Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

nie Hickary, ale blisko ;)a co do wypacania to nie stosowałam. Ale myślę, ze tylko ci sie będzie wkurzac, że jej gorąco;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Charakterystyczny dla alergii wziewnej. Poprzedza go napadowe kichanie i obfity wodnisty katar. Jeżeli dziecko kaszle głównie w domu, w nocy lub nad ranem, prawdopodobnie uczula je coś z najbliższego otoczenia (roztocza żyjące w kurzu, pierze, pleśń, sierść zwierząt). Kaszel alergiczny jest zwykle suchy i płytki, nie towarzyszą mu inne objawy infekcji. W alergii często prowokowany jest wysiłkiem. hmmm, i pod alergie pasuje ;) ale wziewna chyba nie powoduje wysypki? no nic, czekam do jutra, mala zasnela, moze poospi z godz i tez sie poloze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje chłopaki a głównie starszy to alergicy. I wierz mi napadowe ataki kichania są baardzo charakterystyczne. Oni zaczęli chorowac w wieku ok 3 lat więc nie wiem jak by to się objawiało u maluszka. Mój mały kuzynek jednak miał juz przed rokiem zdiagnozowaną astmę. ALe pamietam że głównie mocno kasłał i miał sapkę. ALe myślę, że nie ma co od razu zakładać najgorszego przy pierwszym kaszlu czy katarku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i moja jakoś też tak dziwnie pokasłuje i nie chciała obiadku a wczoraj wtriniła wszystko.Też cholerka nie wiem czy iść do lekarza bo gorączki brak kataru też nie ma za to marudzi od3 rana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam dojutra, wlaczylam nawilzacz - sie okazalo ze mamy 40 % tylko... maz kuypi masc majerankowa. Kojarzy ktoras te reklame ze slonik i male dzieci nie umieja wydmuchac noska? tam takie plasterki byly na pizamke, zastanawiam sie czy dla maluszkow tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plasterki polecane powyżej trzeciego roku, mój pięciolatek używa, myślę, że efekt jak skropisz piżamke lub chusteczkę jakimś olbasem byłby taki sam. Taki chyba troszkę reklamowy pic ;) m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podalam troszke syropu prawoslazowego i zobaczymy. jak do jutra sie nie polepszy to pojedziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti - życzę kolejnych przespanych nocek 1 Mamcia76 - ja też czytałam, że na zajady to wit.B, zwłaszcza B2 tak jak radziła Lili 1 Hickary - ja z kaszlem to chyba bym jednak do lekarza poszła - panikara ze mnie 1 KIP - Sebastian od jakiegoś czasu męczy się z kupkami (zaczęło się chyba od podawania żelza na anemię), wygląda to tak, że długo się męczy, stęka, pręży, puszcza bąki, w końcu denerwuje i zaczyna płakać. DZiwi mnie tylko to, że czasami wypróżni się normalnie bez płaczu (nawet jak ma taką twardszą zbitą kupkę - efekt rozszerzania diety) a czasami się długo męczy mimo, że kupka wcale nie taka twarda. Właśnie się zastanawiam czy to nie bóle brzuszka prez gluten, bo chociaż wysypki dużej nie ma to coś tak jednak się pojawia...od dziś dieta i poczekam na efekty 1 Laudette- jak szybko była poprawa po odstawieniu glutenu??? tydzień?dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany, ale nasze dzieci mają straszne te uczulenia. Może ja też powinnam sprawdzić, czy Ania jest uczulona na gluten. Tylko co wtedy jeść jak głównym moim pokarmem są kanapki? MamaAnia a czy dajesz Sebastianowi picie? Wiem, że mu dajesz probiotyki, ale może spróbuj inne, może lepiej podziałają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie Wiki dzis nie kocha, chyba z 10 razy odciagalam katar, a przy tym wrzask jest nie z tej ziemi - juz teraz sie boi nawet jak buzi chce dac :/ poza tym smaruje pod nosem mascia - i dlatego tez mnie nie kocha ;) ijeszcze jakby tego bylo malo dostala ohydny syrop prawoslazowy i witamine c ;) goraczki brak nadal. No, jak u nas wyjdzie i skaza i gluten