Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Jejku nieprzytomna jestem. Dziś miałam chyba z 10 pobudek, mam wogóle wrażenie że całą noc ciumała tego cyca. O 6. 10 kupa i już nie chciała spać , teraz ją uspiłam. witam nowe mamuśki- fajnie że nas tyle jest asiapap- ale miałaś przeżycia- współczuję i dzięki Bogu że tak się skończylo co do pomocy męża hmm szału nie ma, bardziej starszą się zajmuje w domu prawie nic nie robi ale staram się nie narzekać, taki jest i już. Było już międyzy nami naprawdę kiepsko, teraz lepiej ale tak jak bym chciałą już raczej nie będzie. Sexu zero ( no moze z raz był) , on zmęczony po pracy zasypia przed tv, ja po całym dniu sama padam na twarz. Po 1 ciąży miałąm bardzo niskie libido i bardzo mnie bolała do końca karmienia, teraz po prostu wole iść spać- hmmm wiem że to dobrze nie wróży ale co mam zrobić. pisałyście o włosach- ja już połowę straciłam , wychodzą straszliwie, scięłam je krótko bo rano na poduszce snajdowałam gnaiazdo dsłownie i wszędzie te włosiska były. dzięki za komplementy o włoskach mojej Martysi- przyznam nie bez dumy że ma przecudne te włosy rude, kręcone:) pobudka dokoncze potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas skaza białkowa ujawnia sie przez krostki-plamy na buzi, główce. A na ciałku jak czuje juz szorstka skórę to nawilzam. Walczymy z atopową skórą. Wlasciwie rzadko jak na razie synuś ma całkowicie czystą buzie, co mnie dołuje... w nocy chce sie podrapac to ja albo maz go drapiemy. Pediatra zapisala latopic wiec mu podaje i jest lepiej. Bardzo dobry jest szampon z oilatum oraz kosmetyki musteli szczegolnie seria STELATOPIA. Lekarz na razie nie chce dawac leków ze sterydami, a ja sie zastanawiam czy nie isc na konsultacje do innego lekarza, zeby dzieciatko sie nie meczyło :( A testy mozna juz robic na alergie w tym wieku? Jesli tak to napiszcie koniecznie jakie! A jak tam w ogóle Wam na macierzyńskim?Ja jestem bardzo szczesliwa ze mam kochanego skarbeczka, ale brakuje mi ludzi, pracy, wyjśc. Mąż pomaga mi na tyle ile moze bo ma 2 prace wiec i czas ograniczony, ale w weekendy mam tzw. wychodne i moge isc z kolezankami,do fryzjera itp. Jednak piersi mam tylko ja ;) A maluszek nie chce w ogóle butelki i innego mleka! Brakuje mi mojej pracy, ale niestety nie mam gdzie wracac. Szukanie znowu pracy jak jest tak ciezko przeraza mnie ... Kazdy ma swoje zycie i jest zajety.... Pozdrawiam znad porannej kawki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już pospała- szaleje na leżaczku. co do różnicy wieku- chciałam mniejszą , wyszło tak i jestem zadowolona, starsza jest samodzielna tzn siku pjdzie sama, zje sama, pobawi się i jak pisałam jeszcze małej przypilnuje. lece ogarniac ten bałagan miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocane testów nie ma sensu robić dzieciom w tym wieku, 2 zaufane pediatry mi mówiły że to wyrzucenie pieniędzy bo wyjdą i tak niemiarodajnie. Z doświadczenia powiem wam że u nas starsza byłą na wiele rzeczy na początku uczulona ale szybko przeszło np brzoskwinie, winogron za 1-2 podejściem wysypało a po np 2 mieisącach już ok. Robiliśmy jej testy teraz latem jak miałą 3,5 roku i wyszło że na nic nie jest uczulona lae ja wiem że jest na białko na pewno jaja kurzego i mleko nieprzetworzona ( sery serki itd moze jeśc ale ni pić zzwykłe mleko) Tydzieńtemu misła testy skórne i wyszłą alergia na wiele rzeczy wziewnych ( trawy kurz itd) co nie wyszło w tych z krwi więc mówie wam że to nie ma sensu- tylko dieta eliminacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z libido baaaardzo kiepsko, choc nigdy z tym nie mialam problemu. Mój maluszek smieje sie czesto, na głos udaje mi sie go rozsmieszyc z pare razy w ciagu dnia. Mam 4kg na plusie, jestem niezadowolona z mojego brzucha i ogolnei ciało mi sflaszało ;) Mialam ciaze lezacą wiec moze dlatego. Jestem po cc i czekam az minie pol roku i na wiosne silownia, basen, rower!