Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

mama_ania a jakie efekty diety?? Przepis na budyn prosty zagotowujemy mleko (czesc odlewamy przed zagotowaniem i mieszamy z maczka ziemniaczana - ilosc zalezna od porcji mleka i preferowanej gestosci) jak sie zagotuje wlewamy mleko z maczka mieszamy zeby nie bylo grudek... w zaleznosci od smaku i fantazji gotowy budyn polewamy sokiem albo jeszcze przed zagotowaniem mieszamy mleko np z rozgniecionym bananem:) Mojemu malemu bardzo smakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82 - o prawdziwych efektach diety mozna mówic po 6 tygodniach właśnie. Póki co ja mam - 4 kg, mąż chyba -6,5kg i wiem, że utrzymam wagę odżywiając się zdrowo...po 6 tygdoniach płytkie zmarszczki się wygładzają, robią się mocne paznokcie i włosy, ma się dużo energii (wiem z doświadczenia), wzrasta płodność (też wiem z doświadczenia), a jak ktoś jest chory to dieta uzdrawia (np. cukrzycę typu 2, miażdżycę). Po 1 diecie mój mąż pozbył się nadciśnienia i do dziś ma idealne (mimo, że trochę przytył) 1 Hickary - ja też bałam się wprowadzać inne mięso niż królik, ale już daję indyka, kurczaka (podobno eko) i dziś Seba ma na obiad nogę z kaczki. Obiady robię gęste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za przepis :) D82 mleko obojetnie ktore,wystarczy w koc zawinac.Latem mozna w sumie zrobic rano i postawic gdzies przy balkonie czy na oknie,tam gdzie cieplo oczywiscie zawiniete w kocu i nie centralnie na goracym sloncu ,a wieczorem do lodowki schowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasciwie najczesciej robie z zoltkiem ale nie wiem czy wszyscy daja, a to nie jest niezbedny element:) Musze poczytac o tej diecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze nie jest niezbedne, ale kolorek budyniu -miodzio! 1 Moj m tez ostatnio na diecie i juz zrzucil 6kg w miesiac. A wcale nie jakas drastyczna, no i ja sie przy okazji przekonalam, ze diety dzialaja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D 82
o tak kolor pierwsza klasa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalam Misiowi lyzke naturalnego jogurtu Bakoma z przecierem truskawkowym, bardzo smakowalo:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamobruna - jednak sie odwazylas!:) mysle, ze to zdrowsze niz te wersje dla niemowlat, bo one tez na bazie jogurtu, a jeszcze cukier dolozony i nie wiadomo jakie owoce. Ale i tak u nas na liscie deserow nr 1 nalezy do budyniu a'la D82:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiabrusia- w sumie to ty sie oierwsza odwazylas...ja tylko odmalpowalam:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, U nas pochmurnie, pewnie bedzie padac... 1 Lili - Budyn z mm robimy, bo krowie mleko to chyba po 1 roku dopiero. A pytalam czym sie karmicie, bo Brus robil takie kamienne kupy, ktorych nie mogl wycisnac po Nanie.:( 1 Mamobruna - jak u Was obserwacje po jogurcie? 1 Wczoraj bylismy na szczepieniu, wieczorem goraczka, prawie 38. Obudzil sie biedak rano o 5, a tam 38,1 st. Dalam mu czopek, narazie spi. Po poprzedniej hexie mial podobnie...:( 1 Jakimi szczepionkami szczepicie dzidzie? I jak reaguja? Maja goraczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie pomoge, bo... nie szczepie. My juz nie spimy od 6, byly okropne burze. Dzisiaj ma przyleciec Babcia. :) A oto moj Wikulec: http://w929.wrzuta.pl/film/aM6h7lzVd3g/wiki_uczy_sie_englisza. Jak u Was z jedzeniem? Bo moja szybko sie nudzi i trzeba nad nia cudaczyc, wiem, ze to blad, ale czasem wlaczam jej program edukacyjny... Bo na serio niewiele mi je. Obiadku to nawet nie 120 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusiaBrusia mala wczesniej pila nan i bylo ok, jako nastepne mleko pije bebiko.Lili szczepie bezplatnymi szczepionkami i nie ma goraczki po,to zalezy od dziecka jak reaguje jego organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) U mnie tez brzydko, zobaczymy co sie z tego wykluje...pewnie deszcz. 