Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Kalamburka mały w dzień mi śpi w łóżeczku wiesz skoro twój mały ma ropne krosteczki na buzi to idź z nim do lekarza bo to może być skaza białkowa u mojego też zaczęło się od wysypki na policzkach i brwiach potem krosteczki na buzi robiły się ropne i okazała się że to skaza białkowa teraz jesteśmy na specjalnym mleku Nutramigen a ja nie mogę jeść nabiału,cytrusów,czekolady,owoców drobno pestkowch np truskawki,maliny,owoce leśne,winogron,maku itd bo karmię jeszcze piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jkei wybierałyście szczepionki dla skarbów tradycyjne czy skojarzone???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka,karmię mm ( bebiko). Moj mały miał też taką dziwną skórę na buzi, przesuszoną i lekko zaczerwienioną z drobnymi krostkami, ale odkąd zaczęłam smarować kremem "Oliatum", to skóra zrobiła się ładna, gładka i bez wyprysków, wiec u małego to chyba problem był z suchym powietrzem w mieszkaniu i podejrzewam,że za grubo go ubierałam. Póki co będę go obserwować, bo dni są różne; czasem prawie nie ulewa, a czasem to masakrycznie dużo. Mojej siostry córka była na piersi i ulewała aż do 8 miesiąca, więc sama nie wiem.. Leneczka- ja szczepiłam 5 w 1 i na Rotawirusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krem oilatum też polecam filipek miał takie szorstkie krostki na policzkach taka jakby tarka tydzień smarowanka i buziloka gładziutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tam? Troche dzis sie rozgadalyscie :) ja sporo roboty mialam z tymi albumami bo sporo osob sie pyta o cos w tym stylu dla siebie :) - bardzo dobrze. Jeszcze pozniej sie zareklamuje tu z meska wersja i moze ktras bedzie chetna :) Mayuska dzis byla na maksa niemozliwa w ciagu dnia spala moze 1h a tak to marudzenie i ryk.....teraz padla mam nadzieje ze jakos pospi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra, dzwoniłam do położnej w związku z tymi krostkami-mówiła, żeby na razie nie iść do lekarza, tylko obserwować i smarować kremem clotrimazol. Jutro do mnie przyjdzie i zobaczy co i jak. Oby wszystko było ok. Pomidorek, ja smaruję tym kremem Oilatum całe ciałko Kacpra, ale buźki jakoś nie. Może źle zrobiłam, ale boję mu się zatykać pory czymkolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny :) Kupiłam dziś małemu wapno Calcium bo byliśmy na badaniu bioderek i lekarz powiedział że wszystko jest w porządku ale jak dobrze zrozumiałam to jakieś tam kości nie są jeszcze dobrze skostnione tylko takie chrzęstne i kupiłam wapno następna kontrola za 2 miesiące. A poza tym wapno też jest dobre na alergię łagodzi swędzenia i zaczerwienienia :) czyli coś dla małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka trzymam kciuki aby wszystko było w porządku no u nas niestety okazało się to skazą białkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też odrana panikowałam ta zieloną kupą bo jest od poniedziałku dziś dzwoniłam do lekarza i powiedział że to od podawania Filipowi żelaza i się uspokoiłam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, a ja kąpie małego w emulsji Oilatum i w zasadzie nie musze pozniej niczym kremować mu ciałka, a krem Oilatum doskonale sprawdził się w pielęgnacji bużki małego:) Trzymam kciuki,żeby udało Ci się obejść skazę:P Dziś mój mały szalał jakby się szaleju najadł, hehe, ale nie ma się co dziwić, wczoraj przespał 3/4 dnia i całą noc ( obudził się raz na 5 min na mleko). Teraz padł jak zabity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja troche jakby grzeczniejsza super dzis jadla zupki obylo asie bez ksztuszenia, plucia itd- zieszlam gotowy gerber jarzynowy z moja (ziemniaczek dynia) i b ladnie wciagnela a do kapania dostalam od tresciowej ten plyn rossmanowski: babycare czy babydream- nie pamietam i balam sie takich produktow aby nie uczulal itd ale musze wam powiedziec ze super! mialysmy wczesniej pharmaceris ale ten babycostam duzo lepszy- ladniejsza skorka i przy okazji niunia slicznie pachnie :) teraz lezy w kombinezonie po spacerku w lozeczku i spi przy otwartym oknie bo jak ja zaczynam rozbierac to sie wybudza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek, ja też kąpię w emulsji Oilatum i dodatkowo kremuje go po kąpieli kremem z tej samej serii. Buzię myję tylko przegotowaną wodą-tak mi kazała