Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

MamoZosi moja córa do zeszłego piątku jadła 4 razy w nocy od piątku wprowadziłam kaszkę na noc i dwa karmienia odpadły.Co do dzieci chciałabym jeszcze jedno,zobaczymy.........Dagusia nam na kupkę pomogło tarte jabłuszko...........Hickary moja Maja śpi w ciągu dnia 3 razy po około 30-40min a wieczorem idzie między 7 a 8 śpi do 7-8.Naprawdę masz masakrę.......MamoBruna ja jabłuszka trę tarką na bardzo drobnych oczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wasze Maluchy też tak mało fikają?Straszny leniuszek z mojej Małej u niej najlepiej na rączkach mamusi na plecach be na brzuszku be chyba garb mi wyskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczko moja Lidka zachowuje sie tak jakby miała ADHD nawet w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczka, mamazosi- dzieki za instrukcje do jabluszka:) Tez dzis podalam kroliczka ze sloiczka, bardzo mu smakowal:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama_ania ja dade używałam od początku. teraz przerzuciłam się na pieluchy z lidla też są fajne - dla mnie jeszcze lepsze, chłonniejsze. Kuleczko 123 napisz proszę jaką kasze podajesz i kiedy. Hickary spróbuj może troszkę melisy podawać, mój starszak miał bezsenność w dzień i był totalnie nie do życia - zmęczony a nie spał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :-) ale napisałyście :-) Pisze na szybko, bo mały ciągle marudny i ciągle na rękach. Starszy ciagle też chce coś ode mnie. My używamy dada od początku i jestem z nich zadowolona. Moje dziecko w dzien ma 3 drzemki po 30-40 min, a w nocy pobudka na karmienie co godzina, a jak ma lepszy dzien to daje mi pospać i budzi się co 1,5h ;-p Dlatego zaczełam wprowadzac jabłuszko( bo były zaparcia) i dziś dostał marchewke, jak narazie ok. Chce zeby zaczoł jesc zupki, i potem wprowadze kaszki to może troche się zapcha i dłużej bedzie spał. Witam nową mamę. Z oczkiem małego lepiej,przemywam sola fizjologiczna i jest poprawa. Juz uciekam bo mały mnie woła, a starszego do szkoły musze wyszykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary Twoja mała jest niezła z tym spaniem, a ja narzekałam na Anie, ale w porównaniu z Twoją, to moja jest super. Nie wiem co Ci doradzić. U mnie jest tak,że ja ją kąpię, daję jeść, kładzę do łóżeczka i ona po jakimś czasie zasypia. Może skróć jej ilość snu w dzień, choć wiem, że i w ciągu dnia potrafi mało spać. Chyba po prostu taki jest urok Twego dziecka. I widzę, że wszystko od nowa wprowadzasz - współczuję naprawdę, bo to ciężko jest, jak nie wiesz na co dziecko jest uczulone. Może nie pij tej kawy, bo ona działa pobudzająco. Dagusia współczuję choroby. Agraffka ty też masz maskarę z tą alergią. MamaZosi - witamy i dzięki za przywitanie :) Udzielałam się na tamtym forum, ale niestety większość dziewczyn raczej źle zareagowala na moją obecność, choć były dziewczyny, które byly dla mnie miłe i jestem im wdzięczna. Dlatego też cieszę się, że ten topik powstal. Moja Ania śpi średnio od 20 do 8 i w tym czasie je koło 4 razy - jest na piersi plus raz dziennie mm na noc. Resztę napiszę później bo Ania wstała z drzemki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez tylko na momencik, Wiki oczywiscie nadal nie spi - wlasnie przygotowalam mieszanke - kaszke sinlac, ale na... melisie. Zamiast rozrobic ja w wodzie zaparzylam delikatny napar, ostydzilam i na tym bedzie kaszka. Mam nadzieje, ze Wiki zje i wreszcie zasnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- wspolczuje ...ale ta Wiki ma energii;) Kip- tez sie ciesze, ze topik funkcjonuje i ze pisza tu same wspaniale dziewczyny :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Zosi-daje Maji kaszke ryżową z Milupy dla niemowlat od 4 mies.Rozrabiam ją z mlekiem 120ml i dodaje troszke jabłuszka.Mała ją uwielbia podaje wieczorem potem jeszcze possie troche cyca i około do 1,2 w nocy mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wcinam kolacje(chleb z pasztetem i szynką) jutro środa popielcowa wiec będzie dzień bezmięsny,dla mnie katorga bo kocham mięsiwo. Maja już śpi chyba zgrzeję sobie kiełbaskę bo coś nie umiem się najeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecie usnęło.... pewnie nie nadługo :-( Wkońcu znalazłam chwilkę na założenia konta na potrzebe kafe i bardzo proszę o namiar na nk :-) andzia-andzia1@o2.pl kuleczka 123-smacznego :-) ide sie położyc, bo cieżki dzień miałm, a