Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nati_84

Inseminacja - walka o upragniony cud :)

Polecane posty

Dziewczyny z tym psychologiem to nie jest głupi pomysł.. ja tez o tym pomysle w wakacje zwlaszcza, ze gdy byłam na laparo poznałam psycholozkę (która tez nie mogła zajść w ciążę, nie wiem jak sie jej losy potoczyły, ale wiem, gdzie ją znaleźć... ) Trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez coraz czesciej o tym mysle, tylko nie wiem gdzie znalezc psychologa, ktory znalby sie na rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola witaj:) to starasz sie tyle lat co i ja u mnie w czerwcu minie 5,5roku juz:(a co u wa jest przyczyna nieplodnosci? mi tez zostalo ivf ale mam sily do walki takze w wakacje zaczynamy ivf Beti przykro mi :(to jest takie niesprawiedliwe ale terapia wam sie przyda my z m tez chodzilismy na terapie malzenska i to nzm pomoglo ale o maly wlos nie skonczylo by sie to rozwodem , mi juz male dzieci nie przeszkadzaja tzn eidok malych dzieci kobiet w ciazy juz mnie to nie rusza mam duze poklady sil jeszcze w sobie do walki poprzez ivf jestem gotowa sie z tym zmierzyc oststecznie Mi tez sw minely spokojnie w rodzinnym gronie itd teraz czekam powi na rozpoczecie ivf pozdrawiam kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti bardzo mi przykro że znowu się nie udało. Wierze że jeszcze ci się uda donosić ciąże. To takie niesprawiedliwe że najpierw tyle sie czeka żeby zaskoczyć a potem to tak szybko się kończy. Nati tobie też musi się udać. LisaPanda już umówiłam się do dr i czekam na nowy cykl. Ten napewno poszedł na straty a takie miałam nadzieje w związku z Gonalem. W piątek miałam mega doła przepłakałam pół dnia ale święta miło spędziłam i wrócił mój zapał na dalsze staranka. Myślę że pomoc psychologa nie zaszkodzi a zawsze może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola_82
Paula u nas problemem jest słaba morfologia oraz ruchliwosc u m. Teraz u mnie jest takze niedoczynnosc.Zastanawiam sie, czy jesli byla by wyregulowana i odkryta przed iui to iui by sie powiodło. Ty czekasz na refundacje ivf, czy zbierasz swoimi siłami na pełnopłatne ivf? Ja dzwoniłam do swojej kliniki pytac, czy bedą sie starac uczestniczyc w programie,ale pani w słuchwace mnie zbyła. Nas narazie nie stac na pełnopłatne ivf, bo musielibysmy brac kredyt a juz jeden spłacamy. Co sądzicie o podaniu 1 zarodka podczas tego programu? Paula masz tyle lat za soba staran co ja a nawet wiecej pare m-cy. Beti bardzo sie ciesze, ze podjełas decyzje o terapi i niedługo zaczynasz. Odkąd problem niepłodnosci stał sie głosny ,to i psycholodzy mają wiecej pracy :) A tak powaznie zachecam wszystkie do takich wizyt. Mnie one pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola_82
I dlaczego jestem pomarańczowa? Nie chce byc kojarzona z osobą ,która robiła tu wczesniej duzo zamętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyki:) Witaj Karola na naszym forum:) Beti bardzo mi przykro naprawde wspólczuję :(Dziewczyny macie racje żeby tą bete co chwile nie robić bo tak to by się nie widziało,że coś jest a tak to rozpacz bo nie da się nie przejmować.U mnie niestety też cykl stracony.Mam nadzieje tylko ,że wszystko mi się ładnie wchłoneło i nie ma żadnych torbieli.W kwietniu chcę już podejść do iui chociaz lekarz chciał żebym się jeszcze starała naturalnie tylko trochę mnie postymulować.Ja juz czekać nie chce uważam ,że nie ma na co przy takim upłynnieniu nie ma szans a nie chce juz męża faszerować tabletkami.Zobaczym będę się przy swoim upierać.Miłego wieczoru kochane;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola tu masz problem kwalifikacji do ivf ja sie kwalifikuje gdyz maz ma na 1mililitr 3,45ml plemnikow a norma to 3-15ml/ml q kwalifikacji czynnika meskiej nieplodnosci kwalifikuja sie ci co maja najgorsze nasienie nie ma tam mowy o ruchliwosci trzeba tylko spelniac te normy my i tak bedziemy miuec na cala peodedure ale czekamy na dofinansowanie bo to jednak 7,5tys panstwo doplaca a dopiero bedzie wiadomo blizej lipca ktore kliniki beda braly w tym udzial bo niestety na 30klinik ktore spelniaja warunki do warszawy na spotkanie z z ministrem przybylo tylko 8 reprezentantow....takze trzeba czekac tu ci podaje kwalifikacje kwalifikacje