1 Moj nie ma goraczki po szczepieniach ale czasem zle sie czuje. Zostaly nam pneumokoki jednak sie zdecydowalam go zaszczepic... 1 Mialam dzis jechac powloczyc sie po Galerii Handlowej ale nie wiem czy mi sie chce...moze lepiej byloby gruntownie posprzatac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) U nas poki co slonce ale chlodno ROjber jest szczepiony 5 w 1 nigdy nic mu nie bylo... po pneumokokach nozka go boli przez kilka godzin ale szybko przechodzi. Mamabruna skad mialas truskawki? szklarniowe czy mrozonki:)? z trukawkami to czekam na nasze kaszubskie:) nie ma lepszych:) niech od razu mlody pozna co dobre:) Rojber pije bebiko ale on sie nie nadaje na punkt odniesienia bo glownie na cycu jet...bebiko raz na dzien dwa zeby sie do smaku przyzwyczail... jak wyjecha;ismy nie chcialo mi sie pudelka targac i mielismy probki bebilonu to skonczylo sie zaparciem;/ Z jedzeniem mlody tez sie szybko nudzi...to daje mu sie pare minut pobawic..i zaraz dopomina sie dokonczenia jedzenia bo stwierdza ze jeszcze glodny:) chyba ze nic go nie rozprasza to zjada cala porcje od razu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- moj je ladnie, otwiera dziobek szeroko i czeka na papu:). Lekarka mowila mi, zeby dawac duzo zupki, bo to wazny posilek. Mozna sobie darowac napychanie kaszkami i owocami wlasnie na rzecz zupki na obiad. No ale jak twoja nie chce jesc, no to trudno...nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82- mialam przecier owocowy ze sloiczka z truskawkami. My tez szczepilismy 5w1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82, Mamabruna - dlaczego wybrałyście 5w1? Pytam, bo bardzo wiele mam wybiera właśnie tą szczepionkę, czy jest lepiej tolerowana niż 6w1, czy o co chodzi?? 1 My w dobie kolek, to wytestowaliśmy chyba wszystkie mleka, tylko do bebika nie doszliśmy. I niestety żadne nie zdawało egzaminu, tylko ten comfort się sprawdził, a najgorzej było jednak zdecydowanie na mleku Hipp (wersja na kolki). Prawie wyrzuciłam puszkę przez okno z rozpaczy i bezsilności, kiedy Bruś się dzierał jakby go ze skóry obdzierali i to nawet w ciągu dnia, co się nie zdarzało wcześniej! 1 A może budyniek z truskawkami??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiabrusia- czytalam opinie o szczepionkach i pytalam znajomych oraz pediatre i na gej podstawie zdecydowalam sie wlasnie na ta szczepionke. 1 Cos jednak nie tak z brzuszkiem po tym jogurcie...:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mamusie :-) My na zebraniu nawet, ok mały cała podłoge brzuchem wytarł, no bo nudziło mu się na rękach jak tyle nowych zakamarków było ;-) I myślę że jak bym nie była na tym zebraniu to świat by się nie zawalił, no ale cóż skoro pani nalegała. U mnie pogoda, taka jak na burze się zapowiada, a ciśnienie okropne jest śpie na stojąco zwłaszcza że mały ciągle w nocy mi sie często budzi. My używamy bebilon pepti, i to tylko na noc pije bo tak to pierś ale zaparć nie ma także chyba mu podpasowało. My też szczepiliśmy 5w1, ja kierowałam się tym że Patryka nią szczepiłam i było wszystko ok, Dawid też po niej nie gorączkował. Pielęgniarka mówiła mi że dzieci też mogą gorzej znosić szczepienie jak są upały. Dawid mi usiadł :-D i