położna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha ja mam balsam po kapieli z babydream i tez sobie chwale skora malego jest lepiej nawilzona.Malemu chyba zeby ida jest strasznie marudny do tego znow na buzi go wysypalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linomag olejek do kapieli ponoc tez bardzo ladnie nawilza i jest duzo tanszy od tych drogich emulsji oilatum itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linomag olejek do kapieli ponoc tez bardzo ladnie nawilza i jest duzo tanszy od tych drogich emulsji oilatum itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egrewagra, masz rację, Oilatum jest bardzo drogi, ale jak kiedyś chciałam go zastąpić czymś innym i wypróbowałam próbkę bodajże "Oilam" czy jakoś tak, to mały miał skórę jak tarka;/ dlatego wróciliśmy do Oilatum. Kupujemy w aptece internetowej, zwykle w dwu-paku i jest dużo taniej. Dziewczyny, a jakich pieluszek używacie?? Czy Wasze maluszki miały uczulenie na jakieś?? Na jakie uważać? a jakie są sprawdzone? Ja w pierwszym miesiącu używałam Huggies, ale nie zdały egzaminu, mały często je przelewał i są takie dziwne, sztywne, ciężkie.Teraz "jedziemy" na Pampersach i wg mnie są ok, ale chętnie wypróbowałabym innych pieluszek:) egrewagra, a widać u małego jakieś oznaki ząbkowania oprócz marudzenia?? Czy np ma rozpulchnione dziąsła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj My też mamy wysypkę ale ja zjadłam czekolaldę w dzień kobiet i łyżkę zmiksowanych truskawek, no i na efekt nie trzeba było długo czekać. Wczoraj Antoś ze 2 godzinki bardzo grzeczny no ale standardowo od 7 do 10 kolka i wycie, to już czwarty dzień z rzędu o tej samej porze. Ale na szczęście już mąż jest wtedy w domku więc zamieniamy się nosząc młodego. I dzisiaj rano znowu marudzenia i padł po 2 godzinach. Głos oddany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemano pomidorek- tezmialam huggies'y ale byly beznadziejne- dokladnie z tych samych powodow co ty napisalas :) mialam tez pampersy ale po nich jakies krostki miala na pupie i od 1-szego miesiaca jade na pieluchach Dada z biedronki :) sa zajebiste nic nie odpazaja, ladnie sie trzymaja no i cenowo sa super bo paka pieluch srednio 60szt (wszystkie rozm sa w tej samej cenie) jest za 28pln :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też używam pampersów-i chusteczki i pieluchy, ale słyszałam właśnie dobre opinie o pieluszkach Dada. One s ą chyba produkowane właśnie przez firmę pampers, o ile dobrze kojarzę i za jakiś czas na pewno przerzucimy się na nie. :) Położna powiedziała, że te krostki na buźki to raczej nie skaza białkowa, ale mam obserwować. Dziewczyny, używałyście od pierwszych tygodni bujaczka? Bo ja od dziś go uruchomiłam-mam fischer price "Las tropikalny" i Małemu się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też używam Pampersów i chusteczek pampers i są ok. Co do bujaczka, to Antek na razie nie bardzo chce korzystać a mam też karuzelkę las tropikalny ale go jeszcze nie interesuje. Woli ręcę, moje oczywiście i noszenie, a na razie jak już, to lampy go interesują :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postępy, Antoś przeczuwał dość ładnie, bez marudzenia 2h po południu, co mu się nie zdarza, po pierwsze, że max czas czuwania o tej porze to do tej pory 30 min i to z płaczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nass srednio bo mala przewz caly dzien 2 drzemki po 30 min!!!!! a tak to wiekszosc czasu to wymuszanie na rece, ryk, marudzenie itd....nie wiem moze to skok rozwojowy (za 4 dni konczy 5 miesiecy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I kolejne czuwanko 1,5 h i to by było na tyle. Chyba zasnął na noc, okaże się w trakcie :) Ale na szczęście nie było kolki :) może kropelki zaczęły działać. Dzisiaj niecałe 6 godzin niespania. A jutro z rana doktorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha, całkiem możliwe,że to skok rozwojowy. Malakaka, może już atak kolek zażegnany-Oby, życzę Wam tego. U nas dziś ok, mały grzeczny. Pospał ładnie w ciągu dnia, bo w sumie około 5 godzin. Teraz też już kima. Dziś przyszła do mnie książka"Język Niemowląt",którą zamówiłam na allegro i pochłonęła mnie całkowicie:) Mykam poczytać. buziaki, słodkich snów życzę i ładnie przespanej nocy:D:* PS. Jutro kupię te "Dady" faktycznie, cena imponująca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×