do zaplodnienia pozaustrojowego z programu bede mogly skorzystac pary u których stwierdzonono i potwierdzono dokumentajce medyczna bezwzgledna przyczyna nieplodnosci lub nieskuteczne zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej leczenie nieplodnosci w okresie 12 miesiacy poprzedzajacych zgloszeniedo programu a kobieta w dniu zgloszenia (pierwsza wizyta u realizatora )do programu nie ukonczyla 40 roku zycia wskazania do zapodnienia pozaustrojowego obejmuja: a) czynnik jajowodowy u pacjentek z trwalym uszkodzeniem jajników u pacjentek zdyskalifikowanych zpowodu braku szansy na powodzenia leczenia operacyjnego nieplodnosci u pacjentek z uposledzona funkcja jajowodów przy zachowabniu droznosci lub po nieskutecznej operacji mikrochirurgicznej b)czynniki jajnikowy nieplodnosci brak ciazyp o conajmniej szesciu cyklach farmakologicznej indukcji jajeczkowania c) endometrioza I II stopien w lit.d. -III,IV stopien w lit.d. d) nieplodnosc nie wyjasnionego pochodzenia(idiopatyczna) -u kobiet do ukonczenia 35 roku zycia jezeli trwa dluzej niz 24 miesiace -u kobiet powyzej 35 roku zycia jezeli trwadluzej niz 12 miesiacy 1) Czynniki męskie: -w przypadku stwierdzienia gęstosci plemnikow ponizej 3ml/mlnasienia,w przypadku nieplodnosci trawajacej dluzej niz 12 miesiecy -w przypadku stwierdzienia gestosci plemnikow 3-15 mlmlnasienia w przypadku nieplodnosci trwajacej dluzej niz 24 miesiace Kryteria wykluczenia staniowia: 1)brak mozliwosci wystymulowania lub pobrania komórek rozdrodczych od jednego z partnerów 2)potencjalne ryzyko braku prawidlowej odpowiedzi na stymulacje jajeczkowania (hormon folikulotropowy FSH powyzej mU.Ml w 2-3 dniu cyklu lub hormonu antymullerowski AMH ponizej 0,5 ng/mL) 3)nieodpowiednia odpowiedz na prawidlowo przeprowadzona stumulacje jajeczkowania czego wyrazem byl brak pozyskania komorek jajowych w 2 cyklach stymulacji 4) nawracjajace utraty ciaz w tym samym zwiazku 5)wady macicy bezwzglednie uniemozliwijace donoszenie ciazy 6) brak macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki !!!! Swięta święta i po świętach !!! U mnie niestety wczoraj przyszła @ więc naturalne staranka po laparo na pewno się nie powiodły :-( We wtorek jadę do lekarki i zaczynam stymulacje do 7 iui która mam nadzieję ok 14 kwietnia . Trzymajcie się !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syl - 3mam kciuki za iui! niech 7ka bedzie Twoja szczesliwa liczba! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola_82
Paula ,czy mogłabym z Tobą pogadac poza forum o ivf, dlatego ze nie chce, zeby miał ktos do mnie pretensje, ze przekształcam to forum z iui na ivf. Mój adres s.a27@wp.pl Ja juz swoją droge iui( 5x) mam za sobą i życze tu kazdej z Was , zeby ta wasza droga przez iui była jak najkrótsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juratka
Mi Wasze rozmowy nie przeszkadzają (Paula i Karola) sama chętnie się doksztalce a potem poczytam o Waszej drodze. Poza tym naprawdę dużo osob nie konczy na iui tylko musi isc dalej i może tez chętnie poczyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Widzę że pozytywna energia słoneczna nas chyba jeszcze długo nie naładuje :) Nie wiem jak u was ,ale u mnie znowu sypie i biało wszędzie,jak kocham zimę to teraz normalnie zaczynam mieć jej naprawdę dość :) Które dziewczyny podchodzą do iui w najbliższym czasie? Beti moja sis,Siacha,Laleczka i Donia? dobrze mówię? XXXXXXXXXXXXXXX Karola tu na forum są bardzo fajne kobitki i na pewno nie będzie im przeszkadzać jak będziecie pisać o ivf,w końcu cel jest ten sam tyle że droga trochę gorsza :) Ja też podchodzę do ivf,8 kwietnia mam histeroskopię chyba że uda mi się przełożyć na jeszcze wcześniejszy termin.Planuje jak wszystko będzie ok podejść pod koniec kwietnia do ivf.Chyba że trzeba będzie zrobić jakieś badania z długim terminem oczekiwania,,to wtedy mogę się nie wyrobić. XXXXXXXXXXXXXXX Nati co u ciebie? Pewnie nie chce ci się juz tu zaglądać... w sumie to nie zdziwiłabym się,po takich przejściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giziulko - mam nadzieję, że za tydzień podejdę do iui :) Karola - możecie śmiało pisać o inv. Jeszcze 2 podejścia do iui i kto wie czy ja nie będę szukała wiadomości o inv??? Dziewczyny, muszę się z wami podzielić radosną nowiną! Moja siostra jest w ciąży, właśnie się dowiedziałam. Pod koniec pażdziernika poroniła, więc teraz nikomu nie chce mówić przynajmniej do końca 3 m-ca. I ja mam nie mówić, ale aż mnie nosi z podniecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula u mnie klapa, pęcherzy się wchłonął i nie podeszłam do IUI. Czekam na kolejny cykl. