do kremów na rozstępy to ja używam mleczka Babydream dla Mam z Rossmana albo balsamu Balneum Optiderm do ciała. Póki co działa bez zarzutu ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Lonia spokojnie , wcale nie musiałaś się zarazić ale lepiej to sprawdzić. A stopy mama nadzieję że nam nie urosną ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Jenny , agaolcia , marietanka , Gusia , nadzieja ❤️ Anka79 co z Tobą kochana?? pozdrawiam wszystkie mamunie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki U mnie fatalna pogoda jak nie śnieg to śnieg z deszczem albo sam deszcz. Już powoli depresji w tym domu dostaje, w poniedziałek będzie 3 tygodnie siedzenia w domu :( , nie licząc 2 wizyt u lekarza pediatry. Bo wczoraj byliśmy z małą bo dostała katarku i aż się zatykała i się zestresowałam i kazałam M podjechać nas zarejestrować do przychodni no i oczywiście dzwoniąc się rozpłakałam i jego jeszcze zestresowałam :) , bo nie mogłam się wysłowić i nie wiedział co się stało. Po porodzie zrobiłam się bardzo płaczliwa :), jeżeli pomyśle że coś może jej się stać, lub przeczytam że jakiemuś maleństwu dzieje się krzywda to zaraz łzy w oczach, no masakra jakaś. A wszystko przez moja przyjeb.... teściową, chora kaszle a musiała włazić do nas żeby ją zobaczyć, no zero rozumu. Teraz powiedziałam że ma zakaz wchodzenia na górę póki nie wyzdrowieje. Na szczęście płucka czyste, tylko ten katarek, a najgorsze w tym że nie ma dla takich maluchów lekarstw, tylko sól fizjologiczna i odciąganie fridą. 🌻 Kini ja kupiłam nawilżacz bo u nas faktycznie było suche powietrze. Sterylizatora jeszcze nie mam póki co wszystko wygotowywałam, może później jak zaczne karmić butelką to pomyśle, ale z drugiej strony Ala bedzie większa więc chyba nie będzie to potrzebne, wystarczy wyparzenie. A i na pewno są też takie na prąd. Co do niani o której wcześniej pisałyśmy tej z Motoroli to fajna sprawa ale póki co bateria w łoki toki rodzica trzyma bardzo krótko, kolega też tak miał i wysłał do reklamacji to niby teraz trzyma mu ok 4h my też chyba wyślemy, ale nie wiem czy ten model nie ma takie wady że trzyma krótko bateria. Co do pieluszek to większość tych new born ma wycięcia na pępek, ale musisz zwracać uwagę bo takie i takie bez sprzedają. Buziaki dla Emilki 🌻 Morganna witaj i rozgość się. I nie gadaj głupot o szczęściu na kilka dni, masz myśleć że to już na 9 m-cy a w zasadzie na całe życie :D i tego się trzymaj. Też uważam tak jak Kini że dla faceta ważne jest że dziecko on zrobił a nie pomagał mu lekarz :D bo przez to czuje się prawdziwym facetem, a z drugiej strony później jakby zobaczył dzieciątko to czy on je zrobił czy przy pomocy medycyny nie miałoby żadnego znaczenia. Kochałby tak samo. 🌻 Anulka bierz M na wizytę niech uczestniczy w zyciu dzieciątka od samego początku, przecież wie co masz miedzy nogami :D to nie zrobi mu różnicy że popatrzy sobie u lekarza :D. A tak jak pisze Aneta jak zobaczy na usg swoje dzieciątko i na dodatek bijące serduszko to nie będzie zwracał uwagi na nic innego. Mój to bardzo lubił chodzić na usg i ciągle wypytywał lekarkę a to co a tamto, a tu co widać?? Miała niezły ubaw z niego. No i raczej na pewno założy ci kartę ciąży. 