Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Hickary z tego co kojarze to Wiki raczej z tych wiekszych dzieci..Moze po prostu organizm postanowil troche przystopowac wzrost? Moj mlody nadal bezzebny ale porusza sie coraz sprawniej, szybciej i dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do cytrusow to tez slyszalam ze po roczku bo mocno uczulaja... U mnie pogoda ok...slonce swieci... wiec pewnie jutro bedzie padac skoro u was dzis nie bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z bezmlecznych kaszek cos takiego jak minima mi sie kojarzy,,ale pewna nie jestem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byc moze, nie wiem czy tyje nie sprawdzalam. Ale humori energie ma ;) Wiki z tych wiekszych ale zarowno wage jak i wzrost ma na 99 centylu wiec jest symetryczna ;) ja daje buraka. Z kaszek bezmlecznych jest jeszcze sinlac, moja uwielbia. To z maczki chleba swietojanskiego. Ponawiam pytanie, moze ktos jeszcze odpowie, czy wasze dzieci potrafia dlugo zajmowac sie soba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.Hickary. - nie, tłuczka nie wyparzałam. Spakowałam ciastka do woreczka, włożylam to do rekawicy kuchennej i porozwalalam tluczkiem:) Zajmuje sie soba, ale czas zalezy od atrakcyjnosci zabawek. Jak mu sie jakas znudzi, to daje mu inna. Nie daje 5 naraz, bo nie bawi sie zadna i miauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary, moja jada mniej więcej tak jak twoja Wiki, choc obiadku zdarza jej sie wciagnąc juz nawet 190. Pzed południem jak mnie nie ma to je owocki z kaszką wymieszane, mleczną albo bez (sam kleik kukurydziany lub ryżowy), ale zdecydowanie preferuje obiadkowe jedzonko. Owocki jak za kaszą to czasem tylko podziubie. Poza tym pierś i przekąski typu wafelek, chrupek, ciasteczko. Wg mnie je nie za dużo, pominąwszy obiadek, no i jest drobną dziewczynką w okolicy 10 centyla. Max. Z butli pije tylko wodę, za to chetnie i w dużych ilościach. Wszystko inne jest be. Dobrze, ze chociaż to, bo przecież osiem godzin mnie nie ma w domu. A ciasteczka można tłuc przez woreczek foliowy do którego wsadzamy rzeczone ciacho ;) Mamusiabrusia a i owszem byłam w balerinkach i płaszczyku cienkim. U nas śniegu nie ma, tylko kropiło cały dzień. Oczywiście, że zmarzłam ale sie nie poddam ;)) A cytrusy uczulają!! Bardzo wam mamusie polecam rajstopki z ABS-em na kolankach albo same takie zakładane ABSy, cos jak ściągacz nakładany na kolanka. Super się sprawdza na każdej podłodze ;) W H&M są fajne buciko kapcie i na allegro też. Mam takie i bardzo polecam, super się trzymają nóżki o co cieżko orzy innych bucikach. Ja mam takie z cherokee, ale te są podobne. Naprawde fajne, póki maluszki nie chodzą jeszcze. Ze skóry naturalnej. O coś takiego: http://allegro.pl/papcie-paputki-butki-niemowlece-skora-6-24m-i3151485836.