Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

lonka18- moj mały robił codziennie po kilka kupek, ale zmieniło sie to i od jakichś 2 tygodni robi kupkę raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruno jest na mm i robi 1 lub 2 kupki dziennie. Do mamus dzidziusiow na mm: Chce zmienic Enfamil na inna mieszanke, co polecacie? Bebiko , moze Nan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He ju mnie porażka dostałam zapalenia piersi boli strasznie.Teraz okłady i smarowanie maścią mam nadzieję że przejdzie.Na obiad zapiekanka ziemniaczana.Kip śliczności ta Twoja Ania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulaaaanialala
Wasz jedyny temat to kupka i wymiocini dzieci. Nie macie ambicji na nic więcej jak przewijanie i karmienie.:) Współczuję Wam nudnego życia. Serio. Matki Polki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie dziewczyny jak przejść powoli z piersi na mm?Mój gin dziś mi powiedział że na mój pęcherz ma jakieś tabletki ale nie mogę karmić więc powoli chciałabym przestać, tylko jak cholerka się za to zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ullaniala- dziekuje, w sumie daleko mi do Matki Polki ale w takim razie uznam to za komplement:). Kuleczka- wspolczuje zapalenia, oby szybko ci przeszlo:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam dosc, mam dola i co tam jeszcze :( Po ile h spicie i czy Wam to wystarcza? Ja czuje sie dzisiaj jak zombie... Niemam sily. Bylysmy na rehabilitacji, mala zasnela mi w polowie drogi, wiec sie bardzo ucieszylam, wszak nie spala od rana. Karmilam ja w osrodku kilka minuyt wczesniej, to pomyslalam, ze i ja sie w domu poloze, bo 10 min i bylabym spowrotem. Juz ktoras noc z rzedu spie jakimis smiesznymi urywkami i gdy zasne, to sni mi sie, ze zajmuje sie Wiki, zupelnie jak na jawie... Mialam to samo gdy chodzilam do pracy i moju organizm dopominal sie urlopu. Ale od macierzynstwa nie ma urlopow. Po glowie mi chodza teksty piosenek dla dzieci, gdy zamkne oczy to sni mi sie Wiki, no jakas masakra :/ W efekcie juz wstaje bardzo zmeczona psychicznie. Ale wracajac do tego, ze Wiki zasnela - wtachalam ja z gondola na 3 pietro, ucieszona polozylam sie do lozka olewajac sprzatanie i obiad i ... pospalam dokladnie 7 min, bo Wiki sie wyspala - wstala z pieknym usmiechem od ucha do ucha i zaczela dopominac sie piersi i zabawy... o spaniu nie ma mowy... Gorzej niz noworodek... Kawa czeka, ale boje sie ja pic, bo jeszcze gorzej sie nakreci. Juz po prostu nie mam sily ani pomyslu na zycie. czemu moje dziecko tak bardzo nienawidzi spania. Ani w dzien, ani noca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary, hehe możemy sobie podać ręce, ja mam strasznie mało snu i mój mąz smieje sie ze z rana lepiej bez kija do mnie nie podchodzić, ale ja ratuje sie 3 kawami dziennie a czasami 4. Jeszcze troche a bedzie lepiej, ta nadzieja mnie trzyma przy życiu i normalności. Od porodu nie spałam 2 godzin nieprzerwanie, ale co nas nie zabije to nas wzmocni hehe. Trzymaj się Hickary, damy rade, no bo jak nie my Matki Polki to kto? hehehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka16, a cos mowil pediatra o tym czego umie a nie umie? :) Wiesz cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia, no dokladnie, tez licze ze bedzie lepiej - powiem szczerze ze czasem ladnie pospi, ale nie wiem od czego to zalezy. ;) Nawet ze mna w lozku nie chce spac. ;) No nic, wypilam kawe, mam nadzieje, ze ta kofeinka nie nakreci jej jeszcze bardziej - i ide jej dac obiad. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia76
