Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

hehe jednak dostałam i to moje ulubione żółte tulipany a dziewczyny balona w kształcie serca:) wczasy planujemy całą 4 nad morzem 2 tyg- wreszcie bo w zeszłym roku i 2 lata temu nie byliśmy nigdzie. kurcze ja już nie wiem co z tym glutenem, przerywacie dawać nowe słoiczki ( mamy alergików) na czas dawania glutenu? nie wiem po co te kombinacje, starszej dawałam jak skońńczyłą 6 miesięcy , już miała wtedy trochę rzeczy wprowadzonych to dawałam jej to co już znała + gluten przez miesiąc. Ja robiałm tak , że gotowałam troszkę manny na wodzie i potem do słoiczka z jabłuszkiem dawałam ok łyżeczkę takiej półpłynnej manny. Uwielbiała to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Ja zaczynalam od polowy lyzeczki kaszy manny, teraz lyzeczke i troszke daje. ale juz prawie dwa miesiace kaszka jest jedzona to zwiekszamy stopniowo ilosc. Gotuje na wodzie, daje jej tak okolo 8 lyzeczek, tak zeby kaszka byla polplynna. Ja akurat zaczelam podawac kaszke przed innymi posilkami, wiec po ugotowaniu mieszam ze swoim mlekiem i z butli rojber wciaga. Strasznie mu smakuje :) A przynajmniej wiem co mu daje, bo jak czytalam sklady wiekszosci gotowych kaszek, to glowa boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Mamabruna a czemu boisz sie podac deserek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Zawsze do uslug;) Moj rojber dzis w wysmienitym humorze, wczoraj mial wrzeszczacy dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rojber- wiesz, nie znam tego slowa:) co to znaczy? U mnie w Malopolsce takiego okreslenia nie slyszalam: D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
To może to pomorsko-wielkopolske :) łobuziak po prostu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupilam szklane tarelko do jabluszka, dzis mam zamiar podac mu pierwszy raz swieze tarte jabluszko:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagusia- no widzisz, ty to juz masz doswiadczenie! Fajnie tak wiedziec, przy drugim dziecku wszystko nie jest takie stresujace i nowe:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Świeżych jeszcze nie jadł młody, póki co wszystko gotowane, ale trzeba będzie spróbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, że temat jedzonka na tapecie. Ja dziś ugotowałam ziemniaczka z marchewką i mam zamiar zmiksować i dać. Miałam do tego podać łyżeczkę masła. Ale już sama nie wiem. Rojber - nie wiedziałam , że coś takiego w Polskim funkcjonuje. Na pewno z niemieckiego - Ruber. Jestem z zaw. germanistką więc to mój nowy nabytek :) Dzieki. A u nas zmaganie z ząbkiem. Widać pierwszy. Pukałam metalową łyżeczką. pięknie dzwoni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruber mi sie pokazało (kafe nie czyta niemieckich umlautów) Na obiad upiekłam pizze. Po wczorajszych postach to tak się napchałam, że mi brzuch pęka. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do walentynek, zapytałam mojego m, jego sposobem co chciały dostać, mówił, że nic więc mam z głowy ;) mojemu starszakowi kupiłam klocki i czekoladki. Zycze Wam dziewczyny romantycznych chwil, u mnie po 9 latach małżeństwa to nie jest takie hop siup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamazosi- gratuluję ząbka:) mamabryna- no faktycznie trochę łatwiej,tylko nie wiem po co co chwilę te schematy żywienia zmieniają, potem człowiek nie wie co i jak. u nas chyba też ząbki bo marudna, a może też ten katar ją umęczy. Teraz śpi w wózku przy otwartych drzwiach na taras to lepiej się jej oddycha. Jutro już na spacer idebo Martyna też prawi nie kaszle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Dagusia82 :) chociaż nie wiem czy to jest powód do radości. Biedne moje cyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale naprodukowalyscie ;) My dopiero wrocilysmy do domu - Wiki ogladala sale, w ktorych bedzie za kilka miesiecy ;) Bylam w pracy poidpisac pity. Budzila niemala sensacje, zwlaszcza wsrod dzieciakow, taka zywa laleczka ;) z wygladu jest bardzo podobna do takich standardowych lalek - bobasow, ktorymi bawia sie dziewczynki :) byla bardzo grzeczna i smiala sie ciagle do dzieci - nie plakala na rekach u dyrektorek, co jest dziwne, bo zawsze u obcych placze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Ja dodaje maselka odrobine, w koncu wit niektore w tluszczach sie rozpuszczaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dodaje oliwe z oliwek. :)Mam takie troche glupie pytanie. Chce wprowadzic pietruszke, ale zupe robie tak, ze wwalam warzywka do parowaru, a pozniej blenderuje blenderem. Co mam zrobic z ta pietrucha? pourywac listki i tez w parowar? Czy swieza dodac do blendowania - pomiele sie wtedy? Nie oplaca mi sie w garnku gotowac tylko pietruszki ;) U mnie nowy schemat wprowadzania pokarmow wyglada tak - najpierw warzywa do zupki: 1. gluten 2. szpinak, ziemniak 2. brokuly, pietruszka 4. kalarepka 5. cukinia 6. mieso 7. kalafior 8 burak 9. jablko 10. banan Jakie warzywa jeszcze mozna? Mala ma 5.5 miesiaca, ale zanim to wprowadze to minie kolejne 1.