Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Gość slodka Lili
KIP znalazlam artykul dla Ciebie mozesz przestac sie martwic :) Po kilku miesiącach życia dziecka przychodzi czas na nowości w diecie. Wraz z wprowadzeniem nowych pokarmów zmienia się też zawartość pieluszki dziecka. Kupki stają się teraz bardziej gęste (w porównaniu z tymi po mleku matki), mają też intensywniejszy zapach. Ich konsystencja zaczyna przypominać plastelinę lub małe bobki, na początku można w nich też zauważyć niestrawione resztki obiadków czy deserków (to efekt przyzwyczajania się układu pokarmowego dziecka do nowych składników diety). Jeśli po kilku dniach nie nastąpi zmiana to znak, że dziecko nie jest jeszcze gotowe na nowości, warto więc wrócić do mlecznej diety. W takiej sytuacji najlepiej zasięgnąć porady pediatry. Zdrowe kupki dziecka na urozmaiconej diecie wyglądem przypominają stolce dorosłego człowieka, a ich kolor zależy od rodzaju zjedzonego pożywienia (po buraczkach mogą mieć czerwone zabarwienie, duża ilość marchwi barwi na pomarańczowo itd). Częstotliwość oddawania stolców jest różna. Za normę przyjmuje się od trzech dziennie do jednej na trzy dni. Dłuższe przestoje mogą świadczyć o zaparciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Ide spac,mala za ok 2 godz obudzi sie na jedzenie,to nalezalo by troche pospac :)Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wiecie co wymyslilam? Moze moja mala ma zwyczajnie alergie na gluten:/ zadne miliony innych rzeczy... dzisiaj dalam jej jablko z kasza manna i wysypana... A nic takiego nie zjadlam: kanapke ze schabem wlasnego wypieku, brokul, ziemniaki, piers z indyka, jablko, banana. Juz mam dosc, nie wiem sama :( wprowadzam pokarmy miesiac i dalej nic nie wiem, tylko ziemniaki ze szpinakiem i jablko bez powiklan... sa jakies testy wiarygodne dla takich maluchow? mala mi tak charcze- sapka. swedzi ja nos, przez to nie sypia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Jak mylam zeby to sobie przypomnialam ze ktos pisal o witaminach,ja sama ulozylam sobie zestaw witamin i jak na razie wlosy mi nie wypadaja,paznokcie nie lamia a i nie mam problemu ze wstawaniem w nocy do malej,jestem mniej apatyczna i mam jakby wiecej energi i mysle ze to ich zasluga.Musze wspomniec ze jestem niskocisnieniowcem co wzmaga uczucie oslabienia i braku energi,mialam tak przed przed ciaza. Kupuje cynk,zelazo,witamineA+E,magnez,rutyna z witamina C(w jednej tabletce)i komplet witaminyB .Za caly zestaw place ok 20 zl i niektore witaminy starczaja na prawie 2 mies.gdyz sa pakowane po 50 szt. Dobra ide kimac do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widać, że weekend bo pusto trochę... Gratka - mnie się chciało czytać:) szkoda, że Wojtuś nadal przeziębiony. Nas przeziębienia póki co omijają - daję Sebastianowi probiotyki (dicoflor 30 lub biogaja lub lacidofil) i 5 kropelek witaminy C. Życzę, żeby 3 miesiące bez męża minęły jaknajszybciej, zwłaszcza, że nasze maluszki tak szybko rosną i rozwijaja się w 1 roku życia...ale cóż jak jest okazja, to trzeba wykorzystać, powodzenia z przeprowadzką - ja tego nienawidzę odkąd w ciągu jednego roku przeprowadzałam sie 5 razy. Plus jest taki, że nauczyłam się nie gromadzic zbędnych gratów. Krzesełąk drewniane mi się podobają i kupiłabym takie do kompletu mebli dziecięcych, ale mamy małe mieszkanie, a to plastikowe się składa. 1 fajny pomysł z oddzielaniem myśli tymi 1. Odmałpuję od Ciebie:) nie obrazisz się ? 