no właśnie te schematy żywienia... co kilka lat sie zmieniają, szczególnie jeśi chodzi o gluten, i choc mam trójkę dzieci w odstępach pięcioletnich to cała głupia jestem. Też nie planowałam dawać nic do końca szóstego miesiąca prócz cycusia ale jak byłam dwa tygodnie temu z małą u pediatry w przychodni to mnie ochrzaniła, ze nic jeszcze nie daję... ale ta pani doktor była tez moim pediatrą ;) więc sądzę, ze moze ma inne schematy w głowie;) mała jednakże rwie sie do żarełka więc dziś zaopatrzyłam sie w rossmanie w słoiczki i po troszku zaczne jej podykać jakieś jednoskładnikowe dania. Zresztą pod koniec marca wracam do pracy i do tego czasu musi w pełni zaakceptowac nową dietę.A co do tych skórek od chleba to macie rację, ze raczej bezpieczne to nie jest i jak ją żuje to nieustająco wgapiam sie w nią czy aby sie nie krztusi;) Chrupki kukurydziane daję bo one migiem rozpuszczają sie w buzi, ale fakt, ze czasem kawalątko przylepia się do podniebienia i też mnie to stresuje. Ale co zrobic, gryzaczków tak chętnie nie żuje ;) I mi też marzy się przespna noc, mała wstaje co trzy, cztery godziny na cycusia. Chyba zaczniemy podawac jakąś kaszke na noc, ale z miseczki sobie wieczorem nie wyobrazam a z butli to mi łobuziara coś nie chce.. ale poćwiczymy, poćwiczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty masz dwoje, to podziwiam, serio. Bo i drugi synek potrzebuje sporo uwagi. :) Wiki chyba bedzie jedynaczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczka przy zatrzymaniu laktacji ważna jest psychika Mi pokarm zanikł w 2dni Jak bolały mnie piersi to ściągałam laktatorem odrobinę I ciągle powtarzałam nie karmie piersią Nie myślałam o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak u was wyglada to zywienie? U nas na razie jest tak - nie wiem czy nie przekarmie, Wiki nic nie brakuje pod wzgledem cialka 1. Piers na zadanie. 2. Sinlac - ok 60 - 80 ml 3. pol sloiczka obiadku - ziemniaki ze szpinakiem 4. pol sloiczka deserku - jablko, banan, morela, brzoskwinia lub 60 ml soku jablkowego Ale cycka czasem chce i z 8 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo smoka odrzucila, a czasem chce pomukac... i wiadopo ze cos tam zawsze poleci i wypije. A nie chce aby miala kiedys problemy z nadwaga. Ile taki maluch powinien jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Współczuje kiepskich nocek. U nas była ok - pobutka o 2.20, 5.00 i 6.30 wzielam ją do siebie i spałyśmy do 7.30. Slyszalam, że wlosy po porodzie wypadają do roku czasu. Mi już ich mniej wypada. Co do seksu - u nas jest troche rzadziej niż przed ciążą, ale to dlatego, że mąż też jest zmęczony tym remontem, ja niewyspana, ale tak średnio 2 razy w tygodniu jest. Zabezpieczamy się prezerwatywą, bo nie chcę się truć tabletkami. Nie dawałam ani chrupek ani chleba bo się boję, ale moja koleżanka dając skórkę chleba tak wprowadzała gluten dla dziecka. Ja też się zastanawiam kiedy nocki będą lepsze. Czytałam w jednej książce na temat snu u niemowlaka, że 6 miesięczny niemowlak powinien przesypiać całą noc, że on nie jest głodny, tylko wymusza naszą obecność i trzeba wtedy dawać wodę zamiast jedzenia w nocy, żeby się nauczył, ze nie warto wstawać. Ale ja nie wiem, czy zastosuję tę metodę, bo nie chcę Ani zagłodzić, a widzę, że ona jest głodna w nocy, bo sporo ssie pierś. Agraffka a jak czesto wstajesz? Hickary machaj i kładz zabawki po bokach. Chodzę z małą po sklepach bo nie mam z kim jej zostawić. Teraz też muszę po urzędach pojeździć, bo mam sporo spraw do załatwienia i muszę ją ciągać. Moja robi kupkę niereguralnie, zdarza