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fajne, fajne, ale rozmiar S ma dł. wkładki 12,5cm, a mój Bruś zaledwie 9-ciocentymetrową łapkę:(( XXS by się przydały;P 1 Naciągnęliśmy dziś Tatusia na hulę-kulę:D Jutro przyjedzie:) Biedny pies, dostanie zawału jak to bedzie chodzić po domu i gadac. Kiedyś mieliśmy chomika i wkladalismy go do takiej kuli i chodził po podlodze, Klusek chciał z domu uciekać! Jaką macie tą hule-kule? Z tasiemkami? Z puchatkiem? czy jeszcze inna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tą z tasiemkami, nawet nie wiedziałam, ze są inne ;) A ja mam butki takie na 10 cm, te z Cherokee, muszę obejrzeć dokładnie te w H&M moze też małe będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kule z tasiemkami a raczej Bruno ma :). Mamcia- fajne te paputki:) Mamusiabrusia- a co on tak chetnie pije z niekapka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z niekapka to on wszystko wymiata: herbate koperkowa, wode, soczek, soczek pomerdany z woda, co mu wleje to pije;) i pomyslec ze kiedys nie chcial nic pic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam stare mamy i nową mamę :) Mamobrusia jutro ide do lekarza z wynikami badan i z tymi zeberkami i sie dowiem co i jak, ale z tego, co widze, to ANia ma witamine d i wapno w normie, wiec prawdopodobnie odziedziczyla to po rodzinie meza. Dziewczyny nie wiem, co sie dzieje z moją ANia, ale im starsza, tym gorsza. Nauczyla sie stac sztywno na nozkach i caly czas chce to robic. Nic jej nie pasuje, ciagle mi marudzi, placze. Juz nie mam do niej cierpliwosci. Zadna zabawka jej nie pasuje, a jak odejde to w ogole jest ryk. Nawet na moment nie moge jej zostawic. NIe ma jeszcze zabkow, nie siedzi sama, nie pelza, takze jest do tylu. Czy trzymacie sie schematow i obecnie dajecie 2 lyzeczki glutenu? Jesli tak to w jakiej postaci i do czego? Ja dawalam kasze manna do zupki, ale dzis chcialam dac kasze jaglana i chcialam manna dac do mleka ale 2 lyzeczki na 150 ml to zdecydowanie za gesta i mam dylemat jak to podac. WIem ze mozna z owocami. Kupilam zwykla kasze jaglana firmy Kupiec czy moze taka byc czy musi byc specjalnie dla dzieci? W jaki sposob dajecie te kasze? czy gotujecie na wodzie czy tez na mleku? Mam tez pytanie o tluszcz dla dziecka, bo wczesniej dawalam lyzeczke do zupki po zblendowaniu ugotowanych warzyw, a ze na opakowaniu tej kaszy jaglanej pisze, ze trzeba gotowac w tluszczu, to czy moge te kasze gotowac na lyzeczce tluszczu razem z warzywami i potem od razu zblendowac? Bede jednak zmieniac mleko dla Ani, bo te jej raczki strasznie wygladaja. Chyba zaczne od bebilon pepti czy ktores dziecko to pije? Od dzis zaczelam jej dawac chrupki kukurydziane, ale sie cieszy. Gratka i Hickary ciesze sie, ze sie odezwalyscie :) Hickary moja Ania je tak: 7 kaszka mleczno ryzowa z dodatkiem pol sloiczka owocow ok 100 ml 10 mleko ok 120 ml 13 obiadek ok 200 ml 15 mleko ok 150 ml 17 owoce ok 150 g 19.30 mleko z kleikiem ryzowym 150 ml 22 mleko z kleikiem ok 100 ml Agrafkka ja dopajam ANie głownie wodą, ale czasem coś dodaję np koperek, troszke soku bobovity lub kompot z jablka. Agrafka mozna juz dawac winogrona i kiwi, a cytrusy po roczku. Ania z owocow je malo, bo skupilam sie na wprowadzaniu warzyw - je jablko, sliwke, gruszke i czarna jagode. Owoce oprocz jakblka daje ze sloiczkow. Z warzyw je - ziemniak, pietruszka, marchew, por, zielony groszek, brukselka, fasolka szparagowa, szpinak, brokuly, buraka, kalafior. Ponad to je indyka, kurczaka, lososia. D82 a gdzie mozna zdobyc maline - bo nie widzialam tego w sloiczkach. Co do kaszek bezmlecznych to rzeczywiscie jest jeszcze minima, ale bobovita ma sporo