Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Andzia - faktycznie wygląda jak to drewnianie, tylko z tworzywa. Ja mam z tej samej firmy krzesełko (tylko to rozkładane, z regulacją kąta nachylenia oparcia) i jakość wykonania oraz materiału kiepska - chociaż czego chcieć za 150zł 1 Kuleczka - Maja zdolna dziewczynka. Ja mam niekapek z TT i Seba nie potrafi z niego pić. Z butelek, łyżeczek i pojemników jestem zadowolona . 1 Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Trafiliśmy z tą wadą wzroku do fajnej pani doktor - ma dużą wiedzę i świetne podejście do dzieci. Jestem dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratka- ja gluten zaczelam wprowadzac dajac mu lyzeczke kaszki mannej codziennie przez jakies trzy tygodnie. Teraz je kaszke Zdrowy Brzuszek - 2 lyzeczki kaszki na gesto z mm i jabluszkiem. Zrob tak jak radza w instrukcji na opakowaniu kaszki- dodawaj 1 lyzeczke do mm przez jakies 3-4 tygodnie i jak bedzie wszystko ok to zwieksz ilosc:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupilismy malemu 2 nowe smoczki takie wieksze od 6 miesiecy- zobaczymy czy mu beda pasowac....dzieci podobno przywiazuja sie do swoich cumelkow:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia-mam podobne krzesełko w sumie jestem zadowolona, jak dla mnie ma jeden minus zajmuje strasznie duzo miejsca troche mnie to wkurza bo moj salon nie jest za duzy.Teraz szukam mniejszego zeby w aucie tez nie zabieral za duzo miejsca.Dosc czesto bedziemy podrozowac wiec dla mnie to wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamobruna-i jak tam smoczki przyjely sie? Ja dzis bylam w C@A mialam kupic Maji pizamke a wrocilam z 2 pizamki 2 spodnie plaszczyk sliniaczek butki.Cholerka ciezko sie powstrzymac jak sie widzi te wszystkie slicznosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczka- cumelka jeszcze nie eybrobowalam, musze go wysterylizowac dopiero:). Co do zakupow dla maluszkow, to fakt- nie mozna sie powstrzymac:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamy wieczorową porą Ania zasnęła niedawno. Mam nadzieję, że będzie już spała do rana, bo nie umie się przestawić na ten czas i idzie spać dopiero o 12, 1 i muszę z nią siedzieć. Za to rano muszę ją budzić, bo by spała do południa. Jej organizm jeszcze się nie przestawił. Dziś załatwiałam trochę spraw urzędowych. Wszyscy podziwiają Anię, a ja oczywiście szczęśliwa. Ania za bardzo nie chce już pić mleka, więc będę musiała jej dawać coraz więcej stałych pokarmów. Mamcia76 widziałam Twe zdjęcia i powiem Ci, że niezła laska z Ciebie i mimo, iż jesteś starsza ode mnie to o wiele lepiej wyglądasz :) MamaAnia cieszę się, że weekend się udał. NIe ma to jak wyrwać się z szarej rzeczywistości. O jak wrócicie do pracy, to pewnie mało się tu będziecie udzielać :( D82 trzymam kciuki, zeby jutro sie wszystko udalo. Gratka gratuluję przeprowadzki :) Mamabruna Ania uzywa większe smoczki juz od tygodnia. Na poczatku nie chciala ich, ale potem sie przekonala. Tak samo zmienilam smoczki w butelkach na 3 (uzywam TT) i tez nie bylo problemow. Ania dalej ma zaparcia czasem i nie wiem, co robic. Daje jej codziennie jablko, sliwke. Moze za malo pije? kolo 60 ml dziennie. Jak dobrze pojdzie, to za kilka dni pojdziemy do lekarza i moze cos sie dowiem. Martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Jak ANia miala wtedy te alergie na kleik to miala lewa raczke calą w szorstkich krostkach. Natluszczalam ją i wszystko zeszło po jakimś czasie. Ale jak tylko przestalam tę rączkę natłuszczać to już 2 razy te krostki wróciły i teraz znów ją natłuszczam już 4 raz i nie wiem, od czego się jej te krostki robią. Może to atopowe zapalenie skóry? Ma to tylko na lewej rączce. Trochę się tym martwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zaparc to oczywiscie jeszcze zrobie jej badania o ktorych pisala mamaAnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratka, jak twój Wojtuś to kruszyna to co ja mam powiedziec> Dzis Maryś ważyłam i waży okrągłe 6800. A najlepsze, ze wcale nie wygląda na taką filigrankę ;) Mamobruna, jakbyś karmiła piersia to bys tak nie tęskniła za zębolami, jak mnie nieraz przy karmieniu mała ugryzie to mało mi oczy z orbit nie wyskoczą, ło matko, chyba jej przypiłuję ;P A te plamy na zakrętkach to właśnie czasem są, tak jak np na zakrętkach pasztetów. Też sie zastanawiam cóz to.. D82 bierz, bierz ten laktator do pracy, na wszelki wypadek, dla zmniejszenia ciśnienia. Bo mówie ci że pękniesz ;) a szczególnie jak będziesz siedziała i myslala o swoim chłopczyku. Jak można zapytac, gdzie Leonek ma tego naczyniaczka? Moja ma pozostałosci na powiece i z tyłu na karku, ale ponoc ma do roku zniknąć. Kuleczko ja właśnie słyszalam, ze te z NUKA niekapki mają najfajniejsze te ustniki, łatwe do zachowania czystości. A co do powrotu do pracy to żal mi małej, pewnie wolałaby z mama być, ale cóz, za dobrą mam pracę i duży kredyt do spłacenia , zeby ryzykować. Babcia też super się zajmie. A powiedz jakie mleczko Maja pije, bo ja wciaż próbuję i nie wiem czy to smok be, czy mleko be, a tobie się w końcu udało. A ciuszki z C&A są boskie, fajne i tanie miżna kupic jak są wyprzedaże. Ale na wszelki wypadek nie wchodzę tam ;)) Andzia, krzesełko wygląda w porządku, ja jednak po doświadczeniach z takim tylko że drewnianym wolę tym razem składane. jest mi dużo praktyczniejsze. Ale może dlatego, ze mam osobno po starszych stoliczek i krzesełka. KIP, twoja Ania też człowiek i tak samo działa na nią jet lag jak i na dorosłego. Trzymam kciuki za spanko do rana;) Dzieki za komplement, może to późne macierzyństwo tak działa? ;) A jak poziom hormonów opadnie to razem ze skórą ;)) ALe sił mniej niż jedenascie lat temu przy pierwszym. A może po prostu roboty wiecej..? A co do tej szorstkiej skórki to myśle, ze póki co to natłuszczaj, skoro pomaga. Jak będzie wracać albo sie pogorszy wtedy moze konsultuj z lekarzem. Zresztą chyba wybierzesz się z tym zapartym brzuszkiem? Moja po wprowadzeniu stałych produktów ma takie twarde kupki, takie hmm kulki, ale nie ma problemów z wydobyciem ich z siebie ;) Wiec to chyba nie są zaparcia, chyba... I dawajcie zdjęcia, dużo zdjęć! Wrzesień obrodził w takie uchachane slicznosci. I swoje facjaty pokazujcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia76 a moja 6700 wazyła tydzien temu- ale jakos rosnie mi w oczach po dodatkowych posiłkach. Zuzia tez ma naczyniaka, juz zbladł i jest mniejszy ale jak duzo płacze to robi się znów żywo czerwony. Dziewczyny rzadko piszę - ale ciezko mi ogarnac dzieci i moją szkołe. Za to dosc czesto podczytuje was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :-) Mamabruna- Patryk chodzi do szkoły do zerówki, więc pewnie tam złapał wiruska, no fakt fajnie wyszło z ich urodzinami, ale wiesz ja sama jestem z wrzesnia wiec i dzieci mam jesienne hehe, tylko tata lutowy :-p Dziekuje dziewczyny za opinie o stoliku :-) My smoczka już od ok 1,5 tygodniaużywamy większego, i kupiłam ten sam kształt tej samej firmy Avent i nie było problemu przestawieniem się na doroślejszy hehe To moje dziecko to z tym spaniem chce mnie chyba wykończyć, pobudki co godzine, a od 3 juz co 15-30 min, a teraz no coż koniec spania :-( No to i ja już powinnam chyba niekapek zakupić :-) KIP- zaparcia mogą też być od alergii, dzieci brata mojego m od urodzenia miały zaparcia na tle alergicznym, dieta tez za bardzo nie pomagała. Dawi też ma naczyniaka nad oczkiem, i podobno ma sam się wchłonąć, zobaczymy, wydaje mi się że jest bledszy i mniejszy