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Ja mam dziś podły nastruj. Połażyłam małego spac 21:30 i pobudki miałam o takich godzinach: 23:15, 24:00, 01:15,2:00,3:00 a później co pól godzina jestem dziś wykończona, a od rana załatwiam sprawy. Jak nadrobie co napisłyście to odpisze. Hickary- a czemu chcesz wprowadzic pietruszkę w natce, nie lepiej byłoby w korzeniu? Ugotowałabyś wszystko razem w parowarze i do blendera :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziękuję Wam bardzo za słowa wsparcia. Nie mniej nadam mam zły humor i jestem zła na siebie. Prosiłam męża, żeby o tym nie mówił rodzinie, bo mi jest zwyczajnie wstyd. Ania czuje się dobrze - nie płacze i normalnie rusza ręką. Teraz obchodzę się z nią jak z jajkiem. Dziś u mnie jest ciepło, więc wyjdę z nią na spacer. Miałam jechać do sklepu, ale nie chcę jej dziś męczyć a i sama nie najlepiej się czuję po wczorajszym dniu. Hickary - moja Ania je już marchewkę, jabłko i ziemniaka. Myślę, że Wiki Ci już dobrze śpi, bo Ania w nocy budzi się tyle samo razy co u Ciebie. Tylko ona zasypia koło 20 i jeszcze ją karmię o 22.30. Co do Walentynek - to u nas zawsze jest tak, że jemy razem romantyczną kolacje. Mąż daje mi bukiet róż i czasem kartkę a ja mu kartkę i słodycze - bombonierkę. Tak symbolicznie, bo uważam, że te święta są zrobione na poczet komercji. Ważne, ze na codzien się kochamy. W tym roku będzie już nasza 8 rocznica bycia razem a 2 ślubu i dalej się tak samo kochamy, a nawet ja go mocniej kocham niż wcześniej, bo widzę, jakim wspaniałym jest człowiekiem i jaki skarb mi się trafił. Jak robicie dzieciom szpinak? - ze słoiczka czy same? Bo ja tu nie mam tego w słoiczkach i nie wiem jak go przygotować. Dagusia, mamaania, Oliwia tu macie ode mnie kwiatek na Walentynki 🌼 Mamaania ja wybieram się do Polski na 8 tygodni z Anią :) i bardzo się z tego cieszę, a powiem Ci, że to jest nie mały wydatek, bo bilet no i w Polsce wszystko jest bardzo drogie. Tak to wybieramy się latem na weekend do takiego hotelu z basenem dla dzieci i może gdzieś jeszcze, ale jeszcze zobaczymy. Zanim Ania się urodziła, to raz w roku robiliśmy sobie wycieczkę po Stanach. Dzięki temu zobaczyłam już prawie całe Stany - i warto było, bo jest co wspominać. Dagusia ja planuję Ani dać kaszę manną do zupki albo do swego mleka, ale to zrobię wtedy, gdy jej wprowadzę pietruszkę i seler. Muszę jechać do sklepu to kupić. Piszę, że dzieci na mm podaje się gluten w 6 miesiącu, a na piersi w 5. Ja się bałam jej tak wcześnie dawac i planuję dać go gdzieś za tydzień. Mamazosi gratuluję pierwszego ząbka! Hickary ja pietruszkę miałam na myśli korzeń a nie liście. Tak jak gotujesz rosół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
KIP ja po prostu gotuje mrozony szpinak, potem razem z ugotowanym juz ziemniaczkiem blenderuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary tu masz tabelę, co się wprowadza w poszczególnych miesiącach życia: 5 miesiąc życia:Dzieci karmione piersią - nic na mm: Warzywa: marchew, ziemniak, dynia Owoce: jabłko Tłuszcze: oliwa z oliwek, masło, olej rzepakowy 6.piersią - Stopniowe wprowadzanie niewielkiej ilości glutenu (kaszka lub kleik zbożowy glutenowy) - 1 x dziennie pół łyżeczki. na mm - Stopniowe wprowadzanie niewielkiej ilości glutenu (kaszka lub kleik zbożowy glutenowy) - 1 x dziennie pół łyżeczki. Warzywa: pietruszka, brokuł, seler, kalafior, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, brukselka, patison, kapusta, zielony groszek, soczewica Owoce: czarna jagoda Produkty zbożowe: kukurydza Mięso: kurczak, indyk, królik 7.piersią - Warzywa: marchew, ziemniak, dynia, pietruszka, brokuł, seler, kalafior, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, brukselka, patison, kapusta, zielony