zaczyna wstawać na nogi :-) czyli będzie wymagał większej uwagi, no ale wszystkie etapy przejść trzeba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia- to gratuluje! Sam siedzi...wielka sprawa:). Jestes doswiadczona mamusia, wiec powiedz kiedy dawalas nabial i jaki, masz jakies typy co do rodzaju i marki nabialu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia - gratulujemy postępów :) 1 ja szczepiłam szczepionkami 5 w 1 pentaxim, bo tylko tą (oprócz darmowych) mieli w przychodni jak przyszliśmy na 1 szczepienie. Na wzw b nie pamiętam nazwy...póki co żadnych niepożądanych reakcji, no może gorszy apetyt. Teraz po czasie jak wiem, że nie wracam na razie do pracy, to chyba jednak odwlekłabym szczepienia trochę w czasie i zaszczepiła później nieco (w Szwecji chyba mają taki kalendarz szczepień od 2 roku życia) 1 my wczoraj w nocy zaliczyliśmy wizytę na pogotowiu ( i to w sąsiednim mieście bo w naszej pipidówie nie ma pediatry na dyżurze) Sebastian obudził się ok. 22, strasznie charczał, trudno mu było złąpać oddech i nie chciał nic pić, dopiero jak go troche uspokoiłam to napił się wody i zasnął na rękach ale spał niespokojnie i pocił się strasznie więc pojechaliśmy. Ma wirusowe zapalenie gardła i krtani. Dostał zastrzyk sterydowy i leki przeciwzapalne. Obserwujemy czy się nie pogorszy, mam nadzieję, że uda się nam uniknąć szpitala. Takie zapalenie niestety objawia się nagle, najczęsciej w nocy, kaszlem i dusznościami. Zaraził się od męża, który od tygodnia ma chrypę. 1 dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaania- biedactwo...szybko wracajcie do zdrowia:). Trzymam kciuki, zeby obeszlo sie bez szpitala:). 1 Dzis Bruno pojechal z tata do babci a ja zostalam, zeby troche posprzatac i odpoczac. Po 2 godzinach lapalam za telefon z zadaniem, zeby juz wracali, bo tesknilam za synusiem...:). 1 U babci dostal jogurcik Gerbera dla dzieci od 6 miesiaca zycia...tak, slodki jak fiks ale dla doroslych niestety mu nie sluza:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzo zdrowia dla Sebastiana... 5w1 wybralismy po konsultacji z bardziej doswiadczonymi znajomyumi (te same najczesciej uzywali) i z pediatra... Mamabruna..a co Bruno bylo po jogurcie? Ja jakos nie moglam sie zdecydowac na razie na dorosly jogurt..dalam mu ze sloiczka jablkowo bananowy babydreama...slodki nie byl...smakowal strasznie... moze za jakis czas na zwykly sie zdecyduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) D82- a zwymiotowal jakby serwatka i bolal go brzuszek. U mnie dzis pochmurnie i zimno... Brunus wstaje mi od ponad tygodnia na czworaka ale nic z tym nie robi wiecej:). Za to albo krzyczy albo szepta...;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj normalne jogurty i twarozek dostanie dopiero po 10 miesiacu. Nie bede juz eksperymentowac ale moja lekarka wprowadzila mnie w blad...za wczesnie dla niego na prawdziwy nabial:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tfu co ja napisałam...przeinaczyłam trescL:) smakował dobrze, strasznie szybko młody wsunął:) u mnie tez pochmurno:) Brawo dla Bruna... od czegos trzeba zaczac:) Rojber coraz czesciej cos jakby spiewa :D wczoraj na zakupach mu sie zachcialo.... oczywiscie jak wszyscy zwracali na niego uwage to sie nakrecal jeszcze bardziej:) a i probuje wstawac... na razie tak calkiem do wyprostowania mu sie nie udalo...ale jak sie da mu chwile zeby sie czegos zlapal to calkiem ladnie stoi:) Ostatnio ulubiona zabawa...pacanie w lustro i rozmowy ze swoim odbiciem.. no i bujanie na hustawce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×