Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Kuleczka- mniam... Ja mam dzis kotlety. Nie lubie gotowac i zwykle mi sie nie chce ale musze, bo trzeba cis jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój jak spi to ma otwarte łapki i teraz zasypia sam w pare sekund. Jest kąpanie, karmienie, spiewanie kolysanki przy zapalonej lampce z ikei-ksiezyc - wpatrzony jest w niego jak w obrazek i pozenij siup do łózia, smoczek, kolderke daje blisko policzka, wlanczam karuzelke, gasze ksiezyc i wychodze. Tak jest od kilku tygodni. Samodzielne usypianie cwiczylismy przez 3 miesiace i było bardzo trduno. Siedzenie godzinami przy malym i usypianie przez 3 godziny, po czym zasnał na 30 minut i od nowa. Jak płakał zawsze bralam na rece i nigdy nie zostawialam samego. Od połowy nocy, nad ranem biore go do siebie bo czesto sie budzi. A na poczatku był ryk jak tylko odkladalismy go do łózeczka, ale konsekwencja dziala cuda :) Gotowac nie cierpie rowniez, gotuje bo trzeba jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dzisiaj jest aniołem :) Maz przyjedzie i znowu powie co ja chcialam od niego, taki grzeczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam hej dziewczyny co do usypiania, to ja już pisałam o tym wcześniej. Ania sama zasypia a jak to robię, jest to na stronie 10. Nie mam na szczescie z tym problemu. Jak ta metoda nie dziala u mnie, to znaczy, ze Ania albo jeszcze jest glodna, albo nie chce spac - tu chodzi mi o 3 drzemke, bo czasem jej nie chce, gdy dluzej pospi na 2 drzemce. Wychodze z pokoju, jak mala ma zasypiac i patrze przez kamerke, czy jej nie wypadl smok, albo misio gdzies sie jej nie zapodzial, to wtedy wracam i jej podaje. Poczatki z usypianiem tez byly trudne. Pierwszy miesiac Ania zasypiala przy cycku wiec nie bylo problemu, a potem juz nie. Zaczelam od tego, ze bylam caly czas przy niej, ale nie patrzylam sie na nia, tylko dawalam jej caly czas smoka i pieluszke. Ona plakala, marudzila, ale ja nie reagowalam i to trwalo ze 2 godziny i w koncu zasypiala. Oczywiscie jak byla histeria to ja bralam na rece, uspokajalam i wtedy z powrotem do lozeczka. I w koncu sie przyzwyczaila i teraz sama zasypia. Hickary - fajny ten Twoj fimik. Mala naprawde jest przeslodka. Ja przytylam strasznie duzo, bo az 20 kg, ale pod koniec ciazy to juz mialam tak spuchniete stopy, ze masakra. Zostalo mi jeszcze 5 kg, ale chcialabym schudnoc 10 kg. Ania potrafi wziasc zabawki obok niej, ale smoka sama se nie wsadzi, zreszta ja go uzywam jedynie do usypiania jej. Dagusia - na co mala ma alergie? Ja Ani dzis 4 dzien daje mm i jest ok. Chyba jednak miala te alergie od kleiku kukurydzianego i raczej nie bede narazie go jej podawac. Bo pamietam, ze jak zaczelam jej go dawac, to tez 2 razy zrobila zielona kupe ale potem bylo ok. Kolezanki mi mowily, zeby sie nie przejmowac zielonymi kupami, to powiedzcie i jak to jest? Czy jak dziecku da sie nowy pokarm i jest zielona kupa to trzeba go odstawic czy dalej dawac? Ania ma luzne piąski. Ania dzis konczy 5 miesiecy! Ale ten czas zlecial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIP nie pomogę Ci do tej pory nie miałam problemów z zieloną kupką.A gotować lubię pod warunkiem że się nie muszę śpieszyć.Chociaż teraz przy Maji wymyślam same jakieś dania expresowe tylko w wekendy bardziej szaleję.My z mężem się dobraliśmy dwa żarłoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny mam nadzieję że mnie jeszcze pamiętacie i nie wygonicie stąd:) pisałam troszkę na początku ale nie miałam prawie 2 tyg kompa. Mam nadzieję że nadrobie co napisalyscie. Moja Lidka ciągle się slini gryzie co wpadnie jej w raczki i strasznie złości a przy tym krzyczy