Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Gość rinoxi
a co to za trening?napisz cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisza tuuu jak makiem zasiał:P Melduję,że mojemu małemu nic nie było i nie jest po szczepieniu:P Teraz kima jeszcze po spacerze. W ogole wczoraj byłam bardzo zdziwiona i zrobiło mi się bardzo miło ,jak pediatra zaczęła badać małego, to od razu rozpoznała,że mały kąpany jest w emolientach. Powiedziała" dzieci mają wówczas taką milusią skórkę". Powiedziała jeszcze,że Grzesiek jest silny, jak na chłopca w tym wieku i niedługo może nas zaskoczyć swym "siadem" hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek, cieszę się razem z Tobą :) Same dobre wiadomości. :) Obym ja po szczepieniu też była tak radosna jak Ty :) A na co w końcu szczepiłaś? Mój Mały coś dziś spokojny - odpukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, dziękuję:) Spokojny Twój maluszek, bo pewnie skok rozwojowy już za nim:) leneczka- Małego karmię po 20stej i kładę spać do łóżeczka, na karmienie budzi sie raz w nocy ( tak zwykle po 7 h) potem już rano ( wstaje około 7mej). Chociaż bywało lepiej:P, czasem przesypiał całą noc ( 8-9h) Ależ byłam wówczas szczęśliwa:D W zasadzie mały od początku "ładnie" przesypiał noce, nawet jako noworodek budził się maksymalnie dwa razy w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, szczepiłam 5 w 1 i Rotarix ( Rotawirusy) W drugim półroczu zaszczepię na Pneumokoki i Meningokoki ( tak jest korzystniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek27 a mój Filip zjada o 20 i idzie spac po czym co 3,4 godzinki pobódka na karmienie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leneczka, karmisz piersią??? czy mlekiem modyfikowanym?? a po zjedzeniu zasypia szybko, czy musisz długo go usypiać?? Może po prostu na noc dawaj małemu mieszankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek27 karmie bebilonem wypija 130 i kłade do łużeczka 5 minutek i śpi a teraz miał taki apetycik że myknoł 170 :)i usnoł razem z tatusiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
mamucha_83 moj meil: rinoxi@tlen.pl a ty dlugo juz tak cwiczysz?po cesarce tez mozna tak intensywnie cwiczyc?ja bym chciala tylko dolna partie wymodelowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, te Wasze dzieciaczki już są takie kumate ale muszę powiedzieć, że mój Antoś od dwóch dni też bardziej przyjazny dla środowiska. I tak, jak kiedyś, któraś z Was mówiła, że w dziewiątym miesięcy dziecko zaczęło się interesować karuzelką, tak Antek właśnie też zaczął, a przedtem myślałam że nawet się jej boi. Młody też fajnie przesypia pierwszą część nocy, bo jak zje np ok 20 to zdarzy mu się obudzić na jedzenie koło 1 a nawet 2 a potem już co 3 h. A propo szczepionek, ostatnio dostałam od siostry linka do stronki z artykułem o szczepionkach i rtęci w nich zawartej. Włos się jeży, czytałyście? Ja sprawdziłam i na żółtaczkę Antka w szpitalu zaszczepili tą szczepionką i w ośrodku też :( Następnym razem chyba wykupię jakąś inną, bo konsekwencje mogą być okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rinoxi- napisze ci jutro bo zarraz spadam od kompa- nie mam pojecia czy mozesz ten terening robic- ile ty jestes po cc? malakaka- u mnie nijak przygotowania- jutro przychodzi pani sprzatajaca i nam odpicuje mieszkanie a na swieta jedziemy do rodziny meza na gotowe :) jak sytuacja wieczorna? u nas mala usypia a ja teraz do wanny i jakis film ogarnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też nijak z przygotowaniami w tym roku nawet ciasta nie piekę kupię gotowe, mieszkanie mam posprzątane tylko okien nie chce mi się myć ale bym musiała :( jakoś w tym roku