Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Gość rinoxi
ja i maz nie bylismy na nic uczuleni a mala bola brzuch po jablku,marchwi i gruszce.za to banany wcina az sie jej uszy trzesa i jak jest koniec posilku to jeszce buzke otwiera ze chce jeszcze,po zupce jarzynowej tez nic jej nie dolega tylko ciezko jej kupke zrobic,robi takie bobki jak kroliczek:) teraz wprowadzam pomalu gluten do diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odp,bedzie mi łatwiej. Malakaka pytałas czy 2 miesieczne niemowle moze przyzwyczaic sie do rak- moim zdaniem napewno tak, mi dr powiedział na wizycie jak mały miał miesiac ze juz sie przyzwyczajaja takie miesieczne maluchy. Mamucha to Matylda dokładnie o dwa miesiące starsza od mojego Michasia,który jest z 18 grudnia i dzis skonczył 3 miesiace. I z tej okazji chyba tak daje mi od samego rana w kosc ze szok,chce spac ale ciagle sie budzi i cały czas ryk i marudzenie,juz nie mam sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rinoxi- a ile twoja mala ma? a muy na nic uczuleni i mala szytsko ladnie rabie (wczoraj nawet rosol dostala- troche oczywiscie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
moja niedlugo konczy 5 miesiac. dodalam do zupki kaszke manne blyskawiczna i tak ja zastopowalo ze nie moze kupki zrobic,ale zrobilam taki konkretny masaz brzuszka i mam nadzieje ze to ja ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polopolo, rozumiem Cię, bo mój Mały raczej też z tych marudzących, a do tego kolki... Jutro kończy miesiąc, a ja też już chwilami nie mam siły. Może dlatego że głównie jestem z nim sama i to po prostu zmęczenie psychiczne. Staram się być pozytywnie nastawiona, ale nie zawsze mi się to udaje niestety. Też kupię tę książkę, bo widzę, że zachwalacie... :) Pomidorek, ja też podaję herbatkę z kopru włoskiego na zmianę z rumiankiem. Wiem, że rumianek jest kontrowersyjny, ale wydaje mi się, że lepiej działa niż koperek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polopolo Antek dzisiaj też marudny i chce spać a się budzi, tak, że mamy 1h marudzenia 15 - 30 min spania. W środę szczepienie, zastanawiam się czy od razu szczepić przy 5 w 1 tym Rotarixem czy odczekać jeszcze z tydzień, jak u was to wyglądało, szczepiłyście na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
my bralismy razem po co dwa razy przechodzic marudzenie po szczepieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ściągnełam tą książke jezyk niemowląt z internetu jutro sobie poczytam zobaczymy co tam ciekawego w niej jest a mój Filipek pobódka o 6,00 w tym 1,5 godz zabawy jedzonko sen 2 godziny i tak w koło o 21,00 już zasypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,no to nie jestem sama z problemami i zmęczeniem. A powiedzcie jaka ta kaszke pierwsza kupic? Bo wodziałam sama ryżowa i mleczno-ryzowa,i nie wiem jaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polopolo, myślę,że Twojemu Michasiowi wyregulują i wydłużą się pory drzemek jak troszkę podrośnie. Układ nerwowy będzie lepiej "pracował" i powinno to służyć dzieciątku. A co mówi pediatra?? Malakaka, mój mały za jednym zamachem przyjął szczepionkę 5 w 1 i Rotarix. Ja już przeczytałam książeczkę, właśnie zamówiłam drugą "Zaklinaczka dzieci"- tej samej autorki. Coś mnie wzięło na czytanie:P Mykam kąpać małego. buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
polopolo najpierw wez sama ryzowa potem mleczno-ryzowa no i kasze manne blysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek dzieki za słowa otuchy. Pediatra mowi ze mały tak poprostu ma,ale to jest takie meczace i dla niego i dla nas ze nie wiem. Bo zeby on pospał te 20-30 minut i obudził sie pogodny to ok,ale najwidoczniej mu to nie wystarcza bo zazwyczaj budzi sie z płaczem niedospany iznowu trzeba lulac i tak wkołko,eh Czytam przez neta ta ksiazke o niemowlakach,u nas dzis tak wieje ze znowu na dwor nie mozna wyjsc. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam wątpliwości, moje dziecko lubi moje ręcę :) I to nie na płasko, tylko skubany na prosto chce żeby go nosić. Wczoraj znowu od drugiej przerywany sen, może spał do 20 z pół godziny. Chyba mu się odmieniło, a ja głupia się zamartwiałam, że z niego śpioszek, to teraz mam :) Do drugiej spanko ze 4 godzinki z małą przerwą na jedzonko a potem już marudzenie :) super. Czytałam coś na temat szczepionki Rotarix, że trzeba uważać tydzień na stolce, bo podobno zarażają? Tzn wydala się z organizmu ten wirus, prawda to, czy Wasi pediatrzy coś na ten temat mówili podczas szczepienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polopolo, będzie dobrze- zobaczysz. Pamiętaj,że nie może być cały czas pochmurno, słoneczko w końcu zaświeci:) Malaka, nam kazano uważać na stolce przy Rotarixie i dbać o higienę rąk po każdym przewijaniu oraz zalecono by pieluszki z kupką