i warczy takie śmieszne głosy wydaje z siebie, czasami uszy trzega zatykac ale jest rozkoszna dzisiaj byłyśmy na kontroli po rehabilitacji i pani doktor powiedziała że ślicznie wygląda i już się fajnie wyprostowala po ćwiczeniach i naswietlaniuni, staram się tez w domu z nią ćwiczyć na szczęście pomogło:) Lidka stała się bardzo ruchliwa mam problem z przewijaniem jej ciągle się wierci przekreca ledwo już ja utrzymuje nie wiem jak to będzie dalej chyba w powietrzu :) Jeżeli chodzi o moje przespane do tej pory nocki to skończyły się jakiś tydzień temu chyba za bardzo ja chwalilam teraz budzi się raz na karmienie i z 15 razy gubi smoczka więc zawsze się wybudzi i jest płacz:( w ciągu dnia śpi max pół godz. Nie wiem dlaczego tak się jej poprzestawialo to chyba tyle u mnie jutro postaram się napisać więcej i nadrobić co napisalyscie miłej nocki życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze masz pomysl co szybko zrobic na jutro z piersi? :) Aa i mam pytanie - czy kazdy skladnik musimy testowac? zanim dziecko uzbiera skladniki na zupke to ohoho. Czy np nie moge wprowadzic jutro brokula i jablka z brzoskwinia? (jablko tylko z tego jadla). I moze macie jakies pomysly co jej wlasnie jutro dac, je na razie: - szpinak - ziemniaki - jablko - banana - morele Nie moze marchwi, dyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczka do podaj jakies fajne przepisy. Mi sie juz pokonczyly pomysly. WLasnie zwlaszcza na piersi z kurczaka, schabowe. asiapop - nie martw sie nie wyganiamy.... odzywaj sie czesciej Hickary nie pomoge bo nie gotuje jeszcze zupek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, ja z tym gotowaniem tez zielona. Chyba ugotuje brokula, ziemniaczka, dodam oliwy i pod blender i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, ja jak zwykle dopiero późnym wieczorem mam chwilę, żeby skrobnąć. Cięzki dzień dziś za nami, mała po szczepieniu bardzo marudna, nic nie spała w ciągu dnia, starsza córa też dziś lewą nogą wstała.............................................................................. Co do usypiania, moja Andzia zasypia samodzielnie przy włączonym projektorze, obowiązkowo do tego smoczek i flanelowa pieluszka żeby mogła się przytulić. Asiapop miło że znów się odezwałaś, śliczne imię nosi Twoja córka, chciałam dać tak na imię mojej starszej, ale mąż się nie zgodził. Hicary super filmik, słodka Twoja Wiki............................................. Coś na szybko z piersi z kurczaka? Hmm może pierś pokrojona w kostkę, podduszona na maśle, dodać pokroje pieczarki i cebulę dusić do miękkości, zalać śmietanką 30%, i doprawić do smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i do dziewczyn które karmią mm, czy pediatra zaleciła Wam podawanie glutenu po skończonym czwartym miesiącu?? Takie zalecenie dziś dostałam po szczepieniu, chyba coś się zmieniło, bo u starszej córki gluten wprowadzałam w piątym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojonabardzomama
Turkuc- fajny przepis:) Padam na twarz, do jutra i dobranoc................:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Turkuc zmienilo sie w 2007:) Ja podaje gluten synkowi odkad skonczyl 4mce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
