Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Jesli chodzi o stałe pory posiłków to my mamy obiadek miedzy 11-12 przed spacerkiem,a drugi posiłek to już roznie zalezy jak nam spanie wypadnie. Najlepiej jak zostawilam małego z mezem, ktory miał go nakarmic, wracam a tu maluszek CAŁY w marchewce, buźka, ubranko do wyrzucenia, nawet za paznkociami, kuchnia tez ubabrana, dwa foteliki hehe tak walczyli :D No ale przezyli a ja moglam pobuszowac po sklepach i wybrac sie na kawe z przyjaciolkami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laudette
Jak ja marzę o normalnej kawie:) od 4 miesięcy jedynie zbożową się zadowalam. Od urodzenia dziecka tylko 2 razy wyrwałam się z domu: na wesele znajomych i do kina. Dużo zachodu jest z odciąganiem pokarmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) jestem na chwileczke przeczytalam co napisalyscie od wczoraj choc nie tak doikladnie jak czytalabym to gdybym byla na bierzaco i niestety nie pamietam kto zadawal pytania :) ktoras z Was dziewczyny pytala o to ,czy dziecko przebieramy codziennie- raczej tak ,bo maly sie slini /czasem uleje po jedzonku jak mu sie odbeknie i czesto ma po prostu bardzo mokry kaftanik /body i musze mu przebrac czasem nawet 2,3 razy dziennie :) nooo po kapieli noo to wiadomo ustawowo ubieram w czyste -Piotrus jest kapany co 2 dzien..ktoras z Was pytala tez o to ,czy sciagamy skorke chlopcom z siusiaczka przy kapieli -odpowiadam nigdy tego nie robilam ,bo nikt mi nie mowil ,ze tak powinnam robic -zapytam o to pediatre .. wczoraj jak czytalam byla mowa o ciemieniuszce - Piotrus niestety ma i strasznie ciezko pozbyc sie jej .. jakas godzinke przed kapiela smaruje mu glowke oliwka ,myje Piotrusiowi glowke ziajka na ciemieniuszke ,ale nietstety ona stale powraca wiec nie mam na to recepty ... Wkrotce zamieszcze zdjecia na nk pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś miałam prawie całe popołudnie koleżankę, i mój starszy syn wyszalał sie z jej synkiem, właśnie pada ze zmęczenia hehe 🌻 Ja zawsze kąpałam codziennie z wyjątkiem ja mały był po szczepieniu, ale dziś cosik nie mam siły i tylko obmyłam małego i już poszedł spać, pewnie i tak niedługo sie obudzi. 🌻 .Hickary.- słodka jest twoja malutka :-) mój mały bawi się tak pieluszką :-) 🌻 Ja kawę piję codziennie a nawet ze 3, jak nocka z 12 pobudkami, bez kawy nie dałabym rady funkcjonować. Od początku małego przyzwyczajałam do kawusi. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Pooglądałam dziewczyny Wasze dzieciaczki,same cuda ja wrzucę jutro .Ja też kąpię co drugi dzień żeby skórka się nie przesuszała lekarka mi powiedziała że dwa razy w tyg wystarczy.....................laudette ja też tylko na ince katastrofa dwa tyg temu skusiłam się na normalną i żałowałam bo cały dzień nie umiałam dojść do ładu z małą..................amanda ja też walczę z ciemieniuchną i też to świństwo wraca czytałam opinie o fajnym środku z AA już go zamówiłam teraz czekam na przesyłkę jak przyjdzie dam znać jak idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja teraz zaczynam żałować z tą kawę.Normalnie ze względu na niskie ciśnienie zawsze od kawy byłam uzależniona ale na początku ciąży wymiotowałam po kawce więc musiałam odstawić. Jeszcze troszkę i wracam do mego kochanego nałogu(może ograniczę się do 2 dziennie) a Wy dziewczyny jak zamierzacie długo karmić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my kąpiemy się codziennie bo Sebastian bardzo lubi kąpiele (od poczatku lubił) i po takim rytuale wie, że czas na spanie a my z mężem mamy wolny wieczór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laudette
