Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

dodam jeszcze że lepiej główkę czesać grzebykiem niż szczotką czesząc grzebieniem szybciej widziałam efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyska strasznie ulewala i tez szlo na maksa nosem. teraz jest juz troche lepiej-w nocy prawie wogole a w dzien bywa spokoj a bywa tez ostro (ostatnio rzygnela mi na twarz) . ogolnie dzieki niej chodze ciagle obrzygana :) ja ja karmie pionowo prawie i po kazdym jedzonku trzymalam na odbicie i po odbiciu z 10min, pod materac tez opcja z kocem dobra ale zamienilam na taka podlozna poduche z ikei i jest spoko. takze nie martw sie o kacperka:) jak maluchy zniosly zmiane czasu?bo matyska to olala:) matyska zaczela siadac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlamama,to Ty nie śpisz z dzieckiem w pokoju? Ja zastanawiałam się nad taka opcja,ale to chyba za bardzo stresujace. Właśnie przez takie sytuację jak np. tę z ulewaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha, ja też chodzę ciągle brudna od haftow Kacpra,pralka nie nadąża z praniem moich ciuchow. Masakra hehe. Kacprowi potrafi się odbić kilka razy i to naprawdę porządnie,a czasami nawet godzine-dwie po jedzeniu. Dziś chciałam wyjść na spacer i musiałam się cofnąć z klatki,bo zaczął ryczec i okazało się,że musiał sobie odbić dwa razy. Kurde,to było 45 min po jedzeniu,a dodam,że już mu się wcześniej odbiło. Nie rozumiem tego. Jestem zmęczona najbardziej tymi problemami z brzuszkiem,odbiciami i ulewaniem. Gratuluję Matysce siadania :-) Kacpra też zmiana czasu nie ruszyła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha, gratulacje dla Matyśki:)Zanim się obejrzysz- to zacznie raczkować, a potem chodzić. Ale fajnie:) Póki co wypróbowałam chusteczki Dady i są świetne!Śmiem powiedzieć,że niczym nie różnią się od chusteczek "Pampers" Są bardzo mięciutkie i ładnie pachną- naprawdę b.korzystny zakup. Jak tylko zużyję stare opakowanie pieluszek, to kupię pieluszki- Dady. Malakaka, niestety nie doradzę Ci odnośnie ciemieniuchy, bo nie mam z tym problemu. Czasem tylko, jak małemu łuszczy się skóra na główce, to smaruję oliwką przed kąpielą i zakładam mu tak na około 15 min przed kąpielą- cieniutką, bawełnianą czapeczkę. Potem myję głowę i wyczesuję szczoteczką i od razu widać efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszlamama86
Kalamburka nie spie z dzieckiem w pokoju. Jego pokoj jest zaraz obok naszej sypialni doslownie dwa kroki a ze ja mam plytki sen to slysze kazde jego kwilenie w nocy. Czy Wy dziewczyny szytwno sie trzymacie godzin karmienia czy podajecie wtedy kiedy uwazacie ze trzeba ? Czy sa mamy ktore karmia piersia i mlekiem modefikowanym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja karmie mm i zupkami i kaszkami do karmiacych regularnie zupkami itd- dawalyscie juz gluten? miesko? Matyska 3 cia noc mnie budzi o 3 z rykiem (placze przez sen) potrzymam ja z 5 min i sie uspokaja nie wiem o co chodzi zupelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszlamama86
Egrewagra26 i jak to u Ciebie wyglada ? Podajesz najpierw piers a po karmieniu mleko modyfikowane czy raz piers a raz mleko ? I ile tego mleka dajesz jak nakarmisz piersia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
