Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość anastazja 22

perforacja przegrody nosa,przeszczep

Polecane posty

Gość gość
też ciekawe opinie. chyba będzie trzeba to skonsultować w kilku miejscach zanim podejmie się decyzję. Ja jeszcze myślę o tym klipsie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzwoniłam dzisiaj do dr.Zachary i niestety nie robi takich operacji czyli te wpisy które znalazłam chyba nawet też na kafeteri są nieprawdziwe.Będę próbowała zadzwonić do dr.Krawczyńskiego z Krajmedu ,jest podany nr.kom.Póżniej dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr Krawczyński nie odbie ra,dzwoniłam jeszcze do Silesia med w Pszczynie tam na operację czeka się 1,5 roku można wstępnie porozmawiać z lekarzem telefonicznie chyba w środy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1,5 roku to nie najgorzej patrząc z perspektywy czasu, popytaj jak często wykonują taka operacje jaka metoda jaka jest skuteczność może uda coś ci się ustalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mml mnie Zastanawia jakich używają biomaterialow do odbudowy przegrody. Bo tak na swojej stronie mają opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w Silesia med tyle się czeka na prywatny zabieg.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak w Silesia med czeka się 1,5 roku,konsultacje najwczesniej na wrzesień,co do skuteczności powiedzieli mi wczoraj że się przyjmuje nikt jeszcze do nich nie wrócił a jaka prawda?....Najgorzej ,że żaden z lekarzy do których dzwoniłam nie chce nikogo polecić jedynie w Grudziądzu ci od klipsów polecili z czystym sumieniiem MML w Warszawie.W tym tygodniu jadę na moją pierwszą konsultację do Szczecina a w przyszłym będę próbowała dzwonić do dr.Stange.Jeśli chodzi o MML to oni stosują tam inną technikę ale dokładnie nie czytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się czegoś dowiesz to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem 1,5 roku po zamknięciu perforacji jednej około 3 mm druga około 1 cm . Zabieg wykonywał dr Krawczyński w Łodzi. Wcześniej do zabiegu byłem przygotowywany w MML w Warszawie ale inny lekarz odradził mi że nie mają doświadczenia i polecił mi dr Krawczyńskiego zabieg polegał na rozwarstwieniu śluzówki zalaniu silikonem który ma być wchłonięty na pewno jest poprawa wcześniej miałem świsty gwizdy bóle głowy zawroty teraz tego nie mam ale odnoszę wrażenie że ta przegroda jak by była martwa nie dogrzana oddycha mi się dobrze stosuję rinopanteinę i nozoil .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oddzwonili do mnie od dr.Krawczyńskiego proponują konsultację w Łodzi i operację jeśli się zakwalifikuje.Mam pytanie do osoby która pisała teraz;jak wyglądała operacja ,jakie koszta ,jak długo trzeba zostać i czy udało zamknąć się w całości.A czy czuje się że jest tam coś obcego?Czyli on nie robi z przeszczepem zza ucha czy żebra,a tego sylikonu organizm nie odrzuci?Proszę o odpowiedz.A nie wiesz jak robią w Krajmedzie w Warszawie bo tam też operuje dr.Krawczyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Łodzi jest trochę taniej koszt około 9-10 tys jeżeli jest mała perforacja nie musisz się obawiać o chrząstki prawdopodobnie nie będzie potrzebna u mnie pobrał chrząstkę z nosa pozostała mała dziurka około 2 mm zabieg trwał około 2,5 godz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli nie udało zamknąć się w całości u mnie napewno będzie potrzebna chrząstka bo dziura nie jest mała.A u ciebie dziura była wynikiem wcześniejszej operacji?W którym miejscu miałeś tą dziurę z przodu czy z tyłu,ja mam z przodu bo te z tyłu nie niosą za sobą ponoć większych dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam z tyłu i to prawda nie mam jakichś poważnych problemów z tym tylko czyszczenie nosa systematycznie no i od czasu do czasu smaruje nos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałem z przodu mała jakieś 3 mm i pośrodku około 1 cm po zabiegu mam jakieś 2 mm ale jest z tylu i chyba powstała po pobraniu chrząstki nie z ucha jak wcześniej rozmawiałem tylko pobrał z nosa tak myślę bo o niej dowiedziałem się na ostatniej wizycie i powiedział ze z tyłu to nic grożnego gorzej jak by była z przodu muszę się wybrać na kontrole czy nie powiękrzyła się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam na konsultacji w Szczecinie,niestety nic dobrego mi niepowiedzieli.Zaproponowali ponowną operację tak jakby od nowa raz jeszcze która polaga na przesunięciu przegrody do przodu,nie wiem co o tym myśleć bo nigdzie o takiej metodzie nie dowiedziałam się,wszędzie tylko jest mowa o przeszczepie,implancie lub klipsie.Co wy o tym myślicie napiszcie bo ja już nie mam siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaj jak duża masz ta perforacje bo MML to jak jest nieduża to zakładają płytki i ściągają tą moją 3 mm to żaden pikuś mówili ze mogli by zmniejszyć do 0,5 mm i dużo taniej przed zabiegiem byłem u kilku lekarzy niektórzy odradzali mi że nie przyjmie się albo z czasem zacznie gnic myślałem o klipsach ale lekarz odradził mi albo z tym zyć lub zrobić zabieg u krawczyńskiego mój błąd to że dałem się namowić na prostowanie