Ja też chcę karmić rok. Mam nadzieję, że szybko odkryję na co dzieciątko jest uczulone, bo niedługo będę taka chuda, że zniknę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my niestety juz jesteśmy na karmieniu mieszanym ( a chciałam do roku) i jak Seba kilka nocy z rzędu śpi po 9-10 godzin a ja nie odciągam to tego mleka coraz mniej, także dobrze będzie jak pociągniemy do 6 m.ż. pocieszam się tym, że potem ta dieta jest coraz bardziej urozmaicona, więc oprócz nutramigenu (bleee) będzie więcej owoców, warzyw, ryb czy mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej, wypelnialam PIT i jestem skonana. Cyferki to za duzy przeskok od mleka i pieluch ale dalam rade z m, tylko tego nie lubie, bleee... Bruno spi od 22.00. Jest coraz fajniejszy, taki slodki, ze tylko calowac i przytulac:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary moze ja podam emaila meza? rafewe@o2.pl Kolejna noc okropna pobudki co godzinę - budzióła sie wystraszona kaszlem. I w nocy je co godzinę a kurcze w dzien nie chce czesto - aż czasami mnie bola mnie piersi. Obraca się już z brzuszka na plecy uffff... bo sie juz martwiłam. Do antybiotyku dostała dwa syropki na kaszelek. Nowy sposób na zasypianie: Poniewaz Zuzia zawsze spi gdy idziemy na spacer i tylko włozymy ją w kombinezon... Dziś udwwalismy że na spacer wychodzimy.... I padła po minucie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pije kawkę dziennie i tak w ciazy tez piłam, ale ja mam bardzo niskie cisnienie w ciazy nawet 80/40 i lekarz pozwalał. Karmic chce ile sie da , a i tak za sukces uwazam to że karmie do tej pory. Przy pierwszej córce nie byłam tak zawzieta na karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatanka
hej kochane - nie odzywałam się bo wczoraj mieliśmy wycieczkę do Londynu w sprawie paszportu dla małego a dziś kompletne urwanie głowy ztym małym urwisem. Odpowiadając : mama_ania - na opakowaniu było napisane od 4 miesiąca , nasz maluch to niezły sztywniak :D hehe uwielbia tego skoczka :) K.I.P - mój to straszny nerwus . potrafi z byle powodu się rozpłakać albo zacząć wrzeszczeć. Hickary - u nas to samo - granie glupa od rana do wieczora , bo to małego bardziej cieszy niż zabawki :P dziś mały strasznie marudził , ale udało mi się to jakoś ogarnąć , postanowiłam kłaść go później licząc na to że dłużej pośpi z rana a nie zrobi pobudkę o 5. Nasz dzień wyglądał tak : 6,10 mleko , o 13.30 dostał zupkę ok 120ml , a o 16.0 deserek . 6 butla i 22 butla . Teraz smacznie śpi i mam nadzieję że do 4 się nie obudzi. Zazwyczaj jak dałam mu mleko o 7 to spał do 1 - 6h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama_ania my też kąpiemy codziennie z tych samych powodów co Ty :) najpóźniej o 21 mamy wolne do 6 rano, o 6 zje i pośpi nie raz i do 10 jeszcze, śpioszek. Aah ależ wam zazdroszczę, że karmicie piersią! Ja tylko 3 tygodnie karmiłam. Kawę w ciąży też piłam czasem jedną dziennie czasem dwie a nie raz ani jednej, ale ja to piję niby kawę, rozpuszczalną pół na pół z mlekiem i z cukrem :D jak to mówi moja mama ja to piję mleko z domieszką kawy hehe no ale ja parzonej w ciąży nie umiałam pić i tak mi zostało już, teraz to czasem 4 wypije w ciągu dnia... Późno już hehe pora spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dzis bylam w pracy, pozno wrocilam i jestem zmeczona. Niestety z powodu duzej roznicy czasu wiekosc razy bede pisala o tej porze. Moja Ania dzis zachowuje sie jak wsciekly pies. Krzyczy i wszystko pakuje do buzi. Szykuja sie zabki. Hickary - to ja narzekam na czeste pobudki malej (srednio co 2 godziny), ale Ty to dopiero masz hardcore. Niezle przeboje mialas z tymi kluczami. Nie mam stalych godzin jedzenia, bo to wszystko zalezy o ktorej mala wstanie, ile spi w ciagu dnia i od tego, czy gdzies wychodzimy itp., ale przewaznie daje jej jesc co 2 godziny. Obejdzalam filmik, ale Twoja malutka jest slodka :) I az nie do uwierzenia, ze wazy tyle samo co moja Ania, bo wyglada drobniutko, a moja taka zbita hehe Daje malej do picia - wode, koperek, rumianek, herbatke na brzuszek humany, herbatka na sen humany. Gumki odgniataja sie na nozkach, ale nie uwazam tego za duzy problem. Codziennie nakladam czyste ubranka. Ja jeszczze do tej pory nie dostalam okresu i super :) Zamierzalam karmic 6 miesiecy, ale teraz doszlam do wniosku, ze jak bede