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagusia tez tak wlasnie slyszalam o tych testach... Takze pozostaje nam metoda eliminacji co jest bardzo trudne, bo wysypac moze ponoc nawet po 3 dniach? ciezko mi jakos ustalic po czym dokladnie jest wysypany bo podaje teraz juz i zupke i popoludniu deserek. A jak u Was z marchewka? Mój uwielbia ale ma po niej zaparcia wiec chyba nie powinnam dawac? Dodam ze to moje pierwsze dziecko wiec ogolnie jestem zielona w tych tematach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nic nie wprowadzałąm. ze starszą 1 rzecz przez tydzień jak było ok to następna- pediatra radziłą taką ostrożność i nie było jakiś problemów większych. Po brzoskwini na następny dzień zielona kupa i krostki a reszte to już wykluczyłam z mojej diety wcześniej i próbowałam dopiero po dłuuuuuższym czasie czy już ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaLenusi2409
hej i ja dołączam do wrześnióweczek. Jestem mamą małej Lenki z 24 września. Nie wiem co się stało, moja mała tak od 2 miesiąca potrafiła w nocy przespać 5-6 godzin a teraz budzi mi się co godzinę, półtora. Karmię ją tylko piersią., pozatym ma starszne kłopoty z zaśnięciem . Widać że jest śpiąca ale zasnąc nie może. Od samego początku miała kolki i z mężem nosiliśmy ją na rękach i tak zasypiała, teraz się przyzwyczaiła i nie wiemy co robić. Czy jest jakiś sposób by dziecko zasypiało same, wózek nie pomaga, bujaczek też nie. A na rączkach to już trochę ciężko ją nosić:) U mnie pogoda byle jaka więc chyba nici ze spaceru,pozatym mam egzaminy i musze się uczyć. A jak Wasze maluchy śpią w dzień, bo moja to ma takie drzemki bo pół godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamy i ja również dołącze. Jestem mama Dawidka, ur 17 wrzesnia:-) Ja mojego synka karmie piersia i jeszcze nic nie wprowadziłam ze stałych posiłkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My od samego poczatku, mamy pobudkę co godzinke- połtorej w nocy na jedzonko. Mam nadziejeę,że niebawem się to zmieni, bo mimo iz da sie przyzwyczaic to jednak jest to meczace. Mi rownież wlosy leca na potege, ale miałam tak samo po pierwszej ciazy. Rozmawiałam na ten temat z moja fryzjerką i ona mówiła ze wlosy podczas ciazy nie wypadaja, i mniej wiecej 3 mies po porodzie wypadaja, i te co powinny wypasc podczas ciazy wypadaja teraz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatmy nowe mamy:) Dagusia82 - może między Wami będzie lepiej jak Dominika podrośnie. Dziewczyny będą się bawić razem, obie samodzielne, a Wy wreszcie będziecie mieli popołudnie dla siebie. No i zmęczenie też mniejsze. Nie mam sposobu na nocne spanie -Bastuś od początku przesypiał prawie całe noce -nawet jak był na samej piersi (teraz mamy karmienie mieszane), za to w dzień wcale nie spał. Teraz jest lepiej bo nagraliśmy mu taki szum suszarki na mp3 i w dzień śpi przy tym ze 3 razy po około godz. - raz nie mógł zasnąć, strasznie marudził a jak zaczełam suszyć włosy, zamknął oczy i od razu spał :) Strasznie go wszystko rozprasza - przy karmieniu i w czasie dziennej drzemki - wystraczy niewielki hałas, szczekanie psa i już zainteresowany tym co dookoła się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRAFFKA16 - ja też będę szukać nowej pracy. Co prawda mogę wrócić do starej i wiem, że mnie nie wywalą ale jak nie będę musiała to nie chcę - pracuję w centrum handlowym w sklepie i nie chcę tam utknąć od emerytury (po prostu w pewnym wieku fizycznie nie dam rady - sklep ma 800m kw., nas tylko 2 albo 3 na zmianie i po 12 godzinach padam, a przy dziecku też trzeba mieć dużo energii). Nie moge też liczyć na babcie - obie pracuja i mieszkają w innych miastach, więc zostaje żłobek. Do przedszkola chętnie poślę Synka, ale do żłobka nie jesteśmy