Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Czesc dziewczyny... ale zimno brrrrrrrrr...dobrze ze swieci slonce;) tez polecam hule kule... Maly dostal na Gwiazdora, jeszcze ta poprzednia wersje z tasiemkami... ogolnie rojbrowi bardzo podobają się wszelkie zabawki z długimi metkami, czy tasiemkami.. pluszowe klocki i wszelkiego rodzaju książki i książeczki...niestety tez moje...musze chowac:D a za pilotem, telefonem czy aparatem foto to potrafi pol domu przepelznac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia76- jesli u Ciebie dzid balerinki aktualne to zazdroszcze! U nas nici ze spacerowania, sypie jak diabli:/ A mialam robic pranie grubych rzeczy i wywiesic na balkonie, juz wczoraj spakowalam pralke. Chyba ide to wypakowac, moze chociaz przestanie padac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, powiedzcie mi jakwygladaja obecnie posilki waszychmaluchow?bomoja chyba wyjatkowo malo jada. Mniej wiecej: -piers - do pelna - piers - do popicia - 2/3 sloiczka owocow - piers - ale raczej do popicia niz sie najesc - ok 125 gr obiadku - piers - do popicia (doslownie z minute moze) - 100 ml gestej kaszy Jakie warzywa, mieso, kasze juz jedza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owoce tylko rano, a i jak dodam do nich kaszy to nie zje. Z owocow tylko banany z dodatkami (porzeczkami, winogronami, jablkiem) lub gruszki i morele (chociaz i to dosc niechetnie). Za to warzywa i mieso kocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) D82- no moj tez caly sie trzesie za komorkami, pilotami i innymi gadzetami:). U mnie zimno i troche sypie...to na tyle wiosny ;). Hickary- faktycznie malo je ale jesli ma dobry humor, przybiera na wadze i sie rozwijA, to nie ma sie o co martwic:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam znad kawy :) U nas tez pochmurno i pada, mama nadzieje ze chociaz padac przestanie do spaceru. Wczoraj z siłowni nici, bo mały urwis akurat musiał marudzic i plakał. Ogólnie tez mi sie nie chce nigdzie chodzic, ale moj brzuch jak w 5 miesiacu :( Nogi chude, rece chude tylko ten brzuch no wyglada to starsznie jak dla mnie i dlatego staram sie mobilizowac :/ Czasem chodze w ciagu dnia, w zaleznosci od m. Odpoczywam tez psychicznie przy tym. Zdjęc raczej nie umieszczam maluszka, bo mialam keidys przykrą sytuacje i sie zrazilam, mam nadzieje, ze sie nie gniewacie... Mamcie76 super ze dzidzia taka grzeczna i daje mamie sie wyszykowac. Podziwiam, ze pracujesz :) Mamusiubrusia- tez sie zastanawialam czy do spania na noc dawac juz przytulanke i tez mamy takiego zajaca z ikei, musze go wyprac i zobaczymy. Gratka witaj :* D82 mój tez lubi metki, uwielbia je slinic, przekladac, podobnie jak ksiazeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary ja odstawilam 3 dni temu całkowicie od piersi i u nas wyglada to tak: 5.00 - butla tak z 170-18- 8.00 - butla tak z 170-180 11.00 - obiadek, 190g 14.00 - deserek 150 g 17.00 - butla tak z 180 20.00 - kaszka 150g z pół słoiczkiem owoców Mój generalnie wcina wszystko. Nie wiem tylko jak z piciem, staram sie dawac po obiadku po jakis 1,5h, uwazacie ze powinnam wiecej dopajac? Staram sie go nauczyc zeby wode pil, ale srednio mu sie to podoba i placze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruś jada +- tak: 8.00 - 100ml mm 11.00 - 180ml kaszki na mm 14.00 - 200-250g zupki/obiadku 17.00 - 130ml mm 20.00 - 150ml mm 23.00 - 150-170ml mm z kaszką glutenową 1 Nasze mm jest dodatkowo zagęszczone skrobią. 1 Dodatkowo dostaje z owoców: jabłko, banana, czasem jakieś wynalazki słoikowe typu morele z jabłkiem. 1 Kaszek używamy ryżowych, które przygotowujemy na naszym mm, mamy kilka smaków. Do wprowadzania glutenu stosuje zbożową kaszke Bobovita "1 zbóż z jabłkami i śliwkami- dla małego brzuszka" (bardzo mu smakuje). 1 Ze słoików je: królika, wołowinę i łososia. Domowe obiadki tworzymy z indyka, kurczaka i dorsza. Cielęciny i jagnięciny nie dostaje, ze względu na kolki, które u nas spowodowane sa nietolerancją laktozy występującej również w tych mięsiwach. Gotujemy z takich warzyw: marchew, pietruszka, por, seler, brokuł, ziemniak, kalafior, zielony groszek. Zagęszczamy kleikiem kukurydzianym, bo nie chcę przesadzać z ilością ryżu. 1 Daje mu też zółtko jajka do obiaku. 1 Ostatnio zaczął ciamkać wafla ryżowego i chrupki kukurydziane. A wczoraj dałam mu (rozwalone tłuczkiem do mięsa) ciasteczko do kaszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamobrusia widze ze dajesz jeszcze o 23 mleko i wtedy dopiero o 8. Ja daje ostatni posilek o 20 i budzi sie o 5 nad ranem, moze tez tak zmienie? Z kasz daje: sinlac, bezmleczna humana, kasza jaglana. A znacie moze jakies bezmleczne kaszki, które nie maja cukru - oprocz sinlac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maly dostaje mm o 20.00 i dosypia do 8.00. Dostaje 3x mm, raz kaszke z owocami i obiadek. Czyli 5 posilkow. Daje mu tez czasem ciasteczko w siateczce albo chrupke kukurydziana do lapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, bezmleczne, ja tylko za takimi się