miala pokarm, to bede karmic 8 miesiecy, chyba, ze mi sie cos odmieni, to dluzej. Oliwia - kazdy sposob na usypianie jest dobry :) A gdzie Wasze dzieci spia w ciagu dnia i w nocy? Moja w ciagu dnia spi u siebie w lozeczku, a w nocy w kolysce przy naszym lozku. Nad ranem biore ja do lozka i sie boje, ze przyzwyczai sie z nami spac. Moja Ania wspina sie na dloniach i juz troszke pelza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, U nas poczatki karmienia były ciezkie, ale sie udało i wciaz karmie i nie wiem jak dlugo, chcialabym moze do roku. Ze wzgledu na skaze bialkowa mam dosyc tak restrykcyjnej diety, marze o jogurcie, serku.. bo gdyby nie to to moglabym dluzej. Tyle ze maluszek moj nie chce butli :/ Ubranka zmieniam po kazdej kapieli, a kapiemy codziennie bo od noworodka on to uwielba, jest taki podekscytowany. No i jak pobrudzi, zwlaszcza teraz po jedzonku dodatkowym. Miesiaczke dostalam wlasnie tydzien temu i bylam tym faktem dosc zdziwiona ;) Mój w ciągu dnia śpi u siebie, w nocy równiez. Tylko nad ranem biore go do siebie. Dzisiaj znowu budzil sie co 2h:/ Od dwóch dni probuje dawac kaszke, ale pluje, zobaczymy jak dzisiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary filim super! Śliczna Twoja dzidzia! Laudette, a czemu tylko 2 razy na razie wyszlas z domu? Ja tez karmilam do niedawna tylko piersia, a i nie sciagalam pokarmu bo gora z 20ml mi sie udało, ale maz zostawal, ja wychodzilam na godzinke, dwie. A teraz jak daje sloiczki to zostaje i daje mu sloiczek. Odkad wprowadzilam zupki to co sobote mam wychodne ;) Maz zostaje z maluszkiem w godz 10-13.30 a ja lece na zakupy,do kosmetyczki,fryzjera itp. Czasem czekam na to cały tydzien :):):) Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez byla na poczatku tragedia - pokrwawione suti, strupy, lzy w oczach ze nie dam rady, ale sie udalo. :) Zaraz jedziemy na kontrole bioderek, wiec tylko tak zerknelam co u Was :) Wiki jest tez dosc dluga, wazy te 7700, ale ma 72 cm :) Ja kapie codziennie. A co do spania, byl etap ze spala od 24 do 5 - z 3 pobudjami, ostatnio spala od 22 do 7 - z 10 - 11 pobudkami, a od 3 dni spi od 20.30 do 7 - z dwoma - jestem w 7 niebie, aby to potrwalo dluzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) Noc spokojna, spalismy do 8.00. Dolozylam zdjecia na nasza stronke, nareszcie mi sie udalo ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laudette - u nas niestety problem był przez alergię - cała głowa w krostach swędzących, przedramiona, łydki, brzuszek i pupa też. Zaczęło się w 2 tygodniu życia, przeszłam na dietę bezmleczną ale wysypki nadal, normalnie wszystko mu szkodziło, do tego zaczął strasznie wymiotować (ja przez 2 tygodnie jadłąm tylko buraki, ziemniaki, kasze jaglaną i gotowanego królika i dalej źle) - co zjadł to zwracał, przestał mi potem na tydzień praktycznie jeść i wylądowaliśmy w szpitalu. No i jak tak tydzień nie jdał to mi przez to i przez stres mleko zaczęło zanikać - on głodny a w piersi 30 ml.Teraz go dokarmiam nutramigenem, bo to jedyny preparat mlekozastępczy, który toleruje. .Hickary - cieszę się, że nocki już lepsze Mamabruna - super fotki. Bruno od urodzenia miał takie brązowe oczka? Oj będzie miał wzięcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my dziś już przed 7 rano byliśmy w przychodni na morfologii - panie tak go czarowały, że nawet nie zauważył kiedy go ukłuli, dzielny chłopak :), po południu mamy neurologa (uważam, że skierowanie dostaliśmy niepotrzebnie, ale niech się neurolog wypowie:), jutro szczepienie (pewnie już będzie ryk), za tydzień usg bioderek, potem jeszcze alergolog i okulista - kiedy to się skończy? idę pranie wieszać p.s. a na Podbeskidziu wiosna się robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatanka
u nas też bez z mian , tyle że dzięki temu że mały poszedł później spaćto wstał o 8.30 - mimo to pobudki co 2h ;/ masakra a teraz ciągle domaga się rączek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×