Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kawosz_smakosz

Ekspres do kawy: przelewowy czy ciśnieniowy?

Polecane posty

Gość kawosz_smakosz

Witajcie! Zamierzam kupić ekspres do kawy.Zastanawiam się między ekspresem ciśnieniowym i przelewowym, ale trudno jest mi podjąć decyzję:( Doradźcie proszę, czym należy kierować się przy wyborze ekspresu? Który ekspres (przelewowy czy ciśnieniowy) jest Waszym zdaniem lepszy i dlaczego?? Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaDD
przelewowy to raczej już zabytek>::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charaker?
Zdecydowanie ciśnieniowy nawet najprostszy robi o niebo lepszą kawę niż przelewowy. Mam prosty delonghi i jest ok;.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem ciśneiniowy, jest łatwiejszy w obsudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawosz_smakosz
OK. Jeśli więc ciśnieniowy, to jakie konkretne modele/marki byście polecili? Szukam sprawdzonego i w miarę taniego modelu... Zależy mi też, żeby był łatwy w obsłudze i CZYSZCZENIU. Aha...i musi mieć funkcję parzenia pysznej Cappuccino:) Ktoś ma taki model? Polecicie coś więcej? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulla40
lepiej nie eksperymentować z ekspresami firmy "krzak" - szkoda pieniędzy i nerwów:( ja od 2 lat mam saeco (dokładnie Saeco Via Veneto de Luxe Black) i jestem bardzo zadowolona:) Dysza do spieniania mleka daje wyśmienite cappuccino. obsługa i czyszczenie są proste, bo ma plastikowy ociekacz (nic nie rdzewieje). I co najważniejsze, model taki można kupić już za ok 300zł, więc nie trzeba wydawać nie wiadomo ile, żeby mieć prawdziwą, pyszną kawkę. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulkarew
też mam saeco. Jakość wykonania dobra, kawa również:) To chyba najrozsądniejszy wybór, jeśli rozpatrywać cena do jakości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciśnieniowy, mając go w domu możesz podawać kawę jak z kawiarni, poza tym wydaje mi się, że dobrze ubite espresso ma najmniej ze wszystkich kaw szkodliwych substancji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie cisnieniowy, w domu mam Saeco na kawę ziarnistą. Jedyny jego minus to spieniacz mleka na latte lub cappucino, jak je podgrzeje to za mocno pryska na boki wrzątkiem dlatego dodatkowo muszę uzywac spieniacz na baterię taki z Ikea za 6 zł. Ale kawa wychodzi pyszna. Drugi ekspres kupiłam do firmy - na kapsułki z Tchibo, ten za to idealni spienia mleko do samego końca. Tchibo oczywisvie 3 razy tańszy od Saeco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez stawiam na cisnieniowy :) Ja taki http://flintespresso.eu/166-lavazza-ep-950-.html , firmy Lavazza. Bardzo prosty w obsłudze jest, a kawa wychodzi przepyszna :) I mi się tez jego dizajn bardzo podoba, jest taki minimalistyczny i idealnie pasuje do mojej szaro-białej kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepszy ciśnieniowy, bo porządnie zaparzy kawę a nie tylko przeleje przez nią wrzątek. Jest taka fajna porównywarka cen gdzie można zobaczyć w jakim sklepie można kupić najtaniej, cozacena.pl - http://www.cozacena.pl/, jest tam sporo ofert różnych sklepów internetowych, warto sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×