Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

MamaBruna, u nas dzialal sabsimplex. A po czym brzuszek boli? ja piernicze, ale mi przepyszny obiad wyszedl!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, mam chwilę bo dziewczynki usnęły w jednakowym czasie, co się zdarza bardzo rzadko. Wzięło mni9 coś dziś na faworki choć dopiero za dwa dni słodkie obżarstwo.Starsza mi pomagała, kuchnia wygląda jak po wojnie;-)............................................................................................................................................................................... Moja Anula nadal marudzi, pediatra zauważyła że ząbki jej się wyżynają, więc pewnie cierpi bidulka:-(................................................................................. MamaBruna ja moimi córkom podawałam na brzuszek bobotic, odpowiednik niemieckiego sab simplex, skład tych preparatów jest bardzo podobny................................................................................. Moja mała nie zabardzo lubi leżeć na brzuszku, jak ją do tego zachęcić? Jak tylko ją położę w tej pozycji, to zaraz ryk jest nieziemski. Macie jakieś sposoby, żeby ją przekonać do manewrów w tej pozycji?:-)......................................................................... Dobra , biorę się za ogarnięcie kuchni, odezwę się wieczorkiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary, turkuc- dzieki, zakupilam kropelki i zaaplikowalam, czekam na efekt:). Turkuc- ja mojemu podkladam zabawki, puszczam cos na ipadzie, u nas tez ciezko z lezeniem na brzuszku, po prostu trzeba go zajac i manewrowac zabawkami:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lonka18
hej dziewczyny! mam 4 miesięczna córkę Zosię:) mogłabym dołączyć do Waszej grupki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lonka18
hej dziewczyny! mam 4 miesięczna córkę Zosię:) mogłabym dołączyć do Waszej grupki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja za to ubostwia lezenie na brzuszku, ale z kolei nie umie ani na boczki ani na bz=rzuch - tzn umie, ale tyle wysilku ja to kosztuje ze masakra, wiec jak widac lezenie na brzuszku nie wzmaga sprawnosci fiz, bo moja lezy niemal caly czas i spi tez na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Asiapop -witaj po przerwie. Lonka - zapraszamy :) Turkuć- mój jak na początku się wydzierał na brzuchu to przyciągałam uwagę garjącą i świecącą zabawką. Z czasem się przyzwyczaił do tej pozycji. KIP - samym kolorem kupki się nie przejmuj - może się pojawić po wprowadzeniu nowego składnika, gorzej jak jest śluz albo piana U nas od kilku dni masakra - karmienie Sebastiana to horror.Z butelki wypija 10-15ml i ryk, z piersi jeszcze 2 dni temu coś tam zjadł, a teraz też nie bardzo chce, nawet jak ma przerwę 4 godziny. Na początku myślałam, że to po szczepieniu, potem, że go brzuszek boli bo od początku miał z tym problemy.Teraz to obstawiam dziąsła, chociaż jak zaglądam, to nic tam za bardzo nie widzę. Wczoraj udało mi się go nakarmić z łyżeczki, dziś po spacerze też wypił butelkę (podejrzewam, że ulgę przyniosło chłodne powietrze), wieczorem skapitulowałam i dałam środek przeciwbólowy i dopiero po tym zjadł normalnie i padł ze zmęczenia. Mamy, ktore już mają doświadczenia z ząbkowaniem. Jak długo przed pojawieniem się pierwszego ząbka Wasze maluszki marudziły, miały problem z jedzeniem, spaniem?? Jakieś sposoby oprócz gryzaka, żelu (pomaga na 10 minut), środków przeciwbólowych?? A ten Viburcol to na receptę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Aniu- vibrucol jest bez recepty i pomógł mi już przy zabkowaniu i kolkach. Dziewczyny walczę o zwiększenie laktacji, odciagam laktatorem system 7-5-3 min , znacie jakies dobre sposoby? (herbatki pije ) Na całe