się 1 dziennnie a zdaża się raz na 4 dni. Kulecza dzięki za komplement i współczuję zapalenia. Ja najpierw dawałam małej mm przez sen, żeby się przyzwyczaiła do smaku, a potem już normalnie. Butelkę pije, bo dawałam ją już 2 tygodnie po urodzeniu - picie koperek i rumianek. Na zatrzymanie laktacji ponoć pije się szałwię. Hickary współczuję Ci bardzo niewyspania. Ja miałam poważny kryzys jakieś 2 miesiące temu. Wstałam z takim bólem głowy i tak się źle czułam,że myślałam, że zemdleję. Na szczęście byla to akurat sobota, więc mój mąż wcześnie wrócił z pracy. Poszłam z małą na spacer no i już nie dałam rady. A że była piękna pogoda, to zawołałam męża i poprosiłam, żeby z nią był na podwórku jeszcze tak godzinę góra dwie, a ja w tym czasie pojdę spać. I to mi pomoglo, choc trochę się wyspalam i już lepiej się czułam. Radzę Tobie, że jak mąż wróci z pracy niech sie zajmie małą, a Ty się prześpij, albo w ciągu dnia w weekend, kiedy on nie pracuje, to se zrób długą drzemkę w ciągu dnia, bo się wykończysz. Ja wiem, że zawsze mogę polegac na mężu i jakbym nie dała rady się Anią zajmować, to on może, problem tylko taki, że mała płacze dla niego, bo chce byc ze mną. Andzia nie przespłaś nawet 2 godzin w nocy? To naprawdę współczuję, masz gorzej niż ja. Hickary ja karmię Anie srednio co 2 godziny, i dopiero wprowadzam pokarm na nowo - teraz daję jej koło 11 marchewkę. Z tego co wiem, to maluch powinien jeść około 900 ml mleka. Ponawiam pytanie - czy wiecie do kiedy zmienia się kolor oczu u dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia76
Hickary, ja myslę, że skoro twoja córcia już je dodatkowe rzeczy a mimo wszystko upomina sie tyle o piers to chyba po prostu chce jej sie pic i tyle.. piersi jej nie odmawiaj, niech wcina na zdrówko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia76
K.I.P. z tego co czytałam to najczęściej kolor ustala sie do roku, choć niejednokrotnie i potem może się delikatnie zmieniać. U mnie najstarszy syn ma oczy po prababci chyba bo nikt inny w rodzinie szarych nie ma, młodszy ma piwne po babci, a córeczce właśnie ciągle sie zmieniają z grafitowych przez zielone i brązowe do pieknych szarych obecnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej tezwciaz sie zmieniaja, obecnie ma zielono - niebieskie. ;) znacie moze jakies sposobty procz rumianku na ropiejace oczka? sol tez nic nie daje. I czy ktos sie orientuje czy to moze byc od alergii pokarmowej? trwa przeszlo 2 tygodnie, pojawilo sie po marchwii, odstawilam, przeszlo po 3 dniach, znowu dalam marchewke i znowu sie pojawilo. Jutro lekarz, ale tak pytam, moze ktos wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia76
może to zatkane kanaliki łzowe? u nas tak się objawiało, niełatwy to był problem i dotyczył jednego oczka. Tu oczywiście kropelki ani rumianki nie pomagały. Lekarz myśle będzie wiedział w czym problem i jak pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wike znowu wysypalo, ja piernicze i znowu nie wiem po czym... moze po sinlacu, dostaje 3 dzien. Ale to kaszka dla alergikow... na razie tylko ma plamki wokol ust. :/ zwariuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej! Wybaczcie za moją nieobecność, ale byłam od poniedziałku taka jakaś zalatana, że szok! Przeczytałam wszystko, ale skleroza mi doskwiera i połowa z głowy wyleciała :D Pisałyście o bólach brzuszka, mój Wojtuś jak ma ból brzuszka to jest cały wściekły, pręży się i nic mu nie pasuje. Ja nie stosuję żadnych czopków ani nic na problemy z wypróżnianiem, pomagam mu termometrem, tak sobie poradziłam przy 1 jego zatwardzeniu