ja podaje sloiczki sa wygodne,malej smakuje i w sumie tanie.gluten powinno sie wprowadzic najpozniej w 6 miesiacu,a najlepiej stopniowo od 5 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Fajnie ze dzieciaczki dobrze sie rozwija i rosna w oczach. Pomidorek ze snem Michasia dalej roznie ale moze z czasem jakos sie unormuje. Ja karmie mm i przewaznie mamy karmienie co 3,5-4 h. Ale nawet po takim czasie mały nie zjada tyle ile powinien w/g wieku,wogole nie chce za bardzo samego mleka,jeszcze jak zmieszam z kaszka to jakos mu idzie. Dziewczyny a jak my jestesmy na tym macierzynskim to jak sa swieta i wolne dni to nie odliczaja nam ich od macierzynskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha ja już zupki z mięskiem daję :) przyszłamama daję raz pierś a raz mleko z butelki mały musi pić mleko modyfikowane ze względu na skazę białkową pije nutramigen ale dużo go nie wypija jednorazowo z 60 ml najwięcej było 100ml bo woli cyca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra, jak u Twojego Maluszka objawiła się ta skaza białkowa? Bo ja się zastanawiam czy Antek nie ma, bo ma dość mocną ciemieniuchę, nawet na czole i skroniach i kropeczki po buzi i nawet na rączce poniżej łokcia mu się pojawiła taka jakby plama szorstka czerwona :( I dzisiaj po raz pierwszy zrobił pienistą kupkę. Poobserwuję go troszkę i w razie nasilenia objawów skoczę z nim do doktorka. Ale ciemieniucha jakby deczko lepsza. od którego miesiąca dajecie mięsko? Bo ja czytałam że już od szóstego można, tylko nie dawać wywaru z mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka jeśli zjem nabiał to małego wysypuje na buzi ma czerwone krostki które go swędzą, zdarza się że na rączkach czy nóżkach wyskoczą takie szorstkie plamki i ostatnio w zagięciach kolanowych pojawiło się zaczerwienienie dość mocne ale mam maść sterydową przepisaną przez pediatrę w razie silnego zaczerwienienia żebym smarowała więc w tych zagięciach posmarowałam i następnego dnia się zagoiło ale muszę uważać co jem i to trochę męczące bo nabiału nie można,cytrusy uczulają,pomidory,czekolada,orzechy,wieprzowina kurcze a nawet mak uczula a ja nie wiedziałam i zjadłam sporo makowca i pewnie dlatego na nóżkach małego wysypało już myślałam aby skończyć karmić piersią ale mi szkoda to takie cudne uczucie :) ponoć do 2 roku życia skaza mija a ja już jej mam dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zupki daję z mięskiem od 5 miesiąca bo takie słoiczki już są ale nie wiem jak z glutenem od kiedy dawać i jak to wygląda gdy dziecko ma skazę tak samo bym chciała dać biszkopcika małemu a nie mogę bo zawierają mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza ciemieniucha się chyba wystraszyła, bo faktycznie ciut jej mniej. Ale zmieniłam oliwkę z Bambino na Johnsons i może dlatego. Antek od wczoraj się do nas uśmiecha, tzn wcześniej też się uśmiechał ale do lampy, do zabawek, a rzadko do nas. Teraz jak się do niego guga to micha mu się śmieje nawet czasem przy tym piszczy, fajne uczucie. I duużo mniej płacze, to mi się podoba. raczej marudzi, musi go coś wkurzyć, żeby się ostro rozryczeć. Egrewagra, zastanawiam się czy to na rączce Antosia to nie ta skaza, kurcze zostało placków po chrzcinach z masami i się nawpychałam, makowiec też był, może to dlatego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszlamama86
Kalamburka Ty karmisz mm , prawda ? Ile podajesz tego mleka i co ile godzin ? Bo ja swojemu Synkowi daje 120 ml co 4 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlamama, Twój Mały wypija 120 ml zawsze i co 4 godziny? Kurde, u mnie jest problem,bo Kacper różnie pije. Czasami co 2, 2,5 lub 3 godziny i różne dawki od 90 do 110 ml. Zawsze mu przygotowuje 110 i czasami całego nie wypije,a znowu innym razem mam wrażenie że się nie najadl. Zmieniliśmy mleko z bebilon comfort na zwykły bebilon,bo po comforcie był głodny co 2 godziny i podobno za dużo przybieral. W środę mamy szczepienie,to zobaczymy,ile teraz przybrał. Już się boję,że polozna mnie znowu ""zjedzie". Przyszlamama,a Ty jakie mleko dajesz? I nie ulewa Ci po takiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszlamama86