szczescie dziś Zuzia pierwszy raz zjadła butelkę- ale moze dlatego że kasza manna - całe 70 ml. Wczesniej nigdy nie chciała i tylko ta piers..... Dostawała obiadek ze słoiczka raz dziennie, ale pojawiła sie wysypka i lekarz kazał pozostawic narazie tylko mleko. Wkoncu spodobały sie jej obroty i teraz czesto sie obraca, ale tylko na totalnie płaskiej podłodze, tzn. na łózku nie bardzo chce. Hickary moja też tylko brzuszek preferuje i tak spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Odzywam sie pozno, bo prawie caly dzien bylam poza domem. Pojechalam z Ania odwiedzic jej rowiesnika do kolezanki :) Takze milo spedzilam dzien i poza domem :) Nie wiem, jak Wy, ale ja pomalu swira zaczynam dostawac siedząc w domu. Nie mam do kogo wyjsc i tak se siedz w 4 scianach i moją jedyną rozrywką są spacery i chodzenie po sklepach. Dzis Ani dalam znow marchewke. Zobaczymy jaka bedzie reakcja. I polozylam ja do spania w jej lozeczku na noc. Zobaczymy jaka ta noc bedzie... Ja jeszcze glutenu nie daje. Czy to konieczne jest dawac go tak wczesnie? czy mozna pozniej? I w jakiej postaci zaczynacie go podawac? MamaBruna - wspolczuje bolu brzuszka, niestety nie wiem jak pomoc, bo Anie nie bolal brzuszek, ale moja kolezanka mowila, ze jak zaczela dawac na przemian koperek i rumianek dziecku, to przestal jemu bolec brzuszek. Agraffka - moja Ania potrafi robic kupki co 4 dni, ale nie marudzi, jest wesola, wiec raczej tak ma po prostu. Ale jak dlugo nie robi, to daje jej przegotowana wode z brazowym cukrem - zalecenie pediatry. Kuleczka nie mam problemu z pecherzem, ale za to w nocy ze 3 razy latam do lazienki i mam tak juz od dawna i mnie to wkurza.... Turkuc - ja kladlam mala odkad skonczyla miesiac na brzuszku i polubila. Moze codziennie kilka razy po trochu ją kladz zeby sie przyzwyczaila. Oliwia ponoc picie duzej ilosci wody niegazowanej pomaga. No i zero stresu i pozytywne nastawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny, mój mały wczoraj nie robił kupki i całą noc się kręcił niespokojny lonka18- zapraszamy :-) mama_ania- mój Dawidek jeszcze nie ząbkuje, a mój pierwszy synek zaczął ząbkować jak miał 7 miesiecy, i nie przypominam sobie by miał jakieś dolegliwości oprócz luźniejszej kupki i był niespokojny w nocy, tzn budził się z płaczem ale po chwili sam zasypiał. Miałam jakąś maść, ale nazwy już nie pamiętam i jej nie używałam. K.I.P- mi tez już cos sie robi od siedzenia w domu, moja rozrywka jest zawożenie synka do szkoły. Musze sie zmobilizować i zacząć odwiedzać koleżnki, ale wicie jak to jest każda ma dzieci i co z którąś rozmawiam to w domu któreś chore, no a przeciez świadomie nie wybiore sie z dzieckiem zdrowym zeby go zarazić. To chyba tyle ide zrobić sobie kawe bo noc była ciężka.... oliwia a czemu uważasz że masz mało pokarmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój skarbek był taki neispokojny, marudny w sobote, na wszystko był na nie. Dałam nurofen i za godzine jak nie to dziecko wiec obstawiam zabki. W niedziele szwagierka, ktora jest dentystka zajrzała do buzi i faktycznie dziąsła są rozpulchnione. Ponoc sa jakies zele do smarowania, ale jeszcze sie w nie nie zaopatrzylam. Na brzuszek dawalam bobotic i sabsimplex ale pomogło dopiero wyeliminowanie białka krowiego i scisła dieta :/ Mój na brzuchy jeszcze do niedawna niecierpiał, ale jak nauczył sie trzymac wyzej głowe to juz dluzej polezy. Trzeba pokazywac zabawki, zagadywac, wolac zeby sie zainteresował. Lonka witaj! Z kolorami kupki to u nas zielona jest po szpinaku, pomaranczowa po marchewce. W temat kupkowy dopiero sie wdrazam ;) A u nas z butelka dalej problem. Na szczescie wczoraj sie w koncu załatwił, po tych sliwkach chyba z gerbera i duzej ilosci wody i dzisiaj rano tez, takze ufff ciesze sie ogromnie. Na dobry poczatek dnia ;) http://www.youtube.com/watch?v=QfVnKsz4lm0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz tez nie spimy, dziendobry :) na 11 rehabilitacja a teraz sciagamy piosenki przedszkolne i bawimy sie grzechotkami, o 9 idziemy jesc sinlac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