co pani doktor pochwaliła, że sobie dałam radę więc tak robię w razie awarii. No i do tego masaż brzuszka :) Ząbków jeszcze nie widać, wizytę u lekarza mamy w przyszły piątek więc pani doktor zajrzy mu do buźki, bo ja tam nic nie widzę, nie znam się na dziecięcych dziąsłach. Wiem, że mają być czerwone i rozpulchnione, ale jak to wygląda to nie mam pojęcia. Dziś Wojtuś zjadł całe jabłuszko takie średniej wielkości ;) Ale musiałam popełnić grzech i mu trochę posłodzić bo tak się krzywił z każdą łyżeczką coraz bardziej, że o jej. Takie mi się jabłko trafiło w sklepie i cóż. Ja Wojtkowi do picia nic nie daję, przez te jego ulewanie, ale pani doktor póki co mówiła, żeby nie dopajać, zobaczymy co powie w piątek :) 1 No to się rozpisałam ładnie :D A teraz jadę do apteki recepty zawieźć. Udanego wieczoru, myślę że potem jeszcze zajrzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratka- hej:) Jak wrocisz to napisz mi prosze jakiego mm z Wojtusiem uzywacie:). Ate jablka ze sklepu jakies specjalne ekologiczne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jak jest kupka raz dziennie to jest bardzo dobrze, ale dzieci z alergia pokarmową ponoc tak mają. Ja dopajam go woda, na zaparcia lekarka kazala. Dodam ze karmie piersią i wprowadzam zupki i deserki. Hickary ja mam dzisiaj tez gorszy dzien i czekam juz tylko na spanie. W takich chwilach mysle sobie zeby tylko przetrwac do wieczora :( A u pediatry zawsze mam tyle pytan ze akurat o umiejetnosci nie pytalam... Oj obudzil sie moj, takze musze konczyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wcale dzis nie spi, ja mam obok lapka, bo sluchamy piosenek, wiec cos skrobne czasem, Wiki obok mnie na brzuszku, smyram ja po pleckach . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co to za dzień niech się już kończy,też mam jakiegoś doła.Próbowałam dać Małej butlę ale taki cyrk odstawiła że szkoda gadać. Takiego wrzasku już dawno nie słyszałam.Idę spać bo wykorkuję.Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc :) moja nadal nie spi. Co mnie nie dziwi.wiecie co zerobilam, polozylam sie na brzuchu na przedramionach, pozniej wykonalam samolot, moja Wiki tak bdzis lata caly dzien - na brzuchu, nie wytrzymalam w tej pozycji 5 min tak mi cholernie ciezko. Skad te dzieci maja tyle sily ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahahahahahahahahahahah
gratka i jablka ekologiczne:D:D:D:D:D tos doyebala dziewczyno:D:D:D:D toz ta łachudra najtansze odpady kupuje a ty wyskakujesz z takim tekstem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaBruna Ja kupuję mu jabłuszka w warzywniaku, nic mu nie jest po nich :) I nawet mu bardziej smakuje takie normalne niż słoiczkowe bo tamtym ze słoiczka to mi pluł, że nic prawie nie zjadł z tego a to wsunął całe. Co prawda trafiłam na kwaśniejsze więc tak jak pisałam troszkę cukru dałam. Mleko mamy Bebiko ha i jemu odpowiada, choć bardzo dużo mam strasznie krytykuje to mleko. Nasza pediatra uważa je z kolei za bardzo dobre. I bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze :D 1 Współczuję wam dziewczyny tych nieprzespanych nocy na prawdę! Ja to nie wiem od dawna co to jest nieprzespana nocka z powodu dziecka... Dziś to już w ogóle Wojtek mnie zaskoczył, jak poszedł wczoraj spać o 20 tak dzisiaj dopiero o 8:30 wstał na butelkę, zjadł iii...poszedł spać dalej. Więc i ja się położyłam z myślą, że jeszcze z 30 minut do godziny i pobudkę mi zrobi a pospaliśmy do 11 aż :D Głowy do góry mamuśki u was też prędzej czy później się to zmieni! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×