nie czuję atmosfery świąt a tym bardziej dobija mnie myśl ze za 3 tyg muszę iść do pracy :( do tego córka strasznie kaszle niech mi ją całkowicie rozłoży to zwariuję przed chwilą mąż pojechał z nią do poradni i zobaczymy co wyjdzie. No i mnie żołądek znów zaczyna boleć normalnie masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też mały próbuje usnąć ale chyba skończy się bujaniem :( Skubany z butelki je odciągnięte mleko ale smoczka się nie chwyci. Ja wykorzystałam do sprzątania mamę i teściową ale sama też działałam, generalnie ze sprzątaniem jestem już na finiszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka,ją się o tej rtęci naczytalam jak idiotka i potem"szalalam"-nawet oświadczenie do szpitala napisałam,że nie chce szczepic na żółtaczkę,ale znajoma pani doktor z mojego przedszkola,tzn. Mama ""mojego" dziecka przekonała mnie żeby szczepic. Dużo by pisać. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
mamucha_83 jestem ponad 5 mies.po cesarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, ja sobie po prostu przy następnym szczepieniu na żółtaczkę wykupię sama szczepionkę z mniejszą ilością rtęci, bo nie wiem czy są całkiem bez, bo u nas w ośrodku niestety szczepią tą Euvax, a ona ma najwięcej, no i postanowiłam, że nie będę szczepić na raz 5 w 1 i Rotarixem, tylko to rozdzielę. Zawsze troszkę bezpieczniej :) Jak tam Wam mija dzionek? My właśnie mamy pierwszą drzemkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka, u nas też pierwsza drzemka od przeszło 20 minut:)( pominął wcześniejszą drzemkę, bo obudził się dziś pózniej) Zaraz zabieram się do zrobienia listy na zakupy , jedziemy z małym do dużego sklepu- tak naprawdę pierwszy raz:P Ciekawe jak się zachowa, hehe, bo jak będzie ryk, to pewnie włączymy 5ty bieg i zwiejmy ze sklepu:P Mam nadzieję,że uda mi się umyć okna, niby ma być temperatura na plusie, więc liczę na to,że w końcu uporam się z tymi oknami:) A z tą karuzelą, to chyba miałaś na myśli drugi miesiąc ( ja kiedyś pisałam,że mały mój zaczął interesować się nią w drugim miesiącu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka, no właśnie z tym Euvaxem to tak do końca nie jest- też byłam nakręcona, że on ma najwięcej rtęci, ale to podobno już nie ten sam Euvax co kiedyś-ta moja znajoma pani doktor przyniosła mi wykaz szczepionek zawierających thiomersal, czyli ten związek rtęci, którym konserwują szczepionki i Euvax już go nie ma. Powiem Ci, że całe 9 miesięcy się nakręcałam, czytając te wszystkie atykuły, m.in. prof. Majewskiej, fora rodziców itd., a teraz i tak zrobię inaczej niż myślałam. Kurde, temat szczepień to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Antek tak naprawdę w zeszłym tygodniu zaczął się interesować swoją karuzelką a zaczął mu się w zeszłym tygodniu trzeci miesiąc. Wcześniej zajęty był spaniem i płaczem i nic innego nie dostrzegał. Jest już o wiele lepiej z marudzeniem, potrafi nawet z 15 minut poleżeć sam i gadać do tej karuzelki a najlepiej do lamp wszelkiego rodzaju :) Śpi nadal sporo ale z 7 godzin niespania się nazbiera. No i generalnie robi się fajny :) A jak wygląda rytm dnia u Waszych dzieciaczków np w trzecim, czwartym czy piątym miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas rytm mniej wiecej tak, ze mala wstaje rano ok 6-7 i zje i jeszcze na ok 30 min kima pozniej rozrabia do ok 10 , zjada i idzie spac na ok 2-3h, pozniej znowu rozrabia kolo14-15 idzie spac na ok 1h i pozniej zabawa a od ok 17.30- 18 zaczyna sie przedwieczorny cyrk bo juz mala zmeczona calym dniem :P i o ok 18.30 robimy wietrzenie dupy- zabawy z mala a ona bez pieluchy ( tylko to potrafi ja uspokoic wieczorem :PPP) o ok 19 dostaje