1 szczepienia - ja szczepię tymi 5 w 1, dodatkowe odpuszczam. Wogóle zastanawialiśmy się czy nie olać szczepionek, ale jakoś stchórzyliśmy. Chcemy uniknąć tej odra-świnka-różyczka, ale w PL nie sprzedaja szczepionki na samą odrę:( 1 nocki u nas lepsze - po kąpieli ok. godz. 20 Sebastian dostaje kaszkę - 60ml Nutramigenu+1,5 łyżki kaszki kukurydzainej (bezmlecznej, wogóle bez dodatków, sama kukurydza) + pół słoiczka owoców (dzisiaj gruszki), ja chodzę późno spać więc około pólnocy daję jeszcze butlę z mlekiem na spaniu i tak potem mam pobudkę ok.5-6 rano i po tym karmieniu śpi do 7:30-8 więc znów się wysypiam. Udało mi się dziś przekonać Bastusia do napicia się samej wody:) od jutra oprócz diety bezmlecznej będę też na diecie bezglutenowej, bo Seba ma zaparcia nawet jak dostaje śliwki suszone, a już nie daję mu marchewki i ryżu.....brak mi już pomysłów jak mu pomóc 1 KIP - nie martw się, że za mało pokarmów wprowadziłaś. Smak potraw, które Ty jesz też przenika do Twojego mleka. Ważne jest, żeby dziecko nauczyć jeść z łyżeczki, bo znam przypadek, że dziecko ma 8 miesięcy i jak dostanie jedzenie z łyżeczki to nie wie, że ma połknąć i albo się dusi albo ma odruch wymiotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary - czytasz w moich myślach, bo też właśnie pisałam o glutenie:) i zaczynam dietę od jutra - czyli tydzień z kaszą jaglaną :). Z włosami Ci nie pomogę, bo sama mam z tym problem....Wiki chyba mało podobna do Ciebie, ale ciężko stwierdzić po 1 zdjęciu. Łatwiej byłoby ocenić, gdybyś zamieściłą swoje zdjęcie jak miałaś 5-6 miesięcy - jeśli Twoja mama ma fotki z Twojego dzieciństwa to przejrzyj je i porównaj z fotkami Wiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My szczepimy z dodatkowych na pneumokoki. Tez czytałam, pytałam, lekarzy, znajomych mam. Każdy ma swoje zdanie, więc posłuchałam mojego rodzinnego prywatnego lekarza, który stwierdził, że jak już to poleca właśnie na pneumo. A że mam starszaki w domu które mogą coś przywlec do domciu to niech tam będzie. On twierdzi, że nie zaszkodzą te dodatkowe, choc nie zawsze pomogą. Ech... bądź tu mądry ;) Co do karmienia, ja wam powiem, że synom wpajaliśmy podobnie zasady zdrowego odżywiania, uczone były podobnie a i tak każdy z nich ma tak odmienne preferencje, że o matko!! tylko pichce ciągle rozmaitości, zeby rosnącym młodzieńcom utrafić w gusta. Młoda niestety jakos nie bardzo nowości a już tak bym chciała żeby mi trochę pierś odpuściła. Tez mnie męczą te nocki co trzy godziny, a jak wrócę do pracy to nosem będę biurko podpierać ;) dlatego bardzo chciałabym, zeby jednak nauczyła sie pic z butelki co by jakąś kaszke dać czy tatuś mleko modyfik jakbym gdzieś wybyła na dłuzej razem z moimi mlekodajnymi piersiami ;) Łyżeczką je przeciez cała resztę. Starsze też tak miały i ząbki zdrowe i od butli w końcu też sie odzwyczaiły, więc takich obaw nie mam. Krzesełko wolę to plastikowe, starszaki miały drewniane, ale to pasuje mi dużo bardziej. Wam wypadają włosy a ja mam masakryczny problem z zajadami, juz od ciąży. co się zagoją to na nowo się robią. Czy któraś z was tez tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Hickary. Moje dzieciątko też ostatnimi czasy miało straszną wysypkę na całym ciele, drapało się do krwi. Karmię również piersią. Przeszłam na dietę: zero nabiału, sam królik, kurczak, ziemniaki, buraki, ryż, makaron i chleb z dżemem. Sama schudłam niesłychanie:), a dzidzia miała cały czas wysypkę. W końcu też pomyślałam, że