Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dzorzdżina

czy warto kupić mieszkanie na wynajem ?

Polecane posty

Gość gość
ja kupiłam takie mieszkanie w Lubinie, spoko, wyszlo to korzystnie. ofert szukalam poprzez biuro www.nieruchomoscilubin.com :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitarka77
Poszukuję przestrzennego mieszkania w Łodzi, może być bok, może być wieżowiec, bez różnicy. Nowe budownictwo z NIEMAŁYM balkonem. Może ktoś ostatnio widział jakieś oferty? Ulotki na mieście, bannery, cokolwiek - mieszkańcy help :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czeska554
Ale chcesz to znaczy, że wynajem, czy kupno, bo to zasadnicza różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitarka77
Chcę kupić :) może być nawet mieszkanie pod klucz, jeśli ceny będą rozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czeska559
jeśli chodzi o wynajem mieszkania pod klucz to jedyny banner jaki widziałam na mieście z ofertą to była Panoramika, ale nie wiem czy tam jeszcze są wolne mieszkania. Podejrzewam, że tak. Bardziej zorientowana jestem na rynku Warszawskim jeśli chodzi o takie kwestie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrekko
Powinny być,Panoramika została oddana do użytkowania nie tak dawno znowu, a to bardzo duży budynek, mieszkań jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niezmiennie od lat warto inwestować w nieruchomości, zwłaszcza że pojawiło się więcej możliwości, a opcja taka jak Wola Invest, apartament aparthotelowy jest dobrym rozwiązaniem nawet dla niedoświadczonych kupujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tłimanka
Na początek warto wynająć, zastanowić się, czy chcemy kupować mieszkanie w kredycie. Ja wynajmuję już długi czas i nie uśmiecha mi się kula u nogi, jaką jest mieszkanie w kredycie na sto lat... http://www.klikmapa.pl/mieszkania-do-wynajecia,mi-gdynia,dz-orlowo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hemre
Proszę tutaj - https://tabelaofert.pl/mieszkania-na-wynajem Mając środki lepiej kupować, ale wiadomo, że nic na siłę. Wynajem również ma wiele plusów, a przy okazji właśnie teraz jest on rekordowo tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli się kupuje pod wynajem nie można skorzystać z programu MDM, a to wygodne bo można mieszkanie spłacać szybciej wynajmem, szukam nad morzem, może Bernadowo Park, http://www.bernadowopark.pl/ ale nie wiem czy nie lepiej w górach, sezon jest cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również uważam, że kupno mieszkania jak najbardziej się opłaca, szczególnie w mieście gdzie jest wiele studentów i młodych małżeństw. My kupiliśmy mieszkanie na własne potrzeby, ale później musieliśmy wyjechać więc zaczęliśmy wynajmować mieszkanie. Szczerze? Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z tego, że jest to tak opłacalna sprawa. Oczywiście najpierw musieliśmy zainwestować, kupić itd, ale korzystaliśmy z usług biura nieruchomości - http://www.burco.pl , więc, że tak powiem poszło to o wiele szybciej i wbrew pozorom taniej, niż gdybyśmy mieli zlecać to pojedynczym osobom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzysztoW
Moim zdaniem wynajmować najlepiej mieszkanie, które po prostu "się trafia", tzn. zostaje po dziadkach na przykład. A kupowanie od razu z nastawieniem na wynajem? No nie wiem. Ja bym się chyba nie zdecydował. Poradziłbym się eksperta, gdybym był w takiej sytuacji. Jest coś takiego, jak stowarzyszenia właścicieli mieszkań na wynajem, np. Mieszkanicznik, oni na pewno doradziliby, jak zrobić na własną rękę "audyt" lokalizacji i potencjału runku wynajmu na tym terenie, żeby ocenić, czy to się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja1337
Zanim zdecydujecie się kupić mieszkanie na wynajem, poczytajcie blog o umowach najmu (http://umowanajmu.info/category/umowa-najmu-mieszkania/). To co tam wyczytałam jest szokujące. Najemca może mieszkać w mieszkaniu w zasadzie bezkarnie, nawet jeżeli nie płaci czynszu. A jak właściciel wejdzie do mieszkania, to popełni przestępstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygass
Odziedziczyłem mieszkanie w Olsztynie i chciałem je sprzedaż na początku samodzielnie. Marny skutek, straciłem pół roku, miałem kilka słaby kontaktów. Później zgłosiłem się do biura nieruchomości Dom-Polski.com.pl i już po miesiącu miałem 3 poważne zapytania. Z jedną osobą nawiązałem współpracę. Agencja załatwiła papierkową robotę, wyceniła wszystkie działania uczciwie. Według mnie ogromna oszczędność czasu. Gdybym mógł cofnąć czas od razu bym się do nich zgłosił. Po co się stresować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankaStolycy
