Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Pomidorek, dzięki, na szczęście bóle brzuszka już się nie powtórzyły, a stan podgorączkowy też już minął i na razie się nie pojawia. Jeszcze może troszkę rozdrażnienia widzę u Młodego no ale to może też z nadmiaru emocji, bo u nas przygotowania do chrzcin pierwszego kwietnia i babcie się przewijają przez dom, a to myjąc okna a to jakieś malowanko wymyśliliśmy itd. Kalamburka, tak sobie głośno myślę, a jakby Twojemu Maluszkowi troszkę to mleczko cyganić tzn dodawać mniej mleczka np bardziej rozcieńczać? a poza tym to ja nie wiem czy jest się czym martwić jeśli chodzi o wagę, mój Antek ważył jak się urodził 3,5 a teraz ma już 6 kg, po dwóch miesiącach, a po pierwszym przytył koło 1,3 kg i nikt nic m nie mówił tylko, że dorodny chłopczyk i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze odnośnie tej wagi, najniższą wagę urodzeniową Antek miał w trzeciej dobie 3,250 a miesiąc później 4,950 czyli tak naprawdę go więcej przybyło. A w tym miesiącu już mniej bo 1 kg. I pewnie to będzie się zmniejszać, bo podobnie waga wzrastała u mojego starszaka i też nic nikt nie mówił, jedynie, że muszę mieć dobry pokarm i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malakaka- matyska tez tak przybierala :) no i dalek przybiera, wydaje mi sie ze nie ma co gadac o otylosci u takich maluchow- to sie wszytsko moze zmienic ja malej nie zamierzam glodzic- jak ma takie potrzeby zywieniowe to trudno trzeba je zrealizowac. Zreszta ja wole w ta str niz z niedowaga Matyska po miesku spoko- bardzo jej smakowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
kaszke manne blyskawiczna robisz na wodzie i mozna dodawac do zupek,deserkow zeby bylo bardziej tresciwe i na dluzej nasycalo,poza tym dla wprowadzenie glutenu,ale jak dziecko jest alergikiem to nie wiem jak to sie ma do wprowadzania glutenu.dopytaj lekarza bo najpozniej w 6 mies powinien byc gluten w diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie znow martwi waga mojego synka bo 2 tyg temu wazyl 5 kg a ma 4 miesiace i ponad dwa tyg. Pediatra powiedziala ze taka ma widocznie nature ze bedzie drobniutki wyniki z krwi i moczu tez sa w porzadku ale ja sie ciagle martwie. Musze na dniach wybrac sie do poradni na wazenie jak waga bedzie stala w miejscu to chyba zwariuje. a tym bardziej dzis ani razu mleka modyf... nie wypil zupki nie zjadl deserku nie chcial ledwo kaszke w niego wcislam katarek go meczy i nie ma apetytu zwariowac mozna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
5kg w 4 mies to nie tak zle.moja zaczyna 6 mies i wazy ponad 6 kg. czy lekarz powiedzial ze malo przybiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja matyska skonczyla 5 miesiecy i wazy prawie 9 :PPP (o ile nie przekroczyla). egrewagra- nie martw sie waga, podrosnie zacznie begiac i zacznie przybierac :) jak nocki? u nas puki co calkiem ladnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra26 ja tez walcze z katarem u Filipa dostalismy krople do inchalatora sciagam dodatkowo aspiratorem i powoli zauwazam poprawe no i fipek caly czas spi na brzuszku inchaluje go 2 razy dziennie dzis konczy 3 miesiace wazy 6500 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pediatra mowila ze malo przybiera ale powiedziala ze widocznie taki drobny bedzie skoro wyniki w porzadku ale ja juz popadam w paranoje :( ja kupilam masc majerankowa na katarek i widze ze maly lepiej oddycha. A i ostatnio Dominik nie ma apetytu :( nie wiem czy to przez katar czy jakis skok rozwojowy czy zęby juz wariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem ważne że przybiera na wadze, a faktycznie może być drobniutki i tyle. Popatrz dookoła, może Ty lub mąż jesteście drobni i ma to po Was lub po kimś z rodziny. Jeśli wyniki są ok, to tak bardzo się nie martw. Wiem że łatwo powiedzieć, a zresztą ja też panikuję i martwię się o wszystko co z dzieckiem związane. Jesteśmy mamami i tak już mamy :) A może próbuj mu po łyżeczce co np 5 minut dawać, następnego dnia po 2 łyżeczki i może się uda. a katarek też ma wpływ na brak apetytu, to na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka wiesz on wczesniej normalnie wcinal i zupke i deserek a od 3 dni nie chce jesc przed chwila zjadl mleko z kleikiem tylko 60ml zrobilam