🌻 Keyt ja używałam z perfecta mama oraz z coca butter i niestety do 6 m-ca nic nie miałam a w ostatnich pojawiło się ich sporo pomimo że regularnie smarowałam, ale też ja mam tendencję do rozstępów, więc jakoś strasznie się nimi nie przejmuję :D 🌻 Co do stóp to raczej nie że urosną ale że woda może sie troszkę zatrzymywac w ostatnich m-cach i przez to większy rozmiar moze być potrzebny. Ja też mam tak jak ty Kini 35,5-36 a pod koniec musiałam nosić 37 i to najlepiej na zamek bo wiązanie z brzuchem to była wyższa szkoła jazdy :D, ale po porodzie w ciagu 5 dni stópki i nóżki wogóle wróciły do swojego rozmiaru :D 🌻 Pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny- do ktorego tygodnia bralyscie kws foliowy?? Bo w witaminach ktore biore on tez sie znajduje i terz nie wiem czy wystarcza te witaminy, czy jeszcze dodatkowo mam brac folika???? Mialam wczoraj o to zapytac moja Pania ginekolog, ale z nadmiaru wrazen zapomnialam.... wwwwwwwwwwwwww Anulka- o ile sie nie myle wczoraj mialas wizyte. Daj znac jak tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) chcialam napisac wczoraj ale cos kafeteria sie zrabala i nie chcialo posta dodac.... ano wiec moj maly smrodek ma 1,4 cm i ma juz bijace serduszko, troche slabo bylo slychac ale za to bylo widac :) ciesze sie strasznie, za 2 tydnie nasteona wizyta, mam porobic jakies badania krwi i morfologie pewnie rutynowo, dostalam skierowanie na prenatalne w przyszluym miesiacu i pozniej na kolejne :) lekarz generalnie w sumie pogratulowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini Jajka nie używam, bo jak kupiłam to Mała się uaktywniła na szczęście. Mam nadzieję, ze tak pozostanie. A co do nawilżacza powietrza, to jeszcze nie kupowałam, myślę, że w lecie obędzie się bez, a jesienią kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka ja brałam kwas foliowy do II trymestru a potem odstawiłam i przeszłam na witaminy Femibion , który ma dużą zawartość kwasu i to wystarczy. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Anulka gratuluję , na następnej wizycie napewno będziesz już lepiej słyszała serduszko ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Gusiu , rozumiem Cię najadłaś się nerwów i strachu .Ja najbardziej na świecie boję się włąśnie takich sytuacji , kiedy zdrowie naszego Maleństwa zależy od osób trzecich a wiadomo jak jest , szczególnie po tych ostatnich aferach z karetkami ;-( Jak jeszcze ostatnio przeczytałam na innym forum mamusiowym posty dziewczyny że córeczka przestała oddychać i trafiła na oyom a zaczęło się od katarku to rozpacz po prostu.. A rodzina i znajomi niestety często tego nie rozumieją, nie zdają sobie sprawy że Maleństwa narażone są na bakterie i wirusy z zewnątrz. Gusiu oprócz radości zaczął się trud macierzyństwa i to że płaczesz i drżysz o swoje dziecko jest rzeczą zupełnie normalną. Po za tym hormony wracają na swoje miejsce. Najważniejsze że z Alusią dobrze. Podziwiam Cię za to że mieszkasz z teściową w jednym domu... Ja bym chyba nie dała rady... Albo bym udusiła ;-) Gusia co do Niani to masz rację , ona taka po prostu jest. Ja ją wypróbowałam odrazu po zakupie i odrazu zauważyłam że baza rodziców bardzo krótko trzyma baterię. Myślałam że sprzedali mi stary akumulator ale one poprostu takie są , bo znajomi też mają i tez tak jest , więc reklamacja chyba nic nie pomoże. Ale po za tym to bardzo fajna rzecz , jestem zadowolona. Dbajcie o siebie , u nas okropna zima , też jestem na granicy depresji jak patrzę za okno :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia życzę dużo zdrówka dla Alusi i również Cię rozumiem, że byłaś złą na teściową o to. W końcu jest lub powinna być doświadczoną kobietą i chyba wie, że stwarza zagrożenie dla tak małego dziecka. Na szczęście u mnie nie będzie takiego zagrożenia, że drzwi sie nie będą zamykały od wizyt, bo wszyscy mieszkają daleko. anulka858585 Bardzo się cieszę, że u Was wszystko w porządku. Następnym razem na pewno już usłyszysz wyraźnie serduszko. A co do badań krwi, to każda kobieta w ciąży