przekonani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.Hickary może córeczka budzi się tyle w nocy bo potrzebuje bliskości. Niektóre dzieciaczki tak mają i już. Wogóle czytałam gdzieś, że człowiek jest jedynym ssakiem, który wyrzuca swoje młode ze spólnego legowiska i coś w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Ależ mam do nadrobienia, chyba nie dam rady od razu wszystkiego doczytać... ja jestem po pracowitej nocce, siostra mnie poprosiła, żebym wybrała się z nią na kilka inwentaryzacji bo nie miała z kim, nikt nie był chętny a ona tak sama to jakoś nie lubi, no to pojechałam. Ale teraz to jest katastrofa jaka jestem niewyspana :o od 5:30 do 11 spałam a mi mało no ale tak to jest jak się zwykle śpi po 9-10 h :D 1 Mama_ania Masz synka z tego samego dnia co ja :) Fajnie się trafiło hehe :) 1 Jak czytam o tych czerwonych suchych plamkach na skórze dzieci to mi do głowy AZS przychodzi. Wojtuś ma jak to powiedziała pani doktor atopową skórkę, nie jest to jakoś bardzo zaawansowane, bardzo delikatne i maść specjalna robiona i kąpiele w emolium dają dobry skutek :) Ale tak to właśnie u niego wygląda czerwone i takie szorstkie plamki. Refluks też mamy niestety, mleko ma z zagęstnikiem podawane a i tak potrafi ulewać strasznie, choć ostatnio się poprawiło jak za radą pani doktor zaczęłam mu podawać mniej mleczka jednorazowo a częściej. Jak to ona mi tłumaczyła być może że jego żołądek nie potrafi utrzymać większej ilości pokarmu i dlatego zwraca, ale to do pół roku wszystko powinno się unormować. Na całe szczęście uczuleń pokarmowych u mojego żadnych nie widać póki co, ani po marchewce ani po jabłku nic nie wyskakuje a niby alergik hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusialenusi o i tutaj 24.09 :) Właśnie wstało moje dziecię, po drzemce porannej trzeba się zająć :) w końcu całą noc mnie nie byo przy nim! Na pewno o tym wiedział, choć jest przyzwyczajony to z pewnością to odczuwa w jakiś sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córa dość często się śmieje, kilka razy w ciagu dnia Kurcze, ja bym chciala sprawdzic za pomoca testow z krwi czy jest uczulona na marchewke i bialko mleka. Jak mam to inaczej zrobic, podac alergen? Ale ja karmie piersia i rozne cuda moga mi wyjsc. Probowalam brac mala do naszego lozka, ale nie podzialalo. Moja tez ma wlasnie klopoty z zasnieciem. Widac ze chce spac, a jak tylko poczuje ze oczy jej sie zamykaja to doslownie sie podrywa. Pozniej wstaje co pol h w dzien i zwykle co godzine noca.. A za noworodka potrafila spac po 5-6 h. Czy Waszym dzieciom - zwlaszcza tym starszym - z poczatku wrzesnia, zdarza sie jeszcze zaciskac piastki? Kurcze, zauwazylam, ze moja jeszcze czasem zaciska i to z kciukiem wewnatrz. Ja wlasnie posprzatalam, zaraz bede gotowac obiad, mala zasnela. Ale sasiad wierci (cholera, on juz wierci od roku i wywiercic nie moze :/) Dzis ze spaceru nici, strasznie mrozno. Jutro ponoc odwilz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u nas nocka masakra Lidka spala tylko ja do 5 nie, a zaraz znajomi wpadną ze swoim maluszkiem więc nie pospie no trudno :( Ja też nie mogę doczekać się powrotu do pracy do ludzi ale serce ściska że przez cał'y praktycznie dzien nie zobaczę małej, wracam do pracy 2kwietnia później mój m wykorzystuje tatuciowe i wypopczynkowy z tamtego roku a potem niestety żłobek tesciowa nawalila jak zwykle na obietnicy się skonczylo na wypadajace włosy u mnie podzialalo zoltko (1zoltko lyzeczka soku z cytruny i luzeczka oliwy) stosuje raz na tydzień lub co 2 i noszę 2h czy wasze dzieciątka też tak szybko wyrastają z tych ciuszkow niektóre 74 są już za małe albo to moja Lidka taki gigant hihi jak się urodziła miała piękne gęste czarne włosy ale po 2 miesiącach była już łysa jak kolano teraz odrostaja i znowu będzie czrnulka w ciągu dnia mała śpi w wózku niestety muszą ja woazic i bujac żeby zasnela a w nocy śpi w swoim lozeczku też bujamy musieliśmy dokupić plozy do lozeczka bo ręce już nam opadaly nie chciała zasnąć sama to chyba tyle postaram się nadrobić co napisalyscie miłego dnia życzę bo nie wiem o której znowu malenstwo mi pozwoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-ania