jutrzejszy pewnie nie bedzie lżejszy, z resztą nocą też nie odpoczne..... Dobranoc dziewczyny :-) Ja również cieszę sie z forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczka - dajesz tę kaszke Łyżeczką czy butelką, na swoim mleku czy mm? Moja Ania ciągle się przewraca na brzuch, ale jak tylko się przewróci, to płacze, bo nie wie, co ze sobą zrobić, więc ją przekręcam z powrotem na plecy a ona znów to samo. Hickary Ania w ciągu dnia ma 3 drzemki średnio koło 40 min, ale ta druga drzemka czasem trwa nawet 3 godziny, jeśli jestem z nią na dworze. Andzia spórbuj tak jak Hickary swoi mlekiem smarować oczko, jej to pomogło, chyba, że nie karmisz piersią. Dziewczyny a powiedzcie mi, czy kilka czerwonych krostek, takich płaskich, pod skórą na policzkach to też alergia? Bo Ania ma kilka i nie wiem co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daję tą kaszkę łyżeczką jest dość gęsta specjalnie żeby zapchać głodomorka.Robię na mm bo powoli odstawiam pierś.KIP moja Maja też ma kilka kropek na policzkach ale nie panikuje raz jest lepiej raz gorzej.Widziałam synka od przyjaciółki całego w szorstkich plamach to była alergia więc staram się tymi krostkami nie przejmować tym bardziej że widzę że ją to nie swędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidzia śpi dzisiaj w końcu się wyśpię bo to nocka mego m. Moje były dwie ostatnie bo miał na rano do pracy:) Też się cieszę że topik fajnie funkcjonuje bardzo fajnie się z wami pisze:) Z pieluszek to używamy głównie Dady i Pampersy najistotniejsz różnica to cena ale dostaliśmy w odwiedkach sporo Pampersów więc używamy na zmianę. Mam ostatnie op.3 więc chyba przejdziemy na 4 jak dzieciaczki szybko rosną, z ciuszkow to rozm. 68 i 74 niektóre 62 ale głównie bluzeczki i spodenki Kuleczka-a tą kaszke to robisz na papke i dajesz lyzeczka czy bardziej płynna i z butelki.Ja się zupepelnie nie orientuje. Chyba jutro zaserwuje Lidzi na kolację może pospi dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczka może zadam głupie pytanie, ale jak poznać, czy dziecku swędzą te krostki? I Ania czasem ma coś takiego, że trze piąskami oczka, może to właśnie dlatego, że ją swędzą oczka lub krostki? Czasem tak robi jak jest zmęczona i wiem, że chce spać, ale czasem tak robi niedługo po wstaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pięknie zanim napisze posta mam odpowiedź czytacie w myślach haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alleluja, zasnela. Wisiala 40 min przy cycku po tej kaszy, ale zasnela. Nie jadla juz mleka, tylko ciumkolila i grzala nos. Przytulak maly. Mam nadzieje, ze juz snem nocnym i dzieki tej kaszy pospi przynajmniej z 3 h. Troche beda bolec cycki, ale przynajmniej sie wyspie - mam nadzieje. Dziewczyny karmiace piersia - czyjak karmicie z jednej piersi to leci wam tez z drugiej? ;) Ja noca sobie przystawilam pod ta druga piers butle i skapalo prawie 90 ml. ;) a a a kuleczka 123, ja tez jestem miesna,ale zapomnialam, ze jutro soda popielcowa i nie mam ryb, wiec post u mnie nie wypali... a a a Andzia - meil wyslany . Dobranoc. Odpoczywaj :) Dokladnie, ja 3 tygodnie sie meczylam z ropiejacymi oczkami ito tak ropialy, ze mala ledwo oczy rano mogla otworzyc... Przemywalam sola i rumiankiem - nic nie dalo. Zaczelam wyciskac swoje mleko na wacik i tym przecierac - po jednym dniu nie bylo sladu. Teraz prosilaktycznie przemywam swoim mlekiem z raz dziennie, raz na 2 dni. a a a KIP - moze to pekniete naczynka? Ma tak zawsze czy pojawia sie i znika? KIP - moja tez trze oczka i nos i to niestety po tym jak zjem lub podam cos nie tak, wiec u nas to alergiczne ale u Ciebie niekoniecznie. Roznie moze byc. A drapie te policzki? Moja jeszcze pociera bardzo mocno stopa o stope. a a a Asiapop - my juz nosimy 4 od jakiegos miesiaca, bo moja ma dosc pokazne udka. ;) Co do kaszki, ja robie taka o konsystencji obiadku w sloiczku i podaje lyzeczka. jak jest za rzadka, towiecej laduje na sliniaku niz w buzi. a a a Przyszedl mi parowar i blender - mamy, czyktoras gotuje sama?Od czego tu zaczac? Marchewki nie moze. Moze wwalic w blender ziemniaka i brokula, dodac pietruszki swiezec j zmielic na papke? I czy moge zrobic na 2 dni? Nie chcemrozic ani wekowac...Zbieram sie powoli do spania, chociaz szczerze, to jestem tak zmeczona, ze... mi sie odechcialo. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za przywitanie, akceptację i reakcję na moją obecność :) Moje dzieciaki wykąpane, jedno śpi (młodsze) ciekawe na jak długo a drugie się jeszcze przewala po łóżku. No tak jutro środa popielcowa. 