Kalamburka ja podaje mleko Nan Pro 1. Nie probowalam podawac innych jak narazie bo maly toleruje te mleko. Jesli chodzi o ta porcje 120 ml to widze ze sie najada. W pierwszym miesiacu podawalam 90 ml a teraz jak skonczyl miesiac to 120. Ksawery wazy obecnie 4400g. A Twoj ile wazy ? Twoj Synek jest 9 dni starszy od mojego :-). My sie wybieramy we czwartek na szczepienie i dowiem sie czy taka ilosc mleka jest wystarczajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlamama,tak od razu przeskoczylas z 90 na 120 ml? Kacper pewnie waży już 5 kg. Mam tylko nadzieję,że nie przekroczył,bo się załamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka ja sprawdzam wagę na bieżąco bo mam wagę (dostaliśmy w prezencie od moich rodziców) więc panuje nad tym. Zgodnie z zaleceniem lekarza przeszłam z 90 na 120 a liczba karmień w ciągu doby wynosi 6. Masz jeszcze pokarm ? Bo ja jeszcze mam ale chyba powoli będe przestawać karmić bo mój synek się nie najada i po 5 minutach zasypia przy piersi a jak go odstawiam to zaczyna płakać i tak w kółko. Męczące to już jest dla mnie i dla Ksawerka też kiedy nie może się najeść. Stosowałaś coś na zanik laktacji czy jakoś sam Ci zanikł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlamama,ją już dawno nie mam pokarmu. Karmilam tylko pierwsze dwa tygodnie,choć pokarm dostałam dopiero w czwartej dobie po porodzie i to naprawdę niewiele. Mi polozna powiedziała,że jeśli chce aby mi pokarm zniknął to mam pić herbatke z szalwi. Nie musiałam jej pić,bo naprawdę pokarmu miałam niewiele. To chyba dlatego,że mam problem z hormonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka my u lekarza pediatry byliśmy 3 tygodnie po porodzie a wtedy ważył 3800 i wg pediatry i położnej waga była ok. Teraz dopiero drugi raz idziemy do lekarza więc nie wiem jaka będzie reakcja lekarza na wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha,jak dzisiejsza noc przeżyła Matyska? Płakała,czy już wszystko wróciło do normy? Przyszzlamama,masz teraz szczepienie? I na co się zdecydowalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja probowalam malej dac jedzonko tylko o tej 19 a nastepne rano a w efekcie zaczelo sie darcie o 23 (standardowa pora karmienia) i o 4......wiec na razie lipa poza tym znowu byl placz i marudzenie - wszytsko przez sen jestem na maksa niewyspana. Mala na maksa niespokojnie spala-najdziwiejsze jest to ze sie nie wybudzala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć No Domiś też był dziś niespokojny często się budził,popłakiwał a do tego ma kaszelek :( podaję mu syropek Drosetux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przykro mi Dziewczyny. Mamucha,a może ją jakieś przeziębienie łapie? Mnie Kacper dziś na maksa zaskoczył,bo dostał jedzenie o 22 i obudził się dopiero o 3.20 - szok! :-) Odpukac-na razie nie mamy problemów ze zdrowiem.pogoda też nie napawa optymizmem. Kurde wczoraj tak ładnie a dziś masakra.a ja nadal bez laptopa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie przeziebienie dzis w ciagu dnia tez marudzi, wczoraj zreszta tez. Mam pewne podejrzenie ze moga po prostu zeby isc ale to sie okaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×