zabezpieczać szczelnie w woreczki foliowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Kalamburka, miesiąc razem :) Antek dzisiaj kończy 8 tygodni a w piątek dwa miechy. Jutro nas czeka pierwsze szczepienie, oj jak się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka,właśnie nie byliśmy pewni ( bo wiadomo jak to w stresie- człowiek nie wszystko jest wstanie zapamiętać) hehe Mąż usłyszał,że przez miesiąc, a ja ,że przez tydzień:P więc krakowskim targiem przestrzegaliśmy tej zasady około 14 dni. Kalamburka, Twój maluszek awansuje z dniem dzisiejszym z noworodka na niemowlaka:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój Grześ w czwartek kończy 3 miesiące:) Malakaka, nie bój się. Dla pocieszenie napisze,że mój mały dobrze zniósł pierwsze szczepienie. Troszkę popłakał ( wiadomo) a potem tak śmiesznie żalił się, jakby był obrażony na cały świat:D Niedługo czeka nas drugie szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi maluch usnol chyba na dobre mam taka nadzieje. Dzis dalam caly sloik dania z glutenem- wczoraj dalam troche i bylo ok takze dzis sie nie piepszylam. Kurde nie wiedzialamze po tym szczepieniu takie jazdy. Ja szczepilam na te podstawowe- na nfz (niedawno mialysmy 3 dawke) i na pneumokoki- tez juz po 3-ciej dawce. Teraz na koniec kwietnia zoltaczka (chyba). Dziewczeta, zrobilam "meska wersje" albumu. Jak ktoras jest chetna na podobny to zapraszam do wspolpracy http://www.youtube.com/watch?v=GNEyf56pIMg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
fajny ten foto album zrobilas:) my pierwsze szczepienie przeszlismy bez zadnych rewolucji mala spala reszte dnia i dopiero nastepnego dnia wieczorem doszla do siebie i rozbudzila sie. za to po 2 szczepieniu + pneumokokach bylo marudzenie,goraczka prawie 39 i przez 4 dni byla nie do zniesienia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po szczepieniu. Oczywiście płacz był ale nie taki wielki. Rotarixa łyknął, nie ulał, nie wypluł, tak że ok. Lekarz w sumie powiedzał, żeby uważać tyle co zwykle z higieną po tym szczepieniu i że pakowanie pieluch w woreczki to już przesada. Większość z Was szczepiła też na pneumokoki i meningokoki, ja myślałam o zaszczepieniu w drugim półroczu, tak lekarz mi doradził ale teraz to już nie wiem :( Doradźcie coś. Rinoxi, po jakim czasie od szczepionki Twój Maluszek dostał gorączki? Mierzę co godzinkę ale Antek póki co nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Niedawno wróciłam z małym ze spaceru, bo u nas dość przyjemna pogoda. Maluszek śpi sobie smacznie, a ja mam chwilę wolnego. Mamucha, świetny ten album, też bym taki chciała:) Malakaka, widzisz, Twój synek to zuch:) widzę,że co lekarz, to inna teoria- nam kazano strasznie uważać po Rotarixie. Na Pneumokoki i Meningokoki zaszczepię w drugim półroczu, bo z tego co się orientuję, to jest wówczas korzystniejsze ( tak doradziła mi koleżanka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie mamy ból brzuszka i ogólne rozdrażnienie. Najgorzej było między drugą a trzecią, bolał przechodził a Młody się darł jak nigdy ale teraz jest lepiej i śpi coś sobie tam pomruczy od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ból brzuszka przeszedł ale mamy stan podgorączkowy do 37,8 nie podawałam póki co nic ale mam paracetamol w czopkach. Czy Wasze dzieciaczki też miały temperaturki po 5w1? Ile to może potrwać? Lekarz mówił o gorączce, że może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ale paskudny pierwszy dzien wiosny u nas pada snieg dziewczyny co to moze byc Filipowi tak dziwnie chlubocze jakby w gardle lub w nosku niemoge wyczaic czy to moze byc katar jak tak to co stosowac??!?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na katarek najlepiej wodę morską albo sól fizjologizną i odciągać to co w nosku. Antkowi czasem z nocy też tak furgocze i tak właśnie robię. Pytałam już dwa razy o to lekarza ale mówi, że dzieci tak mają od suchego powietrza (teraz sezon grzewczy) od kurzu, czyszczą sobie noski, psikają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) U nas pierwszy dzień wiosny taki sobie, śnieg nie pada, ale jakiegoś upału też nie ma, hehe. Malakaka, mój mały nie miał w zasadzie żadnych objawów po pierwszym szczepieniu. leneczka, a może to wiotkość krtani? ( ta przypadłość sama przechodzi) Moj maluszek bardzo " bulgotał" w pierwszym miesiącu życia, teraz już znaczniej rzadziej wydaje takie dzwięki, ale wciąż mu się zdarza:) Dziś mój Grześ kończy 3 miesiące:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
Malakaka moja mola miala szczepionke 5 w1 + pneumokoki i za pierwszym razem tylko marudzila strasznie przez ok 4 dni a za 2 razem miala goraczke ale po o 7 godz od szczepienia i goraczka dochodzila do 39 mimo podawania Ibumu,rano calkiem spadla i juz nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×