groszek, soczewica Owoce: jabłko, czarna jagoda Tłuszcze: oliwa z oliwek, masło, olej rzepakowy Produkty zbożowe: kukurydza, mąka, kasza, ryż Mięso: kurczak, indyk, królik Ryby: ryba morska Jaja: żółtka na mm - Warzywa: kalarepa, burak, por Owoce: morela, gruszka, malina Produkty zbożowe: mąka, kasza, ryż Ryby: ryba morska Jaja: żółtka 8.Piersią - Warzywa: kalarepa, burak, por Owoce: morela, gruszka, malina na mm - Warzywa: szparagi Owoce: śliwka, czereśnia, brzoskwinia, kiwi, winogrona, rodzynki, mango, melon, banan, daktyl Inne: majeranek, kminek, sezam, suszony koperek 9.piersia - Warzywa: szparagi Owoce: śliwka, czereśnia, brzoskwinia, kiwi, winogrona, rodzynki, mango, melon, banan, daktyl Inne: majeranek, kminek, sezam, suszony koperek na mm - Warzywa: cebula, groch, szpinak, szczaw Owoce: jeżyna, wiśnia, porzeczka, arbuz Inne: tymianek, cząber, estragon, bazylia, oregano, rozmaryn 10.piersia - Warzywa: cebula, groch, szpinak, szczaw Owoce: jeżyna, wiśnia, porzeczka, arbuz Produkty zbożowe: pieczywo, biszkopty, sucharki Inne: tymianek, cząber, estragon, bazylia, oregano, rozmaryn na mm - Warzywa: bakłażan, świeży ogórek, papryka, rzodkiew, soja, pomidor, fasola, bób, kiszony ogórek, kiszona kapusta, czosnek, natka pietruszki Owoce: żurawina, poziomka, truskawka, ananas, awokado, borówka Produkty zbożowe: pieczywo, biszkopty, sucharki Inne: Sól, pieprz, cynamon, kolendra, szczypiorek, koperek 11.piersia - Warzywa: bakłażan, świeży ogórek, papryka, rzodkiew, soja, pomidor, fasola, bób, kiszony ogórek, kiszona kapusta, czosnek, natka pietruszki Owoce: żurawina, poziomka, truskawka, ananas, awokado na mm - Jaja: całe jajko Nabiał: twarożek, kefir, jogurt Inne: pieprz, sól, cynamon, kolendra, szczypiorek, koperekJaja: całe jajko Nabiał: twarożek, kefir, jogurt, żółty ser 12.piersia - Warzywa: rzepa, cykoria Owoce: figa Nabiał: żółty ser na mm - Warzywa: rzepa, cykoria Owoce: figa 13.piersia i na mm- Warzywa: rzodkiewka, sałata Owoce: cytrusy, orzech włoski, orzech laskowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tej tabelki wynika, ze szpinak na piersi podaje się dopiero w 10 miesiącu zycia. A powiedzcie mi jak długo ten szpinak trzeba gotowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIP - dzięki za kwiatek:) zazdroszczę Ci tych wycieczek po Stanach. Ja szpinak daję ze słoiczka, ale na wiosnę jak będzię świeży, to kupię w liściach, zblanszuję na chwilę i zmiksuję z ugotowanym ziemniakiem. z wprowadzaniem glutenu czekam do wizyty u alergologa, ale jak nie będzie miał nic przeciwko, to pewnie ugotuję kaszę manną i będę wprowadzać tak jak D82, zaczynając od połowy łyżeczki. MAMAZOSI - gratuluję ząbka. Mam nadzieję, że u Sebastiana pojawi się też na dniach, bo powoli opadam z sił - cały czas chce być na rękach i się przytulać, próbowaliśmy go nosić w chuście i w nosidełku, niestety nie działa - musi być na ramieniu. ASIAPOP - córeczka prześliczna:) wchodzę dziś na nk już po raz 5-ty chyba, bo się napatrzyć nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIP - świeży szpiank będę blaszować 2-3 minuty we wrzątku, a mrożony to tak duszę z 15 minut,ale to dla siebie robię mrożony. Tabelka przydatna, bo ja czasem zapominam, że istnieją niektóre warzywa (takie jak szparagi, patisony), ale się wogóle nie trzymam w takim razie tych zaleceń. Nam pediatra już kazała dawać mięso przez to, że Seba miał lekką anemię (na szczęście ostatnie wyniki ok). Zmykam do łóżka, bo dziś pewnie też kilka razy będziemy mieć pobudkę. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
To ja mam troche inne schematy:) zreszta jak grzebalam w roznych miejscach i szukalam info to wszedzie pisza ze szpinak mozna jako jedna z pierwszych potraw wprowadzac. Teraz swiezego nie ma, ale pediatra mowila, ze spokojnie mrozonki mozna dziecku podawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam piatkowo :) U nas noc taka sobie - nie wypilam meliski, moze dlatego - bo ostatnie noce z meliska byly calkiem calkiem ;) Wiki zasnela o 21, obudzila sie o 23, 24.05, 4 i od 6.30 nie spala wcale ;) i nadal nie spi. Ja juz po sniadaniu. Dziewczyny, Wasze dzieci pelzaja i gaworza? :) dzieki wielkie za schemat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra, a na 7 miesiac na piersi tyle roznosci, przeciez dni zabraknie ;) jakby ktos chcial wprowadzic wszystko ze schematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×