jedzonko na wieczor a o ok 19.30 idzie do kapania, przed 20 spanie do rana z jedzonkiem na spiocha o 23-23.30 specjalnie ja przetrzymuje od tej 17 zeby nie spala zeby padla od razu po kapaniu wlasnie ok 30 min temu usnela na swoja drzemke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ile powinno przybierac niemowle w miesiac bylam dzis zwazyc Domisia i w 3 tyg przybral 350g mało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra, moim zdaniem najwazniejsze,że przybiera na wadze. Gorzej by było gdyby nie przybierał albo leciał z wagi ( tak na chłopski rozum) (Położna- ta, co mnie dwa razy odwiedziła i to z wielką łaską) mówiła,że niemowle powinno przybierać 200-250 gram tygodniowo, ale ręki nie dam sobie ciąć za tą jej wypowiedź;P Ostatnio "moja" pediatra mówiła,że przyrost wagi niemowlęcia zależy od wielu czynników np. waga "startowa" dziecka ( czyli z jaką się urodził), predyspozycje genetyczne ( czyli jak Ty i Twój mąż jesteście szczupli, to dziecko raczej też takowe będzie) i jeszcze coś , ale nie pamiętam:P Głowa do góry!:* Nasz rytm wygląda mniej więcej tak: Pobudka około 7mej ( czasem 6.30, czasem 7,a czasem 7.30) jedzonko i zabawa tak około 1,5 h i drzemka około godzinki. Potem znów zabawa i jedzonko (zwiększyłam małemu porcję do 150, bo już znacznie mniej ulewa i karmienie wychodzi mi co 3,5 h) Po jedzonku zabawa i pora na drugą drzemkę około 10tej rano, która trwa tez około godzinki. Po drugiej drzemce wychodzimy na spacer, po spaceru mały jeszcze troszkę kima i budzi się na jedzonko, po jedzonku chwila zabawy i znów drzemka tak do 16stej, czasem 17stej, po drzemce zabawa i pora na mleczko:) i potem staram się małego przetrzymywać do kąpieli, a kąpiemy go przed 20stą, potem jedzonko i około 20.30 mały już śpi w swoim łóżeczku. Budzi się na jedzonko raz w nocy w przedziale czasowym ( od około 3 do 5) i śpi do około 7mej. Bardzo dużo pomogła mi książka : " Język niemowląt" Troszkę zmodyfikowałam plan dnia pod potrzeby małego i o wiele lepiej się z nim "dogaduję" :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
moja ma poczatek 6 mies. pobudka po 7:00 8:00 mleko rozrabia do 9-10:00 drzemka 40 min ok 12:00 sloiczek w zaleznosci od pory wstania rano idzie po 12:00 spac i jesli ide z nia na drzemke to spi 2 godz,lub na spacerku to tez caly spacer przesypia jak idzie sama spac to ok 40 min 15:00 mleko 17:00 drzemka ok 40 min 18:00 mleko 20:00kapiel potem mleko+kaszka ok 21:00 spi ok1:00 lub 2:00 mleko ok 4:00 lub 5:00 mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
mam pytanie czy ktoras z mam miala problem z pieluszkami tzn strasznie sie mojej odbijaja po wewnetrznej stronie ud az czerwone,czy to pieluszki sa za ciasne? smaruje bepantenem i pomaga ale za kazdym razem jak zmieniam pieluszke to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rinoxi- pieluszki mogą być za ciasne albo po prostu za mocno je ściskasz:) leneczka ja podaję małemu Bebiko i jestem zadowolona. Ten sam producent ( Nutrica) produkuje Bebilon, który praktycznie w swym składzie niczym nie różni się od Bebiko ( przestudiowałam pudełka tych mleczek:P - dlatego tak się "mądruję".:;) . Jedyna zasadnicza różnica to cena. Bebiko jest duuużo tańsze ( przynajmniej w tym sklepie, w którym je kupuję. PS. kiedyś kupiłam Bebilon ze względu na fajną i praktyczną puszkę, do której przesypuję teraz Bebiko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek, naprawdę Bebiko i Bebilon niczym się nie różnią? Ja kupuję właśnie Bebilon i powiem szczerze, że jest to spora inwestycja. Dziwi mnie tylko dlaczego jedna firma produkuje produkt pod dwiema nazwami z różną ceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×