kaszek bezmlecznych wystarczy poszukac dobrze w sklepie, tylko one sa z owocami. Aha i sie pochwale ze Ania ma az 77 cm obecnie. A jakie ciasteczka dajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratka ciesze sie ze z Wojtusiem juz wszystko dobrze. Mam nadzieje ze obejrzysz sobie dzis Prawo Agaty ;) D82 skąd bierzesz maliny? Nie wiedzialam w sklepach, a z winogronami to duzo zabawy faktycznie, ale jak mozna to postaram sie kupic i poobieram troche. Buraczka jeszcze nie dawalam. Hickary moj Adas potrafi sie dlugo zajmowac sobą, nawet z godzine, jak jest najedzony, wyspany i przewiniety, oglada grzechotki i gaworzy. Ale sa dni ze jest bardziej marudny, nudzi mu sie na macie i chce odkywac swiat na raczkach, a jest co nosic ;) Moj nie ma jeszcze zebow takze nie daje mu ciasteczek, chrupek bo chyba zeby musza byc najpierw....? Mamcia 76 podziwiam za balerinki dzisiaj!!! My mamy kule-hule z tasiemkami i tez nie wiedzialam ze sa inne. KIP moj Adas tez nie ma jeszcze zabkow, sam nie siedzi, nie pelza, przemieszcza sie poprzez obroty i na plecach przesuwajac sie ;) Ja daję dalej łyzeczke glutenu do zupki w postaci kaszki mannej. Ale bede juz zakanczac bo mineły przepisowe 3 miesiace. Ja robilam zwykla kasze jaglana, ugotowalam na wodzie a pozniej ja jeszcze zblendowalam, ale jakas za gesta mi wychodzi i zamowilam dzis jaglana z Holly. Ja nie dawalam do kaszy jaglanej tłuszczu... Mój pije bebilon pepti, jest dosc specyficzne, jak Twoja córcia zna smak innego mleka, normalnego, ktore jest lepsze to moze jej z poczatku nei smakowac, ale sie przyzwyczai na pewno! Nie wiedzialam ze kiwi mozna dawac, super to sprobuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku już mi głupio że zawsze z takimi przerwami piszą. Dominisia zaczęłą raczkować i podnosić się- wstawać gdzie się da muszę cały czas patrzeć żeby nie upadłą. teraz najgorszy okres:P gratka- nasze dzieci tak podobnie idą widze- dobrze że Wojtuś już zdrowy. A ile waży, bo on też dosyć duży była teraz drobnieszy nie?- moja wazy 7770:) Mam straszną chrype, w ogóle mówić nie mogę. Idę zaraz spać Witam nową mamusię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamabruna- Domi też uwielbia piloty i komórkę moja szczególnie- może dlatego ze czerwona metki też, aż się z nich leje jak z nii skończy hickary- moja podobnie do Twojej je 6- pierś 8- 130-150 kaszki butlą na moim mleku 11 pierś po spaniu raczej picie niż jedzenie 12 obiadek ok 120 14-15 piers znów po spaniu do popicia 16 deserek- owoce z manna ok 120 w międzyczasie pierś jeszcze 19.30 ok 120-150 sinalc w nocy 2-3 razy piers:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka - śmiało chrupeczki dawaj, samymi dziąsełkami da radę, a jak ząbki w drodze to jeszcze i ulży;) a i jakieś ciastko typu Miśkopt lub herbatniczek z Hippa też radochę zrobi jak sobie pomemla ;) Choc szczerze powiedziawszy,oprócz chrupek,to moja faktycznie tylko pociamcia,poślini i tyle z jedzenia ciasteczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kip- ja kaszke jaglana gotuje na wodzie bez tluszczu. Kaszke manna daje z owocami. Nie denerwuj sie, ze Ania nie potrafi tego czy tamtego, bo kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie i ciesz sie nia kazdego dnia taka