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po histeroskopii, już w domu, próbuję dojść do siebie - jestem osłabiona, senna i tak średnio kojarzę. Wszystko jest ok, znowu. Pozdrawiam Was wszystkie, odezwę się, jak trochę bardziej odzyskam świadomość, na razie chciałam dać znać, że przeżyłam. Było ok, narkoza krótka, potem około 2 godzin spałam, okazało się, że w pokoiku leżę z ... szefową mojego M! :) Więc czas zleciał i jestem już w domu, nic przyjemnego, ale do przeżycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siacha pamiętam że ten cykl ci przepadł,tak jak mojej siostrze,ale startujesz zaraz w następnym dlatego cię wymieniłam :) wierzę że teraz będzie u ciebie ok :) XXXXXXXXXXXX Laleczko to wspaniałe wiadomości,jakby moja siostra była w ciąży to moja reakcja byłaby taka sama jak u ciebie :) A to pierwsze dziecko u siostry? XXXXXXXXXXX Lisa ale masz się fajnie że to już za tobą i wszystko ok,ja czekam i mam coraz większego stresa,oczywiście tylko z powodu narkozy wrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny u mnie @ rozkręciła się na maksa , w klinice kazala mi gin brać gonal dzisiaj dostalam 1 zastrzyk nie jest zle chociaz bez rewelacji troche bolesne ale do przejścia jak wszystko w życiu , Lisa wracaj do siebie ja po histero czulam się ok po pół godzinki. Mam nadzieję że w końcu to zła passa się skończy ile można pozdrawiam Was wszystkie serdecznie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JCKSDFUF VB
hej moja siostra i jej maz maja teraz przejsc insyminacje czy ktos z was wie jakie sa szanse na zajscie w ciaze siostra jest zdrowa niala czyszczone jajowody ,jej maz ma słaba ruchliwosc . Czy oni maja duze szanse po insyminacji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Czekamy na dobre wiadomości na forum, bo już dość tych złych wieści! Miłego dnia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisa panda super ze juz jestes po ja tam sie nie boje histeroskopii wszystko jestem w stanie przezyc i przetrwac byle by sie tylko udalo XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Beti mam nadzieje ze tym razem bedzie juz wszystko dobrze i ze sie uda musi sie udac!!!bedzie dobrze jestes dzielna i tak trzymac nie mozna sie poddawac XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX JCKSDFUF VBszanse zawsze sa zalezy jak slabe sa te plemniki i jaka ilosc i morfologia jest XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Siacha nastepnym razem sie uda badz cierpliwa:) XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Emcia masz racje niech ta zla passa sie skonczy ake niestety nie mamy na to wpluwu za bardzo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doniu jak dobrze pojdzie to by tak wypadlo że będziemy razem testować i Laleczka jeszcze chyba, że ten gonal bedzie działał na mnie tak jak na Siache to kasa w błoto a znając moje szczęście to pewnie tak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juratka
Dziewczyny czy wy po inseminacji cos ćwiczycie, jakiś fitness, jakiś cos?:-) czy nie wolno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juratko nad tym samym się od rana zastanawiam:) czy na rowerze można jeździć i na siłownię chodzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juratka
a lekarze wam cos mówili?:-) tj. czy do czasu dowiedzenia się o ciąży można normalnie, regularnie ciwczyc czy np. nalezaloby uwazac na siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juratko nalezy normalnie po iui zyc itd a co do cwiczyen to raczej byl ograniczyla po iui taki intensywniejszy ruch jednak mimo wszystko zeby sie nie przeforsowac sprawdzalas ty wyniki badan nasienia M?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można ćwiczyc ale wiadomo nie przesadzac ciąża to nie choroba wiele dziewczyn zachodzi w ciąze i są bardzo aktywne nawet o tym nie wiedząć takze smiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×