3 posiłki to dla mnie naprawdę post. Może jest jakaś furtka dla mam karmiących ;) Klimacik na tym forum b. sympatyczny i niezły ruch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIP-Maja jak była mniejsza miała sporą wysypkę do dziś nie wiem co to było,wylądowaliśmy u lekarza przepisał krem który na szczęście pomógł.Wtedy strasznie drapała się po buźce jak ją brałam do odbicia czy nosiłam na rękach to cały czas ocierała się buźką o moją bluzkę.Po za tym strasznie była marudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary, nieźle z tym Twoim mlekiem, aż 90 ml??? Ja też mam podobnie ale nie takie ilości. U mnie jest problem w pracy, musze mieć wkładki. Nie mam nawet gdzie i kiedy odciągnąć, na szczęście mam niepełny etat. A co do obiadków to bede sama gotować bo o słoiczkach niejedno słyszałam, zwłaszcza gerbera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Zosi, a kiedy zaczynasz i czy cos juz wiesz na ten temat? I kiedy urodzila sie Zosia? Bo moze pisalas, ale gdzies przeoczylam ;) Mala juz sie 2 razy obudzila, spi niespokojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama zosi- witaj!!! moja córcia tez cycowa i budzi sie 3 a czasem i 5 razy na jedzenie. Hickary - moja spi w dzień 2- 3 razy po pół godziny, ale wieczorem od 21 do 8 rano, tylko na cyca sie wybudza, 5 min i znowu spi. Pije kawę- a córcia jest spokojna- więc nie wiem czy to ma znaczenie. Z pampersami to ja robię tak: na dzien Dada- bo jednak szybciej się napełniają a na noc Pampers - i tego nie musze zmieniac w nocy- do rana pociagnie. K.I.P moja mała miała kilka krostek, przy okazji pokazałam lekarzowi, powiedział że takie cos to nie krostki- że to skóra niemowlaka i ona nie jest jeszcze dojrzała, i takie zmiany to nie zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W porownaniu z waszymi maluchami moj to spioszek ale jest na mm, wiec to jest troche inaczej:). Do doswiadczonych mam: kiedy najlepiej wyprowadzic dziecko z sypialni do jego pokoju? :) . Jak skonczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis zamowilismy krzeselko do karmienia, nie moge sie doczekac kiedy przyjdzie:). Zrobilam tez malemu zakupy: spodnie, skarpety, body, sliniaczek z rekawkami i takie tam:). Natomiast sobie jeszcze nic nie kupilam na sobotni slub...zalamka. Jutro przychodzibfryzjerka polozyc mi farbe i podciac koncowki, choc moje wlosy nie bardzo nadaja sie do farbowania, bo jak pisalam strasznie wypadaja ale coz nie moge w sobote wygladac jak lajza:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia76
Mamabruna a jakie zamówiłaś krzesełko? ja ma takie: http://allegro.pl/praktyczne-krzeselko-stolik-do-karmienia-kidsplay-i2989982881.html i używam go od trzech tygodni. Jest świetne bo ma pozycję półleżącą i można je obnizyć gdy siedzę na czymś niższym i córkę karmię czy się z nia bawie. Tylko właśnie zastanawiam się kiedy by można już ustawiać krzesełko w pozycji siedzącej? bo jak ją karmie jakąś półpłynną zupeczką to sie boję czy się aby nie zachłyśnie? W jakiej pozycji wy karmicie przecierkami swoje dzieciaczki? A i kupiłam wczoraj pastę do zębów ziajki: Od pierwszego ząbka ;) bez fluoru z ksylitolem bodajże. Używacie? jest jakis sens? Przy poprzednich dzieciakach, dziesiec i pięć lat temu nie było jeszcze takich wynalazków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale znów nadrukowałyście - fajnie :) KIP - ja się nie przejmuje jak Sebastian ma kilka krostek, albo jakieś małe plamki, których nie drapie. Jak jadłam nabiał, to miał całą głowe w krostach i do tego cały czas się po niej drapał/bił rączkami i stąd wiedziałam, że swędzi. Dodatkowo jak go posmarowałam kremem atoperal baby to przestał się drapać, bo tam jest skałdnik przeciwświądowy. Mamabruna - Seba śpi w swoim pokoju od 2 miesiąca życia - skoro w miarę dobrze przesypia noce, to wstawanie nie jest aż tak uciążliwe. Poza tym my mamy małe mieszkanie i jego pokój jest tuż obok sypialni i zostawiam drzwi otwarte. Jeśli Twój Bruno tak fajnie śpi w nocy, to chyba możesz już spróbować go przyzwyczajać do spania u siebie. Jak możesz to poślij link do tego krzesełka co zamówiłaś. Ja włąśnei jestem na etapie szukania. Na razie myślę o tym http://allegro.pl/praktyczne-krzeselko-stolik-do-karmienia-kidsplay-i3014491408.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×