jaka jest:). Ma jeszcze czas na wszystko;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) KIP ja np. kasze kukurydziana daje zwykla a nie typowa dla niemowlaka, bo te niemowlakowe maja zawsze jakies dodatki... nic młodemu nie jest wiec chyba ok, i gotuje normalnie z warzywami, jeśli mu do obiadku daje..bo to akurat trochę grubsza kasza. Nie przejmuj się ze Ania nie ma zabkow, ani nie pełza...za to stoi... kazde dziecko rozwija się w swoim tempie i kazde inaczej.. jedne prędzej stoja, inne siedza. a jeszcze inne pelzaja.. za jakiś czas się wyrowna:) Gratuluje wzrostu duza dzieczynka z Ani:) Mój rojber tez bezzębny a jest starszy...zresztą dużo tu bezzębnych dzieci, wiec glowa do góry...najważniejsze ze wyniki ok. A może to znowu jakiś skok rozwojowy, albo tęskni za tata? Jak mój M. wyjechal w delegacje..co prawda tylko na kilka dni ale zawsze...to maly już drugiego dnia wrzeszczał jak tylko chciałam odejść od niego na kawalek jakby się bal ze tez znikne... Balerinki tez podziwiam;) popołudniu owszem tez ubrałam, al.e wczoraj rano u mnie - 8 było... dziś - 4 jest progres:) A maliny mrozone kupiłam.. w słoikach wydaje mi się ze hipp i babydream maliny maja, ale pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hule kule te z tasiemkami...taka akurat mamy i chyba taka tu króluje:) to model starszy.. jakos pod koniec zeszłego roku w okolicach gwiazdki oczywiście vtech wypuscil nowe modele. kula małego smyka taka hula kula bez tasiemek i wlasnie te puchatkowa:) funkcjonalnoscia się nie roznia, tylko nieco wyglądem. no i brakiem uwielbianych tasiemek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka mój tez bezzębny ale daje mu wafelki ryzowe rossmanowe, ciama sobie i ladnie je zjada nawet bez zabkow:) sa tez smakowe prze hippa robione.. z tego co kojarze jakies maluchy już tez je probowaly... chyba Bruno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Tak, my mamy ciasteczka Hippa :). Wiosna sie obrazila i tyle. Dzis u mnie marna pogoda, znowu... Tez sie zlapala, na tym, ze porownuje rozwoj Bruna z postepami innych dzieci ale wytlumaczylam sobie, ze to nie wyscig czy konkurs i trzeba odpuscic, bo kazde dziecko jest inne:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek! A u nas - na sląsku wiosnaaaa, sloneczko, takze zapowiada sie dluuugi spacer. Z chrupkami sporbuje, ktos pytał o zółtko dzieci z alergią, mojemu znowu wyskoczyla wysypka za uszami, takze sie wstrzymalam i na razie nie daję. Mamobruna, a to juz dajesz normalnie taka kaszke manna jak inna kaszką, bo ona ma przeciez gluten? A jak u Was z figura i waga po ciazy? Ja dzisiaj sie zwazylam i mam wiecej o 1,5kg bo jak przestalam karmic to sobie troche pofolgowalam, ehhh chyba trzeba jednak na jakas diete przejsc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, kaszke manne daje tylko po lyzeczce, bo dalej wprowadzam gluten:). Moj konczy dzis 7 miesiecy:). Wow, stary dzidzius z niego;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagusia - nie miej wyrzutów sumienia, że rzadko się odzywasz. Fajnie, że znalazłaś chwilę,żeby na pisać co u Was. Gratuluję postępów - raczkowania i wstawania. Ja się często odzywam bo sie trochę obijam. AJkbym chciała wszystko w domu porobić na tip top to zaglądałbym rzadziej. 