na gesto ale znow na sile mu dalam bo byl marudny placzliwy ale zjesc nie chcial a jak zjadl to sie uspokoil i teraz spokojnie lezy a ja moge obiad dokonczyc a tak byl tylko ryk. chce aby normalnie jadl a nie zebym mu ma sile wciskala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A boje sie ze jak nie bedzie chcial jesc to waga bedzie spadala :( a ja juz wariuje na tym punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egrewagra- wazne ze maly zdrowy i ze ma dobre wyniki a nie myslalas by zaczac sciagac pokarm z cyckow i zaczac mu dawac pol na pol z mm? Bedzie to troche kosztem cycka no ale chcesz by przybieral na wadze. Albo do dodawac kleik ryzowy lub kukurydzian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma szans abym sciagnela pokarm z cyca kilka razy probowalam i sciagnelo sie w 20 minut moze z 5 ml maly jak pije cyca to pokarmu wiecej leci. Dzis mu zagescilam mleko kleikiem ale nie wypil to dalam wiecej kleiku i zrobilam geste i zjadl ale wiecej w niego wcisnelam niz sam by zjadl a tak nie chce aby mu waga spadla bo i tak malo wazy. Za to przed chwilka zjadl cale jablko starte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strasznei duuzo
5 miesiecy i 9 kilo? Starsznie duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
egrewagra26 moze ty poprostu masz malo pokarmu i maly ssie i ssie i sie nie najada a zasypia ze zmeczenia? ja tez tak mialam ze jak odciagalam to dopiero zobaczylam ile moja mala jest w stanie wyciagnac z cyca.w ciagu pol godz odciagnelam gora 5ml.mala mogla wisiec przy cycu nawet 1,5 godz i dalej glodna byla.zaczelam dokarmiac modyfikowanym i dziecko wreszcie normalnie sie najadlo.i nieprawda ze jak dziecko ssie to jest wiecej niz jak odciagniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może mało odciągasz, bo laktator słabo ciągnie, jaki masz? Ja mam Avent i baby ono ale Baby ono tylko używam, bo Avent dla mnie za słaby i za wolny. Na Baby ono czasem odciągnę nawet z 280 ml w ciągu 15 minut, ale zazwyczaj 150 w 10 min.Tylko trzeba systematycznie ściągać i duuużo pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
wlasnie bardzo intensywnie odciagalam i po kropelce lecialo,straszne poprostu.gdyby nie latator to nie wiedzialabym ze tak malo mam pokarmu.nie pamietam firmy,reczny.w koncu przeszlam na mm i calkiem zrezygnowalam z cyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rinoxi mylisz sie bo jak odciagalam takim zwyklym laktatorem to lecialo malutko a jak maly pije z cyca to naprawde duzo mleka leci wiem bo widze przeciez bo maly czesto sutka puszcza bo nie nadarza przelykac przy piersi sie nie meczy potrafi pic 10 minut i jest najedzony. Nieraz jak juz pic nie chce to mleko dalej mi leci mysle ze problem jest w jakosci mleka po prostu jest liche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisze wam jeszcze co maly przez caly dzien zjadl: .10.00 gesta kaszka z 60ml mleka .10.25 wypil mleko z jednej piersi .12.45 mleko z kleikiem 60ml .14.10 całe jabłko starte 16.55 zupka marchewkowa okolo 10 lyzeczek wiecej nie chcial plus mleko z piersi 18.15 mleko z piersi 20.30 mleko z kleikiem 60 ml plus piers w nocy jest na samej piersi wiecej jesc nie chcial zobaczymy ile jutro zje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny! Uspokoiłyście mnie ! Nie będę się tak stresować i ograniczać jedzenie skoro jest głodny. Nie wiem, czy to przez to całe zamieszanie z ograniczeniem jedzenia, ale jest tak nieznośny, że nie można wytrzymać-płacze mi prawie non stop i nie wiem, co się dzieje. Tak jak do pewnego momentu był naprawdę kochany i dużo spał tak teraz prawie cały dzień nie śpi, tylko płacze albo marudzi. Miały tak Wasze dzieciaczki? Dziś też jestem po ciężkim dniu-padam z nóg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha a mala ci komunikuje kiedy chce jesc np placzem czy dajesz jej o okteslonych porach nawet jak glodna nie jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
egrewagra26 moze masz racje ale z tego co piszesz to czesto je.a ile teraz ma miesiecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rinoxi często je ale w małych ilościach dzieci w jego wieku powinny dużo więcej jeść i mleka wypijać Dominik 1 kwietnia będzie miał 5 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×