to chyba sie zalamie... bo co tu jesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIP - daję picie kilka razy dziennie, herbatki/soczku wypija na dobę około 200-250 ml, oprócz tego mleko 3-4 razy na dobę, więc płynów ma chyba dosyć. Może ja za wcześnie rozszerzam mu dietę i jest za mały na dwa posiłki stałe. Spróbuję mu rzadszą kaszkę robić (tylko, że wtedy znów ulewa albo wymiotuje)...ehhh.Mam nadzieję, że kiedyś się to skończy. Jutro idziemy do alergologa, oby był dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaANia to jednak żelazo może być przyczyną zaparć. Wiem to już od kilku osób, bo mi mówiły, że jak w mm jest dużo żelaza, to dziecko może mieć zaparcia. Coś dzisiaj cisza. Mamabruna, turkuc, kuleczka, asiapop i inne co tam u Was słychać? U Ani prawie już zeszły czerwone policzki, więc jak coś to od jutra znów zacznę dawać jabłko i zobaczę jak będzie wyglądać sytuacja. A tak to się strasznie nudzę i ona też. Złoszczą ją juz wszystkie zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama_ania poprawę zauważyłam dość szybko... tak po 3 dniach uczulenie już było mniej nasilone (zaczerwienienie zaczęło znikać). Teraz już minęły niecałe dwa tygodnie i praktycznie nie ma śladu... jedynie na dekoldzie, ale to chyba od ślinki. Ja jem tylko i wyłącznie chleb żytni (trzeba uważać, bo czasami i w takich chlebach jest niewielki dodatek pszenicy). Przeczytałam w książce, że zmiany atopowe mogą ustępować nawet do 2 tygodni, więc czasami trzeba cierpliwie czekać:) Życzę powodzenia mama_aniu. Wiem jakie to jest uciążliwe. W ogóle nawet nie miałam okazji odpisać jak wcześniej opisałaś swoją sytuację pobytu w szpitalu z powodu wysypki. Mogę sobie tylko wyobrazić jaki koszmar przeżyłaś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Mama Ania zgadzan sie z Hickary maly ma zatwardzenie przez zelazo,moja tez miala z tym problem (w mleku nan jest wiecej zelaza niz w innych mlekach) nie robila kupki po 3-4 dni chociaz codziennie probowala,prezyla sie i stekala,polozna kazala przeczekac a w wypadku jak na 4 dzien dalej nic, to czopek(2 razy musialam uzyc).Zeczywiscie malej organizm sie przyzwyczil i juz jest ok (mleka nie zmienialam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę słodka Lili, że dalej jesteś pomarańczowa ;) a zaakceptowałaś regulamin, jak to zwykle bywa przy rejestracjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) U mnie do srody jest mama, wiec mam mniej czasu na kafe ale przeczytalam wszystko:). Brunio spi i ja tez juz sie poloze:). Spokojnej nocy ....i wyspijcie sie dziewczynki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, my zaraz zamowimy lekarke do domu, bo boje sie mala ciagnac do przychodni... nkaszle nadal, katar nadal. Odciagam frida, smaruje mascia majerankowa, ma olejek do wdychania i jonizator, nawilzacz chodzi caly czas. Dawalam syrop prawoslazowy i wit c, zadnej poprawy oid wczoraj... Ja mam wyciskarke, doosc droga, ale nie niszczy witamin jak standardowe sokowirowki, troche inaczej dziala, nnie wytwarza temperatury, miazdzy owoce i nie robi piany - jak bedziesz zainteresowana to podam link na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary mam nadzieje ze maluszek szybko wyzdrowieje. A jak noc? U mnie dobrze, bo maz spał z małym, ale za to mnie przeziebienie dopadło i sie czuje kiepsko. Mamobruna jak tam było na weselu?:) A powiedzcie mi jak wprowadzacie miesko to juz codziennie dajecie dzieciom obiadki z mieskiem? Mój konczy 6 miesiecy i słoiczki od 5 i 6 miesiaca maja samo mieso takze rozumiem ze codziennie powinien mieso wcinac? A dodajecie jakis olej albo zółtko tak jak w schematach zywienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Ja do zupki dodaje odrobine masla, a co do zoltka to jeszcze nie podajemy ale bede gotowac i dodawac do zupki, potem