A nie doczytalam,,,ja karmie piersia:) z mm to pediatra mowila ze po 5 mcu.. sorry nie wyspalam sie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. My jak wczoraj wyszliśmy o 12 tak wróciliśmy na kąpanie małego :-) tak że dzień był udany. Mój ma otwarte łapki jak śpi. K.I.P- ja karmie piersią, i mały robił zielone kupki jak zaczynałam jeść nowe rzeczy, nie przejmowałam sie tymi kupkami, na dzień dzisiejszy ja jem wszystko, a mały ma normalne kupki. Hickary- no raczej ja bede wprowadzać do diety osobno każdy składnik, bo jak bedzie sie wprowadzac po kilka składnikow i maleństwo dostanie wysypki to skąd bedziesz wiiedziała co uczula? U mnie dziś za oknem znowu pochmurno, kiedy ta wiosna przyjdzie....:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Moja lekarka mowila o 5 miesiacu jako czasie wprowadzania glutenu. Wczoraj Bruna bolal brzuszek i bardzo sie nameczylismy. W koncu dostal Viburcol i zasnal mi na rekach:(. Biedactwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schemat zywienia sie zmienił. Nie wiem jak przy mm ale przy kp gluten powinno sie wprowadzac od 4 miesiaca. A mój od dwóch dni nie zrobił kupki, ehhh, dzis plakał w nocy. Dalam mu wczoraj słoiczek śliwki, wode, robimy rowerki i nic. Nie chce znowu dawac czopka bo z 2 tygodnie temu dawalam. Martwi mnie to, co polecacie? Po ile dniu w ogole trzeba dac czopek? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka- jak go nie ruszylo po wodzie i sliwce to chyba ma biedaczek porzadne zatwardzenie. Dziewczyny probuja ze swiezym skrobanym jabluszkiem, moze sprobuj jeszcze tak:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( a ile tego jabłuszka mu dac? Tylko nie wiem czy on na jablka nie ejst uczulony ehhh. Sprawdzam u niego owoce i wczoraj pierwszy raz dostal śliwke i dzis tez chcialam mu ja podac. A jakie herbatki sa dobre na zatwardzenie? I po ilu dniach byscie dały czopek? Teraz w ciagu dnia jest wesoły ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na zatwardzenie pomogło skrobane jabłuszko.A przepis na piersi 1.Placuszki z piersi bardzo szybkie 2piersi 2łyżki majonezu 2jajka 2łyżki mąki 2łyżki potartego żółtego sera mała łyżeczka musztardy plus przyprawy jakie lubicie.Piersi pokroić w kosteczkę wbić jaja,mąka majonez ser przyprawy wymieszać smażyć jak normalne placki na oleju. 2.Piersi w piekarniku: piersi rozklepać przyprawić położyć na blaszce posmarowanej oliwą na to pieczarki przysmażone z cebulką(dodaję zawsze oregano poprawia smak pieczarek) i posypać tartym serem piec w piekarniku 180 C około 25min jak serek jest ładnie przyrumieniony. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie dziś ulewa,więc daruję sobie spacerek tym bardziej że wczoraj tak przemokłam że całe popołudnie biegałam z pęcherzem.Jeszcze jakiegoś choróbska mi brakuje.Ale dziś już lepiej.Dziewczyny macie też po porodzie problemy z pęcherzem?Ja to mam stracha nawet jak kicham...Za tydz kontrola następna u gina ciekawe co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, my juz po rehabilitacji. Czy ktoras mama ma problemu z asymetria u dziecka? Jakie robicie cwiczenia? My juz chodzimy 1.5 miesiaca 3 x w tygodniu i nic... w domu tez cwicze... A ta asymetria jest zmienna i tydzien odgina sie w jedna, a pozniej zmienia strony :/ i juz nie wiem co robic. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie pomogę, my też nie mamy rehabilitacji. A co do pęcherza, to u mnie jest lepiej niż po pierwszym porodzie, ale ciągle ćwicze mieśnie więc jest coraz lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na brzuszek dobra jest herbatka koperkowa i Espunisan ale to przy wzdeciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas te specyfiki nie dzialaly na brzuszek, a wrecz wzmagaly bole - ale moja Wika to w ogole jakis odwrotek ;) Dzisiaj wprowadzilam kaszke Sinlac. Zrobilam ja wg przepisu na opakowaniu i dalam troche musu ze sloiczka jablko, brzoskwinia - od 4 miesiaca. Myslalam, ze Wiki pozre to razem z miseczka i lyzka, az piala z zachwytu nad smakiem. ;) I oczywiscie nakrzyczala gdy sie skonczylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×