niż wcześniej, Tak jak u Zuzi Oliwi w złości też robi sie czerwieniasty. Wy pewnie jeszcze smacznie śpicie :-) Ale Wam zazdroszczę :-) Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Oliwia27- dwa maluszki i jeszcze szkola...podziwiam:). Czasem sie odzywaj, w miare jak czas ci pozwoli, my tu o tobie caly czas pamietamy i wrzuc kiedys wiecej fotek swoich pieknosci;). Andzia- tez mam smoki z Aventu. Najpierw mial zielonego i niebieskiego- sliczne a teraz tata kupil mu wieksze z samolotami...no niech juz beda:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha83- Matylda urocza i nie dziwi mnie, ze krecisz z niunia filmiki:). Wszystkie jestesmy zakochane w naszych dzieciach:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja porannie ;) Dziś mam lenia na sto dwa! Dziecię śpi a ja siedzę i patrzę w pudło. Pogoda nie zachęca, szaro, buro i ponuro.. :o 1 Andzia Jeśli mogę na temat krzesełka to powiem, że drewniane z tego typu prezentuje się lepiej jak dla mnie ;) i chyba zajmie trochę mniej miejsca ;) 1 MamaAnia Szkoda, że tego zeza u Sebastianka nie da się w inny sposób niż operacyjnie, skorygować. Ale najważniejsze, że w ogóle ;) 1 Widzę, że już każda prawie zmienia smoczki, niekapki dajecie dzieciaczkom hmm a ja jakoś czekam na to wszystko, jak patrzę na tego mojego okruszka hehe 1 Mamcia76 Powiem Ci, że ja nie wiem gdzie on ma te przeszło 7 kg bo tego po nim nie widać. Jest naprawdę szczuplutki. Choć może się to gubi w jego wzroście. W przychodni go pomierzyli ostatnio to m niby 65, tylko dziwne, że mi wychodzi 70-71 :D no i ubranka na 68 robią się już przykrótkie niektóre :) Ale Twoja malutka to też drobinka widzę ;) 1 Wiecie co wczoraj sobie otworzyłam zdjęcia z pierwszego miesiąca życia Wojtka i kilka mam w foteliku samochodowym. Matko! Jak zobaczyłam jaki on był w tym fotelu malutki, znikał w nim :D a teraz? Jeszcze chwila i z niego wyrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratka- ja tez gdy wracam do jego zdjec gdy byl noworodkiem jestem w szoku...byl taki malutki i mial wage urodzeniowa 2 650 kg! A teraz wazy 8 260kg i kawal chlopa z niego:). Musze mu kupic kurteczke na wiosne tylko nie wiem jaka i na ile? Chyba juz na zapas na 86? Ale czy nie bedzie za wielka? Najlepiej byloby mu przymierzyc w sklepie ale jakos sobie tego nie wyobrazam...:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama bruna...,,,
przymierzenie takiemu maluchowi kurtki to rach ciach i już,a z rozmiarem to przesadziłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myslisz pomaranczko? Ok, postaram mu sie przymierzyc;) Dzis na obiadek zjedlismy lososia, smakowal mu ale jemu wszystko smakuje;). Przerobilismy juz zajaczka, indyka, kure, cielecine i jagniecine. Od swiat zaczne mu juz gotowac sama zupki, mysle ze nic sie nie stanie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaBruna Wow! To ładnie rośnie Brunuś! Był ponad kilo lżejszy od Wojtka przy urodzeniu, a tu proszę jak ładnie nadrabia hehe ;) ja to wątpię, że Wojtek na roczek potroi wagę urodzeniową, nie ma opcji, nie wyobrażam sobie, żeby za pół roku miał ważyć 12 kilo prawie hehe Ja kurteczek na wiosnę mam na pęczki :D znaczy jedna była w paczce z allegro, jedną dostałam od koleżanki po córce, no wiecie wybrała mi takie ciuszki neutralne i przyniosła wariatka :) Jedną z kolei po synku od sąsiadki z poprzedniego mieszkania...dwie mu kupiłam na allegro. W sumie jedna to taki płaszczyk wiosenno-jesienny, ale rozmiary nie większe niż 74 są tych kurteczek :) no i jedna jest 0-6 msc, dopiero teraz zrobiła mu się dobra :D jedną to mu kupił dziadek, poszalał bo kupił jeansową hehe 1 Dziewczyny jakie rozmiary pampersów noszą wasze pociechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratka- wow, to sie