razem blenderowac. z mieskiem jeszcze pare dni poczekamy. Ale rybka juz dwa razy byla jedzona:) tak co 3-4 dni mniej wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wprowadzam od nowa, wiec wiesz... dopiero ziemniaki, szpinak i jablko... do miesa daleka droga. Teraz jak mala chora to nic nie daje, niech na piersi bedzie i lyka przeciwciala. Noc bardzo dobrze - spala. moze jej za duszno bylo w pokoju i za sucho - utrzymywalam 21 st - zwykle 24 bylo. Pozakrecalam grzejniki. Cieplej ja nakrylam i miala jedna pobudke o 2. A tak to spala od 22 do 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my dzisiaj idziemy na szczepienie, przesunęło nam sie o ponad miesiąc bo u mnie ciągle ktos chory był i lekarka kazała się wstrzymac aż wszyscy dojdą do siebie. Ciekawa jestem ile waży, bo śniło mi sie, ze 13 kg! ;) i co powie o tych szorstkich, czerwonych polikach. Hickary trzymam kciuki, żeby z Wiki było wszystko OK! I bardzo proszę o link do tej sokowirówki, bo byłabym zainteresowana ;) My tez jeszcze mieska ani rybki nie jemy, póki co wchodzi tylko marchewka z ziemniakiem lub ryzem, jabuszko. Szpinak- blee. Nie spieszymy się, przyjdzie czas to zje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiuuuu ale cena ;) trzeba taki zakup porządnie przemysleć.. żeby potem nie stał i się nie kurzył jak wiele sprzętów w mojej kuchni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom, trzeba :) my nie mamy wiele sprzetow, to sie przydaje. U nas tylko mikrofaala i parowar. No i kuchenka i mikser ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Ja dopiero dziś bo na wekeendzie trudno dobić mi sie do komp. bo wszyscy jesteśmy w domu i każdy chce z niego korzystać a ja jako jedna kobitka w domu to jestem bez szans. Kurde nie pamiętam co miałam odpisać. U nas nocki bez zmian, czyli co godzinkę :-( 🌻 Ja starszego na pneumokoki szczepiłam, jak miał 3 lata jak miał iść do przedszkola, do którego się nie dostał :-( Teraz Dawida szczepie szczepionkami 5 w 1 (starszego tez nimi szczepiłam), a na pneumokoki zaszczepie jak skończy rok, bo narazie nie ma styczności z dziećmi a w przyszłym roku bedę zmuszona zabierać go ze sobą jak starszego do szkoły będę prowadziła. 🌻 Ja miałam krzeseło drewniane, fakt dla troszke starszego dziecka, ale teraz też takie kupie bo tamto bardzo długo nam służyło. 🌻 Współczuję dziewczyny że dzieciaki maja alergie, u nas jak narazie chyba nic nie ma ale mały ma wprowadzone dopiero jab lko i marchewkę, dziś podam ziemniaka. 🌻 W końcu zrobiłam pierwszy krok w organizacji chrzcin, umówiłam sie na wybór menu w restauracji hehe 🌻 Do odciągania katarku tez jest dobry katarek http://allegro.pl/katarek-ze-szczoteczka-odciagacz-kataru-dla-dzieci-i3015017033.html Przepraszam że tak chaotycznie odpisuje ale jak siadłam do odpisywania to mały spał i zanim wszystko przeczytałam to już sie obudził. Dobra uciekam brać się za sprzatanko. Kurde a dziś to jeszcze od 3 jajaś bezsenność mnie dopadła, i przez to jestem zła sama na siebie. Miłego dzionka dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak wczoraj podalam mojemu pierwszy raz miesko - pure z ziemniakiem i krolikiem słoik 190ml to tak mu smakowało ze bez problemu zjadl od razu, szybko, caly był podekscytowany i wcinał az mu sie uszy trzesły! D82 a jak dodajesz masło to i gluten? Bo mozna masło podawac albo oliwe prawda? Jak moj ma skaze bialkowa to chyba oliwa mu nie zaszkodzi? Bo nie wiem wlasnie czy i gluten i oliwe mam mu dawac....? to moj pierwszy bobas takze zielona jestem w temacie a do lekarza nie wybieram sie poki co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
hickar jak mialas 24 stopnie to najbardziej prawdopodobne ze malej bylo za cieplo i za ducho i na picie sie budzila, upal wrecz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×