1 Dziewczyny nie ma co porównywać wagi naszych dzieciaków. Mają inne geny, urodziły się niekiedy w odstępach kilku tygodni, są różnej płci. Jeśli już się niepokoicie to sprawdzajcie wg siatki centylowej i tyle. Z tego co piszecie, to szczuplejsze dzieciaki są bardziej ruchliwe (Domisia czy Marysia), na pozostałe też przyjdzie czas. Myślę, że jak będzie się czym martwić, to pediatra zwróci na to uwagę. 1 KIP - ja kupiłam jaglaną dla dzieci bo zwykłej Seba nie chciał jeść - jak są jakieś grudki, większe kawałki to mi wypluwa. Ciasteczka daję właśnei z Hippa - wafelki ryżowe jabłkowe. Radzi sobie z nimi pomimo tego, że jest bezzębny. Gluten wprowaziłam dopiero 3 tygodnie temu. Najpierw w postaci kaszy manny - pół łyżeczki do porannej kaszki jaglanej (robię na wodzie + owoce ze słoiczka). Tearz kupiłam kaszkę orkiszową i daję 1 łyzeczkę do porannej kaszki. Seba nie tolerował Bebilonu Pepti (wymioty) i musi pić Nutramigen. Z ćwiczeń od neurologa na rozruszanie mojego leniuszka dostaliśmy polecenie turlania sie tak 2-3 razy/dzień. Po 2 tygodniach wspólnego turlania się, sam zaczął często obracać się na brzuch, po tygodniu pełzać. Ale neurolog powiedziała, że 8 miesiąc to norma na przemieszczanie się (+-6 tygodni). Nie masz się czym martwić. Mój Seba tez ani na minutę nie chce być sam. NAjlepiej byłby na rękach - lubi byc podtrzymywany i skakać (sprężynować). Dużo marudzi ostatnio i jestem tym zmęczona. Nie wiem czy to taki wiek/charakter/rozpieściłam go? 1 Seba alergik z ryb dostał na razie łososia i jest OK. Żółtka nie dawałam jeszcze, za 1,5 tygodnia mamy chrzciny i dopiero potem będę próbowała nowośći. Ze świeżych owoców daję jabłko. Ze słoiczków : gruszki, śliwki, brzoskwinie, morele, jagody. W lecie ze słoiczków zrezygnuję i będę mu dawała owoce w kawałkach do rączki. czasem daje już tak twarde jabłko - póki co chwile pociamka i wyrzuca. 1 Mamobruna - 7 miesięcy nie wiadomo kiedy przeleciało i faktycznie jak się czasem popatrzę na zdjęcia z września/października to mój też mi się już taki "stary" wydaje :) 1 przepis na toskańska może wieczorem skrobnę bo Złośnik wzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka - ty nie przytyłaś tylko masa mięsniowa Ci się zwiększyła od siłowni a mięśnie więcej ważą niż tłuszcz 1 teraz juz na prawdę zmykam, miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!:) Mój dzis ble i ble i ble. Nawet ulubiona kaszka gardził, a zaczelo sie juz wczoraj! Mase roboty papierkowej miałam (mam), ale zrobiłam chwilke przerwy, zeby do Was zajrzeć, bo juz mi cyferki sie myla. Brus na kolanach, bo wszedzie mu krzywda... Bocelliego mu wlaczylam, moze zasnie. Czekamy na hule-kule, juz nie moge sie doczekac! M fazuje, ze jak to jest do 2 lat, to akurat sie załapałam:P Moj tez bez zebów jest, a obrabiał całkiem sprawnie te Hippowe krążki ryżowe. 1 U mnie z waga było nie za bardzo na poczatku, dopiero 3 mies. po porodzie spadła gwaltownie i zaczelam wazyc 4kg wiecej niz przed ciaza. Ostatnio chodzimy na basen z m i 1,5kg znow uciekło, a przede wszystkim widze, ze brzuch mi sie splaszczyl:) 1 My rowniez witamy Mamusie i Dzidziusie, z którymi jeszcze nie mielismy przyjemnosci!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×