Mój synek czasem jeszcze zaciska piąstki - zwłaszcza jak się denerwuje, ale kciuk na zewnątrz. Szukałąm kiedys info o tym to mamy pisały, że niektóre dzieci d 6m.ż. tak miały potem przestały i normalnie się rozwijają. Na początku się wszytskim martwiłąm bo to moje 1 dziecko teraz trochę wyluzowałam. Bastuś ma jeszcze zeza a już mieć nie powinien. Okulista kazał przyjść po 5 miesiącu, pediatra znów mówi że to już jest nieprawidłowe i bądź tu mądry człowieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek, czesto sie smieje w głos, ostatnio zaczoł piszczec, co codziennie od rana do wieczorka demonstruje :-) Moj starszy syn miał nietolerancje mleka krowiego i wymiotował jak tylko dostał cos mlecznego, wiec teraz zeby sprawdzic czy młodszy ma to samo poprostu podałam mu mleko modyfikowane i nie zwymiotował go na szczęście. .Hickary.- moj mały juz nie zaciska piastek, albo na chwilkw z kciukiem na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jeszcze rozmiar 68, ale gondola powoli za mała, za miesiąc przeprowadzak do spacerówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia uwielbia fikać sobie na golasa, zwłaszcza na brzuszku. Czy wasze dzieci kładziecie w ten sposób? Moja sobie cuduje czasem 10 a czasem 30 min, tylko nie wiem jak rozwiazać problem... sikania. :P Od wczoraj już drugi raz zmieniłam pościel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, wlasnie nie podobaja mi sie te piastki. A jak dzieciaki leza na brzuszku to tez nie zaciskaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to na brzuszku nie zwróciłam uwagi czy ma zacisniete, ale jak mały wstanie sprawdze i napisze. .Hickary.- kładz mała na czystym podkładzie takim z folia, do kupienia w aptece, jak zasiusia to wyrzucisz a posciel ocaleje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtuś już po obiadku :) wsunął cały słoiczek marchewki :) Ooo mój to uwielbia wietrzyć sobie to i owo :D często go rozbieram z pampersa. Na brzuszku to uwielbia leżeć, czasem jest to jedyny sposób, żeby się uspokoił, oczywiście zawsze się to kończy ulewaniem niezależnie od tego jak długo jest po jedzeniu. A czy wasze dzieci już próbują pełzać, raczkować jak leżą na brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to jeśli dziecko piąstki zaciska, ale puszcza normalnie to nie ma się czym martwić, ale nie znam się więc nie będę tutaj pisać, że możesz być spokojna. Najlepiej przy wizycie lekarza spytać, ja tam wolę wypytać o wszystko lekarza, ja mam głowę spokojna przynajmniej :) nie latam ze wszystkim do lekarza, ale zawsze jak jestem (a bywam tam często) to jak mam jakieś pytania to pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moja probuje pelzac, odpycha sie, przyjmuje nawet pozycje do raczkowania na kolankach, ale rece ma za slabe jeszcze, wiec tyle co sie poprzesuwa ze 3 cm lub wokol wlasnej osi. ale moja niemal miesiac starsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wtrazolila sloik ziemniakow ze szpinakiem i nakrzyczala na mnie, ze juz sie skonczyl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha na mnie też czasem Wojtek tak krzyczy jak się marchewa skończy a on by jeszcze chciał :D No mój to się przesuwa i to całkiem sporo, po łóżku to z jednego końca na drugi przepełznie nie raz...jeszcze niedawno rączki musiałam mu poprawiać bo nie bardzo umiał je sobie przesunąć do przodu, ale teraz już zaczyna łapać, że trzeba też rączkami ruszać :) On to od samego początku był silny aż się martwiłam czy nie a szybko się podnosi itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×