bedzie stroil na spacery, tyle kurtek:). Bruno nosi pampersy nr 4. Ja juz niw wiem jak go zabawiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na senność polecam letni prysznic :) orzeźwia i stawia na nogi. Ja też nie mam czasem pomysłu co z tym moim Wojtkiem porabiać. Pełzamy po podłodze, czytam mu, "tańczymy", a to do huśtawki go wsadzę a to na matę położę, gadamy bawimy się grzechotkami, łaskoczę go. Tyle dobrze, że Wojtek akurat nie nudzi się jedną zabawą zbyt szybko. Obecnie pełza sam a ja zbieram nas na spacerek i do koleżanki ;) O właśnie zainteresował go frędzlowaty dywanik na podłodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tak na szybko, bo od powrotu z Opola, Sebastian jest nie do wytrzymania. Żeby aż tak przez 2 dni go rozpieścili?? Nie mam pomysłu co innego może mu dokuczać. 1 KIP mam nadzieję, że Ania szybko sie przestawi na polski czas i znowu będzie ładnie spała. 1 pieluszki mamy rozmiar 5, bo 4 juzż uciskały. Tłuscioszek się zrobił mojego synka, pewnie też przez to bardziej leniwy. 1 Z ciszków właśnie kurtki wiosennej nam brakuje, ale taka jak mi się podoba to 150zł kosztuje (rozbój w biały dzień), szukam więc dalej. W pozostałe rzeczy zaopatrzyła mnie siostra - wybrała po swojej córeczce takie rzeczy unisex i zrobiła prezent :) 1 pogoda paskudna i mam lenia, bez kawy dziś byłoby ciężko wstać. Może mój mały złośnik też tak reaguje na pogodę? Słońce wróć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy dzien do przezycia:) laktatora nie mialam, ale na szczescie duzo wkladek, bo moje mleczarnie same radzily sobie z nadmiarem:) Maly tez grzeczny, nie plakal ani razu wiec pozytywnie. A naczyniaka ma na wardze od wewnetrznej strony, tetniczego, podobno nie ma szans zeby ten rodzaj sam sie wchlonal, no i jak bedzie mial zabki to by go pewnie przegryzal... wiec niestety musimy poddac sie zabiegowi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82- to bardzo sie ciesze, ze bylo wszystko dobrze w pracy:). Najwazniejsze, ze malutki nie plakal za mamusia:). Gratka- letni prysznic? Wyprobuje...bo kawa nie dziala. Bruno slabo pelza i raczej do tylu. Mamaania- to prawda, ceny rzeczy dla maluchow maja chore ceny...:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaBruna No letni letni, nie za ciepły bo się jeszcze bardziej uśpisz :P a taki letni nawet lekko chłodny powinien orzeźwić ;) Nie przejmuj się tym pełzaniem, czytałam wczoraj o tym na jakiejs stronce, już nie wiem jakiej, że dziecko najpierw kręci się na podłodze w kółko, następny etap to właśnie pełzanie głównie w tył a kolejny to już raczkowanie, ale to może być kwestia kilku tygodni ;) Wojtek też zasuwa do tyłu i robi kółka po pokoju :D froteruje mi całą podłogę na wysoki połysk :) oczywiście do momentu w którym nie natknie się na jakąś przeszkodę, wtedy to jest niezadowolony i trzeba go przenieść na środek. A żeby go zachęcić do pełzania w przód i raczkowania to mu kładę przed nim jego ulubione zabawki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja znowu w biegu, przyjechalam popakowac troche rzeczy. Tak to jestem ciagle z mala. Juz lepiej, jesczze kaszle, ale mniej, juz nie charcze. Ma 8 razy dziennie inhalacje, plus 3 razy antybiotyk dozylnie - w wenflon i kilka lekow na refluks. Moze za 5-7 dni wyjdziemy, bo ladnie sie poprawia :) o ile mala nie zlapalarota, bo ma brzydkie kupy. Oby nie.Na sali mam dwoje wrednych wiszczacych dzieci -9 miesieczniak i 2 latek w nocy (i w dzien texz) prawie nie sypiamy, bo dzieci spia na zmiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- trzymaj sie Kwiatuszku:). Wiki ma dobra opieke i jej sie poprawia a to jest najwazniejsze!:) . Trzymam kciuki, zeby jak najszybciej wyzdrowiala:). Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×