to może być gluten i miałam rację!!! Jak tylko odstawiłam zwykły chleb, przestałam jeść normalny makaron wysypka stopniowo zaczęła znikać. Teraz ma delikatne ślady, ale poprawa jest kolosalna. Czytałam, że uczulenie na pszenicę jest również bardzo częste. Życzę Ci, aby to było to, bo ja jestem niezwykle szczęśliwa, że odkryłam przyczynę uczulenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, od jutra wywalam chleb i makarony, bo to niemozliwe aby uczulalo ja tyle rzeczy... a chleb jednak jem codziennie, dopiero dzis o tym pomyslalam... idespac, mala wreszcie zasnela, charcze biedna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka fajnego masz męża, że Ci pomaga i pozwolił Ci się wyspać. Ja też o 5 nad ranem proszę męża, żeby przyniósł Anię z jej pokoju do nas na łóżko i wtedy daję cyca i śpimy. Hickary a jak tam Twój pomaga? Czy Ty codziennie sprzątasz? Nie przejmuj się tak bałaganem, za 20 lat nie będziesz pamiętała, czy miałaś czysto, za to będziesz pamiętać wspólne chwile z dzieckiem. Widziałam zdjęcie na nk. Masz bardzo ładne włosy, ja bym z nimi nic nie robiła. Gratka fajnie, że się odezwałaś i rób to częściej. Również życzę, żeby Wojtuś wyzdrowiał i mąż szybko wracał. Slodka Lili dzięki za artykuł. MamaAnia a powiedz mi na czym polegają zaparcia u Sebastiana? Mamcia76 niestety ja nie wiem jak Ci pomóc z zajadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis spalam 3 godziny i nie wiem jak sie nazywam :( MaŁy obudził sie o 3 na jedzonko i od tej pory nie spalam, jakas bezsennosc mnie ogarneła :( Ja tez sie zastanawiam czy moj ma uczulenie na gluten, w dodatku troche pokasłuje i nie wiem czy to od slinienia sie czy go boli gardło. Dziewczyny co dawac na kaszel takiemu maluchowi? czy od razu do lekarza isc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja spalam 3 h. Od 3.38, dokladnie. Nawet wziecie do lozka nic nie dalo... Mala chora... 4 dni temu bylysmy w przedszkolu - musialam podpisac papiery. Leje jej sie z nosa i kaszle. Probuje sie dodzwonic do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Mamcia76 na zajady to komplet wit.B w jednej tabletce,1 raz dziennie,sprawdzone! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No maz sie poprawil - wczoraj np caly dzien razem spedzili - juz nie bede czepiac sie o szczegoly, ze ciagle np gral tv, etc. O 1 w nocy jeszcze ja nosil. Pozniej wyslalam go spac do innego pokoju, ma dzis dyrektora, po co mielismy nie spac oboje. Dodzwonilam sie do pediatry, mamy 26 nr, czyli okolo 12. Ja pierdziele, to na bank przez przedszkole, ale nie mialam jej z kim zostawic, a wiadomo, zaraz dzieci sie zbiegly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko dziewcyzny dziś mój Dominik pierwszy raz przespał całą noc.. od 20:45 do 7 rano! jestem w szoku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Witam:) Beti gratulacje!!!Super:) Moj rojber dzis mial tylko dwie pobudki, mam nadzieje ze to powrot do ladnego spania sprzed miesiaca, kiedy budzil sie raz max dwa razy...ale wole nie zapeszac bo przez ostatnie 4 tygodnie wiecej nocy bylo takich ze pobudka co godz poltorej... Dziewczyny wspolczuje wam tych alergii, nas poki co wszytko omija i mam nadzieje ze tak zostanie. Z wprowadzaniem nowych posilkow tez nie mamy problemu. Jedynie dynia nie podeszla, nie smakowala i troche brzusio bolal...ale kilka bakow i po sprawie...do dyni moze wrocimy jak bedzie mozna ja kupic... bo sloikowe odpadaja:) zreszta wszystko inne tez sama gotuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Betismile gratuluje :) Jestem ciekawa kiedy moja corka przespi cala noc.Mam pytanie dotyczace pseudonimu,moj jest koloru zoltego i co zrobic aby sie wyswietlal w kolorze czarnym i aby byla widoczna sygnatura/stopka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za radę słodka lili, spróbuję! musisz się zarejestrować na forum żebyś przestała być pomarańczką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary ja bym chyba pojechała do lekarza... dla swietego spokoju. Choc ja z małym poczekam do srody, ale przestał juz kaszlec, takze moze to było chwilowe. Za to mnie zaczynaja lapac zatoki i czuje sie kiepsko, ehhh kiedy ta wiosna przyjdzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Hickary trudno cos powiedziec, nie wiedzac dokladnie jak sie Twoja mala czuje... posluchaj sie intuicji...wiem glupio brzmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary, z takimi dzieciakami nigdy nic nie wiadomo... A ma ząbki już? moim chłopakom tak właśnie wychodziły w towarzystwie kataru i spowodowanego nim kaszlu. Młodszy to aż się dusił i wymiotował flegmą. Strachu się najedliśmy, ale po trzech dniach przeszło. Teraz jednak sezon infekcji więc moze niech lekarz osłucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Sprawdzam czy sie udalo i nie bede dalej pomaranczowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszke marudzi ale to normalka. Tak to sie smieje i gadai dlatego sama nie wiem.... A tam tyle chorych, ona oslabiona, zeby czegos gorszego nie przywlec... poza tym zasnela. No moga jej wylazic zeby, moga. Juz zglupialam i nie wiem czy jechac, a zaraz powinnysmy sie zbierac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z drugiej strony ja byłam u lekarza właśnie z kaszlem Marysi, miała również gorączke ok 38,5. Doktor dała antybiotyk w zawiesinie. W domu okazało sie że to forma nie do przyjęcia dla mojego dziecka, pierwszą dawke zwymiotowała do cna, druga cała wypluła, więc odpuściłam. Chciałam iść na drugi dzień po zastrzyki, ale gorączka zniknęła więc ucieszyłam sie, ze jednak antybiotyk nie był potrzebny, ale w przychodni lubią lekarze dawać na wyrost. Wiec mam wątpliwosci czy czasem nie lepiej chwilę poczekać? JA nigdy nie wiem, troje dzieci w domu a intuicja niestety czasem mnie zawodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Nie wiem co zrobic,dalej pseudonim mam zolty chociaz sie zarejestrowalam :( Hickary moja mala gdy miala mocny katar to pryskalam jej do noska wode morska i ladnie sie odtykal i po jakims czasie przeszlo,tylko ze nie kaszlala. Ja bym poczekala do jutra i zobaczyla jak to sie rozwija,jak by sie nasilil kaszel to pojechalabym do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale miała niewielki nieżyt, dwa dni później dosatała homeopatyczne krople od mojego prywatnego i całkiem kaszel zniknął. Więc jak masz zaufanie do swojego pediatry, ze nic na wyrost - to idź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Wiki na szczescie nie ma nawet st. podgoraczkowego. A moge ja cieplej ubrac i wypocic? glupie pytania ale to 1 dziecko. Nie masz inicjalow A.M.? bo imie Marysia mi sie kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam zaufania - jest najlepsza ale... z tych najgorszych ;) u nas same "asy" - male miasto. U Wiki pomylila cmv z hcv - a w kierunku tej 1 byla diagnozowana - powiekszona watroba, u mni dodatnie w ciazy, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×