przegrody zamiast leczyć alergie ale jak nie poczytasz w internecie to od lekarzy się nie dowiesz tylko psikacze przepisywali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dużą trochę więcej jak 1cm.Już naprawdę nie wiem gdzie szukać pomocy .W tym Szczecinie powiedzieli że wszystko zależy od procesu ukrwienia jeżeli po tamtej operacji ta czynność została zaburzona to i przy ponownej próbie też tak się stanie nic się nie przyjmie.Najważniejsze pytanie to czy ta dziura powstała tak poprostu czy przyczyną było np.nie natłuszczanie i wtedy zrobiły sie stupy a potem te dziury.Jeżeli powstała samoistnie to niby wtedy jest żle bo nasrępnym razem może zrobić się znowu bo nie powrócił obieg czy te prawidłowe ukrwienie-tak mi mniej więcej wytłumaczyli.Ja nie wiem co robić co o tym myśleć,jestem totalnie załamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję wizytę u dr Krawczyńskiego on wyjaśni co zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego odradził klips? podał jakiś powód ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klipsy często podrażniaja i ludzie ciężko je tolerują, dlatego wg mnie najlepsza jest metoda brige flap 3 warstwowa taka jest przyjęta w Niemczech i taka metoda zamykają. Wg Niemców dzięki metodzie tej często jest przywracany obieg krwi w przegrodzie. Skuteczność zamknięcia ponad 90%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jednak wybierz Niemcy dlatego ze przed zabiegiem u dr Krawczyńskiego miałem perforacje jak spływało mi z zatok czy katar alergie to w miarę było cieple natomiast teraz mam wilgoć ale bardzo bardzo zimna pytałem czy jest tam krazenie obieg krwi powiedział że jest podejrzewam ze jak pobrał chrząstke z nosa do łatania to bardziej osłabił i to jest przyczyna tego zimna nie wiem jak u Ciebie w nosie masz wilgoć zimna czy ciepła albo sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam uczucie zimna zwłaszcza w jednej dziurce tej gorszej czuje to zimno nawet w uchu,mówią że to przez małżowiny jak ktoś miał zmniejszane i za dużo zmniejszyli .Ja miałam więc może od tego ponoć normuje się to nawet do 2 lat.Lepiej było niczego nie ruszać ale czasu się nie cofnie.Dzisiaj umówiłam się na konsultacje do dr.krawczyńskiego w Łodzi na koniec lipca bo w Warszawie dopiero na listopad.Mam daleko prawie 800 km. zły dojazd np.pociągiem z 5 przesiadkami 15 godzin ale może uda mi się pojechać.Jak on mi nie pomoże to już tylko pozostają Niemcy.Cały czas zastanawia mnie ten Szczecin skoro tam zaproponowali mi ponowną operacje rozwarstwienie śluzówki i przesunięcie chrząstki do przodu to dlaczego nigdzie indziej w ten sposób nie robią .Nie wiem o co tu chodzi.Co o tym myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze jest Robert Bodlaj z Bawarii też Niemcy się tym schorzeniem zajmuje lub ew Indie też dobry specjalista i ceny powinny być dobre a w Indiach z tego co czytałem technologicznie stoją na wysokim poziomie a tam dr. Paulose ew Holandia dr. Vuyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczesniej czytałam o dr.Bodlaj ale nie wiem czy jest lepszy od Stange,on chyba bardziej zajmuje się chrapaniem zespołem pustego nosa.Napewno dobry jest jak teraz czytałam dr.Vuyk.Niestety nie stać mnie na takie podróze i koszt ew.operacji.Co radzisz jechać do tej Łodzi do dr.Krawczyńskiego.Bo w Polsce raczej do nikogo innego nie ma co jechać.Póżniej zostałyby tylko Niemcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze jeszcze bym pomyślał o dr krajewskim, ostatnio jeszcze widziałem dr Jadczak też ponoć dobry specjalista z tego co czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też brałam go pod uwagę w końcu współpracują razem w Warszawie Krajewski i Krawczyński.O Jadczaku też czytałam ale nie pamietam dlaczego wykluczyłam go podczas moich poszukiwań.Do Warszawy mam dobre połączenie 5 godz.i na miejscu.Patrzę na odległości do danych lekarzy bo samolot nie wchodzi w grę boję sie latać.A to ty teraz piszesz Warmińsko-mazurskie?Przepraszam że tak napisałam ale nie wiem jak masz na imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak Warmińsko-mazurskie ja myślę nad dr. stange, ew dr. krawczynski lub dr. Krajewski ale narazie się nie spieszę z decyzją choć pewnie jak się zdecyduje to pewnie na Niemcy chyba że będą lekkie problemy finansowe to zostanie tutaj na miejscu tylko lub przeciągnąć to w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja muszę się na kogoś w końcu zdecydować dziura nie jest mała i jeszcze z przodu cały czas czuję ból,ciagnięcie boję się,że może się zapaść.Może dzisiaj zadzwonie do tego dr .Jadczka zapytam czy on robi.Dam znać wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja muszę sie w końcu na kogos zdecydować zwłaszcza ,że dziura nie jest mała i jeszcze z przodu do tego cały czas mnie boli i ciagnie boję się ,że może mi się zapaść.Zadzwonie może dzisiaj do tego dr.Jadczaka zapytam czy wogóle robi.Dam znać wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr.Jadczak robi takie operacje więcej można się dowiedzieć 3 lipca bo teraz jest na urlopie.Dr.Jaworski z Warszawy też robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×