musi je przejść. Jest pewna lista badań, które trzeba zrobić i koniec. Życzę szczęśliwych 9 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Kini udzielam się na tamtym forum Ciąża Luty 2012 i jak dzwoniłam do M to sobie pomyślałam właśnie o tamtej malutkiej że tu niby katarek a wylądowała w szpitalu pod respiratorem i zaczęłam płakać, na szczęście jak na razie się nie pogorsza a nawet jest lekka poprawa, i z tamtą dziewuszką też już lepiej już ją odłączyli od respiratora i sama oddycha i chyba nic poważnego jej się nie stało, mają wizytę u neurologa to zobaczy czy zatrzymanie oddechu i serca nie poczyniło jakiś większych szkód, miejmy nadzieję ze nie. 🌻 U mnie na szczęście przestało podać ale dalej zimno jest, święta będą fatalne w tym roku, bo wątpie żeby jakoś super się wypogodziło :( 🌻 Keyt to gratuluje, super uczucie prawda?? Też mi tego teraz brakuje, ale z drugiej strony teraz mogę mojego szkraba ciągle tulić i całować :D, i nawet to że od 4 nie śpie bo boję się zasnąć żeby czasem się nie zakrztusiła tą śliną/katarkiem i ciągle na nią patrzę mi nie przeszkadza, ani nawet nie jestem później śpiąca. Organizm faktycznie się przyzwyczaja i potrzebuje mniej snu, albo wystarczą mu łapane drzemki w ciągu dnia :D 🌻 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyt1211 Czyli nowy wspaniały etap ciąży przyszedł do Ciebie. Gratulacje!!! Dziewczyny Odmeldowuję się na 3 dni z forum, bo jadę do Polski, więc nie będę miała czasu na forum, a nie chciałąbym, zebyście się martwiły, że cośmi się stało. Miłęgo weekendu i do usłyszenia w poniedziałek lub wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, gratuluje nowym dziewczynom na forum:) i Witam:) Gusiu, niech malutka wraca szybciutko do zdrowia. Dziewczyny odebrałam wyniki, tsj nadal jest wysokie 5,3. a Ft3 3,02, FT4 0,99 czyli wszystko w normie. Co to oznacza? wizytę mam dopiero w poniedziałek. Może któraś z Was mi podpowie? Mam id 3 dni takie dziwne uczucie pełnego brzucha. jakby napięcie, naciągnięta skóra. nie boli mnie, nie jest twardy. Tylko takie uczucie. miałyście tak? Poza tym wszystko dobrze, mam mnóstwo pracy , nauki, i praktyki więc ledwo na zakrętach wyrabiam. Pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusiu :) a myslalas zeby zastosowac np monitor oddechu? nie nalezy do tanich ale mamy bezpiecznie spia bo alarm zawyje gdy bedzie bezdech............................................................................ edzia dzieki :) domyslam sie ze to nie moje pierwsze i nie ostatnie badania w ciazy no ale czego sie nie robi dla szkraba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marietanka jak dla mnie tsh masz za wysokie powinno byc do maks 3 a najlepiej jescze troche mniej, idz do endo pewnie ci podniesie lekko dawke tyroxyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka ja nie biore żadnych leków bo na tarczyce chora nie jestem, wiem że wynik jest podwyższony ale za to ft3 ft4 są w normie dlatego interesuje mnie jak to się do tego ma. Mój lekarz z kolei mówił wcześniej ze tsh nie jest marodajne w ciąży a własnie ft3 ft4. Dlatego pytam dziewczyn które się leczą jak to jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka myślałam nad tym, ale ogólnie to ona śpi ładnie posapuje często tam sobie różne dźwięki wydaje więc wiem że jest ok tylko teraz jak ma katarek to po 4 jak biorę ją na karmienie to już zostaje z nami w łóżku bo ja i tak nie śpie i patrze jak ona sobie śpi bo czasem ją zatyka więc musze ją podnieść albo obrócić bardziej na bok. A tak to bym co 5-10 min musiała wstawać do łóżeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×