Na pewno warto. Jest to bardzo dobry zarobek. Wiem coś o tym, bo sama wynajmuję mieszkanie i wiem jak na mnie zarabiają. Ale najlepiej kupić takie mieszkanie w dużym mieście, gdzie jak już wspomniano - jest dużo studentów i młodzieży. Myślę, że Warszawa jest dobrą lokalizacją. Tu są przykładowe mieszkania np na Bemowie http://www.mapanieruchomosci.pl/mieszkania/warszawa/bemowo/4/1/ Można tam znaleźć wiele mieszkań na sprzedaż na terenie Stolicy, więc myślę że można tam znaleźć coś interesującego - w zależności od zasobów naszego portfela do takiej inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że opłaca się. Sam mam swoje mieszkanie i kawalerkę kupioną pod wynajem. Mieszkanie wynajmuje pracujący pan i regularnie wszystko opłaca. Mieszkanie należy do eleganckich i przestronnych, mimo, że to kawalerka. Ważne, aby kupować u sprawdzonego od każdej strony dewelopera. Moje mieszkania są zlokalizowane w Toruniu, w dobrym punkcie, a deweloper to Apro investment. Także z góry wiedziałem, że mieszkanie jest porządne, bo sam mam (moje pierwsze, w którym obecnie mieszkam) także od tego inwestora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jasne, że warto - kilkoro moich znajomych tak robi. W ten sposób spłacają kredyt, a nawet zarabiają. :) Poza tym kupno mieszkania to okazja do szaleństwa zakupowego, aranżowania pomieszczeń i kupowania mebli. Czy może być coś przyjemniejszego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli miałabym inwestować w cokolwiek (gdybym oczywiście dysponowała większą gotówką) , to tylko w zakup ziemi lub mieszkania w dużym mieście i w dobrej dzielnicy. I jeżeli już to wybrałabym mieszkanie na rynku pierwotnym, od sprawdzonego, uczciwego dewelopera takiego jak np. Polnord. Prawda jest taka, że ludzie w różnym wieku i z różnych powodów od zawsze wynajmują mieszkania, szczególnie w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Trójmiasto. Ludzie z mniejszych miast i miasteczek jadą w poszukiwaniu pracy i szczęścia, a przecież gdzieś muszą mieszkać. Nie każdy może pozwolić sobie od razu na zakup własnego mieszkania. A koszt wynajmu zwykle znacznie (nawet kilkakrotnie) przekracza cenę czynszu. Pieniądze z wynajmu mieszkania to naprawdę spore kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem bezpieczniej niż w mieszkanie zainwestować w pokój w aparthotelu, tam za wynajem odpowiedzialny jest operator, a w Wola Invest zysk gwarantowany wynosi 5%, nie trzeba się też martwić o wyposażenie i konserwację, to też leży w gestii operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup mieszkanie w wWrszawie albo wynajmiesz albo wyjedziesz ceny raczej nie spadna w stolicy. Co do innych miast nie wiem. Wynajem spada ale w Warszawie mozna zarobic. Mysl o sobie jesli bedziesz chciala wrocic do PL stolica daje najwieksze perspektywy. Coz z tego ze kupisz mieszkanie w Łodzi skoro tam zarobek na wynajmie jest mały. Jesli wynajmiesz mieszkanie w Warszawie, za te pieniadze wynajmiesz sobie mieszkanie w kazdym innym polskim miescie. Dwa ceny mieszkan moga spadac rosnac ale w stolicy bedzie to najmniej odczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesława Lis
moim zdaniem warto, fajne oferty trafiają się na prywatnaoferta.pl , tam jak coś znajdziesz to potem możesz też wystawić na wynajem. teraz dużo osób szuka tzw. okazji cenowych nawet przy kupnie nieruchomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez zastanawiam się nad tym czy nie kupić apartamentu lub lokalu usługowego na wynajem. Póki co bardzo mi się spodobała inwestycja Baltic Park w Pogorzelicy nas morzem. Te mieszkanie mają nawet ogródki i przestronne tarasy. Możecie sami sprawdzić http://master-house.com.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie warto :) tym bardziej że z rynku wtórnego można trafić mieszkanie w naprawdę fajnej cenie, ja pamiętam że jak chciałem kupić to do biura nieruchomości od razu poszedłem, trafiło na NowodworskiEstates i dosyć szybko mi właśńie znaleźli 3pokoje w dobrej lokalizacji, prawie centrum Krakowa i to w dodatku w dobrej cenie, teraz wynajmuje studentom i zarabiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×