KIP ja gotuje odrobine kaszki manny na wodzie a potem daje do picia z moim mlekiem. Mozna tez dodac do obiadku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sa tez sloiczki - jabluszko z kasza manna, ja zamierzam na dniach podac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu - po pierwsze waga- przybiera ale za słabo wazy koło 6300, po drugie krótko bardzo je a potem sie denerwuje bo juz nic nie leci, po trzecie jak zaczełam sciagac lakatorem to zauwazyłam róznice. Dwa miesiace temu jak sciagałam laktatorem to miałam kilka razy w pół godziny napływ mleka i 120 ml, wczoraj i dzis sciagam i nie czuje napływu i w zasadzie odciagam puste piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwia- zapytałam bo ja tez nie mam nawału pokarmu, z reszta wogóle nie miałam. Mój mały jak wcześniej jadł nawet godzine tak teraz z obu piersi zajmuje mu to 5 min, no ale mój warzył 2 tyg temu 7600. Jedyne co moge Ci poradzić to herbatke z herbapolu, ale pisałaś że pijesz, no i duże ilości płynów i życze wytrwałości i przede wszystkim nie denerwuj sie bo to też może wpływać negatywnie na laktacje. Kurde mój mały chyba ba alergie na kurz bo tak trze nosek, zwłaszcza po odkurzaniu, jak narazie przeprosiłam sie z filtrem wodnym do odkurzacza i zobacze co będzie dalej. Dziś u mnie na obiad pizza :-) A Wy co dziś robicie? bo nie mam pomysłu na jutro :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pochmurno, szaro, deszczowo, strasznie. Kiedy ta wiosna przyjdzie? A ja przez ostatnie dni zauwazylam ze małego uczulają ewidentnie białe bułki :/ Takze odstawiam je w zamiaz za graham krojony, wyczytalam ze parówki równiez sa niewskazane i fakt maja jakies tam białko i co najgorsze musze odstawic sucharki bo maja serwatkę w proszku :( Ehhh nie wiem juz co mam jesc. Przez 5 miesiecy zbrzydło mi monotonne jedzenie, a tu sie zapowiada jeszcze troche karmienia piersia bo syn nei chce butelki :( Mamy z problemem skazy białkowej co jecie? Jakie słodycze? Tak mnei ciagnie na słodkie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
OLiwia27l na laktacje spokoj, cierpliwosc, duzo plynow. Karmi tez jest bardzo dobre. W sumie ogolnie ciemne piwo, a karmi z racji tego ze nie ma alkoholu...no tyle co kefir:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka16- Podam Ci przepis na babkę, którą robie jak odwiedza mnie koleżanka z córka alergiczka. 250g mąki, 200g cukru,3 jajka, 120 ml letniej wody 120ml oleju, 1 łyżeczka cukru waniliowego, 2 łyżczeki proszku do pieczenia, 2-3 łyżki kakao. Jajka miksujemy z cukrem na puszysta piane, dodajemy wode, olej, przesianą mąkę i proszek, miksujemy.Do wysmarowanej formy wlewamy połowę masy, a do reszty dodajemy kakao i wylewamy na jasna masę. Pieczemy w nagrzanym piekarniku 180 stopni 35-40 min. Ja ją robię bez kakao i na jajkach przepiórczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwia, ja mialam w sumie 3 kryzysy laktacyjne, mala mi plakala az sie serce krajalo. Nie dalo sie nic zrobic - lezalam z nia w lozku, caly dzien, niemal caly czas byla przy piersi. Na drugi dzien zawsze mialam taki nawal, ze wszystko przesiakalo. ;) zycze wytrwalosci, i pij ze 2 litry wody dziennie. Pokarm to woda, troche tluszczu i witaminy. Agraffka16 - moja mala tez zle znosi mleko - jem ciastka san Zlotoklose - korzenne i owsiane, nie zawieraja nic z mleka. Andzia - ja mialam dzisiaj makaron razowy z "sosem" - a sos to brokuly, ktore zostaly z wczoraj, szpinak swiezy w listkach i rozdrobniony, piers kurczaka przypanierowana i podsmazona, a calosc zestalone serem plesniowym - niebieskim. ;) Dobre wyszlo. :) My juz po rehabilitacji, po obiedzie, mala spi. A ja tez padam. U nas tez brzydko. Ale mamy jeden samochod, wiec jak mam rehabilitacje to zasuwam w ramach spaceru - mam 45 min w jedna strone. No chyba ze leje to jade sobie taksa . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Masc na ząbkowanie polecam Dentinox, ponoc najlepsza. Agraffka gratuluje kupki :) Tez nie mam pomyslu na obiady, także piszcie codziennie co robicie na obiad, bo mi pomysłow brak. U mnie dziś na obiad tradycyjne schabowe. Ale mam straszną ochotę na babkę ziemniaczaną i zapewne ją zrobię w sobote. Na skazie bialkowej chyba można jeść herbatniki i biszkopty. Hickary a powiedz mi, jak się u Ciebie objawia ta asymetria? Co mała takiego robi, że raz 1 strona a raz 2 strona ciała ma asymetrie? U mnie w południe ma być koło 0, więc wybieram się z Anią na spacer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie wam współczuję dziewczyny tych problemów skornych i pokarmowych u maluszkow i nieprzespanych nocy niestety nie pomogę bo odpukać Lidke nic nie uczula jak narazie i przesypia noce ale my nie wprowadzilysmy jeszcze nic do jadlospisu tylko mleczko i woda przegotowana zaczniemy za tydzień więc wszystko przede mną pewnie. Lidka robi czasami zielone kupy że sluzem ale pediatta powiedziała że to zależy od tego co zjem a jem wlasciwoe wszystko oczywiście w rozsądnych ilościach nawet to co mogłoby w jakis sposób obciążyć jej malutki żołądeczek, powiedziała żeby zmienić ewentualnie mleko na nan pro ha bo uzywalysmy zwykłego nan pro więc zobaczymy. U nas za oknem strasznie ponuro spacer odpuscilysmy zresztą śnieg pada i w ogóle jakas leniwa dzisiaj jestem. W ciągu dnia Lidzia śpi w wózku nie wiem jak długo bo ledwo się mieści do gondoli, a jak się zsunie bo robi to non stóp to nóżki opiera sobie na raczce od wózka kombinatorka mała. Oczywiście muszę ja wozić i kolysac więc wózek już mam strasznie rozbujany i trzeszczacy:) a wieczorkiem zasypia w lozeczku oczywiście też musieliśmy zamontować plozy bo inaczej nie chciała zasnąć a na rękach już nie mielismy siły nosić jeżeli chodzi o wózek spacerowy to też musimy kupić zdecydowaliśmy się na x-lendera xa miałam okazję go przetestować bardzo mi odpowiada A miałam coś jeszcze napisać....skleroza miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kip babka ziemniaczana właśnie na coś miałam ochotę dzięki za podpowioedz Na dziaselka używam calgel ale czy pomaga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala gdy lezy na pleckach to ma krzywo glowke - raz w jedna, raz w druga - asymetria zmienna., Brzuszek i nozki ma w jednej linii a glowka lezy przekrzywiona, tak czasem robia male pieski gdy nasluchuja. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy małych alergików - jest świetna strona z przepisami dla nas i w przyszłości dla naszych maluszków - smakołyki alergika www.smakolykialergika.pl. Są przepisy bez mleka i jajek, nie wiedziałam,że bez tych skałdników można upiec ciasto:)Już kilka razy się przymierzałam do ciasta bananowego, ale póki nie odzyskam dawnej figury, to słodycze sobie odpuszczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teraz rzadziej zaglądam, bo zmagamy się ze złym humorem Sebastiana. Mam nadzieję, że to faktycznie od tych dziąseł i jak wyjdą pierwsze ząbki to będzie lepiej. Dentinox do dziąseł mam - działa na 10 minut i chyba tylko dlatego, że mu smakuje :) No nic, póki nie ma gorączki, kataru i nie kaszle a pomiędzy epizodami złego humoru (wręcz nerwicy) jest radosny, to nie idę do lekarza. No chyba, że wogóle przestanie jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×