Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość woseba

do kiedy dziecko powinno się obrócić

Polecane posty

Gość woseba

główką w dół przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
mój gin czekał do 35-36 tc - potem umawiał cc - ale generalnie im poźniej tym to mniej realne choć zaraz to ci zaczną pisać jak to odwróciło sie dzień przed porodem.. mój gin twierdzi że po 36tc to bardzo nikłe szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Woseba, Właśnie miałam założyć identyczny temat :D Ja jutro zaczynam 37 tc, mam położenie miednicowe poprzeczne. Dziś dostałam skierowanie na cc, przy czym Maluch waży ok 3,5 kg. I tez się tak zastanawiam czy jest jeszcze szansa, ze się obróci - szczerze to bardzo bym tego nie chciała :) lekarz również powiedział mi, że szanse są małe. Nadto, martwi mnie również przyczyna tego, iż się nie przekręcił - lekarz powiedział, ze ma tak 4 % dzieci, ale ja się naczytałam w necie i się martwię troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woseba
ja jestem w 33 i jeszcze się nie odwrócił, a grozi mi przedwczesny poród dlatego o tym myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
jak masz skierowanie na cc to już nikt nie patrzy czy sie obrócił - ja leżałam na patologi tydzień i zrobili mi na poczatku usg a potem już tylko ktg więc nawet jakby sie obrócił to by nie wiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMM333
cc to znowu nie taki miód....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja właśnie czytałam, ze podobno przed samym cc robią w takim wypadku jeszcze jedno usg?to nie prawda??nie sprawdzą przed samą operacją jak jest ułożony??dziwne to ... woseba, a dlaczego grozi Ci przedwczesny poród? A maluszek jest duży?bo podobno jak duże dziecko to ciężej mu już potem się obrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
ja też miałam ryzyko akcji porodowej i siedziałam na patologii to samego cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woseba
ogromne skurcze, króciutka szyjka, rozwarcie na 1,5 palca. Dzidziuś ma ok 2000g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama to jaaa
Moja też była położona miednicowo i przed samym cc miałam robione USG, więc jakby się odwróciło musiałabym rodzic naturalnie. A co do wagi z USG to nie ma co tak wierzyć, bo moja mała dzień przed cc wg USG ważyła ponad 3100 a urodziła się z waga 2490.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solejka32
moje dziecko obrocilo sie w 35 tygodniu i moglam rodzic sn na szczescie nie chcialam cesarki i nie musialam jej miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olk
Mój obrócił sie po 37 tc ,jeszcze lekarka mi mówiła że późno juz i że jak mały sie nie obróci to będzie cc,bałam się samego słowa cc ,pierwsze dziecko rodziłam SN ,na następnej wizycie mały juz był w prawidłowej pozycji az lekarka sie zdziwiła że jednak fikołka zrobił ,ale i tak miałam niestety cc i okazało się ze nie było takie straszne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olk - a to było Twoje pierwsze czy kolejne dziecko?bo podobno u pierworódek są mniejsze szanse na obrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxx.xxxxxxx
mnie się nie obrócił do 36tc i miałam ustalone cc ale juz po 34 kierują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już mam ustalony termin cc - jestem obecnie w 37 tc (36+3 dni) i baaaaardzo bym chciała mieć cc, ale się boję, ze się mały przekręci. Dwóch ginekologów mi powiedziało, że szanse są bardzo małe i jedna pani ginekolog, ze jak najbardziej się moze przekręcic :/ i komu tu wierzyć ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjupupup
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie, że pierwsze słyszę o skierowaniu na cc w którymś tygodniu ciąży z tego powodu. Mi ginek mówił, że dziecko ma czas do samego porodu i nie raz było, że nawet pacjentka dzień przed porodem nie miała jeszcze dziecka ułożonego, a przy porodzie okazywało się, że dziecko akurat się przekręciło. Mi akurat przekręcił się jakoś z miesiąc wcześniej tzn pierw się przekręcił, później się ułożył znowu bokiem, a na ostatni miesiąc już leżał prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam koleżankę
która już szła na cc w jednym dniu, wzięli ją jeszcze na usg i zdarzył się cud - dziecko obróciło się!!! I w końcu tą ciążę nosiła przez 42 tygodnie, aż musieli wywoływać poród. Więc myślę że cuda się zdarzają ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie straszcie mnie już ;) ja mam nadzieję, ze się jednak nie obróci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olk
Nina to było drugie dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie podobno kolejne dziecko może obrócić się później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miya25
Moja coreczka poki co tez sie nie obrocila a to 32tc.moja gin powiedziala,ze ma jeszcze czas.jak sie nie obroci to cc,ale najwczesniej w 39tc,gdy ciaza jest dojrzala.no chyba,ze cos by sie dzialo to wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój sie obrocie w grudniu koło świat a urodziłam na początku marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woseba
może ktoś jeszcze się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się obróciło wcześnie, bo w 28 tygodniu było już ustawione główką na dół. Mój lekarz mówił, że powinno się obrócić do 32 tygodnia, bo potem szanse na obrót coraz bardziej maleją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarka558
a komuś KTO RODZIŁ PO RAZ PIERWSZY obróciło się po 37 tc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliaka
dostałam skierowanie w 37 tygodniu ciązy, cc miałam 38t. 6 dni. Najpierw badali mnie ginekologicznie, ordynator był przekonany że jednak dziecko sie odwróciło (ja wiedziała ze nie) i miałam robione usg - oczywiscie było połozenie miednicowe. Dziecko urodzilo sie z waga 2900 wiec niby mialo miejsce aby sie obrócic ale jakos tego nie zrobiło ;) na moje szczęscie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babetbabet
witajcie kobietki. obecnie jestem 32 tygodniu ciazy, niestety w szpitalu. malutka jest pupa odwrocona martwie sie ze moze sie nie odwrocic. pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mala w 32 tygodniu ulozona byla glowka w dol,w 34 poprzecznie.Moj gin mowi zeby sie nie martwic bo mam duzo wod i mala ma jeszcze miejsce zeby sie obracac nawet kilka razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc3000
w 38+5 miałam robione usg i niby dziecko było ułożone do porodu SN główką w dół, dziś w 39tc okazało się na usg, że jest pupą w dół i będzie cc za 4 dni, choć nie czułam przez te 2 dni, że obracało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×