rozglądam, bo mój ma nietolerancję laktozy, a znalazłam kiedyś artykuł o tym jakie mm są używane do produkcji kaszek mlecznych i podziękowałam. Wpisz w Allegro "kaszka holle":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka- jak bedziesz cwiczyc tak pilnie, to brzuszek spadnie. Moja kolezanka tez miala problem i po jakims roku szpanowala juz w bikini z apetycznym brzuszkiem:). Czyms tez brzuch smarowala ale nie pamietam co to bylo...:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki zamówiłam kilka kaszek holly :* Mamobruna super ze przesypia tak do 8, bo moj przed 5,a i wczesniej sie budzi, moze z czasem bedzie lepiej. Napiszcice mi prosze czy dopajacie jeszcze maluchow? -Do mam na mm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wyparzalas ten tluczek? ja to mam schizy na punkcie toksoplazmozy ;) to moja rzeczywiscie niewiele jada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja go dopajam woda, herbatkami i soczkiem jablkowym. Daje mu pic po przebudzeniu z drzemek w ciagiu dnia, po kaszce, po objadku, po spacerze, po zabawie...staram sie caly czas o tym pamietac...czasem pije, czasem tylko zamoczy usta ale ma staly dostep do picia:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to teraz daje stanowczo za mało picia! Ale wczesniej dawalam piers to tez inaczej... Mamobruna a jakie herbatki i soczki zdrowe polecasz? Czy mozliwe zeby soczki bez cukru były? zielona w temacie jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, i tyle było słońca - dzis leje od rana. 1 Seba nie potrafi szeptać - mam wrażenie, że słychać go w całym bloku, ale sąsiedzi się nie skarżą 1 Mamabruna - ja też staram się często dopajać, choćby tak po 30-60 ml, właśnie po drzemkach i tak około godziny przed obiadem daję trochę picia. Chyba za Twoim przykładem też zacznę wprowadzać częściej ryby. Na razie jadł łososia ze słoiczka, ale wolę mu sama kupić ryby - szukam poławianych a nie hodowlanych 1 Seba je mniej więcej tak: 6-7 rano woda z dodatkiem soku jabłkowego lub rumianku ok. 8 kaszka jaglana na wodzie (2 duże łyżki)+ kaszka orkiszowa(pół łyżeczki - gluten)+ pół słoiczka owoców 10 - 150 ml mleka i śpi 13 - obiad ok. 200 g, najczęściej marchew+ziemniak+seler+pietruszka+ por+indyk 15 - 150 ml mleka 18 - kaszka taka jak rano tylko bez orkiszowej 20 - 150 ml mleka około północy 150 ml mleka 1 Agraffka ja kaszki kupuję tutaj http://ekopomidorek.pl/index, są tańsze niż sinlac i bezmleczne 1 Gratka super, że się odezwałaś. Martwiłysmy się o Wojtusia bo ostatnie wieści były ze szpitala. Napisz czy juz wszystko w porządku. Jakie nowości u Was? 1 Ciekawe co tam u Kuleczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz zaparzyc mu rumianek, koperek lub dac wode z odrobina soczku ze sklepu. Na soczkach pisza , ze bez dodatku cukru ale czy to prawda? Moja znajoma dodaje do wody soku z cytryny ale ja sie cykam...slyszala ktoras o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka - są soczki beż cukru, duży wybór z bobowity, w bobofrutach często jest cukier niestety. Jak nie chce pic samej wody, to spróbuj nie dawać samego soczku tylko z wodą - ja robię tak: 2/3 wody, 1/3 soczku lub herbatki i pije chętnie. CZasem nawet daję tylko 1/5 soczku i resztę wody i też coś tam wypije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby na cytrusy za wcześnie jeszcze, ale eko to bym dała. Wydaje mi się, że w cytrusach uczulają te pestycydy a nie same owoce, więc takie z upraw kontrolowanych dałabym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie słyszałam o cytrynie nic jeszcze, niestety. 1 Z innej beczki... mama_ania, możesz napisać przepis na Twoją zupę toskańską? Poprosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianek zaparzony, zobaczymy czy skarbek wypije :) Na cytrusy to chyba jeszcze za wczesnie...? Jakie owoce podajecie? Teraz jest mały wybór, ja daje gruszke, jabłuszko, banan, brzoskwinie jak trafie.... Kiwi, winogrona to za wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, wpadłam na chwilę bo jestem dziś zalatana od samego rana. Mnóstwo spraw mam do pozałatwiania, obłęd! Z Wojtusiem wszystko w jak najlepszym porządku, w szpitalu spędziliśmy 8 dni bo przez 5 przyjmował przyjmował antybiotyk, a wprowadzili dopiero w 3 dobie pobytu. Ale co się na stresowałam to tylko ja wiem eh. wymioty biegunka zero jedzenia picia, kroplówki..koszmar. 1 A z nowości to tylko tyle, że Wojtuś zaczyna siadać, ale jeszcze musi podpierać się rączką, za to od tygodnia już raczkuje także ja muszę już oczy mieć wkoło głowy :D Zmieniam stopniowo mleko na dwójkę, kupiłam nowe smoczki. Mamy drewniane krzesełko do karmienia, trafiła się okazja kupić z firmy KLUPŚ używane na allegro. Jest śliczne :D 1 Matko może wieczorem dziś siądę na Prawo Agaty to poczytam co u was! Ciekawa jestem kto ma ząbki już i jakie postępy robią wasze dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka ja jeszcze maline i sliwke daje:) Winogrona niby juz mozna, ale mam lenia i nie chce mi sie obierac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×